USD 26.6 26.9
  • USD 26.6 26.9
  • EUR 29.8 30.15
  • PLN 6.85 6.98

Дніпровська міськрада призупинила видачу 200 грн «від Порошенка»

У Дніпрі – великий скандал, пов’язаний із підкупом виборців. У місті раптово запланували виділити 140 мільйонів гривень на матеріальну допомогу. Як і кому її мали видавати, не обґрунтували.

Проте, налякані величезною кількістю заяв місцевих жителів на отримання допомоги, 10 лютого депутати міськради на терміновій сесії скасували спрощений механізм надання допомоги, прийнятий ще в жовтні. Зауважимо, що ідею видачі матеріальної допомоги нібито нужденним підтримував міський голова Дніпра Борис Філатов, проте на засідання сесії, як і очікувалося, він не з’явився, пише «Страна».

Спостерігачі вважають, що це – схема підкупу виборців, яка будується в інтересах чинного президента. Причому, використовують таку схему не лише в Дніпрі, а й на території усієї Україні.

Гроші – всім, ніхто не піде скривдженим

Механізм, який існує ще з осені, дозволяв видавати гроші лише на підставі заяви, копії паспорта та ІПН. Тобто – по суті, в обмін на особисті дані «живих» потенційних виборців. Причому, без їх прив’язки до міста – одержувачем міг стати будь-який житель України. Зрозуміло, що тут мова йде в основному про переселенців, яких в Дніпрі багато. І яких називають головною групою ризику при фальсифікації виборів.

Спочатку мова йшла про те, що можна розраховувати на суму розміром до двох прожиткових мінімумів – 3842 грн. У зв’язку з цим біля мерії зібралися натовпи людей. Городяни вийшли не на мітинг, а отримати матеріальну допомогу. До міськради вже надійшло 90 тисяч заяв.

Місцеві активісти кажуть, що це не випадково. І саме такий інтерес до роздачі і зірвав схему, за якою планувалося здійснювати підкуп виборців, пише у Facebook блогер Артем Романюків.

«Схема з роздачею 140 мільйонів на підкуп бюджетників та інших виборців в Дніпрі безнадійно розвалюється.

Вся справа в тому, що безвідповідальні місцеві політикани на чолі з мером настільки завзято кинулися виконувати план по голосах за Порошенка, що прийняли абсолютно самогубне рішення – спочатку виділили величезну суму, а потім спростили процедуру видачі матдопомоги громадянам до абсурду. Даєш паспорт і код – і отримуй до 3842 грн з бюджету.

Розрахунок був на те, що у потрібних людей просто зберуть копії паспорта-коду (це мінімальний пакет) і тихо видадуть по кілька тисяч з бюджету Дніпра.

Ніхто навіть не думав, що прості жителі міста про це дізнаються і почнуть масово подавати заяви на матдопомогу до міської ради.

Але люди дізналися.

Тепер замість звичних 5-10 заяв в день у мерію надходить їх по кілька тисяч. Кількість заяв на матдопомогу тільки за цей тиждень вже перевищила 10 000. Люди займають чергу з самого ранку.

І правильно роблять! Вже краще ці 140 мільйонів дістануться тим, кому вони хоча б дійсно потрібні, а не підуть на передвиборний підкуп.

А тим часом намагаючись хоча б щось з цієї величезної суми конвертувати в політичні дивіденди, місцева влада в наказовому порядку змушує працівників шкіл та садочків терміново заповнювати заяви на матдопомогу та давати копії того самого паспорта-коду. А щоб не стояти в черзі, бюджетникам пропонують заповнити бланк про передачу матдопомоги на карту (нам вже надіслали десятки фотографій таких бланків з навчальних закладів).

Одночасно з цим, в такому ж наказовому порядку, людей звозять до сесійної зали міської ради або в інші зали (по кілька сотень на день) і там проводять «політінформацію», як назвав її заступник мера Лисенко. Це щоб матдопомогу «правильно» проасоціювати.

Однак кількість «неправильних» прохачів матдопомоги (тих самих, які займають чергу з ранку, стоять на морозі, не слухають політінформацію і яким вона дійсно потрібна) настільки велика, що мер і комісія з виділення матеріальної допомоги вже не знають, що робити. На останньому засіданні вони намагалися обмежити розмір матдопомоги по «паспорту-коду» до 500-800 грн.

Але навіть проста арифметика говорить, що якщо 140 мільйонів видавати на руки частинами по 500 грн, то матдопомогу отримає ЧВЕРТЬ жителів мільйонного Дніпра. Хто в це повірить? Нас тримають за повних ідіотів?

У підсумку в своїй безпорадності нести відповідальність за свої ж рішення мер дійшов до того, що терміново скликає незаплановану сесію міської ради вже на понеділок. На цій сесії напевно спробують закрити створену для підкупу виборців дірку в бюджеті і скасувати «атракціон небаченої щедрості», який раптово став публічним.

Але що після такого рішення ви, безвідповідальні підлабузники, які за це голосували, скажете тим людям, які з 6 ранку стоять на морозі в чергах за матдопомогою? Або знімете з ремонту шкіл, лікарень і стадіонів ще 140 мільйонів?» – пише Романюків.

Під час сесії секретар міськради Олександр Санжара сказав, що заявлені 140 мільйонів повинні видавати протягом усього року, а значить сума допомоги становить не більше 12 млн. у місяць на все місто.

З огляду на кількість заяв, сума, на яку зможуть розраховувати ті, кому не відмовлять, складе не більше 200-300 гривень. І чим більше буде заяв, тим менше зможе міськрада виплатити гроші кожному, хто потребує.

Однак, незважаючи на ці пояснення, в міськраді вирішили проголосувати за скасування попереднього рішення, що спрощує отримання матдопомоги. Постанова була прийнята головним чином силами партії «УКРОП», яка забезпечила 18 голосів з 37 за скасування рішення. А ось мер міста Борис Філатов на засідання не прийшов (за цікавим збігом обставин знаходився у відрядженні, – ред.). Мабуть, щоб не пояснювати людям на вулиці, чому обіцяних грошей вони не побачать.

Цікаво, що бізнесмен Геннадій Корбан і Борис Філатов, які раніше були близькими соратниками, нещодавно посварилися.

Днями конфлікт Корбан і Філатова вийшов у публічну площину – вони відкрито посварилися через інтерв’ю Філатова, де міський голова назвав ідею Корбана конфіскувати ТРЦ Океан-Плаза в Києві жартом.

Але це лише вершина айсберга. За даними видання, головна проблема в тому, що Філатов зайняв сторону Порошенка у передвиборній кампанії, в той час, як Корбан з такою позицією не погодився. Саме це і стало причною того, що міськрада ( в якій значну частину фракції УКРОП контролює Корбан) і відмовилась від ідеї з роздачею матдопомоги. Крім того, саме тема з соцвиплатами могла стати базовою в розходженні між Корбаном і Філатовим.

«Найтупіша схема підкупу»

Громадські активісти вже коментують рішення міськради.

«Міськрада провела чергову сесію. Депутати скасували старе рішення про видачу матеріальної допомоги за спрощеною процедурою.

Проголосувало 37 депутатів (при необхідних 33). Мер міста стандартно був відсутній, як він пропускає і інші складні голосування.

Секретар міськради відкрито маніпулював і лукавив.

1) З цікавого – виявляється, заяву на матдопомогу написали 90 000 чоловік. При цьому, за його словами, в п’ятницю подано 40 000 чоловік. Навіть якщо врахувати, що заяви приймалися в 9 місцях протягом 8 годин, слідує, що за одну годину одна точка реєструвало 555 заяв. Це якийсь величезний конвеєр працював.

Але, швидше за все, просто в школах, садочках, лікарнях усі бюджетники віддали заяви керівництву, яке віднесло їх в соцзахист великою текою.

