USD 39.62 39.95
  • USD 39.62 39.95
  • EUR 39.73 40.00
  • PLN 9.75 9.94

27 лютого: події, факти, дні народження

27 Лютого 2011 00:01
День народження 27 лютого відзначають народний депутат, уродженець Волині Григорій Смітюх (на фото), директор Луцької спеціалізованої школи №1 Андрій Киця та помічник начальника Луцького міськвідділу УМВС України у Волинській області Олег Плазовський.
«ВН» вітають їх зі святом і бажають міцного здоров’я, достатку й успіхів у роботі.
Цього дня народилися американський поет, автор «Пісні про Гаявату» Генрі Лонгфелло, визначний італійський оперний співак Енріко Карузо, визначний радянський, російський та український офтальмолог Володимир Філатов, російський авіатор, штабс-капітан, основоположник вищого пілотажу Петро Нестеров, один з організаторів і керівників червоного партизанського руху в Україні часів Другої світової війни Семен Руднєв, український співак, народний артист СРСР Михайло Гришко, американський письменник, нобелівський лауреат Джон Стейнбек («Зима тривоги нашої», «Про мишей і людей», «На схід від раю»), американський письменник Ірвін Шоу («Багатій, бідняк», «Молоді леви», «Жебрак, злодій»), радянська естрадна співачка Гелена Великанова («Ландыши», «Стоят девчонки»), американська акторка, дворазова володарка «Оскара» Елізабет Тейлор («Клеопатра»), японський дизайнер, модельєр, парфумер Кензо Такада, польський кіноактор Даніель Ольбрихський («Пан Володиєвський», «Потоп», «Відьмак»), італійський режисер, сценарист і продюсер Джузеппе Бертолуччі, популярна в СРСР естонська естрадна співачка Анне Вескі, російська акторка Тетяна Догілева (фільм «Забута мелодія для флейти»).
1883 – американський композитор Оскар Хаммерштайн запатентував машину, що скручує сигари.
1897 – одержано штучний підсолоджувач сахарин.
1900 – створено футбольний клуб «Баварія» (Мюнхен).
1900 – американський учений Фелікс Гоффман, який працював у лабораторії компанії Bayer, створив першу штучно отриману ацетилсаліцилову кислоту. Згодом ліки отримали назву «аспірин».
1918 – початок походу Січових Стрільців проти більшовицьких військ, що напали на Україну.
1919 – комісія Антанти провела зустріч з українським отаманом Симоном Петлюрою.
1932 – англійський фізик Джеймс Чедвік відкрив нейтрон – нейтральну елементарну частку.
1939 – Спілка радянських музикантів України була перейменована у Спілку радянських композиторів України.
1942 – масові розстріли в Бабиному Яру німецькими окупантами членів українського націоналістичного підпілля.
1943 – прийнято постанову про поновлення роботи шкіл у регіонах України, звільнених від фашистів.
1943 – уродженець Дніпропетровська Олександр Матросов закрив своїм тілом амбразуру німецького дзоту під час бою біля села Чернушки у Псковській області.
1952 – ООН уперше провела засідання в новій штаб-квартирі в Нью-Йорку.
1954 – у пресі надруковано указ президії Верховної Ради СРСР про передачу Кримської області зі складу РРФСР до складу Української РСР.
1957 – лідер комуністичного Китаю Мао Цзедун у своїй промові висунув гасло «Хай розквітають сто квітів», що дозволило існування різних течій у мистецтві й літературі та уможливило «культурну революцію» в КНР.
1973 – початок найбільшого в сучасній історії США виступу індіанців за свої права.
Нащадки корінних жителів Америки захопили селище Вундід-Ні в резервації Пайн-Рідж і два з половиною місяця витримували збройну облогу влади.
1974 – у Нью-Йорку мільйонним тиражем вийшов перший номер щотижневого журналу People, що розповідає про життя зірок шоу-бізнесу.
1988 – першою негритянкою, що виграла медаль зимової Олімпіади, стала американка Дебі Томас.
1990 – Верховна Рада Радянського Союзу запровадила нову посаду – президент СРСР.
2010 – землетрус у Центральному Чилі силою 8,8 бала, загинуло понад 800 осіб.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus