USD 26.6 27.1
  • USD 26.6 27.1
  • EUR 28.6 29.2
  • PLN 6 6.2

Президент Польщі Анджей Дуда шукав примирення на Волині. Фоторепортаж

Визнати свої гріхи, примиритися та спільно боротися проти окупації Росії закликав сьогодні глава польської держави Анджей Дуда. Про це він сказав, відвідуючи сакральні місця на Волині та молячись за постраждалих від польсько-українського конфлікту.

Готуючись прийняти главу сусідньої держави, із самого ранку у Луцьку перекрили п’ять вулиць: Львівську, Володимирську, Ковельську, Набережну та Братковського.


О 10 годині Дуда мав долучитися до поминального богослужіння у Кафедральному соборі святих Апостолів Петра і Павла за усіма жертвами людської ненависті в часи Другої світової війни та Трагічних подій на Волині 1943 року.
Біля храму була посилена охорона, навіть правоохоронці з кулеметами.


Президент Польщі зайшов у храм близько 10:40, після цього й почалася поминальна меса.

На початку спільної молитви єпископ-ординарій Луцької дієцезії РКЦ Віталій Скомаровський подякував усім за те, що долучилися до спільної молитви.

“Літургічний колір сьогодні чорний, адже нагадує про ненависть, як брак любові. Тому незалежно від віросповідання ми вшановуємо пам'ять постраждалих людей, любов має примирити”, - звернувся до присутніх Віталій Скомаровський.

Після молитовної меси митрополит Львівський Римо-Католицької Церкви, архиєпископ Мечислав Мокшицький подякував усім, що долучилися до спільної молитви, зокрема представникам православних релігійних общин та місцевій владі.

“Сьогодні ми тут, щоб схилити голови перед полеглими. Прийшли нові покоління, але історія лишається свідком і каже нам пам'ятати та вибачати, бо це говорить нам Христос. Десятки тисяч безневинних людей постраждали: жінки, діти, старші люди. Любі брати та сестри, нове тисячоліття вимагає, щоб українці та поляки не залишалися заручниками сумління. Як Бог простив нам у Христі, так і ми маємо простити. Треба визнати гріхи, зробивши іспит совісті, що стане початком примирення, а для цього потрібне смирення. Треба зменшити кривди та образи і не передавати ненависть з покоління в покоління. Ідіть у спокої та більше не грішіть”, - закликав духівник.

Після цього Анджей Дуда вручив єпископу-ординарію Луцької дієцезії РКЦ Віталю Скомаровському дерев’яний хрест пам’яті замордованих поляків на Волині.

Далі глава сусідньої держави пішов на обід в ресторан “Корона Вітовта”, правоохоронці оточили доступ до Замкової площі й, окрім супроводжуючих візиту, нікого не пускали.

О 13:00 на Анджея Дуду вже чекали в селищі Олика Ківерцівського району, де він мав відвідати Колегіальний костел Святої Трійці, який збудували Радзивілли.

Зустрічати високопоставленого гостя прийшло багато місцевих мешканців, представники місцевої влади, обласної та районної адміністрацій. До цього селище причепурили. Місцеві мешканці кажуть, що нарешті викосили перед храмом траву, яка була вже за коліна, а в окремих місцях бралися й ремонтувати дорогу.

“Найбільше часу ми провели на старому польському кладовищі, яке було зруйноване ще до 90- років і туди багато років ніхто не приїжджав, стан був неналежний. Територію ми очистили від хащів, повитирали надгробні плити, очистили їх від слідів часу, зробили все, що було в наших силах. Я хочу сказати, що ми прибирали не для “показухи”, а тому, що в душі зародилося щось святе. Ми хочемо, щоб поляки побачили, що православні християни, які не причетні до польсько-волинської різні прийшли сюди, віддали шану загиблим та доклали багато зусиль, щоб привітно зустріти гостей, аби був мир та спокій”, - розповіла Олицький селищний голова Олена Кашевська.

Здебільшого старші люди не знали причини приїзду президента Польщі, а от молодь була свідомою, навіть тримали плакати, які, як кажуть, їм роздали з сільради.

“Ми прийшли зустріти делегацію із за кордону та показати, що ми не просто з цікавості тут стоїмо, а тому, що хочемо миру, дружби та порозуміння. Таким чином ми показуємо своє ставлення до трагедії під час польсько-українського конфлікту”, - каже місцева мешканка Катерина.

“Це добре, що двоє сусідів хочуть мирно жити й роблять для цього певні кроки. Що спровокувало польську різню я не знаю, але точно знаю, що ми тут мирно жили з поляками, душа в душу, про що й говорять старожили”, - каже пані Галина.

Довгоочікуваний гість приїхав о 14:46, в костелі він був сам, людей туди не пускали. Далі Анджей Дуда направився на кладовище для молитви й після цього виступив перед пресою.

“Я знаходжуся в Олиці, де колись жила велика група поляків і перед другою світовою війною тут господарювали, ходили в костел та століттями хоронили на цьому кладовищі рідних. За кілька днів, а саме 11 липня будемо відзначати 75 річницю людиновбивств на Волині через українських націоналістів, це народний день пам’яті у Польщі. Це дуже сумна дата для багатьох поляків, які того часу 1932-1934 років тут втратили своїх найближчих, а це біля 100 тисяч поляків, звичайних людей, не військових. Це була не війна між Україною та Польщою, а етнічна “чистка”, щоб з цих теренів прибрати поляків. Рішення було ухвалено політичним рішенням через організацію ОУН(б) й виконано було УПА. Це страшна історія наших народів з глибоким болем. Далі були польські акції, від яких гинули звичайні українці з іншої сторони. Вражає лише диспропорція: десь 100 тисяч поляків і біля 5 тисяч українців. Я тут не для того, щоб нагадувати, але для того, щоб молитися.

Правду треба прийняти. Жодна мова не йде про помсту, лише про біль, який триватиме. Але вірю, що час, який лікує рани, залікує і ці, по дві сторони. Я вважаю, що на історичній правді ми маємо будувати подальші добрі стосунки. Зараз ми маємо багато спільного й підтримуємо Україну в русі у ЄС, аби окуповані території були повернуті Україні, аби Росія припинила агресію та повернувся спокій на кордони України, які визнані світовою спільнотою. Ми хочемо підтримувати Україну в реформах і робимо це, адже хочемо, щоб Україна дивилася на захід, а не на схід, звідки століттями йде небезпека. І сьогодні багато українців приїжджають у Польщу. Приїжджайте до нас як туристи, а якщо хтось хоче працювати - місце знайдеться, висилайте додому гроші своїм родинам, допомагайте.

Я хочу, аби в майбутньому ми пам’ятали ці страшні сторінки історії, аби більше ніколи подібне не траплялося, щоб вже ніколи більше наш народ один на одного не піднімав руку. Шановні панове, як президент Польщі маю лише одне прохання, щоб кожен із цих поляків, якій був закатований та похований, віднайшов своє ім’я, щоб був означений у місці спочинку, аби родина могла приїхати та помолитися тут. Це дуже важливо. Прошу на це дозвіл від української влади, аби відповідні інституції це зробили тут. Також на польських землях, де влада України захоче зробити теж саме ми тільки за. Хай живе вільна та незалежна Україна, хай живе вільна та незалежна Польща, дякую”, - виголосив промову Анджей Дуда.

Після цього він із кортежем покинув Олику.

Нагадаємо, що сьогодні й Президент України Петро Порошенко під час візиту на Волинь вшанував пам’ять жертв польсько-українського конфлікту під час Другої світової війни.
Реклама
Loading...
Коментарів: 19
Богдан Сташинський Показати IP 8 Липня 2018 22:20
A на троні у костелі у Луцьку хто, папа римский воссідає ???
Лучанин до Богдан Сташинський Показати IP 9 Липня 2018 10:14
А погуглити? Чи українська ментальність заважає?..
скептик Показати IP 8 Липня 2018 22:29
"Визнати свої гріхи, примиритися та спільно боротися проти окупації Росії закликав сьогодні глава польської держави Анджей Дуда". то коли польща буде визнавати свої гріхи перед українським народом ?
Лучанин до скептик Показати IP 9 Липня 2018 09:02
Проблема українців, в тому що їм хтось щось завжди винен, хтось їх завжди ображає, хтось завжди заважає. В той час інші народи просто будують своє життя і не скиглять. Ті ж поляки на початку 90-х мали менший потенціал для розвитку, ніж Україна і Росія, а зараз їхній рівень життя на порядок вище. В той час, коли українець скиглить і намагається всьому світу показати, який він ображений і нема більш нещасніжого, ніж він інші просто працюють.
скептик до Лучанин Показати IP 9 Липня 2018 13:40
ВАША ПРОБЛЕМА У ТОМУ, що ви не читаєте історії, не знаєте її і знати не хочете
Мелхиседек Показати IP 8 Липня 2018 22:42
Основная мысль, которую вот уже нет не 20 лет, а с момента возникновения националистического движения совершенно безосновательно пытаются навязать все без исключения как "наши" доморощенные так и иностранные "гастролёры" националисты - это переложить свою ответственность за все свои зверства не столько по отношению к другим народам, но в первую очередь к своему собственному народу на весь без исключения народ Руси(Украины). Т.о. националисты пытаются сделать всю Русь(Украину) ответственной за преступления националистов, совершённые под руководством кучки свихнувшихся от собственной ненависти гомофобов, сделав тем самым целый народ заложником зверств всей националистической преступной банды.
скептик до Мелхиседек Показати IP 8 Липня 2018 23:00
ти *мо кацапське шуруй в маацкву. там будеш свою ахінею нести
Мелхиседек Показати IP 8 Липня 2018 22:43
Почему целая страна должна становиться заложником гофомобской болезни под названием национализм????? Почему вся страна, целый народ должны терпеливо наблюдать как их постоянно валяют в грязи которую вот уже десятилетия "свято" и неприкосновенно хранят и передают другим поколениям под видом национальных традиций целого народа?????? Разве у нашего народа есть такая традиция рубать живых людей топорами????? Разве у нашего народа есть традиция вспаривать беременным женщинам животы, доставать не родившихся младенцев и колоть их вилами??????? Разве у нас есть такая традиция забивать грозди в голову живым людям или разрезать их живьём пилой пополам???????
скептик до Мелхиседек Показати IP 8 Липня 2018 23:02
так це традиції вашого кацапського народу: звірства, вбивства, брехня, зрада, злодійство. почитай, убогий, історію расєї
Мелхиседек Показати IP 8 Липня 2018 22:44
Вы спросите, разве это "традиции"????? Да, это "традиции" националистов и за всё время их существования ещё никому из них не пришло в голову даже просто попросить прощения за свои зверства, уже не говорю, чтобы начать с осуждения этих бесчеловечных зверств. Ещё у кого то возникает вопрос: какое может быть лицо у национализма??????? Звериное!!!!!!!
скептик до Мелхиседек Показати IP 8 Липня 2018 23:03
пращєніє повинні просити савєцькі виродки і їх вилупки такі як ти
Лучанка до скептик Показати IP 9 Липня 2018 08:54
З такими українцями як Ви,країна ніколи не стане нормальною державою. Винні всі, крім нас самих, так? Чому ви не любите негативних людей, котрі ніколи не бачать причин свої негараздів у собі, звалюючи провини на оточуючих? Маєте відповідь? Ось так ніколи нас не стануть поважати, допоки ми не визнаємо свої помилки, свої проблеми, свої дії, що призводять до гальмування розвитку і не почнемо шукати причинку проблем у собі.
скептик до Лучанка Показати IP 9 Липня 2018 13:43
у вас убога освіта і звихнута фантазія. нема сенсу з вами дискутувати, бо рівень вашого IQ десь біля нуля
Мелхиседек Показати IP 8 Липня 2018 22:45
Сколько бы не проходило лет после всех этих преступлений националистов им никогда не будет срока давности до тех пор, пока каждая замученная ими человеческая душа не останется не отмщённой. Вопрос заключается в другом: почему это отмщение должно постигнуть целый народ, вместо тех, кто все эти преступления совершал?????? Ответ: потому что народ, покрывающий преступников против человечества, сам становится преступником наравне с ними!!!!!!!!!
скептик до Мелхиседек Показати IP 8 Липня 2018 23:04
поїдь в екскурсію по архіпелагу ГУЛАГ. там можливо зрозумієш, хто вчиняв злочини проти людства.
До скептика до скептик Показати IP 9 Липня 2018 08:38
Зомбоване ти чудо.Читай уважно історію написану розумними істориками а не зомбованими нациками тоді і наступить просвілення.
скептик до До скептика Показати IP 9 Липня 2018 13:43
сам читай свої кремлівські методички
123 до Мелхиседек Показати IP 10 Липня 2018 11:35
Підтримую і дещо уточнюю! НАЦІОНАЛІЗМ - поняття неоднозначне....Націоналістичні прояви будь-якої нації - української, польської, російської, німецької.... - це ЗЛО. НЕ МОЖНА УТВЕРДЖУВАТИСЯ В СВОЇЙ НАЦІОНАЛЬНІЙ СВІДОМОСТІ ЗА РАХУНОК ПРИНИЖЕННЯ ІНШИХ НАЦІЙ!!! В історії ми це проходили не раз !!! Тому поняття "Націоналізм" та "Націоналісти" не люблю!!! Більше до вподоби - ПАТРІОТИЗМ !! Але не вишиванково-прапоровий, а свідомий, від серця.. А щодо подій трагедії українсько-польської: різня дійсно відбувалася по обидва боки,,, і якраз руками націоналістів з обох боків.... Тому оцінку подіям тих часів повинні давати не політики... а ІСТОРИКИ-МІЖНАРОДНИКИ...А сучасники наші, ми з вами, повинні не допустити повторення таких подій....
Українка Показати IP 11 Липня 2018 14:35
Чому українські с*икуни не відслужили службу в Холмі і не відвідали руїни українських церков? Українці що ви за віртуальна нація керована ж*дами

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Loading...
Система Orphus
Яндекс.Метрика
Ukr.net: Автобазар http://avtosale.ua/. Свіжі новини України і світу в режимі реального часу на Укр.нет. Фільми в кінотеатрах на KINOafisha.ua. Телепрограма на TVgid.ua.