USD 27.85 28.05
  • USD 27.85 28.05
  • EUR 32.6 32.8
  • PLN 7.5 7.65

«Мерседеси» для патріархів і митрополитів. ФОТО

Тема мирського життя лідерів церкви – завжди нелегка для журналістів. І не лише через ризик бути підданим анафемі за критику священиків. Незручні запитання про мирські блага, як правило, викликають у представників церкви несприйняття. І часом важко пояснити, що вони не завжди продиктовані ницими почуттями – допитливістю чи заздрістю.
А навіть, якщо і так, – то ці самі запитання виникають у суспільстві, думку якого і мають ретранслювати ЗМІ. І суспільство має право на відповідь – чи морально церковним лідерам користатися усіма благами комфортного життя, майже недоступними «простим смертним».
Нещодавно Українська правда зафіксувала дороге авто, на якому їздить голова Української православної церкви Київського патріархату Філарет.
На з’їзд «Нашої України» патріарх приїхав на 600–му «Мерседесі» американської збірки, що коштує 200 тисяч євро.
Схильність до життєвих спокус Філарета видавали й іменні номери на дорогому авто. Три сімки пасують, скоріше, затятому гравцю у казино, ніж церковному лідеру.

 

Філарет їздить на 600 «Мерседесі» з номерами «777». Виготовлення іменних номерів обійдеться власнику авто у 10-20 тисяч гривень.

Також кидалися в очі проблискові маячки під решіткою радіатора, які створюють патріарху привілеї поряд з іншими учасниками дорожнього руху, що також навряд чи відповідає біблейським заповідям.
«Українська правда» звернулася до речника Філарета Владики Євстратія за коментарем щодо не зовсім скромного способу життя патріарха. Його пояснення не відрізнялося від вже знайомих відповідей чиновників щодо джерел їхніх доходів.
У Філарета, як і у більшості українських політиків, не виявилося ні своєї квартири, ні машини, ні інших благ. А дорогий «Мерседес» – це подарунок невідомого благодійника.
У відповідь «Українська правда» отримала проповідь про жадібність і заздрість:
- Скажіть будь ласка, «Мерседес», на якому патріарх прибув на з’їзд «Нашої України» - це його особисте авто?
- Це автомобіль, який є у патріарха як офіційної особи. Цей автомобіль був подарований на день його народження майже 2 роки тому – 23 січня. У січні буде 2 роки.
- Чий це був подарунок – бізнесмена, політика?
- Я на це питання не уповноважений відповідати.
- Чому на цьому авто встановлені проблискові маячки? Їх не дозволено встановлювати нікому, крім міліції, «швидкої»... Навіщо проблискові маячки патріарху?
- Патріарху особисто вони не потрібні. Але патріарх як офіційна особа, яка очолює церкву, має потребу час від часу пересуватись досить швидко як у Києві, так і поза Києвом. Для того, щоб таку можливість йому створити, і встановлені ці проблискові маячки.
А особисто патріарх може пересуватись пішки. Наприклад, у позаминулу п’ятницю, коли йому потрібно було встигнути на радіо, а він потрапив у пробку, він 4 квартали пройшов пішки. Патріарх на ці речі абсолютно не звертає уваги, і це була не його ініціатива.
- А чия це була ініціатива? Чи авто було вже з цими маячками, коли його дарували?
- Це було прохання водіїв, які обслуговують патріарха, щоби патріарха можна було перевозити швидше. І тому таке побажання було висловлене і таке клопотання було направлене.
- Чи доцільно патріарху як людині духовного сану пересуватись на такому дорогому авто? Чи не варто продати його і купити, наприклад, дешевшу «Тойоту Камрі» і пересуватись на ній, а гроші витратити на інтернати?
- У Євангеліє є дуже яскравий приклад. Коли було поставлене питання абсолютно таким самим чином. Коли Ісусу Христу сказали, навіщо така дорога витрата? Це ж миро можна було продати і роздати гроші убогим. На що Христос сказав: «Убогих завжди маєте з собою, а мене не завжди». Коли починаються такі розмови, у мене завжди виникає відчуття риторики більшовиків, які, бачачи у когось багатство, казали: «Ось це багатство давайте краще заберемо і справедливо розподілимо». Ви ж повинні розуміти, що патріарху особисто, і я можу це сказати з повною відвертістю, немає значення, на якому автомобілі пересуватись. Але, враховуючи, те, що це є глава церкви, повинні бути забезпечені певні заходи безпеки. Думаю, всім зрозуміло, що великий автомобіль більш безпечний, ніж малий автомобіль. Автомобіль більш високого класу більш безпечний, ніж автомобіль менш високого класу.
Там, де маленький автомобіль під час аварії перетвориться у гармошку, у великому авто є більша ймовірність, що в авто людина залишиться живою. Тому з цієї точки зору варто патріарха перевозити у кращому автомобілі, ніж в простому. Як ви можете бачити навіть з цієї фотографії, патріарха не охороняє жодна охорона, на відміну від предстоятеля Російської православної церкви чи інших офіційних осіб, він пересувається сам. Але, що стосується пересування на дорозі, то я вам пояснив, що краще, коли є у користуванні автомобіль більш високого класу. Другий момент. Патріарх дуже багато подорожує Україною, і є потреба пересуватись на автомобілі, який є досить швидкісним. Він не літає літаками, тому що це дорожче, а їздить на автомобілі. Відповідно, людину у віці (а скоро патріарху буде 81 рік) краще довести швидше до місця призначення, ніж вести на більш повільному автомобілі.
- Від самого патріарха надходила пропозиція продати авто, а купити більш дешеве?
- За минулий рік рівно половина прибутків київської патріархії була витрачена на різного роду допомогу – як благодійну, так і різним церквам у побудові. Допомога обчислюється у мільйонах гривень. Все, що може патріарх зробити для того, щоб допомагати як церковним організаціям, так і не церковним, він це робить. Можна і президента посадити на велосипед. Але від цього президент ефективніше працювати не стане. Треба вчитися переставати бути суспільством заздрісників. Цей автомобіль не вкрадений, не куплений за пожертви парафіян. І нічого злочинного чи гріховного у тому, що патріарх пересувається на цьому автомобілі, при тому, що в Києві таких автомобілів напевно більше, ніж в усій Німеччині разом узятій, я не бачу. Я думаю, що треба поставити питання народним депутатам, бізнесменам, чому вони кожного року чи декілька разів на рік міняють автомобілі. Коли їдеш по Києву, таке враження, що Київ – це нафтові Емірати. Я в жодній західноєвропейській країні, які живуть значно краще, не бачив цих автомобілів. Я думаю, що причина не в тому, що один патріарх на такому автомобілі пересувається. Думаю, причина в іншому. Тому що суспільство у нас з одного боку заздрісне. Ті, які не можуть собі дозволити, заздрять тим, які можуть. А ті, які можуть собі дозволити, одразу кидаються купувати машину, яка буде блищати своєю ефектністю. Жодних автомобілів, окрім найпростіших, патріарх не купив. Той автомобіль, на якому він раніше пересувався і який обслуговує патріархію, – так званий «очкарик» Мерседес Е класу 1995 року випуску, - він був теж подарований тоді, коли патріарх лише став патріархом. У 1995 році. Тоді це був один з перших автомобілів у Києві, тому що він лише вийшов. Тоді теж можна було сказати, що Патріарх їздить на шикарному автомобілі. Але цей автомобіль досі їздить, і на ньому патріарх їздить. Хоча, мабуть, жодного діяча такого високого рангу, які б їздили на такому авто, немає.
І наступний автомобіль, який був у патріарха, «Ауді» 1998 року випуску, подарували люди, які сказали, що негоже патріарху їздити на такому простому автомобілі. Нинішній автомобіль був також подарований. Якщо подарують ще один автомобіль – років за 10 чи 5 – мабуть, буде ще один привід написати: «Ось якийсь склад злочину, що патріарх пересувається на такому автомобілі». Я вам можу сказати, що патріарх за свої кошти за останній час придбав 4 автомобілі для єпархії Київського патріархату. ...Можна патріарху, звісно і пішки ходити. Але мені особисто було б соромно, якби патріарх був відповідно незабезпечений. У нього немає свої квартири, у нього немає багатоповерхового будинку у Кончі-Заспі. Свою квартиру, яка була у нього ще з радянських часів, він продав. А гроші, які він отримав за цю квартиру, він віддав на оплату срібної раки святої великомучениці Варвари. Зараз він проживає у самій патріархії. Стільки, скільки він працює, не працює жоден ієрарх в Україні, я в цьому переконаний абсолютно. Незважаючи на свій вік. Тому дорікати йому автомобілем, це «мєлочно».
Ви можете простежити по фотографіях, що панагія (нагрудний медальйон, який носить патріарх), він носить роками один і той самий, тоді як інший патріарх міняє його кілька разів на день. Якщо подивитесь на годинник патріарха, то можете побачити, що годинник у нього – старий радянський – «Ракета». Так, в золотому корпусі, але 60-го року випуску, і він його не міняє. І так далі. Тим більше, що кінець-кінцем патріарх відповідає за своє ставлення до речей перед Богом. Він вже не перший рік їздить на цьому автомобілі і дивно, чому ви лише тепер у дусі «1+1» «У Бога за пазухою» вирішили поцікавитьсь, а що і як. Патріарх не ховається. Він не козиряє цим, але і не ховається.
***
Заради справедливості слід додати, що слабкість до нескромного життя відчувають не лише представники Київського патріархату.
Раніше «1+1» побачив під вікнами митрополита УПЦ Московського патріархату Володимира Мерседес S-класу ціною у 145 тисяч євро.

 

«Мерседес» Володимира Сабодана

 
 

Судячи з вензеля «МВ», цей «Лексус» також обслуговує Митрополита Володимира


 

Фото з photo.i.ua

А намісник Києво-Печерської Лаври Владика Павло, який, до того ж, є депутатом від Партії регіонів у Київській облраді, не приховував роздратування, відповідаючи на запитання про дороге авто:
«Так, їздимо на машинах, у мене «Мерседес». Це не розкіш, а засіб пересування. Якби випустили нашу гарну машину, я б на ній їздив. Я не бачу тут нічого такого».

 

Владика Павло теж їздить на «Мерседесі». Фото Костянтина Дьяченка

«Мені сьогодні дорікають: «Ви їздите навіть по Лаврі!» Але мені майже п\'ятдесят років, цукровий діабет, суглоби болять. А потрібно кілька разів на день побувати на далеких, близьких і верхніх територіях. Добре, я пройдуся, але я не зможу ходити цілий день. А якщо треба виїхати у справах до міста? Якщо людина померла, потрібно взяти довідку про те, що вона не дихає. Врешті-решт, розкіш царя Давида нічим не завадила йому увійти в Царство Небесне. Ось така моя відповідь».
Серед представників верхівки Російської православної церкви, схоже, панує таке ж особливе ставлення до матеріальних цінностей.
Під час візиту патріарха Московського і всієї Русі Кирила в Україну влітку 2009 року журналісти побачили на його руці дорогий аксесуар – швейцарський годинник «Breguet» ціною в 35 тисяч євро, який досі вважався аксесуаром бомонду.
У Кирила потім пояснили, що дорогий хронограф – це подарунок, а будь-який подарунок – це «форма смирення».
У пошуках іншого, більш виваженого ставлення до предметів розкоші серед священиків, «Українська правда» звернулася до представників Української греко-католицької церкви.
У відповідь прес-секретар глави УГКЦ отець Ігор Яців спокійно розповів, на якому авто їздить Любомир Гузар.
Слід зазначити, що отець Ігор був відверто здивований темою нашої розмови і спочатку не хотів її порушувати, можливо, побоюючись спровокувати протиставлення способу життя лідерів греко-католиків і православних.
Втім, він не бачить нічого поганого у прийнятті дорогих подарунків, але кожен робить свій вибір. І Любомир Гузар зробив його на користь більш скромного способу життя.
- Блаженнішому колись була подарована дорога машина. Джип «Toyota Prada». Він вважав, що у людей з цього приводу виникне багато запитань. Хоча машина, звичайно, була зручна, надійна. Блаженніший багато подорожує, і з цього погляду все було правильно. Єдине, що він не хотів дражнити людей. Тоді Блаженніший продав цю машину, а зараз він їздить на «Volkswagen Sharan». Це, звичайно, простіша машина – без якихось тюнінгів чи чогось ще. Єдиний критерій для Блаженнішого – це зручно сісти, вийти і мати достатньо місця для ніг. Бо є довші подорожі.
- Тобто Блаженніший вважає неетичним приймати такі дорогі подарунки?
- Тут інша справа. Це позиція конкретної людини. Подарунки потрібно приймати, тому що людина дарує не просто так, вона має якусь добру волю. Прийняти подарунок – це правильно. І навіть користатися ним. Але з погляду нашого Блаженнішого, то він не хотів людям робити якоїсь нагоди для несприйняття як церковної людини. Це його погляд, він це зробив, і я радий, що він так зробив. Але сказати, що якщо хтось так зробив є поганим, я не беруся. Тому що це є дарунок. Кожному з нас щось дарують, і ми не викидаємо це, не віддаємо.
Я знаю цю історію з приводу патріарха Філарета. Це подарована машина, це – не те, що він купив її на церковні гроші. І він може її експлуатувати...
Загрузка...
Коментарів: 28
читачка Показати IP 4 Грудня 2009 12:51
"Волинські новини", спробуйте дослідити, на чому катаються волинські церковні лідери. Думаю, це була б плідна тема
Юка Показати IP 4 Грудня 2009 14:17
такі подарунки церковним лідерам робить сам народ, віддаючи пожертви "на храм"
Юка Показати IP 4 Грудня 2009 14:18
До читачки: ні, наші набагато скромніші, повірте. однак, нову тему для досліджень журналісти "ВН" уже мають :)
seal Показати IP 4 Грудня 2009 14:37
Прочитавшу цю статтю ще більше став поважати Любомира Гузаря. І хоча я сам не є греко-католиком, та життєва позиція цього патріарха дуже мені імпонує. Від цієї людини завжди віє якимось теплом, врівноваженістю, мудрістю. Від нього ніколи не почуєш будь-яких образ незалежно від того з ким би він не розмовляв і що б не коментував. Такою насправді й повинна бути Божа людина.
seal Показати IP 4 Грудня 2009 14:40
to Юка. Особливо на дуже "скромному" автомобілі їздить отець Михаїл. А у інших дійсно дещо скромніші авто.
левко Показати IP 4 Грудня 2009 17:44
А на чому їздив апостол Павло?
Сава Вітер Показати IP 4 Грудня 2009 18:40
Усім розумникам, які коментували, а особливо тим, хто розмістив тут цю жовту, "надзвичайно корисну" для людей публікацію пропоную перечитати статтю єпископа Євстратія з УПЦ КП "О «Мерседесе» и правдолюбцах": http://www.cerkva.info/2009/12/04/o_mersedese_i_pravdoljubcakh.html
священник Показати IP 5 Грудня 2009 00:52
перший мій автомобіль була Лада 5, старенька, у жахливому стані. купували її ми з дружиною за весільні гроші до моєї висвяти щоб люди не дорікали. потім з допомогою батьків змінили її, коли навчились їздити на старий Мерс 123-й, який також часто псувався. коли мали ладу, люди говорили-батюшка на такій машині-встид, потім-о, мерседес, да батюшка магнатом став за наші гроші. мені по служебним справам багато приходилось їздити а добитий мерс сипався. і тоді я рішив - не слухати "толпи", знаючі усе понімають. вліз в борги і купив япончика, котрий не так часто псується. і коли мене тепер кличуть люди я можу спокійно сказати не сумніваючись-скоро буду. а односне критикуючих вищих ієрархів зауважу-подивіться на своїх директорів, котрі в порівняні з ієрархами нічого для людей - для вас - практично не роблять доброго
Alex Показати IP 5 Грудня 2009 09:17
Такой автомобиль - царский подарок. И дарят его цари земли священнослужителям за то, что те делают сними то, что записано в Библии в книге Откровение 18:3. Человек, который сделал подарок тяжело работал долгие годы и на заработанные деньги купил батюшке автомобиль и номер 777. Какая прекрасная история
Alex Показати IP 5 Грудня 2009 09:57
Предлагаю всем батюшкам подарить по бронетранспортеру с мигалкой. А что, машина быстрая, надежная, лучше любого внедорожника
Sasha Показати IP 5 Грудня 2009 12:48
якийсь наш луцький (не знаю хто, бо від церкви дуже далекий) високопставлений піп, який часто буває в соборі, їздить на машинці http://www.chrysler-jeep.com.ua/dir/chrysler/300C/gallery.html ціну самі найдете
человек Показати IP 7 Грудня 2009 10:58
такая церковь будет гореть в аду вечно .... вам господа попы до Давида как до .....
аноним Показати IP 7 Грудня 2009 11:42
Догие журналисты и тому подобные,сколько вам платят за новости с участием священников,вам нравится копться в чужом белье?Гонгадзе докопался
Докір волинякам Показати IP 7 Грудня 2009 12:33
ЕЙ ви! НЕГІДНИКИ! Та в Україні синочні депутатів їздять на таких авто (Про татусів - депутатів я взагалі мовчу)!!! Найшли сенсацію!!! ГАНЬБА!!!!!!!!!
Дмитрий Показати IP 8 Грудня 2009 14:53
Народ. Любой уважающий себя начальник должен ездить на крутой машине, потому что сейчас, чем выше статус, тем должно быть лучше авто. Иерарха который будет ездить на дешевой машине будут воспринимать как не угодного пред Богом, т. к. Господь не послал ему денежек на нормальную машину, отсюда и дальнейшее отношение. Время поменялось. Сейчас другие приоритеты. Во первых заботьтесь о том что есть, что пить, во что одеваться а Царство Небесное приложится вам. (это я об иерархах религиозных организаций)
Дмитрий Показати IP 8 Грудня 2009 15:01
Народ. Любой уважающий себя начальник должен ездить на крутой машине, потому что сейчас, чем выше статус, тем должно быть лучше авто. Иерарха который будет ездить на дешевой машине будут воспринимать как не угодного пред Богом, т. к. Господь не послал ему денежек на нормальную машину, отсюда и дальнейшее отношение. Время поменялось. Сейчас другие приоритеты. Во первых заботьтесь о том что есть, что пить, во что одеваться а Царство Небесное приложится вам. (это я об иерархах религиозных организаций)
prяnik Показати IP 9 Грудня 2009 08:58
мальчики выросли, а игрушки не изменились, только стали чуть дороже. наши "праведники" теперича не то что давеча, но времена меняются - не могут же они (праведники) ездить на телеге. да и в пещерах никто из них не живет. не знаю как где, а у нас теперь престижно выйти замуж за священника. вот времена, вот нравы.
Таня Показати IP 9 Грудня 2009 13:16
Хоча і кажуть, що цервка живе окремо від політики її настоятелі завжди підтримують ту політичну силу, яка "щедріша". Та й розцінки на усі церковні послуги для прихожан збільшилися. От звідси і машини і будинки і інші земні блага.
Дмитрий Показати IP 10 Грудня 2009 14:43
Не думаю что прихожане всех конфессий будут в восторге, если их предстоятели будут ездить на Тавриях а сами они на Мерсах, Тойотах и др. Ректор Киевской духовной семинарии 15 лет назад ездил на Таврии сейчас на Тойоте Камри. Не понятно, только мы должны менять со временем и с возрастом автомобили на более новые и лучшие, или может еще кому можно?
ЧЕЛОВЕК Показати IP 12 Грудня 2009 11:10
Дорогие люди!!! Вы хоть знаете настоящ.церк жизнь( службу которая идет более 2 часов а о службе в велик пост вообще молчу, посты и то с каких низов начинают свой путь люди которые станов свящ служителями начиная от послушника и заканчив как Бог даст. Знаю жизни свящ котор нечего было есть и спали в хлевах и семьи их так само.Но Бог их испыт. как железо((правед Иов)) и в последствии он воздавал во сто крат.Кто не знаком с церк жизнью --- лучше не пишите---это оч тудн путь не все его могут пройти!!! Прошу вас Давайте оставим без еды грех осуждения и посмотрим в самих себя---может в нас уже оч давно кишат черви но мы их не хотим видеть!!! АМИНЬ
неверующий Фома Показати IP 12 Грудня 2009 12:26
да уж, правильный образ жизни просто распирает!!!толковать библейское писание научились на свою пользу просто замечательно!! неудивтельно, что количество верующих снижается (реально верующих, а не кривляк)в том числе и тех кто приносит слова божьи!!!...это печально...
Mea Culpa ! Показати IP 16 Грудня 2009 14:15
Не о том печётесь,дщери и отроки Вавилонские!О душах бы больше наших грешных... Как у монаха,у Патриарха ничего нет кроме личных вещей и те не роскошные.Машина-собственность Церкви,всего лишь дорогой инстумент в неоценимых делах его во Славу Божью! Важно,как Человек к вещам относится:полезность или стоимость мирская. Не сомневайтесь,любите друг друга и Господа своего! Немолодой прохожий,Киянин.
Dre Показати IP 17 Грудня 2009 01:46
А как же про верблюда и иголку?!!!!!!!!!
*Eager* Показати IP 17 Грудня 2009 07:47
Панове віруючи і напіввіруючи, МАСОВО переходьте у Свідки Єгови, вони пішки ходять, коли проповідують (а в майбахах вони без ряси їздять, тому не помітите) ;) :)))
Роман Показати IP 17 Грудня 2009 11:08
Разве Церковь - это не бизнес! Посредник между Богом и нами (его детьми). Вы со своими родителями, тоже, через посредника общаетесь? Думаю, что борятся они не за ваши души, а за ваши кошельки.
799 Показати IP 18 Грудня 2009 11:02
як на мене то це абсолютно нормально, що особи такого статусу їздять на відповідних авто! чому не приводяться приклади з Папою Римським, котрий має в своєму розпоряджені з десяток авто люкс класу, або патріарх Кирил який їздить на унікальному Меrcedes з неймовірною вартістю, щи і взагалі патріархи інших країн в тому числі і Вселенський? Очевидно що це є нормальним для світової практики, просто наша "хохляцька" риса заздрити, нам недає спокійно жити!
дядя Показати IP 18 Грудня 2009 11:29
Иисус Христос ездил на осле!!!!!!
пасічник Показати IP 28 Грудня 2009 09:04
зажралися,слуги Господні

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.

Система Orphus
Яндекс.Метрика
Ukr.net: Автобазар http://avtosale.ua/. Свіжі новини України і світу в режимі реального часу на Укр.нет. Фільми в кінотеатрах на KINOafisha.ua. Телепрограма на TVgid.ua.