USD 39.60 39.90
  • USD 39.60 39.90
  • EUR 39.73 40.00
  • PLN 9.76 9.92

Нові тарифи на газ не покривають витрати «Волиньгазу»

9 Червня 2015 15:15
ПАТ «Волиньгаз» отримує менше 10% коштів, які сплачують волиняни за користування газом.

Про це стало відомо сьогодні, 9 червня, під час прес-конференції керівництва ПАТ «Волиньгаз».

Так, у період з 1 травня по 30 вересня ціна на газ для побутових потреб становить 7,188 гривень за 1 метр кубічний. Із цих коштів ПАТ «Волиньгаз» отримує 69 копійок, як плату за транспортування і постачання природного газу.
Ціну газу та тарифи на його транспортування встановлює Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).

Кошти, що споживачі сплачують за блакитне паливо, надходять у державний банк на рахунки зі спеціальним режимом використання. Згодом банк розподіляє ці гроші між основними вигодонабувачами за алгоритмом, який встановлений НКРЕКП.

У ціну газу для споживача закладено вартість самого енергоносія, послуги з транспортування та постачання природного газу, а також податки. Структура ціни за 1 кубометр природного газу виглядає так:

- власник газу - НАК «Нафтогаз України» отримує 5,05 гривні або 70.2% від ціни

- ДК «Укртрансгаз» (за послуги з транспортування газу магістральними газопроводами) отримує 0,05 гривні (0.8%)

- ПАТ «Волиньгаз» (за послуги з постачання та транспортування газу розподільними мережами) отримує 0,69 гривні (9.6%)

- до державного бюджету (у вигляді цільової надбавки обов'язкових податків та зборю) перераховується 1,4 гривні (19.5%).

Кошти, які отримує газове господарство, є джерелом фінансування для утримання мереж та заробітної плати газовиків, які безпосередньо дбають про безпеку і комфорт споживачів.
«Після різкого підвищення ціни на газ, у громадськості виникає логічне запитання: куди ідуть ці кошти і чи буде йтися про підвищення якості надання послуг? Ми вкотре наголошуємо, що при діючій структурі ціни наше підприємство опинилося у ситуації, коли тарифи покривають лише 65% витрат на утримання газопроводів», - розповів голова правління ПАТ «Волиньгаз» Мирослав Коротя.

Загалом, згідно прогнозованого балансу, українські споживачі за рік сплатять за газ 245 мільярдів гривень. З них 49% отримає НАК «Нафтогаз України», 4% ДК «Укртрансгаз». Найменший відсоток коштів від користувачів газу, в середньому близько 3%, надійде на рахунки газорозподільних підприємств (облгазів). І це при тому, що в облгазах працюють близько 75 тисяч осіб, і господарство яких складається з майже 350 тисяч кілометрів газопроводів.

Нагадаємо, раніше Інформаційне агентство Волинські Новини повідомляло про те, що у 2015 році ПАТ «Волиньгаз» інвестує 29,4 мільйона гривень на нові тарифи на газ та виконання заходів спрямованих на зниження втрат газу.

Довідково:

