USD 39.75 40.05
  • USD 39.75 40.05
  • EUR 39.85 40.30
  • PLN 9.75 9.96

Перебування у Шацькому національному парку стало платним

26 Травня 2017 18:10
Згідно наказу Шацького національного природного парку від 25 квітня 2017 року встановлюється плата за відвідування Шацького національного природного парку.

Перебування однієї людини за день коштуватиме 5 грн, за мотоцикл доведеться викласти 15 грн, легковий автомобіль – 20, мікроавтобус – 30, автобус, вантажний автомобіль – 40, пише Волинь Нова.

Плата за відвідування справляється працівниками відповідної установи на посту, який знаходиться в урочищі Венське, що при в'їзді в природоохоронну зону.

При оплаті відвідувачам нададуть чек, де вказуватиметься кількість днів відвідування та сума. Так перебування однієї людини за день коштуватиме 5 грн, за мотоцикл доведеться викласти 15 грн, легковий автомобіль – 20, мікроавтобус – 30, автобус, вантажний автомобіль – 40. А власники баз повинні будуть перерахувати плату за відвідування Шацького НПП 4 грн за людину/добу. Відповідно, відпочивальники, що придбали путівку не платитимуть при в'їзді, однак за авто всерівно доведеться заплатити. Від плати за відвідування звільняються жителі Шацького району, ті, хто тут народився та хто приїхав сюди на постійне місце проживання. Не будуть брати грошей з інвалідів війни, учасників бойових дій, учасників АТО, інвалідів праці, дітей віком до 16 років і власників спеціальних транспортних засобів. Платним в'їзд стане з 1 червня, а припинять "збирати данину" 31 серпня.

Представники ШНПП говорять, що всі виторговані кошти підуть на здійснення заходів щодо охорони територій та об'єктів парку розвиток туристично-рекреаційної інфрастурктури, наукових досліджень тощо. Поки залишається відкритим питання збору плати з тих, хто в'їжджає зі сторони Республіки Білорусь. До слова, населення Шацька у відпочинковий період зростає до 20-30 тисяч.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 36
Юра Показати IP 26 Травня 2017 18:29
А чим решта українців відрізняються від жителів шацького району?Давате зробимо у кожному районі платний вїзд і перебування.
Олександр Показати IP 26 Травня 2017 18:48
Думаю - пора в прокуратуру писати... Порушення права на пересування, дискримінація за територіальною ознакою, дискримінація за професійною ознакою, зловживання службовим становищем (1.3. Шацький НПП є неприбутковою, бюджетною, природоохоронною, рекреаційною, культурно-освітньою, науково-дослідною установою загальнодержавного значення і входить до складу природно-заповідного фонду України, охороняється як національне надбання, щодо якого встановлюється особливий режим охорони, відтворення та використання.) (ПОЛОЖЕННЯ ПРО ШАЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПРИРОДНИЙ ПАРК)... Не платив і платити не збираюсь...
Andrij до Олександр Показати IP 27 Травня 2017 09:45
Так ти свиня i и захлинешся в своэму г...якщо за тобою не приберуть пiсля в iдпочинку на шацьких озерах, а за дарма нiхто там працювати не буде.
Анонім до Andrij Показати IP 27 Травня 2017 11:16
коментар було видалено
Хтось Показати IP 26 Травня 2017 19:06
А парк забруднюється тільки літом?
Арек до Хтось Показати IP 27 Травня 2017 22:41
О так! Парк забруднюється тільки літом!!!
Любі свині Показати IP 26 Травня 2017 19:11
Знову по-нашому- по - полішуцьки зробили.... А не краще стягувати плату з власників садиб, що здають койко-ліжка відпочивальникам? Сезон - 45 днів. Кількість ліжок- 10. Множим на 5 грн.-день з ліжка - 2225 грн. Утрірую. Але порядок цифр приблизно - 15 млн. грн. за сезон. Це збір від людей. За машин мови взагалі немає. Пост вони придумали. Їхав я через такий - якесь чудо в уніформі тицяє мені пальцем тіпа паркуйся. Хто ти, чудо? На якій підставі машини "стопиш?" ПНХ і поїхав далі.Кум їхав - стопанули - "Ви на Світязь? " Кум - "Да". "Платіть" кажуть . Кум - " Я по роботі". _ "Тоді велком їдьте".От такий пост.
Олександр до Любі свині Показати IP 26 Травня 2017 20:38
Це не краше.Це - якщо по правильному - то так треба робити: нехай ті, хто здають квартири - реєструються підприємцями -і сплачують податки. І все. Так робиться в цілому світі.. Ті хто везуть гроші - вже сплатили всі податки з них. В тому числі і на екологію і утримання тогож парку. А от ті хто заробляють - нехай теж платять.
Andrij до Любі свині Показати IP 27 Травня 2017 09:51
Це не чудо в формi а працiвник природоохоронноj служби а ось хто ти то вже всiм зрозумiло-колгоспне бидло.
Я Показати IP 26 Травня 2017 19:20
Нічого не маю проти, проте є оде АЛЕ! По перше: кошти, які отримано чи надандержаві, за право користування природного парку не опубліковувуються, а підхід "без чеку" так ніким і не контроблюється. По друге: коли я буду впевненим що гроші видані мною за право перебування на наданій території будуть йти на благо парку, а не на розширення гаманців місцевих органів влади чи чиновників з ВОУЛМГ тоді і плитити буде за що, а так це просто виділення коштів подібне на автомобільний податок (він одночасно є і в тоже час його не існує).
dimon Показати IP 26 Травня 2017 19:39
Хай краше б проконтролили надання послуг при здачі в оренду катерів,катамаранів,кімнат,ринків,барів,магазинів.Коштів хватить напевно для всієї Вол. області.
СТОП Показати IP 26 Травня 2017 19:51
ці ср%ні екологи спочатку за%рали увесь світязь а тепер хочуть ще брати за це гроші
Юрій Показати IP 26 Травня 2017 20:13
зробити в'їзд жителів Шацького району в інші райони платним. 5 грн - людина. зняти данину з інвалідів війни, учаників АТО...коротше - по тексту. за мото - 15, автівка - 20 і т.д. зібрана дань піде на охорону територій районів, в яких перебуватимуть жителі Шацького. думаю - буде справедливо
Сергій до Юрій Показати IP 27 Травня 2017 08:14
Ти баране, не жителі придумали оту ху...ню, а екологи .
Анонім до Сергій Показати IP 27 Травня 2017 11:14
коментар було видалено
юля Показати IP 26 Травня 2017 20:14
чітко зазначили у статті "ДАНЬ"...
Пройшло Показати IP 26 Травня 2017 21:21
Ви жлоби ....!за 50гр вже починаєте тут Во.яти ..
Анонім до Пройшло Показати IP 27 Травня 2017 11:09
та ти с"ка, на базарі на копійку не зменшиш ціну за картоплю чи за молоко,а ціна дорожча як в Луцьку в 1,5-2 рази. і ціна за курятники як на морі . то хто жлоб мля ?!!!!!!!!!!!
петро Показати IP 26 Травня 2017 21:52
це незаконно.Колись на таку ситуацію реагувала прокуратура.На сьогодні вони позбавлені функції загального нагляду.Питання- а хто має слідкувати за дотриманням законності в районах?Відповідь-питання відкрите. І ось маємо-ніби і не можна, але нікому зупинити це свавілля. Думаю, що обласні чиновники з ОДА теж не будуть проти, їм же земельки дали поблизу озер,будуть прикривати збір "дані".В яких НПП за відвідування збирають- не знаю.Хай фіскали займуться збором податків з тих категорій, які вказує dimon. Надані на посту квитанції- фількина грамота,може і хтось добровільно не проти заплатити, але папірці...-це день вчорашній. Давай туди термінал від ПБ,ОБ,-ось цим би Гунчик переживав,
Анонім до петро Показати IP 27 Травня 2017 11:10
контролювати той бардак повинні поліція і органи місцевого самоврядування, але вони в долі. тому рекомендую просто посилати на йух.
З Луцька Показати IP 26 Травня 2017 21:58
За вісім років відвідування Світязь тільки минулого дали щось подібне на чек про оплату і то після того що побачили що я в камуфляжних штанах.але та морда, що бере гроші не змінена всі ці роки.
Володимир Показати IP 26 Травня 2017 23:22
Дебілізм зашкалює. Кожна область , кожен район, кожна об'єднана територіальна громада , кожна сільрада , кожен власник земельного паю , повз який проходить дорога, має наслідувати приклад ідіотів-керівників ШНПП і ввести плату за в'їзд на свою територію. Скільки доведеться платити цим ідіотам щоб проїхати в Київ ???
Ден Показати IP 27 Травня 2017 00:51
Цією статею Вите вже відвернули від комарів тищ 25 -30 народу!!! Молодці , так і робіть " рекламу " інвесторам і припливу коштів в регіон. Мало вам?
Сергій Показати IP 27 Травня 2017 08:29
Я як житель скажу, екологи в парку перші ж браконьєри, те що витягають з озера (сітки) передають своїм людям для подальшого браконьєрства(ще й беруть плату за те щоб їх не чіпали), але риба вже закінчується бо її за стільки років брали тоннами в нерест. І треба думати про своє забезпечення надалі то вони вводять таку плату. Відпочивальників більшість приймають олігархи які поскуповували в Світязі ділянки і поставили котеджі, і в них є (связі) їм пох... податків вони не заплатять. А ВСІ ХТО ЗАРАЗ ПРИ ВЛАДІ ЦЕ ГНИЛЬ І Я БИ НЕ ДАВ НІ КОПІЙКИ, ТОМУ ЩО ВЖЕ ОБДЕРЛИ НАЙБІДНІШИХ ДО ТРУСІВ. НАШІЙ ВЛАДІ ВЖЕ НІЧОГО НЕ ДОПОМОЖЕ ВИПРАВИТИСЬ. КРІМ СМЕРТНОЇ КАРИ.
Анонім до Сергій Показати IP 27 Травня 2017 11:12
кажуть двохстволка допомагає
Наталія Показати IP 27 Травня 2017 11:00
Повірте, ті, хто куруватиме цей процес, зароблять за літо великі статки.
Anonim Показати IP 27 Травня 2017 12:38
коментар було видалено
ірина Показати IP 27 Травня 2017 15:27
Я минулого тору теж їхала через той "пост", зупинили, сказали платити, не давали проїхати, вийшла з машини, пішла в той чудо вагончик де мені показували що то згідно Конституціі Украйни, стаття 175 громадяни повинні платити... на що я їм - КУ має 161 статтю. Виявилось що в них якесь ніби розпорядження від 1974 року.... звісно ж не платила
Юрко Показати IP 27 Травня 2017 16:12
Нащо то ЛНР і ДНР якщо є свій Шацьк НР, дограєтесь скоро !!!
Путин Показати IP 27 Травня 2017 16:57
Свитязь наш, мля...
Месник Показати IP 27 Травня 2017 17:20
Бурштинова Народна Республіка (~2010-ті - сьогодення), Шацька Народна Республіка (1.06.2017-....) Скоро від Волині лиш згадки в крижках по історії лишаться
петро Показати IP 27 Травня 2017 17:42
я впевнений в тільки в одному , що 95 % всіх сплачених коштів будуть вкрадені і розділені як завжди , а по призначенню дійде 5% грошей
Лучанка Показати IP 28 Травня 2017 09:12
Потрібно створювати петицію, яку підтримає більшість свідомих УКРАЇНЦІВ
Закон не порушуйте.. Показати IP 28 Травня 2017 09:17
Закон України Про охорону навколишнього природного середовища в останній чинній редакції від 1 лютого 2017 року. Розділ IX. Регулювання використання природних ресурсів Ст. 38 Про охорону навколишнього природного середовища в останній чинній редакції від 6 березеня 1996 року. Використання природних ресурсів в Україні здійснюється в порядку загального і спеціального використання природних ресурсів. Законодавством України громадянам гарантується право загального використання природних ресурсів для задоволення життєво необхідних потреб (естетичних, оздоровчих, рекреаційних, матеріальних тощо) безоплатно, без закріплення цих ресурсів за окремими особами і надання відповідних дозволів, за винятком обмежень, передбачених законодавством України. В порядку спеціального використання природних ресурсів громадянам, підприємствам, установам і організаціям надаються у володіння, користування або оренду природні ресурси на підставі спеціальних дозволів, зареєстрованих у встановленому порядку, за плату для здійснення виробничої та іншої діяльності, а у випадках, передбачених законодавством України, - на пільгових умовах. ПС: поїду на море....там дешевше...бо те здирництво дістало
Володя Показати IP 28 Травня 2017 10:02
Спочатку треба наказ ШНПП перевірити, чи не суперечить він Закону (Конституції) України про право на вільне пересування та вільне користування національними надбаннями, природоохоронними зонами та територіями і т.д., і т.п... А взагалі-то люди тут правильно пишуть: плата повинна стягуватися з власників готелів, баз відпочинку, садиб і т.п., які приймають людей на відпочинок, як у всьому цивілізованому світі. А якщо вже ставити блок-пост і брати плату за в'їзд і за перебування на даній території, то ця територія повинна мати статус режимної, і пости повинні стояти на всіх в'їздах-виїздах до неї не тільки на "злачний" сезон, а круглорічно. А так виходить якийсь рекет,- збивання грошей з людей, бо вони не народилися на території ШНПП(((. Так не робиться. А як бути з авто та людьми, які взагалі їдуть транзитом через територію, наприклад з Білорусі, чи в Білорусь???
Мюнхаузен Показати IP 29 Травня 2017 01:45
Дак вони задрали зі СВОЇМИ ПОДАТКАМИ !!!ГРОШІ ОСЯДУТЬ В КАРМАНАХ ЧИНОВНИКІВ щеб за Повітря гроші бралиб ато як приїдемо , з перегару все повітря попортим