2) Щоб зменшити суму, яку видаватимуть пенсіонерам, Санжара почав гратися з цифрами. Сесія виділила 140 млн грн. І щоб усіх налякати, що вони отримають тільки по 100-120 грн вирішив 140 млн поділити на 12 місяців, а залишок поділити на 90 000 заяв. Не зрозуміло, чому треба ділити на 12 місяців, адже минуло лише два тижні. Також Санжара забув, що у нас в Дніпрі людей з паспортами близько 800 000. Логіки ділити на 12 місяців я не зрозумів, а мерія так і не змогла пояснити (якщо вважати потижнево, то ділити треба на 24). Якщо 140 млн грн поділити на 900 00 чоловік, то отримаємо 1555 грн. На людину.

У підсумку, я думаю, всім бюджетникам і тим, хто до сьогодні написав заяви, видадуть, згідно з моїми прогнозами, по 500-1000 грн.

Не думаю, що всі пенсіонери встигли написати заяви.

За скасування рішень проголосували 37 депутатів

Мер не прийшов, засідання вів секретар міськради (Санжара)

УКРОП через 2 тижні змінив позицію (більше 18 депутатів)

«За життя» змінило позицію (5 депутатів різко передумали: Рублевський, Нікітін, Глікман, Степанян, Постольник)

БПП змінило позицію (4 депутат передумали: Маринчук, Кучугура, Горохівський, Шикуленко)

«Наш край» змінив позицію (проголосувало мінімум 5 депутатів: Пилипенко, Пустовий, Демидова та ін)

Позафракційні: Безуглий, Хмільник, Ікол.

За попереднім рішенням міськрада видавала допомогу будь-якому жителю України, а не тільки Дніпра«, – пише блогер Денис Селін.

Активіст Артем Романюків каже, що було зламано масштабну систему підкупу виборців:

«Спрощений процес видачі матдопомоги в Дніпрі тільки що скасували на терміново скликаній для цього сесії міської ради.

Мера на сесії звично не було. Воно й зрозуміло, адже важко буде щось виразне пояснити тим десяткам тисяч людей, які вже звернулися за допомогою. Простіше сховатися за спиною у секретаря.

У спробі викрутитися з незручного становища було озвучено безліч цікавих речей. Ось деякі з них.

1. «За 11 днів подано 90 000 заяв».

Швидше за все ця цифра правдива, але трюк в тому, що сюди, вочевидь, вже додали всіх бюджетників, яким усі ці дні десятками тисяч роздавали бланки заяв на матдопомогу з можливістю отримати її на карту. Разом моя оцінка реальної ситуації приблизно така:

– 20-30 тисяч – це «несанкціоновані» заяви, які прийшли за допомогою, чи не прослухавши «політінформацію»

– 20-30 тисяч – це бюджетники, яким вже прочитали «політінформацію» або скоро прочитають

– інші – це агітатори, «соціологи» і т.д. Тобто ті, кому ще мають заплатити.

2. Якщо розділити суму матдопомоги на всіх тих, хто подав заяви, то це буде по 120 гривень ».

Ділимо 140 мільйонів на 90 000. Отримуємо 1555 грн. Ніяк не 120. Трюк тут в тому, що цю суму ще для чогось розділили на 12 місяців. Навіщо? Щомісяця буде подаватися 90 000 заяв? Ми ж самі щойно скасували спрощений порядок. Що за маячня))

3. Ось це особливо смішно: «Порядок видачі матдопомоги насправді не змінювався. Вас обманули».

Так для чого ж ви тоді зібралися на термінову сесію всього з одним питанням на порядку денному, і що ж ви тоді міняли на минулій сесії?))

4. На сесії ані секретар, ані депутати чомусь не згадали, що ці 140 мільйонів – це ДОДАТКОВО виділені кошти, які терміново на прохання мера зняли з ремонтів стадіону, лікарні і школи. Трюк тут в тому, що є ще близько 20 мільйонів, які зазвичай видає мер на матдопомогу, але всі роблять вигляд, що їх немає.

А тепер наш варіант вирішення проблеми. Раз ви кажете, що є 90 000 заяв, то видайте їм по 1000 гривень. Це буде 90 мільйонів. Таким чином у вас залишиться ще 50 «додаткових» мільйонів і 20 основних. Разом – 70 мільйонів.

Мало? Так це в 3 рази більше, ніж було в усі минулі періоди!

Все одно мало? Ну, тоді нехай Борис Альбертович скинеться на передвиборну кампанію Петра Олексійовича зі своїх, якщо вже останній неодмінно хоче кампанію за чужі.

Дякую всім, хто відгукнувся на заклик і пішов за матдопомогою. Можливо, ви зламали одну з наймасштабніших і найтупіших схем підкупу виборців, який хотіли здійснити через місцевий бюджет.

Поліція вже розпочала перевірку у справі про підкуп виборців у Дніпрі. При цьому, після доручення Авакова почати перевірки в області, як стало відомо виданню, все керівництво обласної поліції, починаючи від начальника УВС (в тому числі ключові заступники), пішли у незаплановану відпустку, саботуючи розпорядження міністра.

Як працює підкуп в інших областях

Відзначимо, що схема з видачею матдопомоги перед виборами почала працювати вже в багатьох містах України.

Хитромудрий спосіб купівлі електорату на користь чинного президента Петра Порошенка запустили минулого тижня у Василькові на Київщині. Як розповів місцевий житель на умовах анонімності, до нього додому прийшли якісь люди, що представилися співробітниками місцевого соцзабезу. Запропонували наступну схему – він повинен був віддати копію паспорта та ідентифікаційного коду і підписати якийсь договір, згідно з яким він віддасть свій голос на майбутніх президентських виборах за Петра Порошенка. Такий собі меморандум про наміри виборця.

З моменту передачі паспортних даних і підписання договору за безготівковим розрахунком (що дивно, адже такі проплати буде в подальшому легко відстежити) на картку «виборця, який продався» в той же день зараховується 1000 грн.

Яким чином потім будуть відслідковувати виконання обіцянки завербованого виборця – незрозуміло. Ймовірно розрахунок такий же, як і з роздачею гречки і соняшникової олії. Мовляв, раз взяли гроші і віддали копії документів – потім якось все ж перевірять.

Однак, щоб приховати сліди, ніяких других примірників дивної угоди громадянам не залишають. Тому у Василькові мудро розсудили, що можна сміливо брати «Петіну тисячу» і голосувати згідно зі своїми переконаннями.

Схожа інформація приходить і з Чернігівської області. «З різних куточків країни приходить інформація про масовий підкуп виборців – роздачі так званої матеріальної допомоги, грошей і продуктів від імені Блоку Петра Порошенка. Такі факти фіксуються на фото і відео», – написав у Facebook нардеп Єгор Фірсов і опублікував відео.

Схожі процеси відбуваються і на півдні країни. Останні два тижні в сільських районах Одеської і Миколаївської областей місцеве населення щосили обговорює можливість отримати від держави тисячу гривень. Причому більшість опитаних виданням жителів жадану «тисячу» безпосередньо пов’язують з прийдешніми виборами президента і Петром Порошенком.

Тисяча гривень для сільських районів України – досить значна сума. Тому сільські пенсіонери масово шикуються в черги перед магазинами, де є ксерокс-апарати, роблячи копії своїх паспортів, пенсійних книжок та ідентифікаційних кодів. Потім документи і заяви про видачу матеріальної допомоги селяни несуть до сільрад і управління соціального захисту районних адміністрацій.

«У нашому районі документи збирають в управі соцзахисту в райадміністрації. Причому, з усіх пенсіонерів. При цьому ненав’язливо запитують, за кого будемо голосувати. Одна з тіток в соцзахисті кожному, хто приніс заяву, ніби ненароком каже, мовляв, ви ж розумієте, хто вам гроші дає? Але гроші не дають, обіцяють навесні на картку скинути», - розповіла пенсіонерка Галина Іванівна з Ананьївського району Одеської області.

У деяких районах Одеської області гроші обіцяють видати навіть «готівкою». Але пізніше – в березні 2019 року. «У селищній раді збирали ксерокопії пенсійних посвідчень та паспортів у пенсіонерів. Сказали, що є соціальна програма, за якою всім малозабезпеченим дадуть по тисячі, а деяким навіть по півтори тисячі гривень. Обіцяли дати готівкою, в березні. У нас кажуть, що ці гроші розпорядився дати Порошенко до виборів. Але офіційно про це ніхто не говорив», – зізнався житель селища Лиманське Роздільнянського району Василь.

«Більше тижня в нашому місті спостерігається ажіотаж серед жителів не тільки міста, а й району. Натовпи людей просто бомблять магазини з ксерокопіями, де роблять копії документів. І причина банальна. Гроші. І це не тільки у нас в Березівці, а й у всій країні така ситуація. В селах і невеликих містах учасникам «соціального проекту» обіцяють заплатити 1000 гривень за анкету виборців.

Цікаво, що люди дають свої персональні дані і згоду на їх обробку, навіть не знаючи, де їх можуть використати. А гроші обіцяють дати пізніше ... став свідком розмови в натовпі: «А може і не дадуть гроші, хто його знає!» Люди приходять, стоять у черзі півгодини, а може й більше», – написала на своїй сторінці в ФБ газета Березовська правда.

За загадковим збігом обставин у багатьох селах і райцентрах одночасно з ажіотажем навколо можливості отримати гроші, стартували соціальні опитування партії БПП «Солідарність».

«Нещодавно були свідками анкетування на вулиці: молоді дівчата і хлопці з червоними папками ходили містом та опитували – чи підтримуємо ми проект про вступ України в ЄС? На запитання нашого журналіста, від якої організації проводиться опитування, молодь відповіла – партія «Солідарніст». Чи пов’язані опитування і обіцянки видати гроші, не знаємо», – йдеться в коментарях до посту Березовської правди.

В Одеській області ще в 2017 році була прийнята комплексна програма соціальної підтримки населення на 2018-2020 роки – «Соціальний захист населення в Одеській області». У документі йдеться про те, що право на матеріальну підтримку мають деякі категорії пільговиків. В їх число входять «діти війни», ліквідатори Чорнобильської аварії, ветерани Другої світової війни, малозабезпечені сім’ї та деякі інші.

Однак цікаво, що в минулі роки гроші на цю програму практично не виділялися, а в цьому році було виділено відразу 90 млн гривень.

До слова, схожа програма існує і в Миколаївській області.

Збір документів і заяв пенсіонерів й малозабезпечених громадян управліннями соціального захисту в сільських районах Миколаївської області також викликав там ажіотаж і чутки про швидку роздачу «Петіної тисячі» серед місцевих жителів. У те, що цю матеріальну допомогу давно планували видати – соціальні програми прийняті обласними радами задовго до березня 2019 року, місцеві жителі не вірять.

«Навіщо нас тримають за дурнів? Аж надто збігаються обіцянки чиновників видати тисячу вже в березні з датою виборів. Ось тому і не вірять наші. Всі впевнені, що це розраховано, щоби в районах вважали, що зобов’язані допомогою особисто Петру Олексійовичу» – зізнається пенсіонерка Раїса Горбатюк з Миколаївської області.

Чутки про «підкуп» виборців вже поспішив спростувати губернатор Одеської області Максим Степанов, заявивши, що починаючи з 2017 року соціальні виплати в області збільшуються.
Загрузка...
Коментарів: 2
Мені грошей ніхто не Показати IP 11 Лютого 2019 22:56
Ви СЕРЙОЗНО?
ан Показати IP 12 Лютого 2019 09:37
Нічого ..... порох з травня газ підніме і забере назад свої потрачені гроші.

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.

Система Orphus
Яндекс.Метрика
Ukr.net: Автобазар http://avtosale.ua/. Свіжі новини України і світу в режимі реального часу на Укр.нет. Фільми в кінотеатрах на KINOafisha.ua. Телепрограма на TVgid.ua.