USD 39.50 39.90
  • USD 39.50 39.90
  • EUR 39.77 40.15
  • PLN 9.76 9.95

Кабмін ухвалив закон, який обмежить анонімність в інтернеті

24 Жовтня 2015 09:00
Кабінет Міністрів України схвалив проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту авторського права і суміжних прав у мережі інтернет». Проте, на думку експертів, окрім захисту прав на інтелектуальну власність цей закон дозволяє обмежувати анонімність користувачів в мережі.

Про це йдеться на сторінках сайту Інституту медіа права.

21 жовтня 2015 року Кабінет Міністрів України схвалив проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту авторського права і суміжних прав у мережі інтернет». Цей законопроект, підготовлений Міністерством економічного розвитку і торгівлі України, покликаний забезпечити дотримання авторських прав у всесвітній павутині і, як наслідок, вивести Україну з передових позицій у списках держав-піратів.

Автори законопроекту пропонують низку нововведень:

- закріплюється можливість нотаріусів здійснювати забезпечення доказів у мережі інтернет шляхом складення відповідного протоколу;

- надається можливість вимагати у постачальника послуг хостингу надання даних про власника веб-сайту, який використовує відповідні послуги для надання доступу до інформації, що порушує авторські або суміжні права;

- врегульовується та забезпечується використання системи «notice-and-takedown», згідно з якою власник веб-сайту або постачальник послуг хостингу має невідкладно (не пізніше аніж протягом 24 годин) видалити чи унеможливити доступ до інформації, що порушує авторські або суміжні права;

- надається можливість оскарження рішення про видалення чи унеможливлення доступу до інформації, що порушує авторські або суміжні права у досудовому порядку (інформацію може бути відновлено протягом 10-14 днів);

- встановлюється адміністративна відповідальність за направлення недобросовісних скарг на порушення авторських чи суміжних прав.

Втім, цей проект так само несе низку ризиків, пов’язаних з забезпеченням анонімності у мережі. Так, поруч з таким способом захисту авторського права як вимога видалення чи унеможливлення доступу до інформації, проваджується можливість вимагати надання інформації, що ідентифікує користувача, який розмістив на веб-сайті інформацію, що порушує авторське право. Можливість звертатися з такою вимогою у позасудовому та судовому порядках разом з вимогою про видалення інформації суттєво обмежує легітимні очікування користувачів інтернету на анонімність та захист власних персональних даних.

Положення про невідкладне видалення інформації, що порушує авторські та суміжні права, протягом 24 годин після повідомлення не надає достатніх можливостей для прийняття обґрунтованого рішення стосовно видалення інформації. У зв’язку з цим так само завеликим є строк розгляду скарги на рішення з метою відновлення інформації.

Проблематичним видається положення, згідно з яким скарга або заява вважаються отриманими власником веб-сайту або постачальником послуг хостингу у момент, зафіксований у позначці часу, що вказує на дату та час відправки електронною поштою скарги або заяви з накладанням на неї електронного цифрового підпису. Крім того, на цьому етапі видається недоцільним для України повне переведення процесу обміну згаданими повідомленнями про порушення та оскарження рішення про видалення матеріалів у формат обміну повідомленнями електронною поштою з застосуванням електронного цифрового підпису.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 9
123 Показати IP 24 Жовтня 2015 08:30
У нас скоро одник кліком миші в мережі Інтернет можна буде взнати всю інформацію з ким спить Таня, де п"є Ваня але тільки не те звідки статки наших високопосадовців.... Цей законопрект "передбачили" вже дуже давно - просто сайти розташовують на серверах в країні де не діє законодавство авторського права.
Анонім до 123 Показати IP 24 Жовтня 2015 10:07
Ты ошибаешься. Там, формально говоря, действует закон защиты личной информации. Иными словами, предание гласности информации типа "з ким спить Таня, де п"є Ваня" преследуется по закону.
не пацик Показати IP 24 Жовтня 2015 08:40
вперед до демократіі-говорити і криткувати владу тільки на кухні . тепер тільки рошен .
Василь до не пацик Показати IP 24 Жовтня 2015 11:41
Забув додати що пошепки ... щоб кіт не чув, бо донесе.
артем Показати IP 24 Жовтня 2015 10:10
Правильно зробили! Молоці
Анонім до артем Показати IP 24 Жовтня 2015 15:02
Молоці, бо мають тепер законне право судити тебе, якщо ти напишеш в коментах щось таке, що не сподобається, наприклад, Гузю.
Мешканець Показати IP 24 Жовтня 2015 10:59
Диктаторські закони!!!!
Дончанин до Мешканець Показати IP 24 Жовтня 2015 16:17
А ты что, не в курсе того что все январские "диктаторские законы попередньої злочинної влади", отмененные под "давлением народных масс", в более жесткой формулировке уже введены в силу?
Гройсман Показати IP 24 Жовтня 2015 14:14
Кабмін закони не ухвалює. Це робить ВР

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus