USD 39.55 39.84
  • USD 39.55 39.84
  • EUR 39.65 40.00
  • PLN 9.75 9.90

Україну накрила епідемія вегетаріанства, - ЗМІ

14 Грудня 2017 18:08
Кількість українців, які відмовилися від м'яса, в основному успішних молодих людей, досягла 2 мільйонів і продовжує зростати.

Про це пише у свіжому номері журнал Новое время.

Згідно з онлайн-гідом для вегетаріанців Happy Cow, де значаться всі вегетаріанські кафе і ресторани світу, в Україні зараз понад 40 закладів такої спрямованості. Більша частина з них (20) відкриті в Києві, 6 - у Львові, по 4 - в Одесі та Харкові, 3 - у Дніпрі.

Ольга Насонова, президент Асоціації ресторанів України, підтверджує тенденцію цифрами: тільки в столиці за останні три роки кількість закладів для вегетаріанців зросла втричі. При цьому вегетаріанські страви не просто широко представлені в меню звичайних ресторанів, а часто мають особливу позначку або зібрані в окремий розділ.

Пропозиція з'явилося у відповідь на попит.

Згідно з даними зоозахисної організації Відкриті клітини, за замовленням якої в 2017 році провів дослідження КМІС, в Україні загальне число вегетаріанців досягло 2 млн - 5% населення країни. І, схоже, це не межа: у деяких країнах Західної Європи сьогодні кожен десятий - вегетаріанець.

Як в Україні, так і на Заході головною рушійною силою тренда виступає молодь, яку мотивує прагнення бути модним, вічно молодим і не їсти ближніх.

"Якщо в 70-ті роки [в моді] був секс, наркотики, рок-н-рол, то зараз - фітнес, мюслі, смузі", - зазначила вона.

У свою чергу самі вегетаріанці серед причин відмови від їжі тваринного походження далеко не завжди називають моду. Одні вважають свою дієту життєвою позицією, що припускає ненасильницьке ставлення до навколишнього середовища, а інші переконані, що відмова від м'яса - це ще і можливість виглядати краще і жити довше.

"Це не мода, це - дух часу", - уточнює Рудольф Краєвський, співвласник мережі громадського харчування Vegano Hooligano (українці могли помітити його в кліпі Океану Ельзи "Не йди").

Бізнес Краєвського починався вдома на кухні. Будучи професійним режисером, заради заробітку він знімав рекламні ролики за замовленням київського рекламного агентства BelkaStrelka, а заради задоволення - готував для співробітників агентства веганські ланчі. Коли слава про корисну і смачну їжу Краєвського вийшла за межі офісу, він змінив професію - став веган-кухарем і бізнесменом в одній особі, відкривши точку швидкого харчування Vegano Hooligano. За шість років бізнес розрісся до мережі з чотирьох кафе, а також включає в себе сервіс з доставки готових страв і веганских товарів через інтернет.

Зростає і кількість людей, готових свідомо обмежувати свій раціон.

Знавці поділяють їх на декілька груп, в першу чергу виділяючи вегетаріанців, які, крім овочів і фруктів, їдять яйця та молочні продукти; веганів, що споживають їжу виключно рослинного походження; і сироїдів, меню яких складається тільки з сирих овочів і фруктів. Також називають флекситарианцев - їх кількість в силу демократичності меню останнім часом особливо швидко зростає: флекситаріанці хоч і дотримуються вегетаріанської дієти, іноді дозволяють собі м'ясо, а частіше - рибу.

Світлана Фус, дієтолог, експерт телепроекту "Зважені та щасливі" на телеканалі СТБ, стверджує, що, виключаючи з раціону м'ясні продукти, люди позбавляють себе білка, а це фундамент для організму. Тому важливо знаходити йому рослинну заміну: бобові - квасоля, сочевиця, нут, а також цілісні крупи - гречку, пшоно, кіноа.

І якщо класичне вегетаріанство, коли в раціоні залишаються молочні продукти і риба, побоювань для здоров'я не представляє, то веганство і сироїдіння вимагають набагато більш значущих зусиль, щоб домогтися збалансованого харчування.

Тим часом вегетаріанство йде по світу семимильними кроками. Наприклад, якщо в 2006 році в Британії налічувалося 150 тис. людей, що дотримуються виключно рослинної дієти, то в 2016-му їх стало вже 542 тис.

Лідером європейського вегетаріанства вважається Німеччина. За даними дослідницького агентства Mintel, майже кожен п'ятий веганські продукт у світі родом з Німеччини. Берлін, який заслужив славу одного з найбільш сучасних і космополітичних міст у світі, тепер все частіше називають "раєм для веганів". У цілому в Німеччині близько 60 веганских ресторанів. Для порівняння: у Парижі - 24, а в Лондоні - 40.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 5
Цинік Показати IP 14 Грудня 2017 18:27
Ди?ільні трохи прагнення в молоді, пардон за прямоту. "молодь, яку мотивує прагнення бути модним, вічно молодим і не їсти ближніх" - в дусі покоління, для якого кумирами є голі д?пи в інстаграмі. "Модність" - характеристика надто суб'єктивна, по суті залежність від думки оточення; "вічно молодим" - поки утопія (хай вже мене пробачать жінки, які в 30-35 про себе кажуть "дєвушка"); "не їсти ближніх" - тут цілком підтримую (проте зауважу, що каннібалізм в нас і так - злочин, та і в європейській історії такого явища майже не спостерігалось). Унікальність кожної конкретної особистості - трохи перебільшена, наші "смаки та прагнення" дуууже часто сформовані не нами.
Олег Показати IP 14 Грудня 2017 18:38
Просто в декого грошей на м'ясо не хватає=) Я теж коли немає грошей на мясо вегетеріанцем стаю картошечка, капусточка, морковка, перець і закрутки)
Во во до Олег Показати IP 14 Грудня 2017 19:09
з такими ціеами на м'ясо скоро вовки і тигри в зоопарку стануть вегетаріанцями.
бухгалтер Показати IP 14 Грудня 2017 20:08
та ціни на мнєсо нормальні, зарплати, стипендії і пенсії не дуже)))
Пенсіонер Показати IP 16 Грудня 2017 12:32
Скоро мухоїдами станемо. Я внукам розказую що таке мясо, масло і ковбаса.

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus