USD 39.60 39.84
  • USD 39.60 39.84
  • EUR 39.65 40.00
  • PLN 9.75 9.90

Луцьк у кольорі 100 років тому

25 Серпня 2015 18:30
Лише в другій половині ХХ століття в масовий вжиток увійшла кольорова фотографія, проте і раніше були різні способи зробити «розмальоване» фотографічне зображення. Підбірку кольорових фото Луцька 100 років тому показали наші колеги з Хронік Любарта.

Луцьк стали експонувати на світломатеріали в другій половині ХІХ століття. Зазвичай із цього потім робили поштові листівки.

Кольорові поштівки – особлива віха в розвитку цієї справи, яка сьогодні стала справжнім культурним надбанням і показує місто під несподіваним «соусом».

Як пише луцький колекціонер Віктор Літевчук, перші фотостудії в місті почали працювати у 1860-х роках. Як правило, у них виготовлялися салонні портрети міщан, проте інколи майстри отримували замовлення на зйомку міста для різних видань. Ближче до кінця ХІХ століття почали поширюватися листівки із зображенням міста. В Луцьку діяла низка фотомайстерень.

Чи не перші кольорові поштівки з виглядами Луцька надрукувало у 1916 році видавництво Абрама Ісаака Островського у Лодзі. На них переважно замок Любарта. Для цих робіт майстри використали негативи луцького видавця Герша Лібермана, виконані в перші роки нового століття.

Кольорова поштівка виготовлялася складним способом, або комбінацією способів. В результаті виходили роботи, які мали кілька основних кольорів: червоний, зелений, синій, жовтий, або їхні відтінки.

Копії поштівок тут і далі з книги «Луцьк у старовинній листівці, гравюрі та фотографії» та цифрового архіву Національної бібліотеки Польщі.



Приблизно в той час у Луцьку виникло видавництво Шмуля Гороховського, яке теж випустило серію кольорових поштівок з виглядами Луцька. На них - замок Любарта, Велика синагога, кафедральний костел та вулиці міста.

Тепер це вулиця Словацького


Зараз це вулиця Данила Галицького


Теперішня вулиця Лесі Українки. Будівлі ліворуч збереглися

Початок вулиці Лесі Українки. Другий будинок праворуч - медичний коледж


Пристань на річці Стир. Зараз вулиця Ковельська за приміщенням Інституту мистецтв

Відтинок річки Глушець. Цього місця зараз не існує. Розташовувалося між Хрестовоздвиженською церквою і пристанню у дворах будинків нинішньої Ковельської




Жебраки, гендлярі, візники, канатники

Ще одна серія поштових листівок з кольоровими виглядами Луцька видана у 1915-1916 роках не встановленим видавництвом.


Колишня поштова станція Києво-Брестського шосе. Розташовувалося біля Пакко на вулиці Ковельській

Військовий госпіталь. У міжвоєнний час - католицька духовна семінарія. Будівля розташована біля кільця вулиць Львівська- Володимирська

Казарми на Стрілецькій
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 2
Морозюк Показати IP 25 Серпня 2015 22:58
Класс! Спасибо большое...Давайте еще! Еще! Очень интересно!
Саша Показати IP 26 Серпня 2015 08:47
Фото Супер!Задум Шедевральний

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus