USD 27.20 27.30
  • USD 27.20 27.30
  • EUR 30.50 30.80
  • PLN 6.55 6.70

Оконські джерела, що на Волині - у списку найдивовижніших куточків України

Незвідана України. У нашій країні сотні і навіть тисячі мальовничих і загадкових куточків, про існування яких більшість з нас навіть не підозрює. Багато з них мають свою історію і повні містичних загадок. Серед неймовірних місцин - Оконські джерела, що на Волині. Про це інформує канал 24.

1. Бушанський скельний храмДе: Вінницька область, Ямпільський район.

Барельєф на стіні скелі в заповіднику "Буша" з моменту відкриття в 1824 році є темою постійних дискусій вчених. На гіллястому дереві без листя сидить птах, схожий на півня. Під деревом зображена людина, яка молиться на колінах, а позаду людини на невеликому підвищенні стоїть олень. Між ними, у верхній частині твору, розташована прямокутна рамка, напис у цій рамці тільки нещодавно вдалося відновити: "Азм есмь Миробог, жрець Ольгов".

Вчені губляться в здогадах щодо часу створення картини (існують версії від I до XVI століття нашої ери), авторства та значення зображених на ній живих і неживих предметів.

2. Оконські джерелаДе: Волинська область, Маневицький район.

Майже в центрі озера Окнище розташовані два потужних джерела карстових вод. Вода виходить з-під землі зі значним тиском, утворюючи на поверхні озера два куполоподібних фонтани. Температура води цілий рік однакова - майже 9°С, навіть у суворі зими озеро не замерзає. Особливістю води є те, що вона не піддається газуванню. З часом джерела утворили невелике озеро глибиною 3м і площею 0,5га.

3. Мавринска площаДе: Дніпропетровська область, Павлоградський район.

Мавринска площа

- це комплекс валів, які мають правильну рельєфну форму. З висоти пташиного польоту площа нагадує форму павука. У центрі цієї споруди знаходиться Насипне коло, в середину якого ведуть три "входи" і довгі хвилясті вали на зовнішньому кордоні кола.

У день весняного рівнодення сонце заходить за горизонт якраз по центру однієї з западин - приблизно так само, як і в Стоунхенджі. Деякі вчені припускають, що степова площа є давньою обсерваторією.

4. Соледарське озероДе: Донецька область, м. Соледар.

Маленьке озеро на місці соляної шахти є джерелом аномальних явищ. Місцеві дайвери встановили, що чим глибше спускатися на дно озера, тим більше піднімається температура його води. На поверхні вода зазвичай не прогрівається більше 20-25°С, але на глибині 4-6 метрів температура піднімається до 30-40°С, а ще глибше вода стає схожою на "рідке скло" і практично непрохідною для аквалангістів.

5. Кам'яне селоДе: Житомирська область, Олевський район.

Урочище - це скупчення великих валунів, які займають близько 15 гектарів лісу, і є одним з найзагадковіших місць України. Існують дві гіпотези виникнення урочища. Згідно з однією, 20 тисяч років тому валуни були принесені льодовиком, відповідно до іншої - вони є залишками підніжжя древніх повністю зниклих гір, оголеними льодовиком від грунтових нашарувань.

Багато каміння обрисами нагадують сільські будинки, тут є своя "площа" зі "школою", а також "церква".

6. Синє озероДе: Закарпатська область, Мукачівський район. Розташоване глибоко в лісі на відстані чотирьох кілометрів від села Синяк.

Озеро вулканічного походження, у ньому є 2 воронки - вважається, що це кратери стародавнього вулкану, заповнені водою. Його живить сірчане джерело. На плаваючих стеблах очерету осідає сірка. Вона дає синювато-блакитний відтінок воді, від чого й пішла назва. Вода в Синьому озері насичена сірководнем, тому в ній не водяться ні риби, ні земноводні, ні комахи.

7. Кам'яна могилаДе: Запорізька область, Мелітопольський район.

Світова пам'ятка древньої культури, містить декілька тисяч унікальних стародавніх наскельних зображень - петрогліфів.

Великий кам'яний пагорб в степу приваблював давніх людей як явище надзвичайне, фантастичне; його виникнення залишалося для них таємницею. Первісні люди перетворили його на місце поклоніння своїм богам та здійснення культових обрядів.

8. Манявський водоспадДе: Івано-Франківська область, Богородчанський район.

Манявський водоспад - це один з найвищих водоспадів української частини Карпат. Вода річки Манявка струмує каскадами відразу з трьох водоспадів, разом вони досягають висоти близько 18 метрів. На вершині водоспаду є декілька невеликих уступів (1,5-2 м), які нагадують зручні ванни.

Біля підніжжя Манявського водоспаду розташоване невеличке озерце. Ходять легенди, що вода в цьому озері має здатність омолодити будь-який організм.

9. Відшарування богуславських гранітівДе: Київська область, Богуславський район.

Це диво природи розташувалося вздовж річки Рось. На схилах її берегів стоять потужні, висотою близько 10-12 метрів, гранітні брили. Ці скелі дуже старі, що надає їм ще більшу цінність і таємничість.

10. Чорне ОзероДе: Кіровоградська область, Знам'янський район.

Озеро оточене болотом "Чорний ліс", разом з яким є гідрологічним пам'ятником природи України. Його глибина досі точно не встановлена ​​- існує версія про подвійне дно, перше з яких утворено гілками і опалим листям. Що цікаво, рослинність навколо характерна більше для Полісся, але не для регіону, де зустрічається лісостеп і степ.

11. Мергелева грядаДе: Луганська область, Перевальський район.

Археологічний пам'ятник бронзового століття, який розташований біля села Степанівка. Основу пам'ятника становить кам'яниста гряда, яка простягається з південного заходу на північний схід. Комплекс, ймовірно, служив для різних племен цього регіону протягом декількох тисяч років святилищем та поховальною спорудою. Згідно з попередніми даними, пам'ятник датується IV - II тисячоліттям до нашої ери, тобто відноситься до періоду пізнього неоліту - бронзи.

12. Стільсько (городище)Де: Львівська область, Миколаївський район.

Городище датується VIII-Х століттям і було одним з центрів білих хорватів. "Велика Хорватія" згадується в книзі візантійського імператора Костянтина Багрянородного "Про управління імперією". Місто в той час було просто величезним: укріплена площа сягала понад 250 га, а довжина валів і оборонних стін - близько 10 км. Наприклад, Київ в епоху князя Ярослава Мудрого розташовувався на площі 60 га. Стародавнє місто було сполучене з Дністром водним шляхом завдовжки 11 км.

13. Урочище ПротичДе: Миколаївська область, Первомайський район.

Майже протягом 40 км Південний Буг тече по Миколаївській області у крутих кам'янистих берегах, утворюючи вузьку каньйоноподібну долину з величними гранітними скелями, порожнистим руслом, водоспадами та островами. Гранітно-степове Побужжя - це справжня гірська країна серед Українського степу.

Пороги Південного Бугу стали Меккою водних туристів. В урочищі Протич розташована одна з найкращих у Європі природних трас водного слалому.

14. ВилковеДе: Одеська область, Кілійський район.

Останній населений пункт на берегах Дунаю перед його впаданням у Чорне море, який отримав назву "Українська Венеція". Вилкове було засноване три століття тому старообрядцями, незгодними з церковною реформою. Визнаний туристичний центр: будинки на палях, тротуарів практично немає, замість вулиць - канали, особистий і громадський транспорт - човни та катамарани.

15. Кочубеївські дубиДе: Полтавська область, Диканський район.

Кілька вікових дерев, що збереглися від старовинної діброви, що оточувала родовий маєток Кочубеїв у Диканьці, мають вік 600-800 років. Зараз залишилося тільки 4 дуба, з яких один, незважаючи на лікування, поступово гине.

У 1861 році налічувалося 68 дерев, проте до 1940-х років залишилося тільки 5. В одне з дерев, яке виділялося найбільшими розмірами (так званий Мар'їн дуб або дуб Мазепи), в 1934 році потрапила блискавка і воно згоріло. За народною легендою, саме під цим дубом юна Маруся-Мотря Кочубеївна чекала свого коханого - гетьмана Івана Мазепу.

16. Базальтові СтовпиДе: Рівненська область, Костопільський район.

Геологічна пам'ятка природи - кам'яні стовпи, які місцями мають висоту в декілька метрів, каскадом спускаються до чаші, заповненої прозорою і від того неймовірно синьою водою.

17. Яблуня-колоніяДе: Сумська область, Кролевецький район.

На околиці міста Кролевець є унікальний об'єкт природно-заповідного фонду України - ботанічна пам'ятка природи "Яблуня-колонія". Яблуня росте у вигляді куща, який за площею займає близько 10 арів. У яблуні давно вже немає її первісного материнського стовбура, оскільки її вік - більше 200 років. Особливістю яблуні є її здатність до самостійного укорінення гілками - коли один із стовбурів відмирає, гілки нахиляється до землі і пускають коріння.

18. Печера ОптимістичнаДе: Тернопільська область, Борщівський район.

На території Тернопільщини розташована найбільша печера Євразії та найбільша у світі гіпсова печера. Свою назву Оптимістична печера, відкрита в 1966 році, отримала через те, що скептично налаштовані колеги-спелеологи прозвали першовідкривачів "оптимістами", оскільки не вірили в її розміри. Зараз фахівці нанесли на карту більше 240 км підземних ходів, однак печера досі до кінця не досліджена.

Вторинні мінеральні утворення в Оптимістична мають велику не тільки естетичну, але й наукову цінність. Деякі з них є дуже рідкісними, а деякі - унікальними і неповторними.

19. Крейдяні гориДе: Харківська область, Дворічанський район.

"Крейдяні гори" - довга гряда крейдяних пагорбів, що простягнулася на кілька десятків кілометрів на національному природному парку "Дворічанський". Гори не дуже високі, і на них можна піднятися, тим більше, що вид тут відкривається неймовірний - долина річки Оскіл. Кожна гора має свій образ: одна нагадує вулкан, інша - голову індіанця. Є навіть такі, які мають печери з довгими коридорами. Цим Дворічанський висоти нагадують Слов'яногірськ.

20. ДжарилгачДе: Херсонська область, Скадовський район.

Найбільший острів України, який розташований неподалік від курортних центрів Скадовськ та Лазурне - заповідна зона, велика кількість місцевої флори і фауни якої занесено до Червоної Книги України. На острові можна побачити благородних оленів, в прибережних чагарниках рогозу і очерету ховаються муфлони. На острові багато лисиць, оскільки на них ніхто спеціально не полює, і вони бігають навіть удень.

Острів - прекрасне місце для любителів дикого відпочинку. Ідеально чисте море, безлюдні піщані пляжі і практично повна відсутність людей.

21. БакотаДе: Хмельницька область, Кам'янець-Подільський район.

Бакота - затоплене містечко. Вперше згадується в літописі 1024. Перша згадка про скельний чоловічий монастир зафіксована в київській літописи 1362 року, де він згадується як "давно існуючий" - в монастирських печерах люди ховалися під час набігів татар.

Історія Бакоти закінчилася в 1981 році, коли під час будівництва Новодністровської ГЕС населення виселили в сусідні міста, а сам населений пункт повністю затопло водою. Що цікаво - середньорічна кількість тепла на 1 кв. м. тут рівнозначно ялтинському, оскільки скелі і ліси захищають узбережжя Дністра від північних повітряних потоків.

22. Буцький каньйонДе: Черкаська область, Маньківський район.

Мальовничий каньйон на річці Гірський Тікич. За красиві пейзажі це місце ще називають "Маленькою Швейцарією". Саме тут була розташована перша гідроелектростанція, побудована на території України. Зараз залишилися тільки руїни ГЕС. Неподалік і рукотворний водоспад Вир.

23. Буковинські водоспадиДе: Чернівецька область, Путильський район.

У районі села Розтоки розташована одна з перлин Карпат - ландшафтний заказник "Буковинські водоспади". Тут, трохи вбік від річки Черемош, за течією її притоки Смугарів, розташований цілий каскад водоспадів. Уздовж 2-х кілометрів змінюють один одного відразу сім водоспадів з різною потужністю і висотою - від 3 до 19 метрів.

24. Деснянська оболоньДе: Чернігівська область.

Деснянська Оболонь - унікальний заповідний об'єкт з більш ніж трьома десятками річок. Деснянська Оболонь - це справжня знахідка для любителів риболовлі, адже тут налічується близько 35 видів риб, серед яких є і вельми цінні: сазани, соми, вугри, стерляді і марени.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу

Реклама
Loading...
Коментарів: 5
Anonymous Показати IP 15 Серпня 2015 21:12
Правильно писати так: "Оконські джерела, що на Волині - у списку найдивовижніших куточків України, проте ]х можна сфотографувати виключно через паркан, а при спробі дістати фотоапарат зсередини (а то й просто туди зайти) бикувата охорона "хУзяїна" тут же гавкає - ТУТ ЗНІМАТИ НІЗЗЯ!" Вирощують рибу, то ясно, але якого біса не пускають людей до водойми (без вудок, зрозуміло, з ФОТОАПАРАТОМ), яка не їхня, а ДЕРЖАВНА??? Чи для них часи Яника досі продовжуються? Ще й розрили там все, як кроти, і глухий паркан будують, як на віллі "хрещеного батька" мафії. Агов, перевіряючі органи, ФАС!
Anonymous Показати IP 15 Серпня 2015 22:41
О! Прихильники встановлення на кожному кроці парканів, шлагбаумів і вахтерів-дегенератів в будочці з ПАЛКОЮ (але ьез права її застосування, але з обов'язком стулити писок, або по ньому заробити) підтягуються... Оконські джерела - гідрологічна пам'ятка природи місцевого значення, а не власність рига Смітюха, що голосував за закони 16 січня, та кликав відкрито з трибуни на мітингу путінські війська в Україну! А воно ще за кордон втікати не намилилося? А пора... Не боїться, що власні рибки ним поживляться? Як то ще за підхід до паркану гроші дерти не додумалося? А те, як там "хазяйнують" і риють останнім часом - явно не приклад поводження з об'єктом заповідного фонду. Доречі відразу після революції там хоч телескоп Хаббл дістати з сумки можна було, ніхто нічого проти не мав, вже ляк пройшов, пиха вернулася, виндром вахтера знов прогресує, час закріпити прогалини в вихованні.
Anonymous Показати IP 15 Серпня 2015 23:01
Доречі, дослівно вираз "доблесної стражі" - мені по..., хто ти такий, офіційний запрос на зйомку і ДОЗВІЛ власника є? Ні? Присилай запит, жди відповіді! ПНХ! Спитав, а хто такий власник, щоб забороняти зйомку ДЕРЖАВНОЇ власності..... Відповідь - то ПРИВАТНА ВЛАСНІСТЬ! З етичних міркувань всіх яскравих відтінків неперевершеного мату від "слуги великого пана" не передаю, бо за таке не забанять хіба на сайті Леся Подерв'я́нського. Чи там спецфорель розводять, яка у військових секретних цілях застосовується? Таку ж ситуацію бачив ще в лісі біля Лопатеня - там теж хУзяїн якийсь (підозріло схожий на Колісника) шмат лісу відгородив, і посіпаки бігають, обгавкуючи людей.
волинянам Показати IP 16 Серпня 2015 08:07
хто приватизував оконськ - депутат ВР смытюк, який кричав на мітингу в києві - путін путін
Анонім Показати IP 16 Серпня 2015 12:38
Ще б написали, як воду звідти відкачують Смітюхи,

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Loading...
Система Orphus