Публічне акціонерне товариство по газопостачанню та газифікації «Волиньгаз» обслуговує 7,6 тисячі кілометрів газових мереж; 1,8 тисячі газорегуляторних пунктів; майже 52 тисячі будинкових регуляторів тиску газу. Газова система області забезпечує енергоносієм 236 тисяч сімей волинян.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 31
Ольга Показати IP 9 Червня 2015 15:21
Скоротіть, Коротя, штати , не будуйте собі хати!
Коля до Ольга Показати IP 9 Червня 2015 17:36
Тарифи підняв уряд, а не Коротя.
Роман до Ольга Показати IP 10 Червня 2015 11:17
Ну все ж видно на діаграмі, все логічно... Треба піднімати тариф до12 грн/м3. Потрібно затягнути паски - в країні війна.
лучанин Показати IP 9 Червня 2015 15:21
заробітна плата Короті і його замів повідомте, якщо маєте совість
Лучанин до лучанин Показати IP 9 Червня 2015 17:40
Доречніше буде про заробітну плату Яценюка і ко запитати
Петя до лучанин Показати IP 4 Травня 2016 18:10
120 тисяч гривень у Короті.
Вася Показати IP 9 Червня 2015 15:28
Давайте по 14 грн. за куб. ----Щоб подавились
лучани Показати IP 9 Червня 2015 15:30
Волиньгаз робить штучну заборгованість населення і вимиває кошти з оплати підприєств. У них облік газу та облік грошей ведуться по різних компютерах, щоб ніхто неміг зрівняти.
555 до лучани Показати IP 9 Червня 2015 16:45
100%
Лучанин до лучани Показати IP 9 Червня 2015 17:44
Повний брєд
олег Показати IP 9 Червня 2015 15:33
всі на майдан на вул Франка! Підігнати мусорники і ціна на газ впаде до радянського рівня!
Коля до олег Показати IP 9 Червня 2015 17:46
Не на Івана Франка треба йти, а під Кабмін. Туди, де встановлювали тарифи.
лучанин2 Показати IP 9 Червня 2015 15:39
харі зменшіть, заберіть будинки в колишніх начальників умвс, прокурорів, суддів , яким помагали будуватись- і все буде добре
до всіх Показати IP 9 Червня 2015 15:42
заробітна плата 70 тис. грн., нехай спростують
1233 Показати IP 9 Червня 2015 15:45
кошти йдуть туди куди треба! дурять народ олігархи як тільки можуть.так само транділи ще при янику що у вартість бензину будуть заложені кошти для будівництва і ремонту доріг (цим виправдовували високу вартість) і що де ті дороги і де той ремонт ? а ціна як склалась так і є. таке саме відбувається і з газом - душить народ оця н а р о д н а влада. Все для народу і по проханню народу!!! але ніхто на майдан не виходить - платять!!!! значить можуть платити - то вони ще піднімуть - так як долар - і гонтарева в шоколаді і ніхто нізащо не відповідає!!! доляр впав , а ціни ? зажили по-новому одним словом.
Аня Показати IP 9 Червня 2015 15:59
Це вже всьому кінець, а нам повний капец.Як можна при зарплаті 2000 тисячі, а пенсії 1000 жити.Як люди? Ми ж на цих ворюг і бандюг в яких мільйони і мільярди, що вони вкрали у нас не рівняємось.О Господи вихід один, щоб Путін кинув атомну бомбу в здохнуть всі і ми разом,бо мільядами від смерті не спасуться. Це вже доходить до безумства.А ми мовчимо,А чого? Третій майдан знесе всіх і всюди їх віли і машини все-це точно буде.
Наталка Показати IP 9 Червня 2015 16:11
А ви спитайте скільки при жируючому начальстві отримують працівники? 70% їх сидить і досі на мінімалці. Про це ніхто не думає. Їм все одно не хватає!
Такі да! Показати IP 9 Червня 2015 16:26
Злодійські морди.
громадянин Показати IP 9 Червня 2015 16:37
Не вміє Коротя з Фірташем зробити підприємство прибутковим - хай продають державі свою частку акцій. Але чомусь тримаються за облгази як вош за вовну. Значить дуже хороша робота, отже Коротя бреше. Лучани, кому з Вас Фірташ собі в збиток фінансово допомагає?. Коротя - брехун.
Лучанин до громадянин Показати IP 9 Червня 2015 17:49
І шо далі??? Держава тобі ціни вже підняла і підніме ще раз. (((
Микола до громадянин Показати IP 9 Червня 2015 18:19
Як тільки державі продадуть, так ти зразу ще, як мінімум, в рази три дорожче платити будеш.
Анонім Показати IP 9 Червня 2015 17:59
настільки бандитьські структури як облгази ще треба пошукати, раніше керовніцтво там гребло лопатою у свій карман, а зараз почало скиглити, бо стало важче вкрасти, коли платили по гривні за куб, то на все вистачало, а тепер коли у сім разів більше платимо - то мало, кому мало нехай шукає іншу роботу, але думаю бажаючих серед цих мудил піти попрацювати не знайдеться
до всіх Показати IP 9 Червня 2015 19:20
чого мінусуєте правда в очі ріже
до всіх Показати IP 9 Червня 2015 19:23
якщо Коротя чесний нехай покаже свою заробітну плата і своіх замів привселюдно чи слабо
До Миколи і лучанина Показати IP 9 Червня 2015 20:00
Хлопці судячи з ваших тез Фірташ благодійник і транспортує газ за власні кошти, собі в збиток. То чому ж ГПУ порушили проти нього кримінальне провадження? Коротя не пиши дурниць і небреши людям!
газуємо Показати IP 9 Червня 2015 20:07
то до виборів ще по 7 грн нагребуть з простачків. хватить їм. потім зменшать ціну "благодійники" для холопів. а як ні то замерзнете, нафіг той народ кому треба. навіть негри в Африці мають більший прожитковий мінімум!!!!!
Масаєв Показати IP 9 Червня 2015 20:08
Судячи з невеликою кількості мінусів під критичними постами вказівку Короті стосовно мінусування виконують тільки його заступники. Працівники Волиньгазу своїм мовчанням підтримують критику Короті
сергій Показати IP 9 Червня 2015 21:09
в польщі газ по 2.5zl за куб і зарплата мінімум 800$
Баба Показати IP 9 Червня 2015 21:28
А якість газу відповідає його оплаті?Може про це поговорим?
реаліст Показати IP 10 Червня 2015 06:16
Бережіть ліси, вони нам ще знадобляться...
Для Короті Показати IP 10 Червня 2015 23:10
Цікаво, ти зі своїми замами знаєш скільки заробляє слюсар або контролер в районі?????????????? Чи тобі і твоїй свиті пофіг.