USD 39.00 39.40
  • USD 39.00 39.40
  • EUR 39.15 39.40
  • PLN 9.71 9.93

Учені навчилися робити квадратні бульбашки

20 Січня 2010 12:37
Фізикам вдалося одержати бульбашки з плоским перетином у вигляді квадрата, кільця і багатьох інших геометричних фігур. Стаття учених з`явилася в журналі Physical Review Letters, а її короткий виклад наводиться на сайті Physical Review Focus.
В рамках дослідження учених цікавили бульбашки, які з’являються в рідині в результаті її нагрівання. На відміну від мильних бульбашок, форма яких визначається мінімізацією поверхневого натягнення, їх водні «колеги» зазвичай круглі, оскільки розширюються одночасно у всіх напрямках з точки з високою температурою.
Учені використовували просторовий світловий модулятор (spatial light modulator - SLM). В рамках роботи промінь лазера відбивався від екрану модулятора, який є двовимірною матрицею пікселів, в кожному з яких можна за допомогою комп`ютера управляти фазою відбитого світла. За допомогою одержаного імпульсу фізики нагрівали жовте чорнило в спеціальній тонкій посудині.
SLM дозволив одержувати імпульси, сфокусовані відразу на декількох точках. Так, п`ять точок розташовані у вершинах і центрі квадрата дозволили одержати бульбашку з квадратним перетином. Аналогічним чином точки, розташовані по колу, дали кільце. Час життя бульбашок складав 20-25 мікросекунд. Для їх реєстрації учені використовували камеру високошвидкісної зйомки.
За словами вчених, це дослідження має серйозне практичне застосування, – з посиланням на Лента.ру пише УНІАН.
 
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus