USD 39.50 39.90
  • USD 39.50 39.90
  • EUR 39.77 40.15
  • PLN 9.76 9.95

На Волині лише 56 захисних споруд готові до використання

10 Жовтня 2017 12:33
Більшість сховищ та протирадіаційних укриттів в області перебувають в обмежено готовому або неготовому до використання за призначенням стані: частина з них захаращена, має несправну систему вентиляції чи підтоплена ґрунтовими водами.

Про це йшлося під час засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій 9 жовтня у Луцьку.

Як повідомив заступник начальника УДСНС України у Волинській області Костянтин Романчук, для захисту населення від надзвичайних ситуацій різного характеру та дії засобів ураження в особливий період в області створили фонд захисних споруд цивільного захисту. Цей фонд включає 348 захисних споруд, серед яких – 94 сховища та 254 радіаційні укриття.

Управління протягом лютого-жовтня цього року оглянуло стан готовності 249 (71,5% від загальної кількості) споруд цивільного захисту спільно з представниками органів місцевої влади. За результатами оглядів встановили, що 56 захисних споруд готові до використання за призначенням, 158 – обмежено готові та 35 – не готові. У найкращому стані захисні споруди у Маневицькому, Ратнівському, Любешівському та Старовижівському районах, де немає неготових до використання за призначенням захисних споруд. Дещо гірше утримують захисні споруди у Нововолинську, де 23% споруд не готові до використання. Найгірший стан захисних споруд у Ковельському (4 з 7 не готові), Іваничівському (10 з 15), Турійському (6 із 16), Ківерцівському районах (7 з 19).

Основними недоліками утримання захисних споруд є несправність систем вентиляції, захаращеність приміщень, відсутність або несправність електроживлення, обладнання, засобів зв’язку та іншого устаткування, яке передбачає інструкція з утримання захисних споруд у мирний час, підтоплення ґрунтовими водами та руйнування огороджуючих конструкцій.

Порівняно з 2016 роком покращився стан захисних споруд у Нововолинську (1 споруда), Луцьку (3 споруди), Володимирі-Волинському (1 споруда). Водночас погіршився стан цих споруд у Турійському (3) та Іваничівському (1) районах. Отже, чотири захисні споруди в області з обмеженого готового стану перейшли до неготового.

Попри те, що на Волині спостерігають незначне покращення стану захисних споруд, проте є низка проблемних питань, які неможливо вирішити на рівні області. УДСНС підготувало низку пропозицій, зокрема, щодо розробки дієвого механізму зняття з обліку захисних споруд цивільного захисту,які перебувають на обліку в органах місцевої влади. Власники приватизованих у 1990-ті роки підвальних приміщень відмовляються визнавати, що є балансоутримувачами захисних споруд. Також на законодавчому рівні потрібно визначити критерії необхідності будівництва таких споруд. Також потрібно визначити доцільність відновлення захисних споруд підприємств, установ та організацій, укриття працівників яких не вимагається відповідно до законодавства.

Отже, члени комісії пропонували головам РДА та міським головам міст обласного значення розглянути питання щодо готовності захисних споруд цивільного захисту до 1 грудня цього року. Керівників підприємств, установ та організацій, які є балансоутримувачами таких споруд, хочуть зобов’язати привести споруди у належний стан до 1 березня 2018 року. Навчання з населенням на тему укриття в підвальних та інших заглиблених приміщеннях рекомендували провести до 1 грудня, поінформувавши УДСНС про здійснені заходи.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus