USD 24.7 24.95
  • USD 24.7 24.95
  • EUR 27.1 27.34
  • PLN 6.32 6.38

«Тут може бути така партизанщина... і Путін дізнається, що таке пекло». ІНТЕРВ'Ю

Наскільки є виправданою тактика "м'якого опору", до якої вдалася Україна у відповідь на військову агресію Росії у Криму? Чи здатні українські збройні сили в принципі протистояти росіянам? До яких сценаріїв Москви слід готуватися Україні? Зрозуміло, в актуальних умовах складно отримати відповіді на ці питання у чинного керівництва Збройних сил України. Тому LB.ua спробував це зробити, поспілкувавшись із керівництвом колишнім.

Генерал-лейтенант Микола Мельник пішов у відставку у 2005 році з посади заступника начальника Головного управління розвідки Міністерства оборони. Хоч зв'язок з "островом" (назва української військової розвідки на професійному сленгу військових, пов'язана з розташуванням ГУР на Рибальському острові Києва), судячи з нашої розмови, підтримує регулярний. Що логічно: колишніх розвідників не буває. У послужному списку генерала Мельника - реальний бойовий досвід в Африці та створення Національної гвардії України. LB.ua застав генерала у прекрасному настрої - він саме отримав чергові СМС з погрозами за свій виступ в ефірі одного з телеканалів напередодні.

Поясніть, будь ласка, людям, які далекі від збройних сил, що зараз відбувається. Є фактична і неприхована агресія іноземної держави, при цьому українська армія не застосовує силових дій у відповідь? Це правильне рішення?

Я не можу відповісти на це питання. Як військовий, як професіонал, у якого є досвід ведення бойових дій, я цього не розумію. Під час нападу навіть на караульні приміщення має відкривається вогонь на враження. Те, що росіяни зараз роблять в Криму з нашими військовими частинами, – це неприпустимо. Кожен бойовий офіцер вам скаже, що в такій ситуації треба діяти. Але...

Але не діють. Чому?

Я думаю, політичне керівництво країни не дає дозвіл на застосування зброї. А вже які у них мотиви — це треба питати у міністра оборони і начальника Генштабу.

Я бойовий генерал. В Криму у нас є винищувачі, є протиповітряна оборона — одна з найсильніших по країні. Коли туди летіли російські вертольоти, 12 літаків ІЛ-76 — можна було б збити хоча б частину з цих 12 літаків. Це була б адекватна відповідь на агресію. У будь-якому статуті, навіть, караульної служби, написано, що при нападі на вартового можна застосовувати зброю без попередження, на об'єкт — аналогічно. Статути затверджуються Верховною Радою України. І сьогодні офіцери їх не виконують.

Це означає, що військові отримали наказ не виконувати статути?

Однозначно. Я знаю хлопців з 4-ї бригади морської піхоти — дуже професійні, справжні патріоти. В Криму люди говорять переважно російською, але серед них багато патріотів України.

Я уявляю собі, що переживають хлопці, коли їм дають команду стояти без зброї, коли по них фактично стріляють. Ви всі, мабуть, бачили відео, де наші військові йдуть з прапором і співають гімн. В мене нема слів — я можу їм тільки вклонитись.
Але наскільки доцільна ця тактика — не знаю. Можливо, відсутність спротиву розрядить і стабілізує обстановку. Але я Путіну не вірю, якщо чесно. Путін агресор, а Державна Дума — це, фактично, офіційні терористи. Вірити їм не можна.

А українська армія була готова застосовувати зброю у випадку агресії?

Частини, розташовані в Криму, можна було дуже швидко по команді привести в повну бойову готовність.

Але якби українські військові відкрили вогонь по агресору — це була б повноцінна війна.

Так, війна. І, зрозуміло, цю війну ми б спочатку програли. І зараз росіяни були б уже під Києвом, вони планували викинути сюди десантуру ще в неділю...

Тобто, ви вважаєте, що українська армія не здатна сьогодні чинити опір російській армії в принципі?

Проти того компоненту, який Росія підтягла під кордон, проти десантних частин, ми були б безсилі. Наш східний кордон фактично повністю оголений. Було б знищено дивізії в Луганську, Харкові, в Чернігові. Найближчі бригади, які зможуть швидко діяти, — у Білій Церкві та в Житомирі. Всі бригади, які ближче до східного кордону, не укомплектовані. Вони не зможуть діяти ефективно.

Тому, можливо, рішення не відповідати на агресію було раціональним. Є перехоплені розмови Путіна з його начальником командування Чорноморського Флоту. "Почему вы не действуете?.. Почему они не стреляют?.. А что вы для этого делаете?..” Взагалі, розвідка дає багато інформації, але я не все можу говорити, оскільки боюсь зашкодити.

Але хіба Росії в принципі потрібен привід для того, аби висадити десант чи почати стріляти? Вони ж можуть і так заявити, що в Криму вбивають росіян, і робити далі, що завгодно.

Так. Або буде якась провокація від “тітушок”. Вони ж досі навіть по Києву гуляють і чекають на свій час. І, повірте, у армії теж є офіцери, які портрети міністра Лебедєва і головнокомандувача Януковича досі тримають в тумбочках.
Але, як я казав, Росія зможе перемогти у збройному конфлікті лише на перших порах. Утриматися тут росіяни не зможуть - під ними горітиме земля. Тут буде така партизанщина, що вони зрозуміють, що таке пекло. Ви бачили, які у нас люди, коли був Майдан. Росіянам, які сюди прийдуть, не позаздриш.

Міністр оборони РФ стверджує, що російських військових в Криму, окрім частин Чорноморського флоту, немає. Виникає питання: що Україні робити з цими “нічийними” спецназівцями?

Так, вони діють без розпізнавальних знаків, як терористи. Але нашій розвідці відомо, якій частині збройних сил РФ належить кожна з цих машин, яка є в Криму зараз, є номери бригад. Так що кого вони намагаються обманути - невідомо.

Я поясню вам, чому російський спецназ в Криму саме так нахабно діє - намагається захоплювати бази і території. Їм треба десь розміститися. Якщо віддати їм військові частини, вони засядуть в них уже навіки, вигнати їх звідти буде майже неможливо.

Але в принципі, якщо Росія відмовляється визнавати цих солдат своїми - ми маємо право їх роззброювати, як якихось невідомих озброєних злочинців.

Але як роззброювати?

Наприклад, кинути туди десантні бригади.

В'їзд до Криму заблокований.

Боже милий… Ну що таке для десантно-штурмової бригади цей блок-пост?

Скажіть, будь ласка, судячи з маневрів, - до чого готується Росія? До облоги? До війни?

До війни. І не тільки в Криму
У них все підготовано. Є план наступу через Чернігів, Харків, Луганськ. Але план не реалізовано досі, тому що населення в цих регіонах не виступає з активними сепаратистськими настроями, як розраховували росіяни. Але в будь-якому разі, вони будуть насичувати ці регіони провокаційним елементом, аби їх збунтувати.

Взагалі, план максимум - відокремити від України Крим, Харківську, Луганську, Донецьку, Запорізьку, Херсонську, Миколаївську, Одеську області.

І ще був варіант бліцкригу - брати Київ і сажать сюди Віктора Федоровича. Пам'ятаєте, як Добкін казав? “Освобождать от коричневой чумы, начиная с Харькова, и гнать бандеровцев и националистов из Киева”. Але цей варіант вже менш вірогідний. Росіяни просто розраховували, що їх тут з квітами зустрінуть. А коли не зустріли - зрозуміли, що далі Криму поки йти не можна.


Як так сталося, що адмірал Денис Березовський, який був призначений головнокомандувачем ВМС, через два дні перейшов на бік ворога?

Справа в тому, що вся ця військова контррозвідка, яка дісталась нам у спадок від радянщини, не дуже сильно й змінилась: в ній багато колишніх “особістів”, які працюють лише проти патріотичних офіцерів.

Ви хочете сказати, що це агентура Росії?

Так, агентура. Щодо тиску на родину, про який кажуть, то Березовський - офіцер, він знав, на що йде. Тим більше, не просто офіцер - адмірал. На мене теж тиснуть, і що? Теж погрожують родині. Думаєте, командирів частин в Криму не “пресують”, не погрожують їх сім'ям? Це ж не привід продавати свою державу і честь.
Це зрада.

Взагалі мене здивувало, що Ігор Тенюх (міністр оборони — прим. редакції) не побачив ту гниль — адже він дуже добре знав Березовського.

При цьому, ми бачимо, що в тотально корумпованій державі, у армії без нормальної кадрової політики, українські офіцери і генерали залишились вірними присязі. Ми зараз бачимо, що в Криму офіцери відмовляються переходити на бік ворога, незважаючи на те, що їм пропонують величезні суми грошей, яких вони точно в своєму житті не зароблять...

В армії є виховники, які займаються підготовкою молодого покоління, намагаються виховувати патріотизм, пояснюють, що таке честь.

Але виходить по-різному. Ви бачили, що робили на Майдані офіцери міліції та внутрішніх військ — били і старих, і жінок, хоча всіх нас вчать, що бити жінок, дітей і старих - неприпустимо. Я про міліцію взагалі не хочу говорити, що то офіцери. Тому що ви не найдете жодного генерала МВС, який би жив у такій-от квартирі, як я - генерал-лейтенант, який пройшов великі посади. А таких українських генералів у армії, повірте, дуже багато.
Реклама
Загрузка...
Коментарів: 12
Україна Показати IP 11 Березня 2014 08:09
Де та армія? Її давно розікрали так, як і зараз грабують країну ті, що прийшли до влади(корита) на крові і смертях УКРАЇНЦІВ. Проснімось !!!
а до Україна Показати IP 11 Березня 2014 08:33
хлопців для м'яса підставлять, якщо америка введе свої війська, навіть завзяті патріоти не захочуть з ними йти в бій пліч в о пліч
дістало до а Показати IP 11 Березня 2014 09:58
Американці і Саакашвілі війська обіцяли, тільки чогось передумали.
лучанин Показати IP 11 Березня 2014 08:10
за 22 роки незалежності можна було по кілька разів змінити склад військової контррозвідки, в ЧК і міліції вже в середині 20-х років позбулися старих спеціалістів, так що це прорахунок таких "спеців" як Мельник і йому подібні ...
Лучанин Показати IP 11 Березня 2014 08:14
Правда. ЩО РОБИТИ ЗАРАЗ: http://www.youtube.com/watch?v=KMaQvSrDpkI&list=UU7IkW1jdMEZNIILyf0DncAw
правда очевидно. Показати IP 11 Березня 2014 08:27
діючу владу мало хто признає, тому багато хто признає Росія, як визволителів. частина українських військ перейде на бік Росії. Януковича посадять в Київ назад, пройде процес федерації. діючу владу посадять в клітку на 15років, хто зможе той виїде за кордон. ось вам контрреволюція. правий сектор буде в руках Путіна , для майданівців амністія. очевидний хепі енд
лучани Показати IP 11 Березня 2014 09:08
Яка партизанська війна ? Старий маразматичний солдафон. Вже давно воюють в кабінетах використовуючи фінансові можливості.
Лучанин Показати IP 11 Березня 2014 09:43
Оригінал статті Олег Базар, Виктория Герасимчук — 9 .03. 2014, тут: http://society.lb.ua/position/2014/03/09/258641_melnik.html
Лучанин Показати IP 11 Березня 2014 11:35
Все інтрв'ю звелося до того, щоб поскаржитися на квартирні умови. Добре, що такі маразматики вже не керують!
полковник Показати IP 11 Березня 2014 12:25
О то і видно зза кого наша армія у такому занепаді! Свого часу "свого" не хапнув, а тепер вирішив у відмістку язиком поляпати! Який з нього офіцер, да ще і ГУР?!:) Сміхота!!!
Анонім Показати IP 12 Березня 2014 13:43
Для Криму потрібна прісна вода, її можливо отримати тільки з Північно-Кримського каналу (стратегічний об’єкт першої важності) який проходить по всьому Криму, початок якого розпочинається з материка України у м. Нова Каховка Херсонської області, це штучний виток з р. Дніпра. Крим без прісної води це ніщо. Тому коли приймала Госдума Російської Федерації рішення про вод своїх війсь в Крим, там на військовій мапі з Кримом була відзначена і Херсонська область з ресурсом прісної води. Думайте та приймайте негайні рішення наші безтолкові політики!!! http://www.youtube.com/watch?v=TH4zBx6dzXM
Іван Показати IP 15 Березня 2014 12:04
Підтримайте петицію браття українці! http://www.avaaz.org/ru/petition/Prezidentu_SShA_Baraku_Obami_Prohannya_pro_zavdannya_raketnogo_udaru_po_kremlyu/?nSZsfhb

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.

Система Orphus
Яндекс.Метрика
Ukr.net: Автобазар http://avtosale.ua/. Свіжі новини України і світу в режимі реального часу на Укр.нет. Фільми в кінотеатрах на KINOafisha.ua. Телепрограма на TVgid.ua.