USD 39.60 39.90
  • USD 39.60 39.90
  • EUR 39.73 40.00
  • PLN 9.76 9.92

Адмінреформа на Волині: скорочення кількості районів

6 Листопада 2014 12:12
Експерти прогнозують, що адміністративна реформа може призвести до скорочення кількості районів завдяки їх укрупненню. Із 16 районів Волині має стати чотири чи п’ять адміністративних об’єднань.

Про це йшлося під час круглого столу «Громада: жити по-новому. Впровадження перших кроків реформи місцевого самоврядування», який відбувся у Центрі надання адміністративних послуг Луцької міської ради сьогодні, 6-го листопада.

«Адміністративно-територіальна система формувалася у час комуністичного ладу, тому і є відбиток цього, зокрема, неефективність районного управління. У 2008-му розробляли подібну концепцію реформ. Тоді пропонували провести реформу протягом одного бюджетного року на рівні сільських рад, щоб об’єднати їх у громади. І зараз це питання знову стало нагальним, бо ж якщо наступного року будуть обрані на місцях владці за старою системою, то за кілька років ми повернемося до того, що в нас було», - наголошує кандидат наук, представник Держпідприємництва у Волинській області Олег Савчук.


З його слів, згідно з оцінками експертів, на Волині із 16 районів мають лишитися чотири чи п’ять. Вони б взяли на себе навантаження по освіті, культурі, а всю повноту влади потрібно залишити громаді. Головні владні бази сконцентрувалися б, наприклад, в Рожищах чи інших містах з такими повноваженнями як Ковель чи Луцьк. Водночас, як пояснює представник Держпідприємництва у Волинській області, села з малою кількістю населення мають об’єднуватися.

«Об’єднання малих сіл до більших відкрило б доступ населенню до якісніших соціальних послуг, кращого медичного обслуговування. Зараз є проект рішення Верховної Ради України щодо добровільності об’єднань. Втім, поки це результату не дасть, адже треба щоб була пропозиція для людей. Ми розуміємо, що зараз між сільрадами є конкуренція, і наврядчи якийсь голова захоче віддати повноваження. Для цього необхідний аналіз пропонованого ресурсу, щоб громада бачила до кого їм краще приєднуватися», - розповідає Олег Савчук.

Для прикладу такого успішного реформування він навів Польщу, де у 1999-му році держава визнала, що необхідно створювати такі адміністративні об’єднання, які б могли стратегічно спрямувати розвиток регіону й мати реальні важелі впливу на місцях. Зокрема, тоді місцеве самоврядування в гмінах (найменша адміністративна одиниця в Польщі: місто, село або група сіл і міст) отримало більше повноважень й змогли реалізовувати те, що найбільш потрібне й актуальне на місцях. Після адміністративної реформи в Польщі, розповідає Олег Савчук, із 49 воєводств (прототипи областей в Україні) стало 16 воєводств і 315 повітів.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 28
Доктор Показати IP 6 Листопада 2014 12:25
Савчук аферист.
лучанин Показати IP 6 Листопада 2014 12:28
анархія-мати порядку!
Бабло Показати IP 6 Листопада 2014 12:30
а яка була тема його дисертації? Хто знає?!
хук до Бабло Показати IP 6 Листопада 2014 13:09
коментар було видалено
сірий вовк Показати IP 6 Листопада 2014 12:30
І поїде бабця з віддаленого села в райцентр за довідкою на 3 дні - з спальником і чайником. І виїде швидка допомога у віддалене село і надасть допомогу - через 6 годин. Не готова ще область до такого.
Лучанин Показати IP 6 Листопада 2014 12:38
Савчук,Гоцалюк,Шиба - тільки й світяться на всяких непотрібних заходах.Що ці люди зробили в житті?За що дають ті кандидатські і докторські?Якщо ці люди взялися за реформуванн - рахуйте що все пропало.
Солдат до Лучанин Показати IP 6 Листопада 2014 13:11
Нічого доброго Савчук під час головування в Рожищенській райдержадміністраціїї не зробив. Залишив після себе один негатив.
я до Солдат Показати IP 6 Листопада 2014 22:01
Савчука звільнили з адміністрації за неналежне виконання обовязків. Єдиний випадок в області за всю історію.
ПЛЮС до Лучанин Показати IP 6 Листопада 2014 22:42
ще Вася Байцім
коля Показати IP 6 Листопада 2014 12:42
у них що глобальнішіих пробле немае? нічого люди не міняється треба діяти бо то буде як і та влада
белое крыло Показати IP 6 Листопада 2014 12:47
Кабинет красивый.Может отдадим Детям.
Волинянин Показати IP 6 Листопада 2014 12:58
Шановний Олеже!!!! Перед тим як обєднати райони налагодьте транспортну доступність до населених пунктів області, а то буде, як в приказці " Хотілся як краще- а получилось, як завжди". Для чого це обєднання? Можливо хтось напише докторську дисертацію, а потім знову розєднають?
Світанок Показати IP 6 Листопада 2014 13:00
Краще б дороги зробили по всій Волині. Оце б було жити по-новому.
лучанка Показати IP 6 Листопада 2014 13:03
дійсно, стидно, що олег Савчук знову щось там пропонує. Що залишилось після його керівництва в минулому? Відсидівся і знову до влади?
я до лучанка Показати IP 6 Листопада 2014 13:14
тільки не в рожищенському районі...рожищани його ніколи не забудуть...поцікавтесь скільки незаконно він прихопив землі на березі стиру
лучани до я Показати IP 6 Листопада 2014 13:41
ми теж не забули...він пройшовся по зеленому господарству луцька як монголи по україні
проти Показати IP 6 Листопада 2014 14:10
Жити по новому:це точно про відалені села так мало хто дбає ,а тепер зовсім забудуться де знаходяться Грошей більше буде на менше районів ділити краще
123 Показати IP 6 Листопада 2014 15:35
для чого ці укрупнення , щоб прості люди нікуди не добились? ми не польща, ми до цього не готові,в нас і далі все розкрадають, нехай поживуть в тих віддалених селах самі і тоді роблять новшевства. не проще розігнати купу депутатів,хватить і 100 чоловік в парламенті, нічого вони для людей все одно не впроваджують, тільки шкодять своїми нововведеннями!!!!
Анонім Показати IP 6 Листопада 2014 16:08
А-у , люди !!!!! Україна в війні , про яке укрупнення воно балакає, для чого це все. Щодня гинуть люди , чиїсь діти , батьки , рідні або просто знайомі , а ми робимо вигляд , що в нас все нормально ?!!!!!
123 Показати IP 6 Листопада 2014 18:32
давайте скоротимо кількість волинських чиновників і буде ОК!!!!
456 до 123 Показати IP 6 Листопада 2014 22:09
Насправді реформа передбачає збільшення кількості чиновників. Щоб краще надавати "якісь" послуги. Профанація.
Лучанка Показати IP 6 Листопада 2014 20:48
Знову спливло таке г*мно , як Савчук Олег. Де вже він тільки не накерував! І знов до влади! Де ж люстрація!
підтримую лучанка Показати IP 6 Листопада 2014 20:53
Гарна приказка. Невже наш голова адміністрації не прореагує на ці обговорення?
я Показати IP 6 Листопада 2014 22:06
Цю реформу вже кілька разів обговорювали фахівці в обласній адміністрації та політологи в університеті. Нового вже нічого не скажеш. Савчук виграв грант і косить. Грантоїд.
Олег я до я Показати IP 7 Листопада 2014 12:14
коментар було видалено
Лучанин Показати IP 9 Листопада 2014 14:23
Голова обласної адміністрації Гунчик має таких реформаторів подалі від себе тримати. А то вже Савчук хабарі рахує!!
Рожищенці Показати IP 9 Листопада 2014 14:31
Бондар не пройшов в Рожищенському районі , тому що нагородив район таким головою райдержадміністрацїї , як Савчук - його ім'я просто викликає жах!!
рожищенці Показати IP 18 Листопада 2014 08:10
Савчук совався в Рожищах з Новосад Тетяною- колишнім начальником відділу культури , а потім забрав жінку в прокурора .Ось його реформи