USD 39.50 39.90
  • USD 39.50 39.90
  • EUR 39.77 40.15
  • PLN 9.76 9.95

Трамп лідирує на виборах президента США: онлайн-хроніка

9 Листопада 2016 08:46
У США тривають вибори президента. Перші результати президентських виборів у США вже відомі. Кандидатка від Демократичної партії Гілларі Клінтон здобуває перемогу у 16-ти штатах та окрузі Колумбія та набирає 209 голосів виборників, кандидат від республіканців Дональд Трамп виграє у 25-ти штатах та має в активі 244 голоси виборників. DW стежить за перебігом подій (час київський).

До слова, інтерактивну карту результатів голосування опублікувало видання «Голос Америки».

Для перемоги кандидату у президенти потрібно здобути 270 голосів. Загалом колегія виборників на цих виборах складається з 538 осіб. Трампу вдалося "взяти" три ключових для перемоги штати - Флориду, Огайо та Північну Кароліну.

Середа, 9 листопада

08:40 Республіканцям вдалось утримати більшість у Сенаті. Як повідомляє агенція AP, згідно з попередніми результатами виборів 34-ох членів Сенату, що забезпечують ротацію верхньої палати Конгресу на третину, республіканці отримали достатньо мандатів для більшості.

08:20 Голова Палати представників Пол Раян, згідно з даними журналістів NBC, потелефонував Трампу та привітав його з перемогою. За результатами виборів до нижньої палати американського Конгресу, що відбулись 8 листопада, республіканцям вдалось зберегти більшість у Палаті представників.

07:20 Згідно з останніми даними, Гілларі Клінтон є найімовірнішою переможницею на виборах у штаті Невада, що дає їй шість голосів виборників. Про це повідомляють телеканали CBS та ABC. На даний момент Клінтон має в своєму активі 215 голосів.

07:20 Дональд Трамп також здобув перемогу у штаті Айова, де за нього проголосували 52 відсотки виборців. Це принесло йому голоси шести членів колегії виборників. Клінтон віддали голоси 42 відсотки. Таким чином, за станом на цей час у кандидата від Республіканської партії Трампа 244 голоси.

07:05 Відомі результати голосування в Юті: переміг Дональд Трамп. Плюс шість виборників: 238 на боці республіканця проти 209 - у демократки.

06:34 Гілларі Клінтон передбачувано перемогла у штаті Вашингтон. Дональд Трамп виграв у Джорджії.

06:25 Новини про перемоги Трампа у ключових штатах струсонули світові ринки. Курс долара США знизився по відношенню до євро та єни. Водночас мексиканське песо втратило понад 12 відсотків вартості щодо долара. S&P 500 - індекс, який включає показники вартості акції 500 найбільших присутніх на біржах компаній США, - впав більш ніж на чотири відсотки після того, як стало відомо про перемогу республіканського кандидата в Огайо та Північній Кароліні. Під час ранніх торгів токійська біржа втратила чотири відсотки, гонконгська - майже три, сеульська - 2,5, сіднейська - два відсотки, передає AFP.

06:14 Кандидату від республіканців вдалося здобути перше місце у ще одному ключовому штаті - Північній Кароліні. Розподіл голосів виборників: 216 - у Трампа та 197 - у Клінтон.

06:10 Стають відомими результати у все більшій кількості штатів. Клінтон очікувано перемогла у найбільшому штаті, Каліфорнії, а також на Гаваях та в Орегоні. Трамп, своєю чергою, переміг у Айдахо.

05:57 Трампу вдалося виграти у найважливішому штаті - Флориді, що принесло йому аж 29 голосів виборників, передає AP. Після цього він має в активі 197 голосів, у Клінтон - 131.

05:46 У першому з ключових штатів вдалося виграти Трампу, проте перемога в іще одному - Вірджинії - за Гілларі Клінтон. Екс-держсекретарка також "взяла" Колорадо. Вона має 131 голос виборників на своєму боці проти 168.

05:42 Дональд Трамп збільшує відрив від Клінтон: перемога в одному з ключових штатів - Огайо - приносить йому одразу 18 голосів виборників. 168 проти 109 на боці Клінтон.

05:30 Клінтон здобуває перемогу Нью-Мексико: плюс п'ять виборців на боці демократки. Втім, попереду досі Трамп. Він тим часом виграв у Міссурі: 150 проти 109.



05:31 Згідно з даними телеканалу CNN та видання The New York Times, за Трампа по всій країні проголосували близько 49 відсотків виборців, за Клінтон - близько 47 відсотків.

05:28 Гілларі Клінтон подякувала своїй команді на своїй сторінці у Twitter: "Ця команда має багато, чим пишатися. Що б не сталося цієї ночі, дякую вам за все".



05:22 Поки The New York Times оцінює перемогу Дональда Трампа як більш імовірну, федеральний міністр внутрішніх справ Німеччини Томас де Мезьєр в інтерв'ю DW дає свій прогноз: "Я думаю, що в результаті переможе Гілларі Клінтон".

05:16 Чим ближче частка підрахованих голосів у Флориді до 100 відсотків, тим більше втрачає курс мексиканського песо - уже мінус десять відсотків. Адже після близько 99 відсотків підрахованих голосів у цьому ключовому штаті попереду Дональд Трамп.

05:12 В Монтані переміг Дональд Трамп - ще три виборники на користь кандидата від республіканців: 140 проти 104 у Клінтон.

05:00 Чинний президент США Барак Обама закликав американців до єдності незалежно від політичних симпатій з огляду на те, хто переможе на виборах його наступника, які тривають. Виборчу кампанію цього року він назвав "напруженою, повною стресу та почасти просто дивакуватою", але нагадав: "Що б не сталося, сонце зранку знову зійде, й Америка буде і надалі залишатися найвизначнішою країною в світі".

04:30 Клінтон виграла у Коннектикуті, Трамп став переможцем у Луїзіані. Тож тепер у представниці демократів 104 голоси виборників, у кандидата від республіканців - 137.

04:10 Відомі переможці виборів у ще низці штатів: Трамп здобув більшість голосів в Вайомінгу, Північній та Південній Дакотах, Техасі, Небрасці, Арканзасі та Канзасі. Клінтон перемогла в Нью-Йорку та Іллінойсі. Більшість виборників наразі за Трампом: 129 проти 97 на боці Клінтон

03:53 Гілларі Клінтон "взяла" Род-Айленд, а Трамп - Міссісіпі. Таким чином у екс-держсекретарки 48 голосів виборників, у магната - 66.

03:39 Хід голосування на президентських виборах у США відчутно впливає на фінансові ринки та на курси валют. Найбільші коливання демонструє курс мексиканського песо. Він особливо реагує на хід голосування у найважливішому штаті - Флориді: курс песо відносно американського долара падає, коли вперед виходить Трамп, і зростає, коли лідирує Клінтон.

03:34 Дональд Трамп переміг у Алабамі і набирає таким чином 60 голосів виборників.

03:15 Стали відомі переможці голосування ще в низці штатів: в Оклахомі, Південній Кароліні та Теннессі переміг кандидат від республіканців Дональд Трамп, демократка Гілларі Клінтон забезпечила собі голоси виборників Меріленда, Нью-Джерсі, Массачусетса, Делавера, а також федерального округу Колумбія, де розташована столиця США Вашингтон. Таким чином за Трампом уже 51, за Клінтон - 44 виборники.

02:56 У Північній Кароліні подовжили голосування на восьми виборчих дільницях. Дві з них будуть відкритими на годину довше, інші шість - на менший період часу. Причиною став збій у роботі комп'ютерів, через що працівникам дільниць довелося перевіряти списки виборців на папері.

02:37 Дональд Трамп переміг у Західній Вірджинії.

02:22 З'явилися перші прогнози кінцевого розподілу голосів виборників від трьох штатів. Так, у Вермонті перемагає Гілларі Клінтон та отримує таким чином голоси трьох виборників від цього штату, тоді як Трамп здобуває перемогу в Кентуккі та Індіані й здобуває 19 виборників на свою користь. Нагадаємо, в Кентуккі та Індіані й очікувалася перемога Трампа, тоді як у Вермонті - Клінтон.

02:17 Голосування завершилося у шести штатах: Джорджії, Кентуккі, Вермонті, Індіані, Південній Кароліні та Вірджинії.

02:00 Після Нью-Гемпшира і Кентуккі підрахунок голосів почали з'являтися попередні результати в іще одному штаті - Індіані. Після підрахунку близько п'яти відсотків голосів лідирує кандидат від республіканців Дональд Трамп: за нього віддали свій голос близько 155 тисяч виборців. Кандидатка-демократка Гілларі Клінтон на даний момент має понад 86 тисяч голосів виборців штату. Тож наразі Трамп лідирує у всіх трьох штатах, де почали рахувати голоси.

01:47 43-й президент США Джордж Буш заявив, що не голосував на виборах ані за Гілларі Клінтон, ані за Дональда Трампа. Іще один відомий республіканець, який боровся за кандидатуру від партії на цих праймеріз, сенатор Ліндсі Грем повідомив, що проголосував за незалежного кандидата Евана МакМалліна. Про своє небажання підтримувати кадидата від Республіканської партії Буш і Грем заявляли іще до виборів.

01:39 У місті Азуса неподалік від Лос-Анжелеса (штат Каліфорнія) одну з виборчих дільниць тимчасово закрили через стрілянину, яка сталася поблизу. За даними місцевої влади, щонайменше двоє людей зазнали поранень внаслідок інциденту, повідомляє CNN. Очевидці кажуть, що людей не випускають із приміщення, де розташована дільниця, але дозволяють голосувати, поки вони чекають. За попередніми даними, інцидент не пов'язаний з виборами, повідомили у поліції.

01:33 Близько 15 відсотків виборців у США, опитаних Reuters/Ipsos, сказали, що брали участь у голосуванні вперше. На виборах 2012 року таких було дев'ять відсотків. 13 відсотків респондентів зазначили, що чекали до останнього тижня передвиборчої кампанії, аби визначитися, за кого віддати голос. У 2012 році таких було дев'ять відсотків. Reuters/Ipsos опитали близько 35 тисяч виборців.

01:22 Почали з'являтися перші результати голосування в окремих штатах. У Кентуккі та Нью-Гемпширі підрахували близько одного відсотка голосів. У Кентуккі Трамп поки набрав 6500 голосів, Клінтон - дві тисячі. У Нью-Гемпширі порахували менше сотні голосів, кандидат від республіканців там також попереду.

01:09 У США на деяких виборчих дільницях у штатах Індіана та Кентуккі завершилося голосування.

01:03 Телеканал CNN оприлюднив перші результати соцопитувань, проведених під час голосування. Серед тих, хто проголосував на виборах в США, 70 відсотків - білі, 12 відсотків - чорношкірі, 11 відсотків - латиноамериканці, чотири відсотки - азіати, три відотки - інші.

00:37 У Мексиці, де Дональд Трамп є особливо непопулярним через його негативні висловлювання щодо мігрантів звідти та обіцянку звести мур на кордоні з країною за мексиканські гроші, люди через Facebook організовують святкування можливої поразки кандидата від республіканців в столиці країни Мехіко. Понад п'ять тисяч користувачів соцмережі вже позначили, що хочуть приєднатися до акції, пише AP.



00:20 Представники виборчих комісій трьох округів у штаті Пенсильванія заявили, що несправності в роботі приладів для голосування не призвели до помилок під час підрахунку голосів. Між тим Дональд Трамп в ефірі каналу Fox News заявив, що такі прилади функціонували з помилками на багатьох виборчих дільницях по країні.

Проблеми з машинами для голосування спостерігалися і в інших штатах. Так, в Юті працівникам виборчих дільниць довелося використовувати паперові бюлетені. А в Північній Кароліні проблема з комп'ютерами спричинила довжелезні черги.

Вівторок, 8 листопада

23:40 Незадовго до закриття перших виборчих дільниць на східному узбережжі США Дональд Трамп закликав виборців піти й проголосувати. "Не зупиняйтеся, продовжуйте йти голосувати - ці вибори ще далеко не завершені!, - написав він у Twitter. - У нас хороші результати, але залишилось іще багато часу. Вперед, Флоридо!".

23:17 Перед хмарочосом Trump Tower, який належить кандидату від республіканців, у Нью-Йорку відбуваються протести як прихильників, так і опонентів магната. Люди одягнені в костюми і тримають у руках плакати, між демонстрантами з різних таборів тривають вербальні перепалки. Поліція оточила будівлю, встановивши огорожі та розмістивши низку вантажівок, наповнених піском.

23:00 Суд відхилив скаргу штабу республіканців у штаті Невада щодо того, що дострокове голосування на низці виборчих дільниць штату тривало довше, ніж мало.

22:08Поки голосування триває, можна почитати огляди про те, чого чекати Україніта Європі від можливої перемоги Трампа чи Клінтон.

20:50 Проголосував і колишній опонент Клінтон Берні Сандерс. Після поразки на праймеріз демократів він підтримав екс-держсекретарку та закликав не допустити перемоги Трампа.

20:23 Брюки стали одним із неформальних символів кампанії Гілларі Клінтон. Її прихильниці влаштували флешмоб та вдягають на голосування брючні костюми - на підтримку кандидатки та гендерної рівності.

19:57 Сина Трампа Еріка впіймали на порушенні законодавства. Нащадок магната виклав у соцмережу Twitter фото із заповненим бюлетенем, що порушує закони штату Нью-Йорк. Видалив він його майже одразу, проте користувачі мережі зробили чимало скріншотів.

19:23 Команда Трампа уже підготувала першу скаргу щодо виборів. На думку його штабу, дострокове голосування на кількох дільницях важливого для республіканців штату Невада тривали на дві години довше, передає CNN.

18:59 Соцмережами активно шириться фото Трампа з виборчої дільниці, де він підглядає, як голосує його дружина Меланія. Аналогічно вчинив і його син, Дональд Трамп-молодший.

18:02 За кілька годин після своєї опонентки у школі мангеттенського Іст-Сайду проголосував і Дональд Трамп. "Це було складне рішення", - пожартував він перед пресою.

17:37 Букмекерські контори продовжують приймати ставки на результат виборів. Хоча шанси Клінтон вищі, ніж у Трампа - 80 відсотків проти 20, букмекери дещо знизили очікування щодо її перемоги.

Серед національних меншин у США уподобання схиляються вбік Клінтон

16:13 Гілларі Клінтон проголосувала на виборчій дільниці під Нью-Йорком разом із чоловіком. "Я неймовірно щаслива", - зізналася вона.

День виборів у США: голосування розпочалось (08.11.2016)

8:20 Завершилося голосування у трьох невеликих населених пунктах штату Нью-Гемпшир: Діксвілл Нотч, Хартс-Локшейн та Мілсфілд. Перемогу там здобув Дональд Трамп.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 5
Американець Показати IP 9 Листопада 2016 09:01
"Наш дурдом голосует за Трампа,наш дурдом будет этому рад"-аналогія така ж.
1+1 до Американець Показати IP 9 Листопада 2016 10:10
якими траурними голосами укр.ведучіТВ розказують про перемогу Трампа - це треба вміти.....)
Кастрюля Показати IP 9 Листопада 2016 09:59
Я в шоке
Клінтон Показати IP 9 Листопада 2016 10:01
Жах!!1 Що тепер буде у Старій Вижві як вони будуть жити?
Флоріда Показати IP 9 Листопада 2016 10:18
Вже переміг!

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus