USD 39.60 39.84
  • USD 39.60 39.84
  • EUR 39.65 40.00
  • PLN 9.75 9.90

Молодь Волині не може працевлаштуватися через пенсіонерів

1 Липня 2014 17:42
Понад 25 тисяч спеціалістів працюють у освітніх закладах Волині, водночас проблема працевлаштування молоді лишається актуальною.

Про це йшлося під час круглого столу «Проблеми працевлаштування молоді», що відбувся 1 липня у Луцьку.

Говорячи про те, скільки спеціалістів пенсійного віку працює у сфері освіти області начальник управління освіти та науки Волинської облдержадміністрації Валентина Загрева повідомила, що наразі 16-17% спеціалістів досягли пенсійного віку. Загалом у вищих, професійно-технічних навчальних закладах, школах, дошкільних навчальних закладах працює 25 тисяч викладачів.

Зі слів першого заступника директора Волинського обласного центру зайнятості Світлани Корецької, такий відсоток працюючих пенсіонерів – вагома ніша у рамках невеликого ринку праці області, яку потенційно можуть заповнити молоді люди. Втім, говорячи про звільнення спеціалістів поважного віку, на її думку, варто враховувати моральний аспект рівня пенсії.

«Безумовно, молоді потрібно працевлаштовуватися на перше робоче місце, але давайте подивимося, чи завжди молодь може запропонувати рівноцінні фахові знання і вміння, щоб замінити цього спеціаліста на його робочому місці», – зазначила Світлана Корецька.

Від громадських активістів пролунала пропозиція залучати звільнених викладачів пенсійного віку до роботи у складі громадських рад консультативного типу при закладах освіти. Коментуючи пропозицію, Валентина Загрева зазначила, що для цього потрібно внести зміни до чинного законодавства.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 87
студент Показати IP 1 Липня 2014 17:52
А пенсіонери це не люди? Якби у нас були достойні пенсії, то жодного б ви на роботі не побачили, а так - всі питання до влади!!!
Вчитель до Студента до студент Показати IP 1 Липня 2014 18:38
Всі сучасні пенсіонери і так не погано прожили. Все було: робота, зарплати, квартири (на "халяву"), пільги зараз (проїзди і т.п.). А що мають і будуть мати діти та онуки тих же пенсіонерів (багатьох). Вже б не нахабніли скаржитись!
Дід Панас до Вчитель до Студента Показати IP 1 Липня 2014 19:07
тобто не все так і погано було при комуністах - робота, зарплата були, квартири давали, так? що ж ви все так понівечили?
баба до Дід Панас Показати IP 1 Липня 2014 19:38
Це просто факти, діду. Для пенсіонерів
гість до Дід Панас Показати IP 2 Липня 2014 09:14
діду, потяг Ковель-Москва ще ходить. Збирай речі і вперед до своєї мрії.
Дід Панас до гість Показати IP 7 Липня 2014 13:14
дивись, бо Крим поїхав
Дід Панас до гість Показати IP 7 Липня 2014 13:16
пенсію що я заробив в Україні мені віддаси?
НЕЛУЧАНИН до Вчитель до Студента Показати IP 1 Липня 2014 19:24
з 1990 року ( а це протягом 24 років) ні роботи, ні зарплат , ні тим більше квартир. та й за СеРиСеРи не всім квартири роздавали, а зарплати були такі, щоб лише з голоду не вмерти. і не треба ділити діряву свитину. слід створювати робочі місця
пенсіонер до НЕЛУЧАНИН Показати IP 1 Липня 2014 22:20
О як тобі халявки захотілось - "роздавали"! Заробити треба, а бездарі і при СРСР нічого не мали як ти!!!
123 до студент Показати IP 1 Липня 2014 23:51
ми прагнемо змін, хоч один пенсіонер ініціював щось для того щоб покращення було??? вони просто сидять на роботі і мають всіх в дупі.
пенсіонер до 123 Показати IP 2 Липня 2014 13:57
А ви що ініціювали, погроми та знищення всього, що пенсіонери роками робили, а ви за тижні все розбили, зламали, розкрали, розпродали...!!!
Цікаво Показати IP 1 Липня 2014 17:57
Цікаво, а коли сьогоднішній пенсіонер років так з 30-40 тому влаштовувався на роботу, він переживав, що не надасть той рівень знань, який міг дати його попередник? Якщо пенсіонер має хоч якісь стабільний дохід у вигляді пенсії, то молодь і цього шансу не має. І чи не нівелюється таким чином вища освіта, її користь та перспектива? Для чого вкладати сили, час,гроші якщо по спеціальності випускникам влаштуватися відразу не можна. А років через 5-10 тебе вже не візьмуть, бо не має досвіду. Пробачте, а де ж його тоді взяти?
Дуже до Цікаво Показати IP 1 Липня 2014 19:41
А отут на прикладі і вилазять всі недоліки нашої системи освіти. Такі як диспропорція між потрібними та "престижними" спеціальностями. Вища освіта заради вищої освіти? Бо треба мати "папір". Той папір є лише доказом того, що ви не повний ембіцил. Та й то не завжди. Рівень вищої освіти плачевно низький. Викладачі - живуть лише від жнив до жнив 2 рази на рік і від поляни до поляни. Наукова діяльність? О БОЖЕ. Копіпасти і непотріб ні про що. Хто не може зробити той вчить - як гласить народна мудрість. Я взагалі не розумію практичну цінність таких викладачів. Викладач - це: по-перше не кожному дано, а по-друге треба мати досвід, світогляд, а не нікому не потрібне академічне, пробачте, дрочєво. Реально на 10 викладачів раптом 1-2 нормальних. Тепер інша сторона - студенти. "Сину - куда підеш вчитися? - підеш на міжнародний. ОООООО. Будеш пожондним тіпом". І їде дітьо з Маневич чи ще далі - і гуде тут по баругах і ригає під плотом. І так 5 років. І випускається оте чудо - ясно, що і близько нікому на ринку праці ще й з такою безтолковою спеціальністю не потрібне. І починається "ААААААА!!. Хочу працювати - нема роботи! Аяй - та ти шо... Бідна дитина.. Лана - влаштуєм тебе в банк - буш крепким банкіром! Та ви шо, дурні? Як то я буду ша 2 штуки працювати?? Та то не робота..." А чому так? винні в першу чергу батьки, які чи то не бачать чи то не хочуть бачити чи то важливіше щоби сусід заздрив що синуля крепко учоний. А ще винен зомбоящик, який показує тільки цицьки, бабло і ніфіганеробство. Формується культура - культура трутнів. І дарма, що той хлопчина все життя любив крутити стару дідову копійку, і якби він обрав справжній робочий шлях - припустимо став грамотним мотористом, ніколи би не знав такого поняття як нема роботи і заробляв би в рази більше ніж будь яка офісна криса середньої ланки. А якби ще й трохи смекалки - підняв би власний бізнес, а не пахав на папіка - став би справжнім хазяїном і бізнесменом. І крім того міг би побачити, зрадіти і помацати результати своєї роботи, чого ніколи не зробить банківський паперовий клоп. Повірте мені - знаю зі свого гіркого досвіду)
ася Показати IP 1 Липня 2014 18:01
зі шкіл пенсіонерів треба гнати мітлою! сидять на годинах , а молоді люди маючи двої дітей мають по пів ставки.
НЕЛУЧАНИН до ася Показати IP 1 Липня 2014 19:25
ще б ті молоді хотіли робити, а то прийде, години відбарабанить - а далі хоч сонце не вставай.
вах-вах до НЕЛУЧАНИН Показати IP 1 Липня 2014 20:02
усякі є молоді, усякі є пенсіонери
лс до ася Показати IP 2 Липня 2014 09:18
То їдь у Камінь-Каширський чи Любешівський район і там працюй. Місць там достатньо. Про це теж на нараді говорилось. Так ні - всі хочуть в місті.
До студента Показати IP 1 Липня 2014 18:04
У директорів шкіл маленькі пенсії? То чого вони всі сидять у своїх кабінетах? Що не має молодих розумних?
:/ до До студента Показати IP 1 Липня 2014 19:00
"Немає" разом пишеться...
НЕЛУЧАНИН до :/ Показати IP 1 Липня 2014 19:27
він мав на увазі, що школа не має молодих і розумних. або старі і розумні, або молоді і дурнуваті
валя до :/ Показати IP 1 Липня 2014 20:02
ти не в школі. отямся
лоці до :/ Показати IP 1 Лютого 2016 11:46
коли як
аяяй Показати IP 1 Липня 2014 18:09
якщо викладачу за 70 років то він вже не має морального права навчати дітей. а пенсії з таким великим стажем роботи не малі
Саме так до аяяй Показати IP 1 Липня 2014 21:33
я б в такому віці ще й право голосу забирав.
777 Показати IP 1 Липня 2014 18:09
нехай працюють,тільки пенсію не виплачувати,а кошти з цих пенсій у фонд безробіття(для молодих спеціалістів) і приставити до пенсіонера молодого спеціаліста нехай навчає
НЕЛУЧАНИН до 777 Показати IP 1 Липня 2014 19:28
а молодий спец буде пивко попивати і жалатись на тяжке життя
Туристка Показати IP 1 Липня 2014 18:10
Пенсіонери не йдуть на пенсію, бо їм і грошей мало і часто нічим зайнятись вдома на пенсії. Тож хочуть ходити на роботу, щоб бути "востребуваними" і ще й гроші капають. Яка би пенсія не була - в пенсіонера хоть якісь гроші є, а молодь деградує від безробіття.
АСЯ Показати IP 1 Липня 2014 18:17
молодь нехоче працювати на 1.500- 2.000. тисячі гривеннь ,а для пенсіонера з пенсією в 928 гривень це просто скарб...
Туристка до АСЯ Показати IP 1 Липня 2014 18:22
Для молоді 1500 грн - це теж скарб, ви подивіться на чергу в управлінні освіти на посади в освітні заклади. Освітні заклади - не мед, але 1500 грн отримувати за 3-5 роб. годин - це не погано не лише для пенсіонера.
НЕЛУЧАНИН до Туристка Показати IP 1 Липня 2014 19:31
якщо якісно навчати , то крім 18 годин чисто годин в тиждень (ставка ) треба потратити мінімум 10 годин на підготовку, позакласну роботу і т.д.
Ох до туристка до НЕЛУЧАНИН Показати IP 1 Липня 2014 22:20
18+10 годин - це не 40 годинний робочий тиждень за 1500 грн.
my_gift до АСЯ Показати IP 1 Липня 2014 20:58
І між людьми, і "копійка" до пенсії, і лікаряні оплатять. Краса.
вах-вах до my_gift Показати IP 1 Липня 2014 21:55
а молодь у той час вдома з порожніми кишенями
маха Показати IP 1 Липня 2014 18:40
ця тема стосується не тільки освіти. новій владі є над чим працювати. а те що пенсіонерів на роботах і мітлою не виженеш то правда. молоді дорогу треба дати.
Patrik Показати IP 1 Липня 2014 18:41
Рівень життя в Україні низький, в цьому вся проблема, яка торкається і молодих спеціалістів і пенсіонерів, але тільки не влади... У цій складній ситуації пенсіонерам потрібно розуміти, що в них є законні підстави отримувати гарантовану грошову винагороду у вигляді пенсії, а у молодих спеціалістів немає шансів знайти роботу через те, що робочі місця займають пенсіонери і, відповідно, у молодих немає й доходів... Через це відбувається деградація більшості молоді: роботи немає, грошей немає, свого житла немає і, як наслідок, нормальної сім'ї немає... Кому вони потрібні, хіба що тільки для участі в АТО... Гірка правда... Шановні пенсіонери, згадайте свою молодість, поважайте нашу молодь, ідіть на відпочинок, дайте молодим шанс реалізувати себе у цьому невдячному житті.
мені цікаво Показати IP 1 Липня 2014 18:49
чи може,на вашу думку, антикварний вчитель (вже років 20 на пенсії)-викладати,використовуючи всі сучасні технології?
причина до мені цікаво Показати IP 1 Липня 2014 19:02
Ось це і є причина для звільнення - дискваліфікації, профнепридатності у педагогіці.
НЕЛУЧАНИН до причина Показати IP 1 Липня 2014 19:38
за цими ознаками можна вигнати 80% молодих спеців
Причина до НЕЛУЧАНИН Показати IP 1 Липня 2014 19:52
Причина згідна на всі 100. Ось це і буде справжня конкуренція!
НЕЛУЧАНИН до мені цікаво Показати IP 1 Липня 2014 19:36
при бажанні може
НЕЛУЧАНИН до мені цікаво Показати IP 1 Липня 2014 19:43
сучасні технології самі по собі не вчать. треба мати педагогічний хист
иван Показати IP 1 Липня 2014 19:01
от наглючі ці пенсіонери особливо украінці так і хочуть на роботі померти щоб зекономити : і живуть саме більше по даним моз 65 років страх
НЕЛУЧАНИН до иван Показати IP 1 Липня 2014 19:37
у деяких країнах на пенсію виходять у 72 роки
иван до НЕЛУЧАНИН Показати IP 1 Липня 2014 19:40
е такі краіни де зовсім непрацюють -і за те що неходять на роботу ще заробітну платью привозять додому -правда живуть вони-25-30 років
Анонім Показати IP 1 Липня 2014 19:23
пенсіонери сидять на тих роботах,де пахати не треба, або хабарі добрі дають, і не тільки в освіті. Там, де дійсно треба працювати, люди з купою болячок чекають-недочекаються виходу на пенсію
НЕЛУЧАНИН до Анонім Показати IP 1 Липня 2014 19:39
тролейбусне управління регулярно оголошує набір кондукторів. момусь молодь туди не рветься
Коля до НЕЛУЧАНИН Показати IP 1 Липня 2014 19:53
Тому, що електротранс дотаційне вічнозбиткове корито яке тягнуть і не можуть витягнути. Суть функціонування або 100% дотації пенсіонерів на базар возити - або прибуткове, із проїздом по 5 грн з кожного пасажира - ніхто не дасть підняти ціни хоча б 3 грн. - тому і існує воно у якійсь збоченій застійній формі- назва якій - затяжна совдепія і менеджери-імпотенти у керівництві. отак-от
222 до иван Показати IP 1 Липня 2014 19:25
Дай тобі Боже дожити до пенсії та попробувати прожити на неї, то теж будеш животіти та нагліти1
444444 до 222 до иван Показати IP 1 Липня 2014 19:35
У пенсіонерів пільги на проїзд, дорослі діти, які самі себе забезпечують, а у молоді сім'ї, діти, дехто з одним із батьків, плата за садочки, школи, квартири знімні і т.д. і т.п. Куди молоді діватися? У пенсіонера і пенсія і зарплата, а в молоді ОООООООО. Пенсіонерів ще в радянські часи забезпечували обов'язково роботою, що таке безробіття вони поняття немають, тому і так цинічно тримаються за посади ходячи буквально "по трупах" молодих спеціалістів
иван Показати IP 1 Липня 2014 19:37
я дожив -пару раз пропрацював на будовах в італіі-португаліі-іспаніі-польші : Зараз вже нема здоровья гарювати на пана : А тобі 222 бажаю тільки здоровья і добра так що нікому незадри всі ми а більша частина своіми руками заробили квартиру машину тільки жити вже нема коли
лучанка Показати IP 1 Липня 2014 19:42
спочатку в игнат и. Пенсіонерів з міської рад и. Щоб даре мно не получали з арплати
44444444444 до лучанка Показати IP 1 Липня 2014 19:47
З таких установ якраз то тільки вперед ногами виносять, як прийшло по квоті компартії в радянські часи, то й вбити готове кожного молодого, хо посміє позаритись на його святе місце. Що таке бути без роботи і мати сім'ю на утриманні ВОНО не знає, і його молодь зовсім не цікавить.
женя Показати IP 1 Липня 2014 19:49
В міській раді сидить соколовс ька вже восьмий рік безрезультатно для міста, гнати падлюку треба вже
жменя до женя Показати IP 1 Липня 2014 19:57
ШО, на її місце хочеш? Тільки корито подавай - ніхто ніц зробити не хоче. Свині..
лучанка Показати IP 1 Липня 2014 19:55
Хабарницю соколовську л.м.треба судити і то вже. Висиджує в теплому кріслі, щоб виробити пенсію держслужбовця.
ка тя Показати IP 1 Липня 2014 19:58
Держслужбу треба негайно відмінити
Абсур Показати IP 1 Липня 2014 20:00
Пенсіонерів однозначно треба скорочувати. При такій кількості безробітної молоді - це незворотній крок. Все пенсіонери відпрацювали своє. Якісний молодий працівник - це надбання. Закордоном пенсіонери не цінуються: вважається, що все, що вони могли дати, вони вже дали; виснажилися тощо. А у пані з ЦЗ логіка КПРС. Запамятайте, майбутнє за молоддю. Пенсіонери з освіті не вміють навіть ПК користувати, то про що ми говоримо? Майбутнє за молодими, активними і перспективними!!!
А на практиці до Абсур Показати IP 1 Липня 2014 20:10
"Якісний молодий працівник - це надбання" - це "НАДБАННЯ" - родич того пенсіонера, який тримав йому місце. Ти піди в ОДА чи міську раду безробітний і без зв'язків, туди навіть вікна мити просто так не візьмуть, хоч у тебе докторська дисертація буде, а молодих женуть в шию ті самі пенсіонери, виживають, щоб для своїх діток розмазаних посади зберегти, щоб вмерти на роботі яку отримали на халяву ще при союзі, вони знати не знають що таке безробітні батьки з дітьми на руках. І мали вони тих молодих з їхніми "інноваціями" і "знаннями" в глибокій...
Абсур до А на практиці Показати IP 1 Липня 2014 20:13
100%
валя до Абсур Показати IP 1 Липня 2014 20:15
Ось цим і требі зайнятися ретельно, щоб посада в держслужбі не передавалася по спадковості. І щоб не працювали цілими сімействами.
запитання до валя Показати IP 1 Липня 2014 20:16
Валя - це Ви та, що у статті?
просто валя до запитання Показати IP 1 Липня 2014 20:25
ні
вапрпр Показати IP 1 Липня 2014 20:13
і правда, компютером невміють користуватись, але вони мають велику комютерну грамотність. Є і хороші спеціалісти серед пенсіонерів, зате якщо 15-25 років після пенсії, то вже у людей проявляється маразм вчителювати і треба йти відпочивати, або шукати іншу роботу без дітей
АКТУАЛЬНО Показати IP 1 Липня 2014 20:17
Яка увага читачів до даної статті!!! З цього НОРМАЛЬНА влада (керівництво) мають робити ПРАВИЛЬНІ висновки. Пенсіонерів можна скорочувати тільки внаслідок ОБ'ЄКТИВНОЇ переатистації. Це єдиний законний спосіб...
777 до АКТУАЛЬНО Показати IP 1 Липня 2014 20:19
Льоня то ти?
Антисистема до АКТУАЛЬНО Показати IP 1 Липня 2014 20:26
може вже фатить триматися зубами за своє місце, пенсіонере? Га?
УРА-УРА до АКТУАЛЬНО Показати IP 1 Липня 2014 20:28
смішний ти. Що у нашій країні взагалі таке "обєктивність". Це категорія, зміст якої не зрозумілий, бо не виконується
Анонім до АКТУАЛЬНО Показати IP 1 Липня 2014 21:00
Льоня Толстухін, яка переатИстація? Пенсію оформляй, чи ти вже оформив, просто лапшу на круглому столі вішав?
РЕАЛЬНО до АКТУАЛЬНО Показати IP 1 Липня 2014 22:02
"НОРМАЛЬНІ" Пакращувачі вже канули в безодню, так що вали за ними раз тобі тут ненормальні
Джулія Показати IP 1 Липня 2014 21:06
Шкільні бібліотекарі Луцька-третина пенсійного віку. З посади їх хіба винесуть... А мені роботи нема.
голові романюку м,я. Показати IP 1 Липня 2014 22:07
Ви не знаєте що д иректор департа менту. Жкг. Кубіцький. Та його. Заступник коленда н, .свати. чи ви разом корупціонери.
попереднику Показати IP 1 Липня 2014 22:13
А йому побарабану.пофік. може і не знає. Ним же керує сукаловська. А він внрішує своїпитання,скоро ж перевибори
жорик Показати IP 1 Липня 2014 22:20
Побачи мо яквідреагує МІСЬКИЙ ГОЛОВА НА СВАТОВСТВО. КУБІЦЬКИЙ КОЛЕНДА к
висновок Показати IP 1 Липня 2014 22:25
То повбивайте всіх пенсіонерів і вам легше стане, роботу відразу знайдете... Це висновок з більшості коментів під цією новиною! Який народ жадібний, злий, готовий у горлянку один-одного вціпитись, щоб лише СОБІ шмат відірвати... Да ви всі у дикунів перетворились!!!:(
Петро до висновок Показати IP 1 Липня 2014 22:38
хто дику, то напевно ти. Коментар аж кипинь ненавистю. Тут усі коментарі окрім твого цілком адекватні
адекватний Показати IP 1 Липня 2014 23:09
Цікаво, які висновки із цих коментарів зроблять пенсіонери?! Невже підуть на пенсію?
Інспектор Петренко до адекватний Показати IP 1 Липня 2014 23:19
важливо не те, що зроблять пенсіонери, а те, що МОЖЕ про молодіжне безробіття дізнаються врешті-решт. І почнуть щось робити
пенсіонер до адекватний Показати IP 2 Липня 2014 14:05
Хутін Пуй ВАМ!!!
Волинь Показати IP 1 Липня 2014 23:14
У 2004 році на виборах до верховної ради була така собі партія Лагура ( бізнес-партнера Єремеєва), гаслом якої було : ГЕТЬ СТАРИХ П*РДУНІВ . Дуже актуально цей лозунг сьогодні.
иван Показати IP 1 Липня 2014 23:46
був в прокаті колись такий японський фільм (легенда про Нараямі ) сюжет такий що старих немічних людей рідні брали на плечі і несли на цю гору помирати : Дуже тяжкий але повчальний фільм особливо для молоді а молодість невічна :-всі ми рано чи пізно будем старі немічні і можливо нікому непотрібно
пенсіонер до иван Показати IP 2 Липня 2014 14:07
А їм по барабану вони живуть одним днем!!! Але закону бумерангу вони не знають, а потім, коли самі стануть пенсіонерами, отримають по повній!!!
Пенсія Показати IP 2 Липня 2014 06:01
Я плачу за одним з найстаріших пенсіонерів Волині, Борею Ревенком, якому вже 78 років, і ніхто з управління культури навіть і не думає його відправляти на заслужений відпочинок. А він через старческій маразм навіть про це і не думає, Дайоєш маразматіческую культуру на Волині!!!
сибиряк добряк Показати IP 2 Липня 2014 13:05
нашли на ком отыграться, на пенсионерах. сколько злости и жёлчи в ваших комментариях. вы и между собой грызётесь и в других странах обгадились. за что можно любить нацию которая все свои грехи на стариков свалила??? ваши беды от ваших олигархов, это они вам мало платят, это они устроили майдан который не разогнать потому что халява и работать не надо. будете в ес и будете жить богато, для всех хватит сортиров для уборки, всем хватит панских домов для прислуги, всем хватит улиц в европе где девки за евро будут отдаваться. счастливого пути никчёмные.
пенсіонерка Показати IP 2 Липня 2014 14:09
На ту молодь, що тут пенсіонерів брудом поливає треба справжнє АТО!!! Ви уявляєте що виросте з того злого, дикого племені?! Жах!!!
перед пенсією Показати IP 2 Липня 2014 20:01
Потрібно обовязково дякувати пенсіонерам за їхню працю і відправляти на ДОСТОЙНУ пенсію. Якщо людина хоче працювати - будь-ласка, але про виплату пенсії нехай забуде. Виходить так, що у нас сидять дяідки і бабці на двох кріслах.
Юля Показати IP 3 Липня 2014 21:10
«Безумовно, молоді потрібно працевлаштовуватися на перше робоче місце, але давайте подивимося, чи завжди молодь може запропонувати рівноцінні фахові знання і вміння, щоб замінити цього спеціаліста на його робочому місці» - Може, молодь і не пропонує рівноцінні фахові знання, але вона може внести щось нове в розвиток відповідної сфери. А як розвиватись, коли нема де взяти роботи, на місце якої ти вчився більше 5-ти років? І свій диплом тепер можна засунути куди подалі....