USD 39.50 39.82
  • USD 39.50 39.82
  • EUR 39.70 40.00
  • PLN 9.76 9.92

На Волині - корупція з тендерами

23 Січня 2015 11:53
Волинським дітям дають неякісну молочну продукцію в освітніх закладах, а з тендерами відбуваються махінації, - заявляють депутати обласної ради.

Про це йшлося під час позачергової 32-ї сесії обласної ради сьогодні, 23-го січня.

«Я давав запит по тендерах. Це - тотальна і колосальна корупція, зокрема по дитячих дошкільних навчальних закладів в питаннях щодо харчування. Усі це бачать, але нічого не роблять. От, наприклад, у Луцьку виграли дві фірми, а система працює так: одна фірма заявляє про масло за 51 гривню і виграє, а інша за 57,50 гривень. Потім перша каже, що граматична помилка в документах і знімається з торгів. Відтак замовлення роблять у другої фірми. Такі ж схожі схеми проробляють із молоком. Виходить, що страхують один одного», - розповідає заступник голови комісії, депутат Андрій Турак.

Окрім махінацій під час тендерних процедур, каже обранець громади, продукцію для дітей закуповують неякісну.

«Натуральне масло не може бути по 50 гривень, адже, для кілограма продукту необхідно 22 літри молока. У дядька ми купуємо літру за 2,5 гривні. Це вже - собівартість, а ще є дорожні витрати тощо. Щодо молока, то його набовтають влітку – посушать чи заморозять і взимку усе це «викидають», коли є дефіцит молочної продукції.

Як «творять» сир? Оскільки молока багато влітку, його збирають, заморожують кисломолочну продукцію, а взимку розморожують, додають сироватки й продають. Якщо такий сир взяти у марлеву тканину і підвісити біля тепла, то з нього витече 30% рідини – ось чим годують наших дітей. Не може нормальна якісна продукція конкурувати з неякісною дешевою. Також сировина для дитячої продукції має заготовлятися у хороших сировинних зонах, яких по Україні є більше 100», - пояснює Турак.

Так, депутат озвучив запит до губернатора, аби він розібрався із проблемним питанням.

Нагадаємо, напередодні сесійного засідання, під час засідання постійної комісії з питань сільського господарства, продовольства, земельних відносин, Турак теж озвучив цю проблему й запропонував два виходи із ситуації.

«Тут треба або всіх пересадити, або йти шляхом поляків. Вони зробили так: членами тендерних комісій є батьки дітей, які навчаються у дошкільних закладах і вони визначають, кому надавати перевагу постачати продукти харчування для їхніх малюків. От, хай батьки може і виберуть щось дорожче на пару гривень, але вони будуть розбиратися, бо це - здоров’я дітей», - наголосив депутат.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 47
лучани Показати IP 23 Січня 2015 11:57
Турак бездоказово обріхує всіх виробників молочної продукції, щоб пропхати свою лже-натуральну молочку, яка є гіршою від багатьох виробників.
Лучанин до лучани Показати IP 23 Січня 2015 14:21
Ти би не брехало. Туракові харчові продукти високої якості. Сам їх часто купую та рекомендую іншим. Те, що чоловік не валить таку бормотуху як інші - цим іншим і заважає.
111 до Лучанин Показати IP 23 Січня 2015 20:07
усі погані- тільки він хороший?
Волиняни Показати IP 23 Січня 2015 12:34
Слухайте но, лучани, Туракова продукція вже двічі перемагала у "Сто кращих товарів України", таких нагород за погану продукцію не дають. Це- перше. По-друге, за угринівським молоком вже вистроюються черги в супермаркетах і воно лежить на вітринах день- два, хоча завозять продукції дуже багато двічі на тиждень. А по-третє ви попробуйте її і порівняйте з іншою продукцією, а тоді будете робити голослівні заяви. УгринівМолоко вже "відкусило" по продажах у Луцьку дуже жирний кусок в "Молокії", а всякі там "радимо", "молочні родини" і галичини і близько не стоять поряд з угринівською продукцією
Анонім до Волиняни Показати IP 23 Січня 2015 12:40
Молоко "Молокія Казкове" 3,4% переможець конкурсу "100 кращих товарів України" на загальнодержавному рівні! 22 жовтня 2014 року
Ахах до Анонім Показати IP 23 Січня 2015 14:24
Я так бачу тут менеджери з продажу силять))) Нормальну людину не цікавлять такі питання)) ЛОЛ. Звичайну людину цікавить щоби було смачне і натуральне. Хоча, до слова, продукція молокії - а саме сметана, кефір та йогурт досить хороші! Так що, манагер, не той спосіб реклами обрав)
Тендерист до Волиняни Показати IP 23 Січня 2015 12:41
Турак хай хоч здалека ознайомиться із законодавством про закупівлі. Особливо з польським...
до тендериста до Тендерист Показати IP 28 Січня 2015 21:12
повністю згідна а ще хай проведе кілька тендерів а ми разом його перевіримо!!!
Анонім до Волиняни Показати IP 23 Січня 2015 12:45
ОВ «Люстдорф», визнано переможцем 10 ювілейного регіонального етапу Всеукраїнського конкурсу якості продукції (товарів, робіт, послуг) «100 кращих товарів України» у номінації «Продукція. Продовольчі товари»
про конкурс до Волиняни Показати IP 23 Січня 2015 13:12
а ви в курсі, що будь-яка нагорода там купується?
обс до про конкурс Показати IP 23 Січня 2015 13:32
в курсі, як і на всіх інших кокурсах по всіх галузях, потім за ваші гроші вам ще і банкет закотять
Анонім Показати IP 23 Січня 2015 12:42
Твердий “Російський сир з волоським горіхом” виробництва ПАТ “Дубномолоко” став унікальним продуктом, який впевнено завойовує ринок. Нещодавно ПАТ “Дубномолоко” стало переможцем регіонального етапу Всеукраїнського конкурсу якості продукції “100 кращих товарів України” у 2011 році.
Анонім Показати IP 23 Січня 2015 12:43
угринівська молочна продукція зараз є найкращою, останні місяці купую тільки ці продукти, оскількі білоруські стали занадто дорогими, моя дитина фактично в школі не харчується - відмовляється їсти - каже,що не смачно
лучани Показати IP 23 Січня 2015 12:46
Угринів популярний , бо ДЕШЕВИЙ. А якісне дешевим не буває.
Я до лучани Показати IP 23 Січня 2015 13:17
Ну зважаючи на те, що Молокія зараз найдорожча, то угринівська продукція буквально на кілька копійок дешевша від неї. А ще всі виробники дурять з упаковками, то 900 гр то 920, а в Турака чітко - 1л.
Освіта Показати IP 23 Січня 2015 13:08
Все правильно говорить Турак.Але ви подивіться на наше тендерне законодавство.Ви попробуйте проведіть ці тендери,і купіть доржче якісне як Вас зразу ж звинуватять у корупції.Попробуйте проведіть закупіть бензин чи солярку для шкільних автобусів - Ніхто не хоче брати участь у тендері,де щодня підвищуються ціни на пальне.Це питання до влади - Вимагати удепутатів змін у недолугому законодавстві.Бо через корупціонерів під роздачу попадають і нормальні люди.Треба проводити тендери нге на закупівлю продуктів харчування,а на організацію харчування.І тоді такі як Турак виграють тендер і забезпечать всіма продуктами харчування рослинного і тваринного походження - і будуть здорові наші діти.
кс до Освіта Показати IP 23 Січня 2015 13:57
Хочу доповнити попереднього дописувача. Справа в тому, що окрiм недосконалого законодавства та цiн ми маємо ще одну надзвичайно важливу проблему, яку нажаль зараз мало хто обговорює. Продукти, особливо молочнi, усi на пальмовiй олiї, та з iншими небажаними, шкiдливими для здоров'я iнгредiєнтами, чому? А де зараз виробнику набратись натуральної сировини для якiсної продукцiї? Закордонну пальмову олiю закупити вигiднiше нiж нашому селянину волинському продати натуральне молоко (м'ясо, картоплю i т.д.) за копiйки тому хто реалiзовуватиме готову продукцiю, ми хочемо покращення харчування тiльки чомусь не дивимось на основне - аграрну галузь, ми її запустили, нам не вигiдно реалiзовувати нашу вiдчизняну сировину, яка б вийшла дешевшою та якiснiшою водночас.
луцьк Показати IP 23 Січня 2015 14:42
Мені дуже дивно читати ці пусті слова Турака.Хоче заробляти як при Регіонах.В держави взагалі скрутно з грошима а йому "як мед так ложкою".Нехай краще думає як економити гроші в державу і харчувати якісним продуктом дітей.А не забивати собі "карман" під виглядом народного обранця.Майдан за що стояв!!!
987 до луцьк Показати IP 23 Січня 2015 16:57
Можливо, на відміну від Вас, Турак неоднаразово був на Майдані, засвідчую, бо бачив його там
ЗА !!! Показати IP 23 Січня 2015 14:44
Турак А.А. - поза конкуренцією. всім до нього ще рости і рости. як до господарника, як до політика, як до людини. не гавкайте шавки !
Звичайний покупець Показати IP 23 Січня 2015 14:51
Турак вчерговий раз використовує депутатську трибуну,щоб рекламувати свій бізнес. Якщо говорити за продукцію,то вона дійсно поганої якості, через що садочки,школи.ЛІКАРНІ відмовляються від його товару. Крім того ціна на 20 - 30 відсотків вища. Він все життя пробрехав , а нині взагалі бреше по повній.
Угринів Показати IP 23 Січня 2015 15:43
Що ти морозиш? Ми знаємо який він господарник,політик і людина, Підлішої і підступнішої особи,як Турак немає.Писати про цю особину можна багато і все негативне,так що обмежимось цим.
хутір Угринівський Показати IP 23 Січня 2015 15:47
коментар було видалено
ПОСП ім. Шевченка Показати IP 23 Січня 2015 15:51
Побичимо хто шавки. той час близький. А турак привик жити за рахунок держави і набивати ненаситний апетат чужими грішми і так продовжує. Час його вже пройшов,але він цого ще незрозумів і вже незрозуміє. Вік такий і ненажерливість.
Горохів Показати IP 23 Січня 2015 15:54
Вірити Тураку - себе обманювати.
Цікаво Показати IP 23 Січня 2015 16:07
1. Хто слідкує за якістю продуктів у дитсадках та школах, лікарнях? 2. Яку відповідальність, згідно закону, мав би понести продавець, що виграв тендер і поставив неякісний продукт?
анонім до Цікаво Показати IP 23 Січня 2015 16:31
Цьок Ольга Романівна - вона слідкує за всім
знаючий Показати IP 23 Січня 2015 16:30
А чи знаєте Ви чому в Угринова-Турака молоко було 2,5%жиру, а стало 2,6%;творог був9% став 10%. Ні??? Тоді читайте... Справа в тому, що держава регулює ціну тільки на молоко 2,5%,творог 9%,сметану 20%, масло 72,5%. Тому, що ця жирність є обумовлена ДСТУ!!! А на решту став ціну яку хочеш, а потім розповідай, що якщо дорого значить якісно!!!!
я до знаючий до знаючий Показати IP 23 Січня 2015 17:43
Почитай ДСТУ і тоді побачиш на що держава регулює ціни. На молоко не нижче 2,5% жиру і т.д. А, до речі, ви брешете, шановний, бо молоко угринівське справді збільшило жирність на 1 %, а от сметана і сир як були 22 та 9 відсотків жиру так і лишилися. Не вводьте людей в оману!
знаючий до я до знаючий Показати IP 23 Січня 2015 18:22
Не на 1%, а на 0,1% різницю відчуваєш? А вищеописане Турак зробив для того щоб його фірмочкам-прокладкам було вигідно з ним працювати!!!! Націнка!!!!!
закон Показати IP 23 Січня 2015 16:34
Це мова йде про Луцьк. Гребенюк що хоче те робить бо його прикриває Кравчук. Сьогодні на сесії Кравчук мовчав словом не захистив свого підопічного Гребенюка .Це питання повинно бути вивчене не лише правоохоронними огранами але перед луцькою громадою має прозвітувати Романюк Кравчук І звичайно Гребенюк про афери начальника управління освіти .За ці речі Гребенюка потрібно притягнути до адміністративної та кримінальної відповідальності.
77 до закон Показати IP 23 Січня 2015 17:36
На цей раз Гребенюк не вийде сухим з води. Скоро звіт міського голови , от і спитаємо в Романюка чому не котролює керівників підрозділів міської ради ,які проводять махінації з державними грішми.В нас під носом крадуть, а ви розвели демагогію, таке враження ,що злодія захищаєте , загаварюєте проблему ,яке молоко краще. Потрібно по руках чиновнику дати ,щоб не брав і не крав, а ви за якість продукції (хоча звичайно це теж важливо ).
веселий Показати IP 23 Січня 2015 16:35
Є класна рифам на "Турак"- тільки наголос на останній склад. Точна правда про того чоловіка
казначей Показати IP 23 Січня 2015 16:39
Хто знає а в будівництві відбуваються тендера Аналізуючи кому платить найбільше казначейство то получається фірмам Чорнухи і Стефановича а решта де
анонім Показати IP 23 Січня 2015 16:39
А про сир він класно розповів, Сам так робить!!!!!!
987 Показати IP 23 Січня 2015 17:03
Звертаюся до всіх писак, проведіть простий експеримент: купіть декілька пакетів молока різних виробників, перелийте у банки і ноставте на ніч в тепле місце. Де на ранок буде кисле молоко там і є натурпродукт. Молоко Угринова стане кислим молоком. Перевіряв!!!!
567 до 987 Показати IP 23 Січня 2015 17:12
А ще чиє перевіряв?
Я Показати IP 23 Січня 2015 17:10
Ще б хтось перевірив би чого то Загревиха з Бондарем так лобіюють встановлення котлів на тверде паливо у навчальних закладах області? Фірма яка буде постачати тепло має відношення до Бондара. А економією там зовсім не пахне!
освiтянка до Я Показати IP 23 Січня 2015 17:39
давай ти свою особиту неприязнь будеш тримати при собi?
споживач Показати IP 23 Січня 2015 17:18
Щось Я не чув раніше, щоб Турка так переживав за якість молочних продуктів в садочках міста!!!! А він же власти Угринів Молоко, ПОПАХУЄ ЗВИЧАЙНИМ ЛОБІЗМОМ. Сором!!!! А чому ж він нічого не говорить за м'ясо, рибу... В тих же садочках? Для чого? Його інтересу там немає!!!!!
висновок Показати IP 23 Січня 2015 18:29
Турак лобіює власні бізнес інтереси і хоче НАЖИТИСЯ на бюджетних коштах!!!! Так, саме НАЖИТИСЯ, бо пропонує продукцію за завищеними цінами!!!!
ЗА !!! Показати IP 23 Січня 2015 18:57
Затявкали таки шавки? Андрій Антонович - Ваша продукція супер! як і Ваша життєва позиція завжди ! тримайте марку!
Бармалєй Показати IP 23 Січня 2015 20:55
В тендерних комісіях моють бути батьки. Не менше як третина. Крапка.
освіта до Бармалєй Показати IP 28 Січня 2015 21:19
а штрафувати на 13 тисяч гривень їх також можна буде ?!?як тих нещасних загнаних членів комітетів з конкурсних торгів, яких під страхом звільнення з роботи начальни ки відділів освіти заганяють до цих комітетів?!?
Журналіст Показати IP 23 Січня 2015 22:44
житева позиція турка- побільше вкрасти в людей і держави . Злодій і аферист. Пропади б**ло з України . А майдан він використовував також в власних інтересах . Воно прожило так все своє життя і ті шавки, які пишуть про нього- це його син і зять, які працюють на виробництві тої " молочної продукції " Дивіться і побачите.
ЗА !!! до Журналіст Показати IP 24 Січня 2015 07:49
не паскудь ЖУРНАЛІСТів своєю брехнею. саме в житті нічого напевно не зробило путнього, то заздрість бере, що хтось успішний? іди працюй!
байка Показати IP 26 Січня 2015 16:24
корупціонери бісові