USD 39.60 39.84
  • USD 39.60 39.84
  • EUR 39.65 40.00
  • PLN 9.75 9.90

У Луцьку вийшов друком календар з роботами Йова Кондзелевича

8 Листопада 2016 19:00
Унікальний календар з роботами видатного художника-іконописця Йова Кондзелевича вийшов друком в Луцьку.

Календар вийшов до 350-річчя від дня народження іконописця, він виконаний на високому поліграфічному рівні і стане прекрасним подарунком волинянам і гостям краю, пошановувачам волинського іконопису.

10 листопада 2016 року в Музеї волинськоїікони о 15:00 годині відбудеться презентація календарного видання, присвяченого творчості українського іконописця Йова Кондзелевича та майстрів його кола, - повідомили у відділі науково-освітньої роботи ВКМ.

Календар на 2017 рікє спільним проектом Музею волинської ікони та Волинської обласної друкарні по відзначенню 350-річчя від дня народження Йова Кондзелевича та популяризації його мистецької спадщини.

На Волині прийнята програма відзначення ювілею відомого іконописця, яка включає видання книги-альбому «Йов Кондзелевич і Волинь», проведення наукової конференції у Музеї волинської ікони, лекцій, вікторин, творчих конкурсів у навчальних закладах та ін. Волинським краєзнавчим музеєм подані пропозиції Національному банку України та Укрпошті щодо виготовлення ювілейної монети та видання ювілейної марки на честь Йова Кондзелевича.

Йов Кондзелевич (бл.1667 – між 1740-1748 р.), ієромонах Білостоцького монастиря, православний церковний діяч Волині, іконописець – найяскравіша постать в історії українського живопису на зламі XVII – XVIIIст. Він зумів органічно поєднати здобутки українського іконопису та західного малярства, створюючи геніальні за композиціями і технікою виконання ікони. Його роботи дослідники ставлять в один ряд з творами італійського художника Рафаеля Санті (1483-1520) та іспанського художника Естебано Мурільйо (1618-1682), що говорить про непересічений талант волинського іконописця і його місце у світовій культурі.

Індивідуальна творча манера Йова Кондзелевича сформувалася під впливом місцевої художньої культури. В його особі поєднався майстер європейського рівня і, водночас, скромний чернець – «недостойний ієромонах», як він підписав себе на одній з ікон. Йов Кондзелевич очолив іконописну майстерню, яка працювала над розписом іконостасів (Загорівський, Локачинський, Богородчанський) і написанням окремих ікон не тільки на Волині, а й за її межами. Найбільший комплекс пам’яток, що представляє творчість Кондзелевича та майстрів його кола експонуються у Музеї волинської ікони.

У календарі презентовані 11 ікон роботи Йова Кондзелевича та майстрів його кола XVII – початку XVIII ст. з колекції Музею волинської ікони та ікони «Хрещення» і «Покрова» початку XVIII ст. з волинського храму. Тематика творів різноманітна. Це образи Христа Вседержителя, Юрія Змієборця, Пророків, святих Козьми і Дем’яна, Іоана Богослова. Цікаві сюжетні композиції – «Оплакування Ісуса Христа», «Благовіщення», «Спокуса Ісуса Христа». Всі вони написані у традиційній темперній техніці з використанням золочення на орнаментованому тлі. Вперше у виданні представлене зображення Богородиці з дитятком Ісусом на руках з ікони «Богородиця з Антонієм і Феодосієм Печерськими/ Всі святі». Це – хоругва, виконана олійними фарбами на полотні, ймовірно Йовом Кондзелевичем, у 1722 р. для Загорівського Різдво – Богородичного монастиря. Репродуковані твори зачаровують віртуозним малюванням, одухотвореністю і теплотою образів, досконалою красою ликів, багатством та насиченістю колориту, бездоганно побудованими композиціями. Вони демонструють найвищий рівень професійного малярства Волині і складають золотий фонд мистецтва України.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus