USD 25.95 26.07
  • USD 25.95 26.07
  • EUR 29.1 29.15
  • PLN 6.85 6.91

Чи розбавляють газ для волинян: публічна перевірка якості

Процедуру дослідження природного газу для волинських споживачів публічно продемонстрували, аби довести якість газу.

Про це йшлося під час прес-туру до газорозподільчої станції Ковель та лабораторії «Укртрансгазу» 15 лютого.

Для того, щоб спростувати сумніви волинян щодо якості природного газу, який вони отримують у свої помешкання, ПАТ «Волиньгаз» ініціювало публічний аналіз зразків газу. До досліджень залучили три лабораторії, відібравши проби у трьох точках за напрямком руху газу до споживача – на газорозподільній станції (ГРС Ковель), де тиск газу з високого понижується на середній, газорозподільному пункті на вулиці Брестській у місті Ковель, де регулюється тиск газу для подачі до житлових будинків та безпосередньо в помешканні споживача у місті Рожище.
Нагадаємо, чутки про можливе розведення газу, який отримують в свої помешкання волиняни, різноманітними домішками спростовують фахівці ПАТ «Волиньгаз» та ПАТ «Укртрансгаз».

За скаргою мешканки міста Рожище пробу природного газу в її помешканні взяли для дослідження у незалежній лабораторії ДП «Івано-Франківськстандартметрологія».

Пробу газу з ГРП Ковель транспортували для дослідження в лабораторію ПАТ «Укртрансгаз», пробу з ГРП у Ковелі – в лабораторію ПАТ «Волиньгаз».

Працівниця лабораторії ПАТ «Укртрансгаз», хімік 2-ї категорії Марія Горобець розповіла, що вимірювання якості газу здійснюють за допомогою спеціального приладу – хроматографа. Атестує лабораторію «Волиньстандартметрологія».

Фахівець здійснила дослідження проби природного газу з газорозподільчої станції Ковель. Аналіз зразка триває приблизно 20 хвилин і пристрій автоматично видає результат – хроматограму з концентрацією. Проба газу відстоялася певний час у приміщенні, набравши відповідної температури, після чого балон з пробою під’єднали до приладу, щоб отримати хроматограму. Так, допускається наявність до 2% вуглекислого газу, до 3% азоту та не менше 90% метану.
Щоранку хроматограф калібрують, для цього використовуючи повірочні газові суміші. Застосовують різні суміші, відповідно до того, який газ досліджуватимуть (адже його отримують з чотирьох газопроводів). Виготовляє повірочні суміші ДП «Укрметртестстандарт».
До слова, щодо природного газу, який видобувають на Волині, фахівець зазначила, що локачинський газ має калорійність понад 8 тисяч кілокалорій на метр кубічний, має вищу густину від, наприклад, російського газу, а також не містить вуглекислого газу.
Хімік запевнила, що за всі роки роботи у лабораторії жодного разу не фіксувала випадків, коли калорійність газу для волинських споживачів була б нижчою від допустимої норми – показник калорійності завжди перевищував 8000 кілокалорій на метр кубічний за норми 7600.

Дослідивши пробу газу на хроматографі, результати хімік роздрукувала для ознайомлення. Дослідження підтвердило, що природний газ відповідає нормам – частка метану становить понад 94%, азот – 0,9%, кисню – 0,0054%, двоокису вуглецю – 0,53%.
Коментарів: 19
Анатоль_ 16 Лютого 2017 18:43
В мене газ нормальний! Горить дуже дорбре! Претензій до газовиків немаю!
Анонім до Анатоль_ 16 Лютого 2017 19:05
сам напудив ?
Я до Анатоль_ 16 Лютого 2017 19:31
Ти працівник Волиньгазу?
ЛАПШИСТИ 16 Лютого 2017 19:04
1. балон з гелієм має бути коричневий, а не червоний як на фото. 2. калорійність також на хроматографі визначали ? 3. де балони з повірочними сумішами ?
оптиміст до ЛАПШИСТИ 16 Лютого 2017 20:56
Лапшист в попередній статті стверджував, що там балон з воднем. В мене питання: на святах у парках, коли надувають кульки гелієм ви не такого кольору балони бачили? Балони фарбують та опосвідчують ті ж підприємства, які їх наповнюють, покупець гелію привозить балон на заміну. Балон з калібрувальною сумішшю можна буде побачити в відеорепортажі на місцевому телеканалі.
ЛАПШИСТИ до оптиміст 16 Лютого 2017 22:14
я вже вийшов з того віку, щоб цікавитись кульками з гелієм. ті хльопці , що у парку, можуть закачати гелій у будь-який балон. я казав, що балон червоний (що чітко видно на фото). у такий колір фарбують балони з горючими газами, до яких відноситься і водень, тому висловив припущення, що у балоні водень. може в тому балоні метан . от все кину і спеціально поїду в Ковель, щоб подивитись місцеву програму. а яка калібрувальна суміш використовується ?
сат 16 Лютого 2017 19:29
Так, допускається наявність до 2% вуглекислого газу, до 3% азоту та не менше 90% метану. А чому виявили 4 сполуки? частка метану становить понад 94%, азот – 0,9%, кисню – 0,0054%, двоокису вуглецю – 0,53%. Я вже не говорю про звичайну математику: По нормам газ - 95% і все інше а тут 95.4354. Певно лишнє присутнє.
оптиміст до сат 16 Лютого 2017 20:45
В статті наведено частки компонентів, по яким з чуток розбавляють газ. Перед тим як писати уважно подивіться на фотографії (зверніть увагу на фото з результатами досліджень) там наведено весь компонентний склад і порахуйте відсотки.
Діма 16 Лютого 2017 19:52
Ви, волиньгазівці, такі зарозумілі та пихаті тому що у ваших руках монополія. Якщо ж вас перевести в режим реальної конкуренції - ви обхезаєтесь в перший же місяць. Клієнт обере якіснішого, або дешевшого постачальника. Ви ж не потрапляєте в жодну з цих категорій. Ще й шахраюєте з показами лічильників. Ви - повний совдепівський відстій.
Активіст 16 Лютого 2017 20:10
Щось вони зашевелились підозріло. Не дарма обшуки пройшли по багатьох облгаз.
коперфільд 16 Лютого 2017 20:37
відпочивае по зрівнянню з шулерами з газу.
Анонім 16 Лютого 2017 22:18
Цікаво, а чим займається Волиньгаз? Це посередники, які збивають бабло з фірмочок, які самі створили. Волиньгаз не встановлює лічильники, не ремонтує колонки, не виїжджає на аварійні заявки...Ці роботи виконують Газгарант ,Газкомплект. Гроші за виконані роботи цими фірмочками повертаються у Волиньгаз в якості готівки. Так що ж це таке за Волиньгаз ?
Маня 16 Лютого 2017 22:31
Якість газу
Маня 16 Лютого 2017 22:33
Пані Марія кращий працівник. Премія 500% щомісячно.
Стасік 17 Лютого 2017 06:30
Те, що розбавляють - до бабки не ходи. Спробуйте, якщо є можливість, включити газ в іншому місті, і, як кажуть, відчуєте різницю. Різниця в тому, що від луцького газу і запах інший і тепло дуже слабке, а в інших обласних містах і запаху немає і тепловіддача значно сильніше.
дід панас 17 Лютого 2017 08:13
До дупи мені ці всі писульки, розрахунки, кольори балонів і т. д., коли я в себе в квартирі в Луцьку періодично ( тобто іноді) бачу на камфорці газ помаранчевого кольору, і літр води закіпає на такому газі в двічі довше. Не кажучи вже про котел для опалення, який куби валить як дурний, а температуру води підняти не може. Думав проблеми може в моєму обладнанні, але така ситуація у всіх сусідів. Зробили ФОТО, писали звернення, останнім часом цих приколів не бачу. АЛЕ ВСЕ Ж ТАКИ ЛЮДИ ПРАВІ, ВЖЕ І ГАЗ ПО СІМ ГРИВЕНЬ, А ПЕРІОДИЧНО БОДЯГУ ВСЕ ОДНО ТУЛЯТЬ. ЦІНА ЄВРОПЕЙСЬКА, ЯКІСТЬ ПОСЛУГ УКРАЇНСЬКА, НАПЕВНО ТАКА БУЛА МЕТА РЕВОЛЮЦІЇ ГІДНОСТІ. ВСЕ ДУЖЕ СПРАВЕДЛИВО ТА ГІДНО.
Анонім до дід панас 17 Лютого 2017 12:20
побухтів ? і що далі ?
ВОЛИНЬГАЗ 17 Лютого 2017 08:31
Кому не подобається якість газу переходьте на альтернативні види палива.
Анонім до ВОЛИНЬГАЗ 17 Лютого 2017 12:19
так і зробимо