USD 26.70 26.95
  • USD 26.70 26.95
  • EUR 31.65 31.90
  • PLN 6.85 6.94

Передвиборчі дебати на Волині закінчилися інсультом та реанімацією

Інсультом і реанімацією завершилися організовані Копачівською сільською виборчою комісією дебати кандидатів на посаду голови майбутньої об'єднаної громади для директора дослідного господарства «Перше травня» Адама Павлюка.

До місцевого будинку культури завітали депутати обласної ради, кандидати і районні партійці, виборці та актив села, інформує Під прицілом.

Кульмінацією зустрічі став виступ діючого голови сільської ради Олександра Совтиса, а тепер уже кандидата на голову майбутньої об'єднаної територіальної громади. Його звітом за два роки на посаді вирішили скористатися конкуренти, щоб зайвий раз покритикувати колишнього банкіра перед широкою публікою незадовго до дня народного волевиявлення.

Напередодні дебатів у селі трапився конфуз. Чоловік голови Рожищенської РДА Інни Гайворонської, депутат сільської ради Олег Савчук (на головному фото) вирішив терміново, без відома голови, зібрати земельну комісію, нібито для швидкого вирішення питання надання земельних ділянок учасникам АТО. Раптова «турбота» Олега Савчука про захисників України, враховуючи репутацію колишнього голови райдержадміністрації, звільненого з посади саме за земельні махінації з формулюванням «за неналежне виконання службових обов'язків», серед мешканців Копачівської громади, обурила Олександра Совтиса і депутатський корпус.

Голова заявив, що наразі сільська рада не може задовільнити прохання навіть «своїх» бажаючих виділення земельних ділянок учасників АТО та швидко попросив усіх присутніх вибачення за те, що обмовився, оскільки мав на увазі «місцевих жителів, які воювали на сході». Депутат облради від «радикалів» Сергій Котюк почав звинувачувати Олександра Совтиса у зволіканні і недобросовісному проведенні інвентаризації землі в Копачівці.

Голова почав парирувати Котюку, який приїхав сюди агітувати за кандидата від влади – Леоніда Хведчака, пояснюючи недолугість закону про використання сільгоспугідь науково-дослідними інститутами та центрами і необхідністю погодження будь яких дій із Києвом у цьому плані.
Хведчак і Котюк передають форму місцевій команді

«Окрім цього процес інвентаризації досі триває, ми подали генеральний план на затвердження, а тому говорити про зловживання при інвентаризації, як мінімум не коректно», – сказав Олександр Совтис.

Градус перепалки зростав і згодом до дискусії долучився сам Олег Савчук, а усі «горіхи» посипались на присутнього тут керівника місцевого радгоспу Павлюка… Той намагався «відбиватися» від невдоволеного залу, але усе безрезультатно. На високій емоційній ноті Савчук достроково покинув зал і поїхав на ввірений йому владою округ – село Олександрівку, де незабаром мала відбутися зустріч з виборцями його головної опонентки, кандидатки від «Укропу» Ірини Андросюк.

Павлюка ж після дебатів уже під руки просто вивели з будинку культури і завезли небайдужі додому. Чоловіку стало дуже погано, а буквально через годину його з високим тиском забрала швидка допомога. Згодом у відділенні реанімації лікарі діагностували у нього інсульт. Сьогодні директор дослідного підприємства лежить у вкрай тяжкому стані у Волинській обласній клінічній лікарні.

Тим часом на зустріч до Андросюк Олег Савчук завітав із цілою групою «небайдужих». Компанія робила усе можливе, щоб зірвати зустріч кандидатки, - постійно щось вигукувала за командами, перебиваючи та ображаючи жінку і присутніх на заході виборців. Але тут колишній голова РДА неочікувано наткнувся на гострий опір прихильників іншого табору і спільних конкурентів. В адресу самого Савчука полетіли образи присутніх: «хабарник, злодій, пройдисвіт».

Кандидат по цьому ж виборчому округу від ВО «Батьківщина» Володимир Марчук не добирав слів: «Щойно я зареєструвався, як до мене почали телефонувати з невідомого номеру телефону і погрожувати, щоб я зняв свою кандидатуру. Тероризували мене настільки, що я не витерпів і обматюкав звонившого. Я знаю, що це твоїх рук справа. Іншому кандидату від «аграрників» Савчук прийшов і наказував зняти свою кандидатуру, а до колишнього голови приїжджала особисто Інна Гайворонська, голова адміністрації, і погрожувала проблемами в бізнесі, якщо не зніметься.

Усе село про це знає, але боїться сказати, бо у вас тепер влада. Савчук ні до реконструкції будинку культури в Копачівці, який зараз триває, ні в Башовій не має ніякого відношення. Це кошти обласної ради і для округу Мартиняка виділені по проекту Совтиса, а цей брехун ходить і поливає усіх нас брудом. Так не можна робити – ти себе, Олеже, рекламуй і скажи, що ти зробив для села за стільки років, а не паплюжиш когось іншого. Грейдерувати 2 кілометри польової дороги собі до будинку за кошти районного бюджету – не велике досягнення», – емоційно заявив бютівець.

Згодом люди, просячи не вказувати їхніх прізвищ, розповіли, що дійсно, чоловік голови Рожищенської РДА останнім часом працює з виборцями свого округу і на Кременецького сільського голову. «Тут такі масові п'янки організовуються зараз, що як вони не будуть захищати Савчука, який їм постійно наливає. Вони за стакан горілки і проголосують, за кого скаже», – каже один з жителів Олександрівки.

«Савчук нібито підтримує місцевого «радикала» Концевича, але усі селяни знають, що Концевич просто повинен «відтягнути» голоси у Олександра Совтиса, а їм треба, щоб пройшов Хведчак» – розповідає чоловік, який називає себе Сергієм. Підтвердженням цього є те, що навіть агітацію за Хведчака і Концевича цієї суботи виборцям вулиць Першотравневої і Ковельської поклали до поштових скриньок разом. Його товариш емоційно заявляє, що «власть работає на бувшуго участкового. Що ти скажеш, в нас нічого не поміняється, бо скрізь вор на вору їде і вором поганяє».

А хто-хто в цій рукавичці живе?

Головною рушійною силою поділу Рожищенського району стали дружні та родинні стосунки одного із місцевих лобістів.

«Усі місцеві добре знають, хто вирішує всі справи в Копачівці. Не сільський голова, ні. Є у нас такий чоловік – Олег Савчук, добре відомий і в Рожищі, і в Луцьку, але, на жаль, далеко не добрими справами. Саме під нього і роблять цю ОТГ. А вирішити справу на свою користь для Савчука – не проблема. Його дружина – Інна Гайворонська керує Рожищенською райдміністрацією, а кум Сергій Кошарук – заступник голови облдержадміністрації і співрозробник Перспективного плану», – розповідає мешканець Копачівки.
З кумом і замгубернатора Сергієм Кошаруком під час запуску потягу Ковель-Холм

Олег Савчук - єдиний на всю Україну керівник району, якого Віктор Ющенко звільнив із формулюванням «за неналежне виконання службових обов’язків». Як пригадують місцеві, причиною стали численні сумнівні земельні рішення.
«Тоді земельні наділи для садівництва під лісом у Копачівці в середньому по 10 соток отримала чи не вся верхівка так званої «помаранчевої» команди Волині. Дехто з них і їх родичів досі перебуває при владі в області. Дехто просто продав цю землю і вже ніхто не відстежить цих «оборудок», – діляться інформацією місцеві.

Приміром, шість із таких ділянок зайняв маєток голови облдержадміністрації Володимира Гунчика. Згідно із даними публічної кадастрової карти, власником цих суміжних об’єднаних ділянок є Гунчик В'ячеслав Володимирович – син губернатора. До слова, землю виділяли під садівництво, проте згодом цільове призначення землі змінили – на будівництво жилого будинку та ведення особистого селянського господарства.
Маєток Володимира Гунчика у Копачівці

У 2008 році Олег Савчук також став власником нової ділянки – отримав 25 соток у сусідньому до Копачівки селі Підліски. У 2013 році збудував тут будинок площею 164,3 квадрати. Така інформація міститься в декларації Савчука, проте в документі відсутні відомості про вартість цієї нерухомості. Також, згідно із відомостями публічної кадастрової карти, поруч із землею Олега Савчука у Підлісках ділянка 25 соток належить його батькові – Савчуку Анатолію Григоровичу.
Будинок Олега Савчука у Підлісках

Очевидці розповідають про скандальне будівництво наступне: блоки для фундаменту та підвального приміщення Олег Савчук взяв із доведеного до банкрутства у часи його правління районом і розкраденого найсприятливішими Рожищенського льонзаводу. Величезну плантацію із фундуком поблизу маєтку Олегу Савчуку вдалося захистити залізобетонними конструкціями – лише Ворончинська сільська школа і досі дивним чином стоїть не огороджена.

Незважаючи на скандальне звільнення з посади керівника району, Олег Савчук знайшов нове місце у Луцьку. Тодішній міський голова Богдан Шиба у 2010 році призначив його директором комунального підприємства «Зелене господарство». Однак і цього разу – підозра на корупцію та скандальне звільнення. У квітні 2010 року Луцький міськвиконком визнав його роботу на цій посаді незадовільною, а екс-шеф Шиба, прощаючись, порадив «молитися Богу та Верховній Раді за те, що вона відклала зміни до закону про корупцію».

У 2015 році новопризначеною головою Рожищенської РДА виявилася дружина Олега Савчука. «Чому призначення голови Рожищенської РДА відбулося без будь-якого громадського обговорення? Хочемо нагадати, що перший такий експеримент відбувся у 2005 році, коли головою РДА був призначений теперішній чоловік Інни Гайворонської – Олег Савчук», – написали у зверненні до Президента обурені таким призначенням громадські активісти.

«Розповідають, що наприкінці 90-х Олег Савчук допомагав батькам абітурієнтів влаштувати дітей у польські виші за «подяку». Однак потім нібито почав вимагати грошову винагороду за кожен рік навчання дітей у Польщі, в іншому випадку студенти були б відраховані. Дехто з батьків платив ці кошти, інші відмовлялися… Не хочеться, щоб наша громада стала черговим інструментом для брудних оборудок, як свого часу райадміністрація та «Зелене господарство». Як на мене, законодавство про люстрацію не прописало основного: люструвати тих, хто втратив довіру людей», – ділиться міркуваннями один із мешканців Копачівки.

Відомо, що у 2015 році Олег Савчук був керівником виборчого штабу свого кума заступника губернатора Сергія Кошарука у боротьбі за крісло Ковельського міського голови. Балотування від президентської сили і критика діючого очільника міста Олега Кіндера дала підлеглому Гунчика значно кращі стартові позиції у виборчій гонці. Але попри вищий рейтинг, одіозний політик з успіхом завалив усю піар-кампанію і звів нанівець спроби свого кума очолити місто залізничників. У результаті кандидат-невдаха під керівництвом доктора наук Савчука несподівано програв з різницею у 147 голосів і з соромом повернувся на попередню роботу. Навіть наявність адмінресурсу і потурання силовиків не допомогли двом кумам виграти вибори мера.

Селяни нині до останнього вважали, що одіозний політик особисто буде балотуватися на голову Копачівської ОТГ від БПП «Солідарність». Але очевидно, що влада, розуміючи відсутність будь яких шансів на перемогу неодноразово скомпрометованого посадовця зробила ставку на колишнього міліціонера. А сам Олег Савчук знаючи про фактично нульовий рейтинг партії влади, яку представляє в районі Інна Гайворонська, сховався від думаючого виборця за самовисуванням.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу

Реклама
Loading...
Коментарів: 9
земляк Показати IP 25 Жовтня 2017 11:30
яке болото!!!!!!!!! Коли вже понажираються?!!
олександрівка до земляк Показати IP 25 Жовтня 2017 21:18
Хапуга ще й берег стиру прихватив, хата збудована у прибережній захисній смузі
Свєта Показати IP 25 Жовтня 2017 13:31
Скільки тому Гунчику "старий мачо" потрібно? У тебе ж так нормального життя немає...
Знаючий Показати IP 25 Жовтня 2017 16:10
Навіщо такі хороми Гунчику, якщо немає життя!!! ( може з носатою ))))))
88 Показати IP 25 Жовтня 2017 20:24
Молодець Савчук,вміє,а люди соплі жують,а потім на когось жаліються,все в ваших руках добивайтесь якщо хочете жити добре,за вас ніхто цього не зробить.
місцевий Показати IP 25 Жовтня 2017 21:42
Навіть за такої публікації зрозуміло Олег Савчук дууууже заважає, і все правильно робить. Гарний приклад по розпорядженню В.Ющенка всі кричали і кричать, що Ющенко все робив не так і не сяк а тепер ЯК? і все так і сяк? Що поганого зробив Савчук, заставив поробить плани розвитку, поосвітлювати вулиці в селах, газ не попровидити, на компютерах заставив працювати. можливо дещо вже робилось і після нього проте основу заклав він. І хто там з написаних прізвищ і їх родичів і близьких не без грішка і в святості німби повкючав?
Копачівка Показати IP 25 Жовтня 2017 22:23
Савчук, злодію світло поробив Клімчук у нас, не підписуйся паразите місцевим. Ти хабарник проклятий і хапуга і дійсно льонзавод розвалив і землю на Набережній пороздавав. Коли ти вже наісишся?
Правда Показати IP 26 Жовтня 2017 10:38
Цей Савчук це таке би?ло, хамло коли він вже нажреця хай забирає свою співмешканку і валить з району чим подальше вже вони показали свою сутність брихливу.........
Рожище Показати IP 26 Жовтня 2017 15:47
Савчук - бездарна одіозна людина, бля?ун, брехун. Де був савчук, там залишалась пустеля, там досі трава не росте.

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Loading...
Система Orphus