USD 39.55 39.85
  • USD 39.55 39.85
  • EUR 39.60 39.90
  • PLN 9.72 9.93

Як вантажівку з 1,5 тоннами бурштину пропустили через «Ягодин»

17 Березня 2016 14:43
У Держприкордонслужбі пояснили, чому не перевіряли вантажівку з бурштином на Волинській митниці - вона прийшла у пункт пропуску «Ягодин» повністю оформленою.

Так, у Держприкордонслужбі України провели «розбір польотів» і з'ясували, що затримана у польському Дорогуську вантажівка пройшла митне оформлення на внутрішній митниці в Україні, і тому не було підстав її перевіряти. Саме так прокоментував ситуацію з фурою, яка вивезла з України бурштин на суму у 5,6 мільйона євро, помічник голови Державної прикордонної служби України, прес-секретар Олег Слободян, - пише Укрінформ.

Таким чином за таку рекордну контрабанду бурштину має нести відповідальність відомство Романа Насірова - Державна фіскальна служба України.

«Фура йшла під митним оформленням з внутрішньої митниці України. Тобто, вона була оформлена та запломбована. Відповідно підстав для перевірки та оформлення на кордоні не було. Ми лише перевірили документи», - сказав Слободян.

Він зауважив, що товар зазначався зовсім інший. «Ми не мали оперативної інформації про можливе приховання контрабанди. У такому випадку ми могли б ініціювати спільну перевірку, однак, аргументів у нас не було», - пояснив Слободян. Він також нагадав, що за оформлення вантажів під митним оформлення відповідає митниця і тому всі питання до неї.

Речник зауважив, що у Польщі переміщення бурштину не є кримінальним злочином, тому контрабандисти

можуть відбутись лише штрафом. Слободян не уточив, яка саме митниця оформляла вантажівку, зауважив лише, що це була центрально-східна митниця.

Як учора повідомляло Інформаційне агентство Волинські Новини, польські прикордонники запобігли спробі незаконного перевезення через українсько-польський кордон майже 1,5 тонн бурштину загальною вартістю близько 24 мільйонів злотих (5,6 мільйона євро.) Бурштин був схований у вантажівці з польськими номерами, що їхала з України в Польщу. Такої великої незаконної поставки партії бурштину на польському кордоні ще не було. Під час огляду автомобіля працівники митниці виявили, що під мішками з легальним товаром приховані пакети і картонні коробки, заповнені бурштином.

ДИВИТИСЬ БІЛЬШЕ ФОТО

Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 22
Просто лучанин Показати IP 17 Березня 2016 14:51
Здав хтось. Такого облома ще не було напевно. Ждатимем в новинах - чиновник вчинив самогубство)
СМІЛИВІШЕ до Просто лучанин Показати IP 17 Березня 2016 15:25
Той чиновник не то що самогубство невчинить а щей новенький будинок на Мальдівах прикупить....Де ж ви "активісти".я розумію бандитські кодекси чести(за якими ви живете) але хоч для відвернення очей заспівайте пісню про патріотизм))))))
Просто лучанин до СМІЛИВІШЕ Показати IP 18 Березня 2016 15:53
Та я веду до того, що якогось фраерка з влади полюбом вбьють. Бо на цьому хтось круто попав!!! Такі суми не прощають.
Голота до Просто лучанин Показати IP 20 Березня 2016 10:33
Чомусь завжди коли злочинці попадаються на кордоні з контрабандою на велику суму, то люди завжди говорять між собою що це хтось здав. А ви не думали що польські прикордонники просто добре виконують свою роботу?
ja Показати IP 17 Березня 2016 14:55
ohy....etj !!!
ВиБорець Показати IP 17 Березня 2016 15:07
а що ви думали, не все так просто в цьому житті: прикордонна служба не знає яка митниця замитнювала, митниця не знає, яка зміна працювала, а 5.6 мільйона євриків упливли з України. Пжити - по-новому, разом із новими клептократами!
мама Показати IP 17 Березня 2016 15:21
Казкова країна.
справедлива Показати IP 17 Березня 2016 15:40
Одні воюють, захищають Україну, а бандити високого рангу грабують державу. На самому найвищому рівні. Знайти винних дуже легко, але не знайдуть! А хлопців, які чудом вижили під ілловайським та іншими пунктами - злочинці, так йменує їх наша держава й тягають їх по судах. Добре, що ще є такі правозахисники як пан Василь Нагорний!!! Дай йому, Боже, здоровя і сили! І його Родині! І нашим героїчним ВОЯКАМ!!!!
інженегр Показати IP 17 Березня 2016 15:40
Ніхто нхя не знає. Добре влаштувались. Так їх скоро самих з їхніми ср\ними будками повиносять...
Ромка Показати IP 17 Березня 2016 15:46
Перешпа, заробив віддай долг пацанам!!!!!
митник Показати IP 17 Березня 2016 17:02
Ну що копачі хтось здав за добру винагороду Рийте далі може другий раз повезе.....
митнику до митник Показати IP 17 Березня 2016 18:24
Копачам якраз таки байдуже, вони здали товар, отримали гроші і далі копають)))
Дуся Показати IP 17 Березня 2016 17:05
А звідки тоді "підстава для перевірки" появилась у польских прикордоників?
Петя до Дусі до Дуся Показати IP 24 Березня 2016 15:50
Полякам заплатили лише за 100 кг., от їх і заїло.
ПАХОМ Показати IP 17 Березня 2016 17:07
ВСЕ СТАЛО ЗРОЗУМІЛО---мільйонами крадуть саме в КИЄВІ крупні РИБИ .Туди бурштин мішечками звозять з трьох областей--а в СТОЛИЦІ вже формують фури з тоннами бурштину. СТАВСЯ облом . СПАСИБІ ПОЛЯКАМ !!!
Ля Страда Показати IP 17 Березня 2016 18:00
Да да Юра, забув де був 3 роки назад????
Рошенко Показати IP 17 Березня 2016 20:58
Як це могло статись у моїй країні.
до лучанин Показати IP 18 Березня 2016 00:08
буде проведена робота над помилками.
Анонім Показати IP 18 Березня 2016 03:05
Терещук Юрій точно пропустив!Мацюб і незнаю що таякий товар поїхав)
Перешпа до Анонім Показати IP 18 Березня 2016 09:39
Хлопці та хто мене в курс поставить?? Виж самі знаєте що я Гілю зробив щоб він зРоманом рішнув щоб я тут був. То мусить Хтось з ваших
сергiй Показати IP 18 Березня 2016 13:42
Так добре тянить дали.
Анонім Показати IP 18 Березня 2016 16:55
Тепер я не дивуюсь як це в Україні голодомори були. Одні воювали , помирали,а більшість продавалиь . Би*ло .