USD 24.2 24.35
  • USD 24.2 24.35
  • EUR 26.7 26.9
  • PLN 6.3 6.35

На Волині соя витісняє цукровий буряк

Через негативну ситуацію на ринку цукру традиційний для Волині цукровий буряк витісняють економічно вигідніші технічні культури.

Про це йшлося під час наради з агрономами сільськогосподарських підприємств області з питань підготовки до весняно-польових робіт у 2015 році, що відбулася 13 лютого у Луцьку.

Зі слів директора департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Юрія Горбенка, в структурі технічних культур області цукрові буряки охоплювали 86% у 2005 році, а торік вони становили лише 21% площі посівів. Водночас щороку збільшуються на Волині площі посівів ріпаку (33% від загальної площі торік) та сої (43%), збільшення об’ємів вирощування цих культур економічно обґрунтоване. Наразі в області працює два підприємства з переробки ріпаку та соняшнику.



Негативно на традиційну для Волині технічну культуру – цукровий буряк - вплинула нестабільна цінова ситуація на цукровому ринку, до того ж, торік на Волині були проблеми з реалізацією буряків. Очільник департаменту агропромислового розвитку зауважив, що в Європі цукрові буряки зберігаються у виробників і їх за графіком завозять на цукрові заводи. Таку схему торік запровадили цукрові підприємства області, проте, оскільки не працювали Горохівський та Володимир-Волинський цукрові заводи, підприємства-виробники цукру були перевантажені. Попри це заводи переробили усі буряки з області. На думку Юрія Горбенка, зменшувати посівні площі цукрових буряків через негатив минулого року не варто, тому що ціна на цукор, мовляв, буде витримана.

Реклама
Loading...
Коментарів: 20
Анатоль Показати IP 13 Лютого 2015 12:02
Менi з Н.С. це приемно чути!
Анатоль Показати IP 13 Лютого 2015 12:09
З соi можна приготувати 1000 смачних страв
Mik (галицька миша) Показати IP 13 Лютого 2015 12:55
Соя може повнiстю зiпсувати землi.
бандеровець до Mik (галицька миша) Показати IP 13 Лютого 2015 14:37
якщо не орієнтуватися в пмтанні то навіщо писати дурниці...
Mik (галицька миша) до бандеровець Показати IP 14 Лютого 2015 07:05
Почитай в Мережi про Китай, саме там засiвають величезнi площi соєю. Пiдсумки для якостi земель не надто приємнi. Щоправда, зараз вони вже прагнуть пiд свою сою "орендувати" площi в Росiї, аби не гнобити власний земельний "сiльгоспфонд". Якраз я "орiєнтуюся в питаннi", бо менi доводилося жити на Далекому Сходi.
бандеровець до Mik (галицька миша) Показати IP 14 Лютого 2015 07:33
з такими баранами,які тількі щось ,десь бачили та чули немає про що говорити. Бо я нею займаюся вже 6 років та знаю про,що говорю.
Mik (галицька миша) до бандеровець Показати IP 15 Лютого 2015 12:40
Займайся й далi.
фелікс до Mik (галицька миша) Показати IP 13 Лютого 2015 17:30
Дурак ти! ти хоч поняття маєш?
Mik (галицька миша) до фелікс Показати IP 14 Лютого 2015 07:09
"Дурак" - це, певно, саме ти. Щодо мене, я "поняття маю", Бо, я хоч i галицька миша, а на Далекому Сходi жив. (Див. мою вiдповiдь "бандерiвцю".)
прєдатєль Показати IP 13 Лютого 2015 13:45
А не правильніше писати: ГМ-соя:-) Ба ж потім, як народжуватись почнуть дітки з ріжками або з 2-ма головами, запитання виникатимуть:-)
бандеровець до прєдатєль Показати IP 13 Лютого 2015 14:38
ніде не народилися і у нас не народяться! тим більше,що зараз іде тенденція до збільшення посівів простої сої..
Хлоп до прєдатєль Показати IP 13 Лютого 2015 15:06
ніде не воюють, окрім України. Може то через буряк?
Mik (галицька миша) до Хлоп Показати IP 15 Лютого 2015 12:42
А "Iсламська держава" через що воює? Через пальми?
Анатоль Показати IP 13 Лютого 2015 14:51
Якщо у сельскому господарствi нiчого не розумiеш то просто мовчи
Анонім Показати IP 13 Лютого 2015 15:59
Соя і ріпак виснажують землю. Після ріпаку 5 років земля не вродить нічого. Скоро ми не будемо картплю садити бо яблука, які виростив Бог 10 грн, а картопля 1-2 грн. без мінімуму затрат, то картопля золота. Щоб її виростити і вложитись в це, в що ми заклалаи в неї. вона повинна вартувати 20 грн. Будемо садити тільки для себе.Це просто жах.Мішок міндобрива 500 грн. а ,щоб виорав трактор,яка соляра,також 500 грн і що остається намт Пшик
Фермер до Анонім Показати IP 13 Лютого 2015 16:07
Це точно, а ціни сууууупер вдогонку за тим доларом. Чи картоплю чи буряк цукровий треба добре все прорахувати, бо наше нічого не ціниться.
бандеровець до Анонім Показати IP 13 Лютого 2015 18:16
це в таких супер фермерів соя та ріпак виснажують землю. А в нормальних покращують родючість та структуру грунту! Навчися нормально вирощувати і все буде родити.
Лучанин Показати IP 13 Лютого 2015 16:41
А з сої можна стільки ковбаси наробити, що і худобу ніхто скоро вирощувати не буде!
Анатоль_. до Лучанин Показати IP 13 Лютого 2015 18:07
Ковбаска з сої -смачненька, на закуску добе іде !
Я Показати IP 13 Лютого 2015 18:38
На початку минулого року Горбенко розказував яка буде перспектива Горохівського цукрового заводу і коли його почнуть ремонтувати вже нові власники. А зараз вже завод нікому не потрібен Лінію по зашиванню мішків мають забрати на Володимир, а самому заводу пі...ц. Знову те дурне - Магера купить за чиїсь гроші по дешевці та розбере. Скоро в Марянівці будуть одні руїни. Нікому нічого не треба щоб було для людей, а от як стягнути з людей, то держава у нас на першому місці.