USD 40.65 41.07
  • USD 40.65 41.07
  • EUR 40.80 41.15
  • PLN 10.00 10.25

У Луцьку ліквідували небезпечне сховище аміаку. ДОКУМЕНТИ

13 Березня 2013 17:00
На фабриці «Луцьккондитер» ліквідували небезпечне сховище аміаку, яке тривалий час загрожувало оточуючим через недосконалість системи зберігання.

У тому, що аміаку на фабриці більше немає, журналістів запевнили і на «Луцьккондитері», і в обласному управлінні Держтехногенбезпеки.

Про ймовірну загрозу випадкової «хімічної атаки» повідомив колишній директор фабрики Ігор Ковальчук, - інформує ВолиньPOST. Чоловік, який працював на «Луцьккондитері» до серпня 2011 року, заявив, що на фабриці може зберігатися до тонни аміаку в газоподібному стані. Мовляв, речовина зберігається в старому обладнанні, а на підприємстві й досі не встановили системи раннього виявлення надзвичайних ситуацій, - запевняє колишній працівник.

Ігор Ковальчук надав документи, які, з його слів, підтверджували його слова. 2 серпня 2012 року в Державній інспекції техногенної безпеки України повідомили: «Аміачну холодильну установку підприємства не обладнано системою раннього виявлення надзвичайних ситуацій та оповіщення людей у випадку її виникнення».


Держтехногенбезпеки при тому звітувалася: працівника, який відповідає на фабриці за «проведення заходів з цивільної оборони та питань з надзвичайних ситуацій», покарали, а саму фабрику зобов’язали до 1 грудня 2012 року «вжити дієвих заходів із провадження системи раннього виявлення надзвичайних ситуацій та оповіщення людей».

При цьому у Держтехногенбезпеки заспокоювали: «Аміачна холодильна установка законсервована та не експлуатується. Приміщення, в якому вона знаходиться, закрите».

Згідно з інформацією, наданою в обласному управлінні Держтехнгенбезпеки, станом на 2012 рік на «Луцьккондитері» зберігалося 0,3 тонни аміаку.

Заступник директора ТзОВ «Торговий дім «Луцьккондитер» Петро Веремійчук запевнив, що аміаку на підприємстві немає. Мовляв, відмовилися від нього, як хімічно небезпечної та економічно невигідної речовини.

«Ми фактично все охолодження перевели на фреон», - поінформував посадовець.

За його словами, наразі триває демонтаж обладнання, яке використовувало аміак, але небезпечний газ з підприємства давно вивезли.

В обласному управлінні Держтехногенбезпеки повідомили менш категорично: «Протягом чотирьох останніх місяців підприємство не закупляло аміак. Будь-які ознаки наявності аміаку в аміачно-холодильній установці відсутні», - йдеться у відповіді на інформаційний запит.


«У зв’язку із зменшенням потужностей виробництва керівництвом підприємства планується перехід на фреонову установу, яка буде менш небезпечною для навколишнього середовища», - йдеться у листі управління Держтехногенбезпеки.

Наразі, як стверджує Веремійчук, на «Луцьккондитері» триває процес підготовки документації, яка потрібна для виведення підприємства зі списку хімічно небезпечних.

«Готуємо всі документи, які потрібні для проведення цієї процедури», - заявив він.

Водночас на «Луцьккондитері» не захотіли надати можливість зафіксувати на фото приміщення, де зберігався аміак - його, зі слів представника «Луцьккондитера», там уже немає. Власники фабрики заборонили будь-яку фотозйомку, - заявив заступник директора ТзОВ «Торговий дім «Луцьккондитер».

Про шкоду аміаку

У вигляді газу аміак - це газ без кольору, але з різким задушливим запахом. Аміак горить за наявності відкритого вогню, а в з'єднанні з повітрям ще й вибухонебезпечний.

Проте небезпека вибуху - не головна загроза, яка виникає при витоках аміаку. Основна - це токсичність при концентрації понад 350 міліграмів на метр кубічний. Токсичність газу проявляється при вдиханні і при контакті зі слизовими оболонками.

Першою чергою, під удар потрапляють очі та дихальні шляхи. Кашель, задуха - перші ознаки отруєння аміаком. Далі, при тривалому впливі і/або підвищенні концентрації, можливі порушення роботи нервової системи, марення, висока збудливість.

Очевидні сліди отруєння аміаком і на шкірі. Зазвичай це печія, біль і набряки. У разі, якщо дії повторюються регулярно, характерні і систематичні порушення: харчове розлад, глухота, катар верхніх дихальних шляхів.

Якщо концентрація газу в повітрі становить більш як п'ять тисяч міліграмів на кубічний метр - людина помирає.

***

Як повідомили в обласному управлінні Держтехногенбезпеки, у 2012 році на Волині функціонувало 11 хімічно небезпечних об’єктів, які у своїй діяльності використовують аміак. Найбільша кількість таких об’єктів зосереджена у Луцьку та Ковелі.

За результатами проведених планових перевірок у 2012 році встановили, що найбільші підприємства, які у своєму виробництві використовують аміак на території області це ПАТ «Ковельмолоко» - 4,5 тонни, ТзОВ «Калина» - 6 тонн, ТзОВ «Топ-Трейд» - 4 тонни в Ковелі, ТзОВ «Агрофрукт» - 4 тонни в селищі Маневичі.

У Луцьку у 2012 році було чотири хімічно-небезпечних об’єкти, які використовують аміак. Це СГПП «Злата» - 0,3 тонни, ПП «Вінтер» - до 1 тонни, ПАТ «Луцький пивзавод» - 0,7 тонн, ТзОВ ТД «Луцьккондитер» - 0,3 тонни. Нагадуємо, останній, зі слів представників Держтехногенбезпеки, до лютого 2013-го аміаку позбувся.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 1
(((( Показати IP 13 Березня 2013 17:12
І що ж то за упраління таке ДЕРЖТЕХНОГЕНБЕЗПЕКИ???????? І хто ж начальник такого управління????

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus