USD 39.00 39.40
  • USD 39.00 39.40
  • EUR 39.25 39.50
  • PLN 9.76 9.94

«Дракон живий», - волинський експерт про зміну влади

21 Лютого 2014 21:11
Ані влада, ані опозиція не змогли попередити кровопролиття в Києві. На думку керівника ВОГО «Центр економічних та соціальних досліджень Волині» Віктора Ковальчука, в опозиції з владою більше спільного, аніж відмінного.

У коментарі для кореспондента Інформаційного агентства Волинські Новини він зазначив, що причин кривавих подій було декілька. Насамперед – недалекоглядність влади та недооцінка українців.

«Сама система управління досі лишалася радянською, влада не рахувала свій народ за людей і, рано чи пізно, це мусило змінюватися. Прийшло молоде покоління, виховане в інших умовах. А ось влада – не виросла. Це було помітно тоді, як створювалася Громадська рада на Волині. До її складу увійшли ті, хто підтримував владу і годувався від неї. А не ввійшли ті, хто мав свою власну думку, свою позицію, вміння працювати. Те саме відбулося в Києві. Влада думала, що і далі купуватиме всіх. Влада думала що можна людям сказати що хочеш, мовляв, хай народ собі протестує. А як з’ясувалося, - недооцінили людей», - зазначив він.

Ці фактори накопилися, до них додався негатив і це вилилося в протистояння. Як розповідає Віктор Ковальчук, усі революції світу починалися з ідей та гасел як-от «Земля – народу» чи прийняття Декларації про права людини.

«А ось в опозиції ідей не було. Люди просто виступили спонтанно, люди хотіли в Європу і йшли до мрії. А коли це все заборонили – мрія була втрачена. Опозиція завжди відставала, не встигала. Тож їй не вдалося запобігти кровопролиттю. Опозиція дуже схожа з владою. До прикладу, на початку 90-их усі партії ідеологічно дуже відрізнялися. А тепер, що Партія регіонів, що ВО Батьківщина, - мають подібні гарні гасла», - зауважив політолог.

Нинішній компроміс на думку Віктора Ковальчука, не розрядить обстановку. Найперше, варто було б притягнути до відповідальності президента за те, що сталося в Києві.

Тепер варто звернути пильну увагу на створення нової влади, каже Віктор Ковальчук.

«Революція завжди робиться, щоб людина могла себе поважати. Що лякає - це приниження інших людей, опонентів. А це означає, що дракон живий: на місці одного з’являється інший», - наголосив волинянин.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 20
правда Показати IP 21 Лютого 2014 21:34
Можна лише ,,привітати" родичів загиблих на майдані,що їх рідні померли,щоб на волю вийшла злодійка Тимошенко. От якби була можливість спитати у загиблих з обох сторін:а ви знаєте,що ви своїми смертями розчистили дорогу до звільнення головної злодійки і еврейки Тимошенко? Ви за неї пішли під кулі?
згідний до правда Показати IP 21 Лютого 2014 22:38
Якщо все ж таки вийде,залишиться тільки президентом вибрати,(деблоїдів в нас хватає) і тоді- ПОВНА РУТИНА!Всі давно вже забули,як в вересні місяці 2009року ВОНА створювала кааліцію разом з Януковичом,як в аеропорту в Борисполі затримали з готівкою в 24 млн.доларів,які везла в Москву.Не буду більше писати про її "заслуги",хто хоче дізнатися більше,прочитайте книжку "МАКУХА або штрих до портрету Юлії Тимошенко",Д.Чобіт.Ця людина була п'ять років членом Політради ВО "Батьківщина",вищий керівний орган партіїї між з'їздами,який очолювала ВОНА.Він знав її і бачив її роботу і керівництво партією,чому і покинув її лави,і вирішив відкрити очі людям ПРАВДОЮ про Ю.Тимошенко.Поки ще є час читайте,різні матеріали знаходьте і читайте про цю "великомученицю",аналізуйте і робіть висновки.
0501 до правда Показати IP 21 Лютого 2014 23:26
Согласен с Вами по поводу жюльки.Но не надо трогать вопросы национальности.
володимир Показати IP 21 Лютого 2014 21:35
100% ідеалісти помирають а політ-криси користуються плодами їх жертв...
про Показати IP 21 Лютого 2014 21:37
Вот это еще одну чуму выпустят. Бедная страна - от одного упыря толком не избавились а тут еще эта курица верещать начнет И чего ей Янык яду не сыпанул?
Лучанка Показати IP 21 Лютого 2014 21:59
Бідна-бідна Україна! Одні і ті ж самі злодіїї від влади змінюють інших уже 23 роки підряд! І ось прийшла їх "молода поросль" - "Правий сектор", який хоче уже "зачистити" собі місце надовго - сьогодні позбувається від комуністів і регіоналів, завтра візьметься за оппозицію нинішню! ВОНИ Ж ДІТИ І ЇМ ХОЧЕТЬСЯ!
Сусід Показати IP 21 Лютого 2014 22:15
За що ми стоїмо на Майданах? За цю собаку Юльку? Вона по трупах вийде з тюрми, ще й ореол мучениці матиме, коза с косою, блін. Оце матиме Україна керовніцу, ще поплачемо й не раз.
L до Сусід Показати IP 21 Лютого 2014 23:26
Судячи з ваших слів, ви "крепко" настоялись на МАЙДАНАХ! в кущах ви стоїте, а не на Майданах. Зібралась купка лузерів. які звикли ,як худоба, "нажерлося і в хлів" і роблять з себе великих стратегів.
ок Показати IP 21 Лютого 2014 22:21
А звідки ви взяли що вона буде керувати?Вона вже раз обламалась із Ющенком а тепер і ці її ще пошлють.
екскурсовод Показати IP 21 Лютого 2014 23:13
На лаві підсудних повинні сидіти: Янукович, Яценюк, Кличко, Тягнибок, Ярош, всі вони причетні до загибелі людей! Чи не так?
ок до екскурсовод Показати IP 21 Лютого 2014 23:21
правильно.Вони хочуть на крові дурних людей прийти до влади.Що не могли почекати до чергових президентських виборів.А тепер чухаються бо вони не керують вже масою а ще й їх прижучать.
не зовсім до екскурсовод Показати IP 22 Лютого 2014 01:00
Дуже не хочеться захищати Яника в світі останніх подій, але правда дорожче. Якщо всі мають пам'ять, то пригадайте чому народ почав збиратися на майдан. Які умови для підписання Угоди про торгівлю з ЄС створила "опозиція". Постійне блокування ВР, постійні призиви народу виходити на майдан. Так, відбулося, але якби та опозиція відстоювала свої позиції не блокуючи трибуни, а пропонуючи свої закони хтось пішов би на майдан? Якби ту саму конституцію 2004 вимагали повернути раніше зараз це відбулося? А Янукович реально хотів змінити конституцію і не під себе, бо була створена конституційна рада з реально не дурних та відомих людей які не мають власних інтересів зайняти будь-яке тепле місце і він обіцяв прийняти їх напрацювання. Це транслювалося по телебаченню. 5 канал цього не транслював. "Опозиція постійно "ставила палки в колеса" замість того щоб обговорювати спроможність підприємств перейти на стандарти ЄС тільки те й робила що вимагала Юлі волю. Все!!! А що міг зробити яник в даній ситуації? Він був затиснутий з усіх сторін: олігархи від нього вимагали гарні умови для себе, інакше війна, опозиції треба було трон, народ же наслухався не перевірених фактів і теж проти нього, ЄС була проти, бо він не йшов їм на уступки - не здавав Україну, з Росією по факту в нього теж були напружені стосунки. Ви хочете сказати що треба було подати в відставку? І що тоді? Але його ж теж люди вибрали і він давав якісь зобов'язання. Так, не ви, але ж інші, теж українці. І його відставка була б зрадою тих хто за нього голосував. Чому про це ніхто не думає? Не подобається? І що з того? Якщо вам не подобається водій маршрутки то ви на зло йому будете мерзнути зайву годину на зупинці і чекати наступної чи всетаки будете відстоювати свої інтереси - їхати, але вимагати від водія виконання ПДР та правил поведінки? Та ми кожен день так їздимо і нічого не змінюється. На майдан за маршрутки не вийшов жоден! Після непідписання цієї угоди його ніхто не став слухати, а можна було б і дати останній шанс. Він же намагався неодноразово пояснити ситуацію. І Угода ця простим людям нічого не надавала. Але ж хтось це підгрівав! Хто? А каміння з коктейлями та дубинками в руки народу теж Яник дав? Але ж це вже зовсім інша сторона мирних демонстрацій. І хто винен що не від тих ви постійно вимагаєте? Думати треба! Кожен з вас будучи на його місті вчинив би так як він? Ні! Ви вчинили б набагато гірше, бо в вас нема тої витримки як в нього раз ви взялися за зброю. Так, він за це відповідає, бо він головнокомандувач, але біля нього як і біля інших президентів є радники і гарячі голови. Можливо хтось не послухав його наказу вирішивши випендритися, або вважаючи себе розумнішим? В цьому всьому треба розбиратися, а не рубати з плеча. Жодного разу ніде не прозвучало щоб він закликав придушити майдан. А "свята трійця" закликали людей до штурму чітко знаючи як в даній ситуації буде діяти Беркут. Чи не спеціально вони послали людей на смерть? А вона була їм на руку щоб всю провину повісити на яника! Так, провина Яника є, але не пряма, на відміну від інших. Думайте, аналізуйте, якщо не хочете бути рабами, принамні обставин. Має бути комісія з незалежних експертів, має бути суд, але в спокійній обстановці. А коли заспокоїтеся, то подумайте ще чи не хоче, окрім Росії, ЄС зробити вас своїми рабами? Можливо дійсно треба жити на своїй землі та краще бути тут хазяїном чим там рабом?
ВІКІНГ до не зовсім Показати IP 22 Лютого 2014 01:21
Страшно й огидно читати, в цю мить Панове, таких яничарів-екскурсоводів ! ВІЧНА ПАМ"ЯТЬ ГЕРОЯМ,В НАШИХ СЕРЦЯХ ! СПОЧИВАЙТЕ З БОГОМ,ЯНГОЛИ УКРАЇНИ !!!
той що не зовсім до ВІКІНГ Показати IP 22 Лютого 2014 02:27
Так, правда вона завжди огидна, особливо в світі останніх подій. Те що я написав є не просто правдою, а по суті фактом, який при бажанні можна легко перевірити. А мить не змінити, завтра теж буде життя, принаймні в тих хто не хоче вмирати, а шукає шляхи для вирішення проблем мирним шляхом. Правду треба знати, аби не допустити подальших помилок, які коштують життя, особливо іншим людям!
Василь до той що не зовсім Показати IP 22 Лютого 2014 09:28
(екскурсовод, ок, той) це не три а одне вже викинуте на узбіччя історії України сміття "ригів", яке продовжує подавати свій голос.
лютий Показати IP 22 Лютого 2014 08:32
А В мене питання: ЧОМУ ДОСІ НЕ ВИГНАЛИ НАЧАЛЬНИКА ДАІ ВОЛИНСЬКОІ ОБЛАСТІ ?????????????????СТАВЛНЕННИКА Пр***туткі герман ,який активно тормозив буси на Киіів?? Чому він ще тут керуе????? Геть банду!!!!!!
БОГДАН Показати IP 22 Лютого 2014 08:44
Дуже хочу, щоб хтось із волинських грамотіїв -політологів,той же Тарас Літковець, прокоментував останні події у Києві Наприклад,озвучив своє ставлення до слів першого президента України Кравчука,які той озвучив на 5 телеканалі,про те,що не хоче жити в країні,у якій хочуть убити президента(мається на увазі Януковича),Кравчук дослівно сказав :краще убийте мене. Як розуміти слова лідерів=правого сектора=,що вони не складуть зброї ,що потрібно встановити свій контроль над Києвом та над усією Україною та продовжити національну революцію .,Що потрібно розпустити Верховну Раду і Майдан повинен взяти владу в Україні у свої руки ,створивши для цього тимчасовий уряд із польових ломандирів.Що потрібно розпочати арештовувати губернаторів на Сході та Півдні України,які підтримують Януковича,.Слава Україні !Слава Аль-Каїді,Сірії та Косово!
зміна Показати IP 22 Лютого 2014 12:47
потрібно організовувати людей для "обнулення влади" на всіх рівнях, не допустити до управління "попєрєдніків" теперішньої вже "невлади". На Волині організаторам Євромайдану треба якби "подякувати" і сказати "до побачення", повертайтесь до "роботи", якщо ви колись працювали. Боротьба була так би помивити не проти "однієї людини", а проти системи, і що основне за європейські приниципи і життя!!!! НЕ МОЖНА ДОПУСТИТИ ВЛАДИ ЦИХ НАШИХ МІСЦЕВИХ БАЛАКУНІВ, ВОНИ ПОВИННІ БУТИ ТИМЧАСОВІ ТЕХНІЧНІ, НЕ ЗА НИХ ПОКЛАЛИ ЖИТТЯ НАШІ ХЛОПЦІ, А ЗА ПРОСТИХ ЛЮДЕЙ!!!!!!!!!
віра Показати IP 22 Лютого 2014 13:11
Едина толкова репліка коментар від Зміна почитайте і вдумайтесь ,а всі решта як подуріли !що городите!
антикозаностра Показати IP 22 Лютого 2014 14:36
реальна пропозиція дій - відкликати та позбавити мандату волинських пристосуванців - івахіва, мартиняка, єрємеєва, ващук - іх бездіяльність привела до кровопролиття!, на їх місце обрати достойних !