USD 26.80 27.00
  • USD 26.80 27.00
  • EUR 29.00 29.35
  • PLN 6.35 6.54

Ліки від ВІЛ, малярії та артриту. Чим лікуватимуть українців від коронавірусу та скільки це коштує

2 квітня в Міністерстві охорони здоров’я прийняли єдиний протокол лікування коронавірусу Covid-19 в Україні. У документі прописано, які препарати і при яких симптомах повинні призначатися пацієнтам.

«Страна» розбиралися, що прописано в цьому протоколі, чи є ліки в аптеках і скільки вони коштують.

Що заявили в Міністерстві охорони здоров’я

За словами міністра охорони здоров’я Максима Степанова, стандарт лікування розроблений з урахуванням досвіду інших країн, а протокол затвердили за два дні.

«Ми затвердили єдиний державний протокол лікування для хворих Covid-19. Ми зробили це за два дні, і вже зараз всі медики країни отримують чіткий алгоритм лікування хворих. На жаль, від цього вірусу немає щеплення або ліків. Більше того, не застрахований ніхто, і захворіти може кожен. Але багато країн, які зіткнулися з цим невидимим ворогом раніше за Україну, вже мають ефективні напрацювання в боротьбі з хворобою, викликаною новим коронавірусом. І ми встановили стандарт лікування, заснований на досвіді цих країн », – повідомив Степанов.
У переліку – 35 джерел, які використовували для складання українського протоколу. Це статті фахівців з Китаю, Бельгії, Японії, Саудівської Аравії, США, Великобританії, Австралії. Публікації як 2020 року, так і більш ранні – 2005-2006-й роки.

Про що йдеться в протоколі

У протоколі два документи. Перший – це форма, яку підписує пацієнт із Covid-19. У ній говориться, що він поінформований і дає згоду на проведення діагностики та лікування згідно з протоколом МОЗ.
Ось такий папір потрібно буде підписати

У другій частині перераховано алгоритм дій лікарів і список лікарських препаратів, які застосовують при лікуванні Covid-19.

При госпіталізації пацієнта роблять ЕКГ, аналіз сечі і крові, вимірюють рівень глюкози в крові.

Залежно від протипоказань і перебігу хвороби дорослим призначають такі ліки і їхні комбінації:

Гідроксихлорохін (протималярійний препарат),

Хлорохін (протималярійний препарат),

Лопінавір (використовується проти ВІЛ-інфекцій),

Ритонавір (ліки для лікування ВІЛ / СНІДу та вірусного гепатиту С),

Ремдесивір (новий противірусний препарат),

Тоцилізумаб (імунодепресанти, препарат від артриту).

Для дітей такий список можливих препаратів: Гідроксихлорохін, Хлорохін, Лопінавір, Ритонавір, Озельтамівір.

Також можуть використовуватися антибіотики, антигрибкові препарати у випадку потреби.

Що відомо про коронавірусні препарати

Як бачимо, у списку – всі препарати, які останнім часом рекламувалися як ефективні від коронавірусу в Європі та США. Хоча потрібно зазначити, ВООЗ не внесла їх до списку рекомендованих. Тому поки складно зрозуміти – чи дійсно це ефективні ліки, чи бажання фармацевтичної промисловості заробити надприбутки.

Та й в протоколі не приховується, що на момент його затвердження відсутнє специфічне противірусне лікування коронавірусної хвороби (Covid-19), і що в світі проводиться понад 350 клінічних досліджень лікарських препаратів.

Зокрема того ж Ремдесивіру, який українське МОЗ вписав в протокол, хоча випробування його ефективності проти «корони» ще йдуть.

Тому клінічний протокол містить інформацію про ліки, які зареєстровані для лікування з іншими показаннями. Тобто, по-суті, це експериментальне лікування, як і в інших країнах. І якщо препарат допоміг одному, то це не означає, що він врятує й усіх інших.

Гідроксихлорохін і Хлорохін – це ліки, що використовуються для лікування малярії, системного червоного вовчака, які Дональд Трамп недавно назвав «даром божим». Хлорохін розробили в Німеччині у 1934 році. У розвинених країнах він не дуже активно використовувався через важкі побічні ефекти і невелике «вікно» між діючою дозою і тієї, яка може стати високотоксичного. Серед інших побічних ефектів – нудота, блювота, біль у животі, психоз, судомні напади, помутніння рогівки, ураження сітківки ока, порушення зору, дзвін у вухах, випадання волосся і багато іншого.

Ремдесивір – антиретровірусний препарат, розроблений у США в 2015 році. Його використовували для лікування Еболи. Він може викликати загострення хронічних захворювань. Крім того, вчені застерігають від самолікування, оскільки, якщо люди почнуть просто так приймати антиретровірусні препарати, число діабетиків різко підскочить, оскільки пре-діабет у багатьох перейде в справжню хворобу. В українському протоколі Ремдесивір не призначають дітям, а дорослим тільки в умовах клініки, а не на домашній самоізоляції.

Нещодавно Ремдесивір, який виробляє американська компанія Gilead Sciences, отримав статус Орфанного препарату – тобто ліків, що лікують рідкісні захворювання. Такий статус заблокує передачу прав на виробництво аналогів продукту на сім років. Тобто весь прибуток буде отримувати оригінатор – компанія Gilead Sciences, яка, за даними ЗМІ, підтримує тісні зв’язки з цільовою групою президента Дональда Трампа з контролю над відповіддю на коронавірус. А Джо Гроган, який працює в такій групі по Covid-19 в Білому домі, лобіював інтереси Gilead Sciences в Конгресі з 2011 по 2017 рік. На додаток до семирічного періоду ексклюзивних прав статус Орфа гарантує компанії гранти і податкові послаблення в розмірі 25% від вартості клінічних досліджень на препарат.

Тоцилізумаб – препарат від ревматоїдного артриту. Про його використання повідомляли лікарі Італії. Можлива побічна дія – серйозні пошкодження печінки. У списку протипоказань – вік до 2 років, туберкульоз.

Лопінавір і Ритонавір застосовують проти ВІЛ-інфекцій. Впливають на печінку, тому з обережністю призначаються пацієнтам з печінковою недостатністю, гепатитом В і С, а також панкреатитом, серцевою недостатністю.

Озельтамівір – в Україні відомий під торговою маркою «Таміфлю». Його використовували в Чернівцях при лікуванні першого офіційного випадку інфікування Covid-19 в Україні. У протоколі його призначають тільки дітям.

Тобто лікування цими препаратами має відбуватися тільки під наглядом лікарів. Вони визначать дозування, схему лікування, комбінації препаратів. Самолікування може бути небезпечним.

Чи є ліки в аптеках і скільки вони коштують

Ціни на препарати кусаються. Наприклад, «Таміфлю» в середньому коштує від 560 до 800 грн за упаковку в 10 капсул.

Препарати, що містять Лопінавір, Ритонавір – в середньому від 1 780 до 3000 грн за 60 капсул в залежності від торгової марки.

Препарати з діючою речовиною тоцилізумаб обійдуться в середньому до 6000 грн.

Ліки з діючою речовиною Гідроксихлорохін коштували близько 500-600 грн.

Однак зараз їх практично не знайти в аптеках і на сайтах з продажу ліків. На це ж скаржаться і на сторінці МОЗ у Facebook під постом про протокол лікування.
Українці задаються питанням, де шукати ці ліки, в разі Covid-19.
У МОЗ українцям обіцяли безкоштовне лікування від коронавірусу, але фактично людям доводиться платити. Потрібно вносити «благодійний внесок», купувати за свої гроші списки ліків та інше. Цифри можуть бути різні – від декількох сотень до декількох тисяч гривень на добу. А це тисячі, а то й десятки тисяч за весь курс лікування.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Реклама
Loading...
Коментарів: 10
Отакої Показати IP 3 Квітня 2020 09:23
Ліків від вірусних інфекцій не існує,виключно вакцини.
Бульба до Отакої Показати IP 3 Квітня 2020 10:12
Не мели дурниць... Це диванні політики і військові вже перетворились в вірусологів!!! Жах,
факт Показати IP 3 Квітня 2020 10:00
Даремно про це нашим людям повідомили - зараз ломануться... Ну і контрафакт піде повним ходом і буде чим спекулювати!
Правдоруб Показати IP 3 Квітня 2020 10:01
Covid-19 створений в лабораторії 4-го рівня Уханя. Створений він був по подібності до вірусу ВІЛ (тобто це послаблений ВІЛ який передається повітряно -крапельним шляхом) саме тому самі лаборанти під час витоку Covid-19 з безпечної зони лікувались ліками від ВІЛ.
Бульба до Правдоруб Показати IP 3 Квітня 2020 10:33
Загострення хвороб у людей! Психлікарні будуть переповнені
К.лучанин до Бульба Показати IP 3 Квітня 2020 11:12
БУЛЬБО! Трошки мізки напруж і оціни ситуацію в світі. Тут не треба ядерної бомби та ядерної війни. Зявились інші методи зменшення чисельності людей на землі і це є факт. Земля вже не витримує знущання людей. Про ці проблеми я читав ще у 70-х роках минулого століття. Читай нормальні джерела інформації та аналізуй. І ще , до речі, читай БІБЛІЮ ( не ігноруй , там усе це Є тільки розуміти треба !). А психлікарні - це вже як кому!
Анонім Показати IP 3 Квітня 2020 11:06
Пхати людині, імунітет якої бореться з вірусом хімію, яка не допомагає, означає шкодити їй. Основне правило медицини - не нашкодь, а тут вже забули за все - повна анархія.
лучанка Показати IP 3 Квітня 2020 11:32
Ці всі ліки мають такі побочні ефекти, що караул, та ще й лікування експериментальне... А яка ціна на все !
живу недалеко Показати IP 3 Квітня 2020 12:49
зараз.негайно-вітамін С Д.сонце- те що нам забороняють-сидячи вдома...свіже повітря.ну і мити все..все.Мийте друкм.душу.тіло
живу недалеко Показати IP 3 Квітня 2020 12:51
зараз.негайно-вітамін С Д.сонце- те що нам забороняють-сидячи вдома...свіже повітря.ну і мити все..все.Мийте руки.душу.тіло

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Loading...
Система Orphus
Яндекс.Метрика
Ukr.net: Автобазар http://avtosale.ua/. Свіжі новини України і світу в режимі реального часу на Укр.нет. Фільми в кінотеатрах на KINOafisha.ua. Телепрограма на TVgid.ua.