USD 39.65 39.95
  • USD 39.65 39.95
  • EUR 39.83 40.20
  • PLN 9.76 9.95

На Волині соя витісняє цукровий буряк

13 Лютого 2015 12:00
Через негативну ситуацію на ринку цукру традиційний для Волині цукровий буряк витісняють економічно вигідніші технічні культури.

Про це йшлося під час наради з агрономами сільськогосподарських підприємств області з питань підготовки до весняно-польових робіт у 2015 році, що відбулася 13 лютого у Луцьку.

Зі слів директора департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Юрія Горбенка, в структурі технічних культур області цукрові буряки охоплювали 86% у 2005 році, а торік вони становили лише 21% площі посівів. Водночас щороку збільшуються на Волині площі посівів ріпаку (33% від загальної площі торік) та сої (43%), збільшення об’ємів вирощування цих культур економічно обґрунтоване. Наразі в області працює два підприємства з переробки ріпаку та соняшнику.



Негативно на традиційну для Волині технічну культуру – цукровий буряк - вплинула нестабільна цінова ситуація на цукровому ринку, до того ж, торік на Волині були проблеми з реалізацією буряків. Очільник департаменту агропромислового розвитку зауважив, що в Європі цукрові буряки зберігаються у виробників і їх за графіком завозять на цукрові заводи. Таку схему торік запровадили цукрові підприємства області, проте, оскільки не працювали Горохівський та Володимир-Волинський цукрові заводи, підприємства-виробники цукру були перевантажені. Попри це заводи переробили усі буряки з області. На думку Юрія Горбенка, зменшувати посівні площі цукрових буряків через негатив минулого року не варто, тому що ціна на цукор, мовляв, буде витримана.

Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 20
Анатоль Показати IP 13 Лютого 2015 12:02
Менi з Н.С. це приемно чути!
Анатоль Показати IP 13 Лютого 2015 12:09
З соi можна приготувати 1000 смачних страв
Mik (галицька миша) Показати IP 13 Лютого 2015 12:55
Соя може повнiстю зiпсувати землi.
бандеровець до Mik (галицька миша) Показати IP 13 Лютого 2015 14:37
якщо не орієнтуватися в пмтанні то навіщо писати дурниці...
Mik (галицька миша) до бандеровець Показати IP 14 Лютого 2015 07:05
Почитай в Мережi про Китай, саме там засiвають величезнi площi соєю. Пiдсумки для якостi земель не надто приємнi. Щоправда, зараз вони вже прагнуть пiд свою сою "орендувати" площi в Росiї, аби не гнобити власний земельний "сiльгоспфонд". Якраз я "орiєнтуюся в питаннi", бо менi доводилося жити на Далекому Сходi.
бандеровець до Mik (галицька миша) Показати IP 14 Лютого 2015 07:33
з такими баранами,які тількі щось ,десь бачили та чули немає про що говорити. Бо я нею займаюся вже 6 років та знаю про,що говорю.
Mik (галицька миша) до бандеровець Показати IP 15 Лютого 2015 12:40
Займайся й далi.
фелікс до Mik (галицька миша) Показати IP 13 Лютого 2015 17:30
Дурак ти! ти хоч поняття маєш?
Mik (галицька миша) до фелікс Показати IP 14 Лютого 2015 07:09
"Дурак" - це, певно, саме ти. Щодо мене, я "поняття маю", Бо, я хоч i галицька миша, а на Далекому Сходi жив. (Див. мою вiдповiдь "бандерiвцю".)
прєдатєль Показати IP 13 Лютого 2015 13:45
А не правильніше писати: ГМ-соя:-) Ба ж потім, як народжуватись почнуть дітки з ріжками або з 2-ма головами, запитання виникатимуть:-)
бандеровець до прєдатєль Показати IP 13 Лютого 2015 14:38
ніде не народилися і у нас не народяться! тим більше,що зараз іде тенденція до збільшення посівів простої сої..
Хлоп до прєдатєль Показати IP 13 Лютого 2015 15:06
ніде не воюють, окрім України. Може то через буряк?
Mik (галицька миша) до Хлоп Показати IP 15 Лютого 2015 12:42
А "Iсламська держава" через що воює? Через пальми?
Анатоль Показати IP 13 Лютого 2015 14:51
Якщо у сельскому господарствi нiчого не розумiеш то просто мовчи
Анонім Показати IP 13 Лютого 2015 15:59
Соя і ріпак виснажують землю. Після ріпаку 5 років земля не вродить нічого. Скоро ми не будемо картплю садити бо яблука, які виростив Бог 10 грн, а картопля 1-2 грн. без мінімуму затрат, то картопля золота. Щоб її виростити і вложитись в це, в що ми заклалаи в неї. вона повинна вартувати 20 грн. Будемо садити тільки для себе.Це просто жах.Мішок міндобрива 500 грн. а ,щоб виорав трактор,яка соляра,також 500 грн і що остається намт Пшик
Фермер до Анонім Показати IP 13 Лютого 2015 16:07
Це точно, а ціни сууууупер вдогонку за тим доларом. Чи картоплю чи буряк цукровий треба добре все прорахувати, бо наше нічого не ціниться.
бандеровець до Анонім Показати IP 13 Лютого 2015 18:16
це в таких супер фермерів соя та ріпак виснажують землю. А в нормальних покращують родючість та структуру грунту! Навчися нормально вирощувати і все буде родити.
Лучанин Показати IP 13 Лютого 2015 16:41
А з сої можна стільки ковбаси наробити, що і худобу ніхто скоро вирощувати не буде!
Анатоль_. до Лучанин Показати IP 13 Лютого 2015 18:07
Ковбаска з сої -смачненька, на закуску добе іде !
Я Показати IP 13 Лютого 2015 18:38
На початку минулого року Горбенко розказував яка буде перспектива Горохівського цукрового заводу і коли його почнуть ремонтувати вже нові власники. А зараз вже завод нікому не потрібен Лінію по зашиванню мішків мають забрати на Володимир, а самому заводу пі...ц. Знову те дурне - Магера купить за чиїсь гроші по дешевці та розбере. Скоро в Марянівці будуть одні руїни. Нікому нічого не треба щоб було для людей, а от як стягнути з людей, то держава у нас на першому місці.