USD 39.60 39.90
  • USD 39.60 39.90
  • EUR 39.73 40.00
  • PLN 9.76 9.92

За хвилину показали Голодомор. ФОТО

25 Листопада 2011 15:10
Флеш-моб «1933 рік в одній хвилині» відбувся на площі перед головним корпусом Волинського національного університету імені Лесі Українки 25 листопада.
Про це повідомили у прес-службі ВМГО «Національний Альянс».
Учасники акції спробували відтворити весь жах трагічних подій 1932-1933 років. Як показує історія, під час Голодомору в Україні за хвилину гинуло 17-25 людей. Згідно із офіційними даними СБУ від 2009, року кількість людських втрат від подій тих років в Україні складає 10 мільйонів 63 тисячі осіб.

Тож, коли під важкі удари дзвону зачитувалися статистичні дані, учасники в пам’ять про мільйони полеглих невеликими групами падали на асфальт.



Насамкінець кожен сипнув жменьку зерна на полотно з написом років Голодомору.

Як зазначають учасники, подібне дійство вже нічим не допоможе полеглим від Голодомору. Тому пам’ять – це найменше, що залишилось, як знак того, що було та того, чого не можна допустити в майбутньому.
Флеш-моб присвячений вшануванню пам’яті жертв голодоморів. Організував захід Волинський громадський комітет із вшанування пам’яті жертв Голодмору-геноциду 1932-1933 років в Україні.

До флеш-мобу долучилися 50 представників різних молодіжних громадських організацій із Луцька: «Національного Альянсу», «Студентської Ради Волині», «Молоді Фронту Змін», «Центру ефективної комунікації», «Української народної молоді», «Опори молоді», Учнівського парламенту Луцька.

Акція відбулася в рамках всеукраїнської кампанії по відзначенню 78-х роковин Голодомору 1932-1933 років в Україні.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 11
правда. Показати IP 25 Листопада 2011 15:22
Голод-це страшно.Мені згадався і голод блокадників.
Роман Показати IP 25 Листопада 2011 15:34
Голод - страшна річ, але як на мене, найстрашніше те, що нащадки тих кого нищили, зараз підтримують тих, хто це робив.
Роман Показати IP 25 Листопада 2011 16:44
Берлин. 09.01.32 г. Газета «Дойче Альгемайне Цейтунг». «Трехлетний экономический кризис в стране и кабальное положение крестьянства привели к разорению и развалу польское земледелие и без того маломощное и отсталое. Недоимки по сельскому хозяйству дошли уже до 1 млрд. злотых (1 злотый - 22 коп). Население Западной Украины живет в жуткой нищете. В Калушском воеводстве есть села, где от голода вымирают целые семьи. Правительство никакой помощи голодающим не оказывало.
Дрон Показати IP 25 Листопада 2011 16:49
Польская газета «Новый час»: «На Гуцульщине число голодающих хозяйств в 1932 году достигло 88,6 %. Собственность польских помещиков в эти годы достигла 37 % в Станиславском воеводстве, 49 % на Полесье. На помещичьих землях даже в неурожайные годы крестьяне работали за 16-й или 18-й сноп. В марте голодовало полностью около 40 сел Косивского, 12 сел Наддвирнянского и 10 – Коломийского уездов». Газета отмечает: «Люди повально пухнут с голоду и умирают на ходу. Особенно лютует голод в селах – Перехреснях, Старому Гвиздцы, Островци. Вместе с голодом быстро распространились брюшной тиф и туберкулез».
Хатуль Мадан Показати IP 25 Листопада 2011 17:30
Людині, яка пише під ніками Роман і Дрон: ти ще забув написати, що в Америці в цей час негрів били. А взагалі завжди потішало вміння комуняк і їхніх недолугих нащадків перекидати з хворої голови на здорову. Просте питання: поляки влаштовувати подвірні обшуки з конфіскаціями продуктів харчування в українських селах? Будеш у пеклі - передай привіт членіну, сраліну, кагановічу, косіору.
Роман до Хатуль Мадан Показати IP 26 Листопада 2011 07:37
Тут два Романи, один явно з тих, про кого я вище писав. Поправочка: да, в той час багато чого в світі робилося. Тільки як кажуть, є одне "але". Поляки, німці і тд нищили чужі для них народи, а наше бидло стало комуністами, і знищело своїй же. Революція - це катастрофа. Тому що все г..мно, вилізло наверх, і почало правити. І зараз так само, ті, що вчора ще бикам хвости крутило, і одне місце лопухом підтирало - стало елітою, олігархами. То який тут порядок може бути, як що еліта в нас бикі?!
natalka до Роман Показати IP 26 Листопада 2011 16:33
vasha pravda Romane !!!!!!
Ткачук Захар Показати IP 25 Листопада 2011 17:36
Додам що справді флеш-моб вдався!! по кількості людей, по організації, і по сценарію. Продовжимо вже в суботу на театральному майдані.
небайдужа Показати IP 25 Листопада 2011 19:36
тільки зерно на асфальт НЕ КИДАЙТЕ! ГРІХ!!!
Іван Козолуп до небайдужа Показати IP 25 Листопада 2011 22:55
А хто сказав?
Іван Козолуп Показати IP 25 Листопада 2011 22:58
Правильно, треба пам'ятати, що було 3 голоди на українських землях в часи комуністів. Ніколи і ніде в світі не було штучних голодоморів, крім совєцького.