USD 39.00 39.70
  • USD 39.00 39.70
  • EUR 39.20 40.00
  • PLN 8.30 8.60

Контрабанда годує цілі райони на Волині. Репортаж

15 Листопада 2017 19:00
Із Романом у бусі їздить до Польщі четверо людей. Місія – забрати товар із польського складу й доправити в Україну. Бізнесмен-імпортер хоче провезти в Україну товар неоподаткованим, тому в гру вступають «човники», вони ж - «мурахи». Вони, згідно із законодавством, можуть щодоби без податків провозити через кордон різного краму та продуктів на 500 євро і вагою до 50 кілограмів. Роман возить таких людей. Побіжно «мурахи» промишляють контрабандою українських цигарок до Польщі. Журналісти Текстів поїхали в «контрабанда-тріп», щоб зрозуміти, як усе влаштовано.

«Це економіка, розумієш?»

Уже чотири роки, як кожні дозволені 24 години Роман сідає за кермо свого буса, щоб перетнути польський кордон. «Я працюю в Євросоюзі», – посміхається хлопець із прикордонного містечка Володимир-Волинський. Звідси до міжнародного пункту пропуску Устилуг-Зосін – якихось 20 кілометрів.

Правда, Євросоюз для Романа обмежується півсотнею кілометрів Польщі відразу після кордону, в межах яких йому дозволено перебувати як учасникові малого прикордонного руху. Свою діяльність хлопець називає саме роботою: «працюю сам на себе».

У бусі з Романом їздить ще четверо – троє жінок передпенсійного віку і чоловік років сорока. Це – постійна компанія Романа, люди, яких він знає і яким довіряє. У кожного в цій поїздці – своя місія. Романова – забрати частину товару із польського складу й доправити його в Україну. Він робить це за дорученням «хазяїна» – українського перевізника, якому потрібно перепакувати придбаний у Польщі товар із 2-3 вантажівок у менший транспорт.

Товаром може бути що завгодно: автомобільні колеса, запчастини, дитячі підгузки, посуд, рідше – побутова техніка. Український покупець не може провезти через кордон неоподаткованими великі партії товару, тому в гру вступають такі ось дрібні перевізники, одним із яких є Роман. На польському складі неподалік від кордону товар перевантажують із великої вантажівки у менші буси.

На них контрабанда і їде в Україну. Пасажири в бусі Романові потрібні, бо кожен з них має право без мита ввезти в Україну 50 кілограмів товару на 500 євро щодоби. Також на кожного з них оформляються накладні taxfree. Taxfree – це повернення ПДВ для громадян, які придбали товар у Польщі для власних цілей. Повертають, в середньому, 23% від вартості товару.

Утім, як зауважує сам Роман, важко не запідозрити, що пасажирки буса везуть не для власних цілей повний салон автомобільних шин, які, до того ж, можуть заважити понад норму. Та це вже не проблеми пасажирок і навіть не Романа: з формальної точки зору - все законно. Подбати про те, щоб українські митники не виявляли надмірної пильності, береться власник товару.

– Вигода є для всіх: для контрабандистів, бо це їхній бізнес, для українських митників, бо мають хабарі, та й для польських теж, бо наші люди скуповуються в Польщі. А ще - піднімають її економіку штрафами за сигарети. Усе треба рахувати, – каже Роман.

Роман рахує. Тому, звісно, розуміє, що гроші, які осідають у кишенях митників та власників товару, могли б наповнювати державний бюджет.

– Просто така держава, – має на це пояснення. – Дати хабар – це вже в нас закладено.

На польсько-українському кордоні українські митники «впізнають» Романа за шаблонними документами на повернення ПДВ у кожного з учасників поїздки. У прикордонних польських містечках існують фірми, які спеціалізуються на штампуванні таких накладних.

Діяльність їхня цілком законна: замовляючи товар на одній фірмі, оплатити його можна в іншій, спеціалізованій. Наприклад, купуєш колеса у Вроцлаві, а оплачуєш у Грубешові, на фірмі, яка займається оформленням taxfree для наших «човників». Ця фірма з Грубешова також платить 2-3 відсотки у польський бюджет за таке право. Українському бізнесмену неважко організувати taxfree для кожного свого човника. У нього є паспортні дані, наприклад, двохсот «мурахів» - і він відразу розписує товар на них. При цьому, він ніде не фігурує в документах, як імпортер.

На польській митниці нашим «мурахам» повертають ПДВ, яке вони віддають «хазяїну».

Власник партії товару платить Романові «таксу»: 180-200 гривень за кожну людину в бусі, включно з водієм. З рейсу Роман має близько однієї тисячі гривень доходу. Раніше, коли долар був по 8, дещиця з цієї суми перепадала й пасажирам – за співпрацю.

– Тоді я міг і людям заплатити тих самих 180-200 гривень, і собі 100 доларів із поїздки відкласти. А тепер і не плачу, і не відкладаю – фігня виходить, – каже Роман. – Буса заправити, а ще він, буває, ламається. На всі ризики треба зважати.

Є водії, які ще беруть у пасажирів гроші за дорогу. Але Роман вважає, так неправильно, бо вони в цій схемі мають взаємні інтереси.

Інтереси водія – мати пасажирів, інтереси пасажирів – продати сигарети. Вони беруть переважно по 2 блоки на душу, щоб штовхнути у Польщі. Нелегальний товар має подолати два кордони.

На українському все просто: 10 гривень для митника із кожного блоку. Гроші можна сховати в паспорт, а можна зорієнтуватися по ситуації.

– Митник може сам звернутися: «О, щось везеш. Дай-но 20 гривень на каву», – каже Роман.

Але з польськими, додає, таке не пройде. Якщо упіймають – штраф. Польські митники хоч і знають, що українці везуть сигарети контрабандою, блоками замість дозволених двох пачок, і ретельно шукають, та не намагаються оштрафувати кожного контрабандиста.

– Бо люди перестануть їздити. А так вони навіть на штрафах мають стабільний дохід. Щоразу, коли проходжу польський кордон, бачу до 10 машин на штрафмайданчику. Це все економіка, розумієш? – міркує Роман.

Він скептично дивитися на дві пачки синіх «LM», які я задля експерименту вирішила спробувати продати. Це встановлена норма: дві пачки кожен може провезти для себе. Все, що більше, вважається контрабандою.

– Дві пачки нема сенсу везти, – знизує плечима Роман. Уже в найближчому польському містечку Грубешів я зрозумію, чому він мав рацію.

Ми їдемо до польського кордону вихідного дня, у релігійне свято, бо Роман сподівається, що хоч тоді черги на кордоні будуть меншими. Але рядок бусиків вишикувався вже на кілька кілометрів, від заправки при в’їзді в Устилуг до самого пропускного пункту.

Щоб не стояти в черзі, можна просто записати свій порядковий номер у поліцейських, що вартують тут на посту, й повернутися за кілька годин, коли черга зрушить. Роман так і робить, економлячи трохи часу для домашньої праці. Звісно, поліція розуміє, куди їдуть всі ці люди. Взялася контролювати процес таким чином.

– Записують, щоб не було вже зовсім "бєспрєдєла", щоб поза чергою не їхали і місця нікому не могли зайняти, – пояснює Роман тутешні порядки.
Черги на кордоні створюють дрібні перевізники товару. Українсько-польський кордон - місце "постійної роботи" тисяч "мурахів". Фото "Радіо Свобода"

Рукавичка, Кінг-Конг та інші

Кордон – особливий світ зі своїми правилами, ритуалами і навіть фольклором.

– На митниці є багато приколів, – Роман дає почитати листування у спеціальній групі у вайбері.

У ній контрабандисти діляться новинами зі світу прикордоння: які черги, де перевірки, скільки дали штрафів тощо. Митникам придумали прізвиська: Рукавичка, Рєснічка, Фарфор, Кінг-Конг. Такі псевдоніми дають лише полякам, бо їх потрібно ідентифікувати задля уникнення небезпеки. Вони про свої клички знають, бо теж мають доступ до цих закритих спільнот, навіть, каже Роман, підсміюються з прізвиськ одне одного.

З українськими ж творчості й азарту менше – вони не "шмонають".

«Митничка Прищ пройшлася: багажник, салон, сумочки дивиться», «Митник Справедливий бардачок відкривав», «На каву не запрошували», «Бігав Гарік Чорний. Усім щасливо, з Богом!» – це новини про те, хто як перевіряє з польського боку.

Існує спеціальний сленг. «Запросити на каву» – себто, на особистий контроль в окреме приміщення. «Чорних нема» – це про митників із вівчарками, які винюхують контрабанду.

Завдяки листуванню у вайбері Роман дізнається, на якому з постів менше перевіряють, ще до того, як потрапить на огляд до польських прикордонників. Якщо авто не спрямовують на конкретний пост, водій може вибрати його самостійно. Відповідно, що менша черга вишиковується на певному пропускному пункті – то більша ймовірність отримати штраф, адже проінформовані перевізники вже знають, де пахне смаленим.

Роман за 4 роки пережив 3-4 штрафи.

Цього разу є «чорні» – митники, які посилено перевіряють салони після того, як їхні колеги оглянули сидіння й багажники. У Романовому бусі вівчарка обнюхує закутки, митники орудують викрутками, розкручують і перекидають каністру з-під бензину. Нічого не знайшли.

– Твій бус чи шефа? – питає один із них, Марек.

– Я сам собі шеф, – Роман трохи ображається.

– Звідки? З Володимира? О, то ви там усі контрабандисти, – заходиться сміхом Марек.

Роман сердиться, що йому влаштували безлад у бусі. Але опісля він погоджується з Мареком: не тільки 40-тисячний Володимир-Волинський, а й Нововолинськ і його округи, та й добра частина Луцька – всі "сидять на Польщі". На моє питання, чи правда, що місцевий священик займається контрабандою, Роман перепитує, якого саме маю на увазі.

Професія для щасливчиків

Перше, що бачать українці при в’їзді в Польщу, – вивіску «Вас вітає Євросоюз», дубльовану українською, польською і англійською, і ще одну за кілька метрів: «Справляти нужду заборонено».

Романова компанія їде далі, до точки збуту сигарет. Роман возить їх в польське село за 30 кілометрів від кордону. Поляк, із яким хлопець познайомився на початках своєї роботи, приймає товар оптом, і далі перепродає його в Німеччину.

На одному блоці сигарет можна заробити близько 200 гривень: придбавши в Україні за 220-240 гривень, платиш 10 гривень за лояльність українського митника й продаєш у Польщі за 60 злотих (444 грн). Більше, ніж два блоки, брати не ризикують – штраф за кожен складає 100 злотих (740 грн). За одну поїздку виходить 400 грн.

Оскільки перетинати кордон можна не частіше, ніж раз на 24 години, а в чергах можна простояти й 10 годин, більшість таких дрібних контрабандистів «працює» через добу.

Є люди, які продають сигарети «у роздріб». У Грубешові біля продуктового магазину «Бєдронка» стоїть із десяток жінок, кожна має по кілька пачок у руках. «Papierosy, papierosy», – шепочуть в очікуванні поляків, які б забрали товар.

– Продавати так – і стидно, і ризиковано, – коментує Роман. – Коли поляки під’їжджають під магазин по закупи, наші на них відразу налітають: «Купи, купи». Поляки нервують. Це так само, як ти йдеш вулицею, а до тебе цигани чіпляються: «Давай, поворожу». Невиховано. Ще й поліцейські, вдягнені в цивільне, можуть підійти, а потім – хоп: витягують посвідчення.

– Де тут можна здати сигарети? – із буса з українськими номерами, що під’їхав на парковку, визирає дівчина. Загалом Романа впізнає тут багато земляків-українців.

Чоловік знизує плечима, аж ось до дівчини підбігає молодий поляк, що доти нудьгував біля свого авто. Дівчина віддає йому блоки, що лежать на сидінні, а тоді швидко роззувається і дістає кілька пачок зі шкарпеток (це один із найпопулярніших сховків на собі). Той не гребує, швидко забирає й розраховується.

Три продуктові супермаркети - «Бєдронка», «Теско» і «Кауфлянд» - стоять неподалік одне від одного. Українців у них впізнати легко: вони уважно видивляються жовті наліпки «Промоція», і в них переважно великі кошики. Taxfree на продуктові товари повернуть за чек, не менший ніж на 200 злотих.

Такий шопінг – ще одне джерело доходу сигаретних контрабандистів, але вже тих, які не залучені у перевезені великих партій. Вони відшкодують собі ПДВ, а товар із супермаркетів (каву, шоколадки, пральні порошки, м’ясо) потім продають на ринках, через інтернет або «між своїми».

Теж беру каву, шоколадки й горіхову пасту. Якщо не вийшло з сигаретами, то бодай це. Удома виставлю оголошення про продаж на OLX. Його переглянуть 70 разів, але так ніхто і не відгукнеться. Як каже Роман, контрабандист – це професія, у якій чимало важить везіння.

Звичка

У чергах минає більшість робочого часу перевізників, тож дорогою назад Роман встигає розповісти свою історію.

– Вам не страшно було літати? – питає, розглядаючи штамп у моєму закордонному паспорті. – Я літав раз у житті.

Але страху тоді Роман не відчував. Навесні 2014-го його мобілізували на фронт. Із відкладених після поїздок доларів він придбав бронежилет і пішов на війну. У серпні виходив із Іловайська. Навколо все вибухало, уламок від снаряда наздогнав Романа у Старобешівському районі. Спершу він навіть не зрозумів, що поранений. Після цього й летів військовим літаком – із Дніпропетровська до Львова. Підлікувавшись, повернувся «на роботу».

– Мені пощастило. Так би не катався. А ось хлопці - не такі щасливчики. За АТО потім навіть скучав. Чому? Звичка. До всього можна звикнути.

Так само Роман звик і до роботи. Не те, щоб вона йому надто подобалася:

– Я в тій Польщі ні риба, ні м’ясо. Не люблю туди їздити.

І не те, щоб дуже вірить, що в Україні зможе працювати на іншій роботі. У Польщі Роман слухняно їздить пристебнутим – не хотів би отримати штраф. Але щойно перетинаємо кордон, каже:

– Відстібайся, ми в Україні.

Чому б і вдома не їздити за правилами?

– Така звичка, – відповідає Роман.

Післямова

За даними польської митниці, з 2013 року по 1-й квартал 2017 року українці подали декларацій tax free на 3.5 млрд. євро.

Між Україною і ЄС з 2015 року діє зона вільної торгівлі. Це означає, що більшість мит, які діяли раніше - або зменшені, або скасовані. Та залишаються інші платежі. «При комерційному імпорті автоматично стягується 20% ПДВ, плюс мито (від 0% до 50% в залежності від товару), плюс можливий акциз (якщо товар підакцизний)», - пояснює колишній директор Департаменту податкової та митної політики Мінфіну Слава Черкашин.

Роман і його колеги, перетнувши кордон, звозять товар на склади хазяїна «точки» у Володимирі-Волинському. Звідти він мандрує Україною у посилках «Нової пошти», «Delivery» та інших служб доставки. Підприємці-платники єдиного податку ("спрощенці" або ФОПи), які живуть, скажімо, у Києві або Запоріжжі, домовляються з контрабандистами із прикордонних міст про покупку товару. Описана схема нелегального імпорту - одна з декількох.

– Тим, хто живе далі від кордону, вигідніше домовитися про доставку, аніж самим організовувати такі схеми. Тим більше, наші люди добрі,високу ціну не деруть, – каже Роман. – Із документами підприємці теж проблем не мають: хоч насправді товар перетнув кордон неоподаткованим, із паперами все гаразд – на покупки є taxfree.

Як правило, контрабандою торгують або "спрощенці"-одинаки, або великі компанії, котрі організовують свій бізнес, як мережу ФОПів. Підприємці-платники єдиного податку платять 5% податків з обороту, але завжди можна сказати податківцям, що продав на один мільйон при реальних двох - і ніхто не проконтролює, оскільки вони торгують без касових апаратів.

Якщо рахувати несплачені податки лише за нинішньою ставкою ПДВ (а вона в останні роки зменшилася) і не враховувати мита, які діяли різні в різний час, то український бюджет втратив 700 мільйонів євро. За сьогоднішнім курсом це близько 21 млрд. грн. Для порівняння: у нинішньому бюджеті на субсидії за послуги ЖКХ передбачалося 12,3 млрд. грн.

Звичайно, якби товари на цю суму імпортувалися легально, їх ціна була б вищою для кінцевого покупця, тож і продали б їх менше. Тож втрати бюджету - це не найгірший наслідок масового потоку контрабанди: український бізнес не може налагодити виготовлення багатьох товарів в Україні, бо нелегальні - дешевші. Адже продавець не платить українського ПДВ, а виробник - платить.

Що ж робити? Контрабанду не так складно побороти. Варто ввести обмеження на індивідуальне право ввозити товари. Наприклад, дозволити одному громадянину безмитно ввозити покупок на 500 євро раз на місяць чи раз на квартал. Чому уряд не може на це наважитися? Гадаємо, через те, що така реформа позбавить доходів багатьох українців і підвищить ціни на імпортні товари. А нові робочі місця не створяться прямо завтра, одразу ж після латання дірки на кордоні.

Ярослава ТИМОЩУК
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 36
АНАТОЛЬ_ Показати IP 15 Листопада 2017 19:15
Я в шоці! Де в людей гордість за державу? Де гордість шо ми українці? А хочемо ж шоб нас поважали в Польщі та Європі!
віктор до АНАТОЛЬ_ Показати IP 16 Листопада 2017 12:20
яка гордість ? чим гордитись? за україну може бути тільки соромно
Andrew Показати IP 15 Листопада 2017 19:38
Є така штука в Україні.
Житель міста Показати IP 15 Листопада 2017 19:49
"Черги на кордоні створюють дрібні перевізники товару" смішно,ЧЕРГИ СТВОРЮЮТЬ СИГАРЄТЧИКИ!!!!
Сигаретчик. до Житель міста Показати IP 15 Листопада 2017 20:14
А хто, кому, коли казав, що він везе в Польщу сигарети? Всі їздять за товарами, а пару картонів беруть так, щоб "відбити паліво".
хехъ Показати IP 15 Листопада 2017 20:20
"контрабас" - справедливое желание выжить, не? или здесь все праведники с нимбом над головой?
Андрій Показати IP 15 Листопада 2017 20:29
Ооооо...це викрили банду???? Валіть на бурштин....верховну раду....,контробанда порівняно з ними повний 0. Люди виживають,а цей роман скотина...
думка до Андрій Показати IP 15 Листопада 2017 21:20
Всі однакові.... Тільки можливості різні. Чи ви думаєте якщо сігарєтчику вчепити депутатського значка він стане Дартаняном? Просто у нас вся країна в цьому болоті погрязла, подобається комусь чи ні. Всі замазані... просто є чесна праця, а є те що ми робим... І вже нема чесног народу і нечесної влади. Ставим знак дорівнює...
Vova Показати IP 15 Листопада 2017 20:38
Шановний журналіст. Ця стаття є,так би мовити, трохи не досконалою в плані освітлення тих питань чи то проблем.Ви висвітлили в загальному все,а деталі всі,які навіть ваш інсайдер(так його назвем) не розповів вам і слава Богу.Оце все так просто ви собі описали...Таксфрі не завжди вертають і не завжди самі польські митники пускають людей з товаром...Отже спочатку в повній мірі проведіть журналістське розслідування,а тоді пишіть статтю. Хоча стаття непогана. І коли в Украіні буде достойна зарплатня тоді таких тем не буде,чи думаєте тим людям так легко це робити.
11 Показати IP 15 Листопада 2017 21:13
А де ж фото того Романа ? Чи це видана історія типу казочки наніч ?
13 Показати IP 15 Листопада 2017 21:22
толковий репортаж з правильними висновками
Арт Показати IP 15 Листопада 2017 21:59
Ці довбані розумники журналюгі,які нічого незнають,пишуть всяке гімно про людей,а вони просто хочуть вижити,поки є така можоивісьть!!!Не СУДІТЬ І СУДИМІ НЕ БУДЕТЕ!!!!
Рижа Показати IP 15 Листопада 2017 22:48
Якби нас не скорочували і можна було б знайти нормальну роботу з нормальною заробітною платою то нахрена нам та Польща. Не забувайте про одне що на польщу їздять не тільки безробітні а й ті люди які працюють на роботі. І сутками не сплять щоб заробити 100 грн в день ще до зарплати щоб заплатити комунальні і мати ще на кусок хліба. А пенсіонери які їздять на ту польщу і так не маючи вже здоровя ,яким добавили за 40 років загального стажу на одній роботі аж 200 грн бо в ці роки був коефіцієн низький .....то про що ви говорите люди добрі....кожен виживає як може... що тим пеесіонерам робити...чи може молоді краще йти красти щоб заробити ? Красти вбивати щоб жити. Схаменіться ви шукаєте не там де треба ви висвітлюєте і обговорюєте не те що треба. Ви подивіться на ріень життя навіть тої Польщі і рівень наш...... А таким репортерам гріш ціна .... вони всім замилюють очі і хочуть пересварити всі регіони між собою...нехай би правду про владу писали а то вцепились до тої митниці.....
Justice Показати IP 15 Листопада 2017 22:49
Дана стаття є "прогибом" журналіста -невдахи перед керівництвом,щоб показати що працює... Що немає більше про що писати? А ви не думали шановна що в нашій державі це хоч якась ,але можливість вижити ,при даній ситуації безробіття, підвищення цін,не дешевої комуналки. Ось ви висвитліюєте якісь видумані недоумком Романом схеми....,а уявіть наприклад, що нестане цієї можливості і що тоді?....Тисячі безробітних які теж захочуть поїсти, а в більшості про кого ви пишете є маленькі діти яких потрібно вдягнути, завести в садочок,підготувати до школи.....Масові грабежі ,насильство і тд, це все вам буде за квіточки.Зараз навіть жити дорого не те що захворіти,і люди хоч якусь,але можливість для існування мають..Не про те що потрібно Ви пишете.Саме головне що половина з цього є хворою уявою недорозвиненого Романа.... Такі докори як ви ставите у цій статті були б доцільні тільки і випадку економічної стабільності і процвітання вУкраїні,про що зараз сказати не можна.... ...На рахунок Романа то це недоумок з розвиненою фантазією. Може б краще книжки писав і було б більше толку.а не тріпався язиком з ким попало.
15 Показати IP 15 Листопада 2017 23:03
Наш люд навчився виживати, це далеко нелегка робота, навчився гасити свою гордість з тими прихованими цигарками, аби мати якусь копійчину... А ви журналісти все про несплачені податки в державу... А чи подумала держава, чому ті мами й тати лишають своїх дітей, аби за ту копійчину купити їм того фрукта, чи йогурта, чи кіло м'яса для повноцінного їхнього харчування (і знову ж таки з Польщі, бо у нас за нашими цінами "витріщки" тільки купити можна). Чи батьки в своє задоволення доба в добу стоять в чергах, де біль сковує спину, стовпчиком сидячи в авто, терпнуть ноги. Коли пенсіонер, не маючи здоров'я, при мізерній пенсії, яку треба віддати за комунальні послуги, вимушений їхати пасажиром, аби внуків допомогти до школи зібрати. Держава про це колись думала? Дайте місце "мурахам" у Верховній Раді, і тоді ніхто державу не буде обманювати, там же ж всі чесні сидять.
Лучанин Показати IP 15 Листопада 2017 23:15
Коли буде в нас з/п стартувати від 500...700$ тоді той масовий "мурашник" потрохи вимре ...
Інкогніто Показати IP 15 Листопада 2017 23:46
Хай краще другий проведення журналістське розслідування, як кожен день вагонами вивозять ліс із Карпат. Хай влада дасть достойну зарплату і пенсію, за яку можна жити, а не виживати. І комунальні послуги не збільшує кожен опалювальний сезон. А податки всерівно осідають не в бюджет, а на круті тачки..
Просто цифри Показати IP 16 Листопада 2017 00:08
Давайте порахуємо. Що отримує або має отримати держава із заробітної плати працівника? На 10000 грн. заробітної плати - ЄСВ - 22 % (2200 грн. платить роботодавець), ПДФО - 18% (1800 грн. - платиться з з/п), військовий збір - 1,5 % (150 грн. - платиться із з/п). Таким чином, держава отримує - 2200+1800+150 = 4150 грн. податками. Працівник отримає "на руки" за те, що він працював - 10000-(1800+150) = 8050 грн. А тепер у відсотках 4150/8050 = 51%. Висновок: держава отримує 51% від суми зароблених працівником грошей. Якщо вдуматися, то куди ж ті гроші йдуть - ніхто не знає. То який громадянин буде викидати гроші на податки - це тупо. Я - прихильник прозорої економіки, але ж я, як і всі ми, не тупий, щоб платити державі податки за невідомо що. Тому буде процвітати контрабанда, безробіття і безлад поки влада не покаже як вона витрачає НАШІ податки. Сумно.
Люсі Показати IP 16 Листопада 2017 00:15
Треба закрити цей товар
Ирина Показати IP 16 Листопада 2017 00:33
Шановна 15! Контрабанда- це НЕ робота! За країну просто соромно- українці перетворились тупо в "купи- продай". А на виробництві ніхто працювати не хоче.
вася Показати IP 16 Листопада 2017 09:55
в стране где нет работы люди будут ходить через границу. имеют они право везти 50.кг на 500.евро. это законно!
Анонім Показати IP 16 Листопада 2017 10:15
Не хоче чи не має де працювати за достойну зарплату щоб можна було сплатити велику комуналку , купити ліки ,продукти , вдягти і взути себе та дитину
Обезбашений Показати IP 16 Листопада 2017 10:25
А як же Венгрія там так само їде товар на таксфрі і контрабанда заодно. Як завжди осуждають простих людей які просто "ВИЖИВАЮТЬ" ,вони змушені бути тими МУРАХАМИ бо в кожного сімя а за наші зарплати НЕ ПРОЖИВЕШ. Краще поговоріть про наших чиновників як відмивають мільйони а не про "ЧОВНИКІВ"я кі заробляють по 400грн зидвох блоків які ризикують отримати штраф 200зл за блок (2800-2900грн)+сигарети
Лучанка Показати IP 16 Листопада 2017 12:52
Смішно читати!!!!!і соромно!!!!ті люди бідні нещасні,обдурені всіма можновладцями,незахищені ні ким,шарпаються у всі боки щоб заробити яку копійку,нерви!!!!а тут така інформація,в логові нелегалів!!!!!розслідувааня КГБ!!!!ви розслідуйте фальсифіковані ліки,коли люди вивплюють курсу грошей з надією на спасіння,с там бог знає що!!!!туди залізьте,в те логово,провіряйте аптеки в медичні заклади,ціни на препарати !!!!в кожній аптеці хто як хоче,так і др........!!!!позорище.....
Андрій Показати IP 16 Листопада 2017 14:22
З практики скажу, що за все розплачується кінцевий споживач. Ця схема працює тому, що так вигідно всім, особливо тим хто біля керма (тому що це йдуть готівкові кошти у значних сумах), які ніде не фіксуються. Та і прості люди завдяки таким схемам мають можливість купувати імпортну продукцію дешевше. Наприклад, супермаркети теж користуються, здебільшого, такою схемою, а не розмитнюють по повній, але націнка на таку продукцію значно буде більшою (бо в супермаркетах витрати на утримання більші), ніж аналогічний товар у таких підприємців, що возять самі. Як приклад, різниця на імпортні сири, оливки, макаронні вироби, каву, шоколад тощо, одних і тих самих торгових марок між такими підприємцями і супермаркетами може сягати 30-50 %, при одаковій схемі ввезення. А якщо врахувати, що наші люди з кожним роком стають все бідніші та бідніші, то це має право на існування. А перевести це на офіційний рівень, можна за одну мить, от тільки хто від цього виграє ? Потік грошей зупиниться, а люди змушені будуть купувати аналогічну продукцію дорожче, а слідом і місцеві виробники попіднімають ціни, бо імпортна продукція буде неконкурентною по ціні ! І постраждає знову хто ? Правильно - звичайні споживачі !
Анонім Показати IP 16 Листопада 2017 15:12
В моєму рідному місті Любомлі більшість місцевих - то контрабандисти і це почалося давно із нашої незалежності. Перші, хто заробляв на митниці (звичайно крім хабарників-митників і подібних їм людям з державної контори, а з державної контори усі на митниці хабарники) везли від нас, наприклад, постіль, металеві тертки і багато всього іншого,що вироблялося в Україні до незалежності( Польща була гола і боса на той час),потім пішли від нас горілка, спирт, цигарки. Я люблю своє місто до 1991року з гідними людьми, а зараз це болото. Контрабанда і корупція вкрала у нас майбутнє - майбутнє гідного українця, а не тупого б*дла .
Світлячок Показати IP 16 Листопада 2017 16:19
Вельми шановний журналіст а чому ви не проведете розслідування "Рошену"чому не показуєте ,бідноту,за двох метровим парканом,чому Ви не запитались пасажирів яка у них була зарплата в Україні,від чудового життя певно їздять до Польщі? А Ви знаєте скільки наших людей померло при "кавувані"з пол.митниками? А Ви Романе,вибачте,балбєс!Прикро і за себе і за Україну бо не тількі влада вина а ще от такі дуполизи чи то вискочки....
Андрій Показати IP 16 Листопада 2017 21:35
Закрийте кордон...і побачите що буде!!! Звичайно як вихід можна ще батрачати в польші на роботі....в польші...,а не в нас за копійкі. Ой думок купа,все писати не буду. Особисто в мене на прожиття сім'і іде 7000-10000гр в місяць.
Мешканець Полтави Показати IP 17 Листопада 2017 05:20
Я не везу нічого їжджу у справах один два разу на місяць до Євросоюзу. І змушений стояти в загальній черзі з тими в кого щоденний бізнес, хто записался в чергу і поїхав додому по справах а потім підізджає. Кому кум , брат,сват займає чергу а потім вся родина підізджає, (2-10 авто). Що робити мені? У вас це бізнес , добре. Можливо для таких як Я у кого нема карток малого прикордонного руху і в паспорті видно що щоденно не іздить, зробити окрему чергу для заїзду на митницю? Так хоч якимось чином можливо зменшиться напруга в чергах?
Анонім Показати IP 17 Листопада 2017 10:56
Професійний журналіст не буде писати статтю неназвавши імя людини,яка дає цю інформацію.(це раз).шановний журналісте,як вам не соромно писати такі речі.я б зрозуміла вас,якби було валом роботи із зарплатою хорошою,щоб прокормити сімю,а люди не ідуть.А ми ж сьогодні всі знаємо як виживають людли.Я не так давно стала теж вимушено їхати в ту Польщу і що ви думаєте,що там такі вже заробітки,ні звичайно,але,якби не та Польща,то я б не мала за що й можливо хліба купити.Тому,"шановний журналюга " проводьте розслідування тих людей,які жирують сьогодні і почніть в першу чергу з ПРЕЗИДЕНТА.А ви "Романе",якщо були в АТО,то честь вам і хвала,але ж не з доброї волі ви там був.Хіба не так?То хіба не вам саме таких як ми і захистити, Як же соромно,що тих нещасних людей так принижують,тих,хто думає як годувати сімю.А,от, тих,кого варто критикувати писати про них,мовчимо.А ті,пенсіонери з доброго дива їдуть.Безсоромний ви,за вас стидно.Жаба задавила,нема чому,повірте.Ви добре бачили як в тих чергах люди грезуться між собою????Це за вас соромно пане журналісте.Найшли за що вчепитись.Там 80 відсотків простих смертних іде.Дивіться,бо до вас прийдеться іти,якщо щось.........От диву даєшся,чому тих,хто і вправду має сумошедші статки,не чіпають,а от тих,хто наиагається вижити,давайте задавимо.Сволочі,інакше вас не назвеш.Сьогодні скільки людей і пішло навіть в Аврмію,щоб зарплату мати,от до чого довела влада людей.а скільки загинуло хлопців нізащо,за паскуду "ВЛАДУ",і вже всі звикли й моічимо???От з чого треба починати,а не з простих людей.Найшли тему з останніх часів,вчепилися до тої Польщі.погано провели своє розслідування,бо не зрозуміли,що люд наш власне завдяки Польщі має хоч кусок хліба.Ясна річ,що діти владців не їдуть,бо нащо.Ви мали навпаки написати,що,як добре,що є та Польша для людей.Адже,щоб сьогодні прожити мінімально.саме те що необхідно,то в 10 тис.абим вклався.а де їх брати?????.Скільки людей кинули сімї іі за кордоном,і все тому,що нема за шо жити.А освіту дітям дати.Мені особисмто,соромно за вас,пане,ЖУРНАЛЮГО.Не тих захищаєте і не про тих пишите,тай недосконало вивчили це питання.І якщо люди лишаться без цього хліба,от тоді побачите що буде.І впершу чергу особисто до таких,як ви треба йти.
Степан(Крымчанин) Показати IP 17 Листопада 2017 15:52
Щиро вдячний автору та всім дописувачам. Скопіював статтю, коменті, переклав, та розмістив на російських сайтах та сторінках. Шалена популярність. Вкотре зауважу-так звана "інформаційна війна" безглузда. Все саме пікантне з регіональним ароматом напишуть самі українці. Достатньо, більш-меньш, уважно слідкувати за регіональними сайтами. Особлива вдячність дописувачам, їх інтерпрітаціі викладеному матеріалу. Істеріка, краще не буває.
Оля Показати IP 18 Листопада 2017 10:36
Чому я, їдучи до родини в гості чи на конференцію у вуз, маю стояти в черзі за всіма хто "на хліб" заробляє?
aaaaa до Оля Показати IP 18 Листопада 2017 17:43
Тому що ти живеш в корумпованій Україні а не в Німеччині.Не відчутно різниці?Літаком черг немає..
Жека Показати IP 18 Листопада 2017 17:42
Петрусі скоро жо..а, довів людей, не потрібно і зовнішніх ворогів і агресії. Як ніколи підходить прислів'я про " курві в очі с..и, вона каже дощ іде"-це про нашу державу, правителів і нас зокрема, чи не так?
Уважний Показати IP 18 Листопада 2017 17:46
А стаття зачотна,якщо скільки коментів, журналіст молодець, от вона правда коротко, а якщо глибше... Про автомобілі на єврономерах це окрема книжка.
Катерина Показати IP 30 Листопада 2017 10:30
Сплагіатити розслідування одної з документальних програм на 1+1 в цій "сфері" і опозорити наших українців, які не збагачуються на перевезенні такс-фрі, а годуються(!!), не зовсім людяно і коректно... Особливо, якщо так зводять кінці з кінцями Ваші односельчани і родичі, шановна Ярославо.

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Loading...
Система Orphus