USD 39.60 39.84
  • USD 39.60 39.84
  • EUR 39.65 40.00
  • PLN 9.75 9.90

УПЦ МП вимагає, щоб константинопольські екзархи поїхали з України

26 Вересня 2018 07:40
Українська православна церква Московського патріархату називає призначення екзархів Константинопольського патріархату до Києва «грубим втручанням» у внутрішні справи церкви і вимагає, аби вони покинули Україну.

Таке рішення було ухвалено на засіданні священного синоду УПЦ МП 25 вересня, повідомляє інформаційно-просвітницький відділ УПЦ МП.

Згідно з повідомленням, «це призначення було назване грубим втручанням у внутрішні справи Української православної церкви (Московського патріархату, - ред.) і порушенням її канонічної території».

«Екзархи Константинопольського патріархату архієпископ Памфілійський Даниїл та єпископ Едмонтонський Іларіон мають покинути канонічну територію Української православної церкви», - йдеться у рішенні.

У Московському патріархаті назвали діяльність екзархів із Константинополя «антиканонічною» і такою, що «порушує міжконфесійний мир в Україні».

Як повідомлялося раніше, депутати Верховної Ради України підтримали звернення Президента Петра Порошенка до Вселенського патріарха Варфоломія про надання Томоса про автокефалію. Цю ідею вже довгий час підтримує керівництво Української православної церкви (Київського патріархату) й Української автокефальної православної церкви (УАПЦ).

Синод Вселенського патріархату в Константинополі уже розпочав процедуру, необхідну для надання автокефалії для нової української церкви. Засідання Синоду, на якому розглядатимуть це питання, заплановано на жовтень.

Нещодавно в рамках підготовки до надання автокефалії православній церкві в Україні Вселенський патріархат призначив своїми екзархами в Києві архієпископа Данила Памфілійського зі США та єпископа Іларіона Едмонтонського з Канади.

Вселенський патріарх Варфоломій заявив у неділю, 23 вересня, що він не змінить своєї позиції щодо підтримки надання автокефалії Українській православній церкві.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 19
Просто дописувач Показати IP 26 Вересня 2018 07:58
Їм вже відповіли,вірніше просто послали...
Guest Показати IP 26 Вересня 2018 08:24
Московські попи догавкаються, що Варфоломій їм анафему об*явить та й все.
Вік до Guest Показати IP 26 Вересня 2018 10:16
Якщо ви не в КУРСІ! То хочу вам нагадати що Філарет наставник УПЦ КП був наложений АНАФЕМОЮ ще у 92 році. І не має права служіння ти м більш висвячувати в священники та здійснювати будь яки таїнства до цих пір тому, що вона не знята! І анафема накладається якщо ти робиш дії якісь проти церкви, а МП проти церкви нічого не робить, а захищає свою цекву і віру в яку втручається влада яка хоче виграти за рахунок цього вибори! Хоча якщо хто цього не знає то я вам скажу -Ваш любимий президет зробив цю всю бучу
123 до Вік Показати IP 26 Вересня 2018 10:40
як може яйце вчити курку, хто такі МП?Спочатку Київ хрестився. Все. Є Україна, Київ, а Москва нехай бурятів хрестить, і кланяється Київу, що неотесаних мокшанців цивілізував.
не історик до Вік Показати IP 26 Вересня 2018 13:09
А московія - це хіба не грубе втручання в суверенітет України. Хто палив українські храми з 60 по 80 роки, як казали блискавка вдарила. Москалям - Москва, а Україні - Київ. Кому не підходить "чемодан - вокзал - рассея"...
21 Показати IP 26 Вересня 2018 09:26
Втручання в діяльність, це коли кацапи свого носа всюди сунуть, а найвищий церковний орган, коли приїжає, на мою думку, адекватно.
лучанин до 21 Показати IP 26 Вересня 2018 09:51
Особливо коли з православної Америки іКанади...
жора до лучанин Показати IP 26 Вересня 2018 10:42
Вселенському Патріарху видніше. Розумієш, Вселенському.
Вік до жора Показати IP 26 Вересня 2018 10:57
Якщо Вселенському видніше то чому в Турції Одні мусульмани??? а православних церков всього пару церков? Хай Турцію Навертає на віру православну!!!
123 до Вік Показати IP 26 Вересня 2018 13:45
поцікався спочатку історією, може багато для себе взнаєш цікавого, в кацапію ще де поїдеш рузькій мір спасати. А взагалі скажи, кого хрестили першим: Київ чи Москву, і чому тоді в расеї немає РПЦ КП?
скептик до 123 Показати IP 26 Вересня 2018 17:06
ой !!! та в расєї скоро буде основна релігія - мусульманство. ну і трохи іудаїзму
Вік до 21 Показати IP 26 Вересня 2018 11:07
А хто втручається з церкви? Ти піди на службу в церкву і послухай чи там хтось говорить про політику! в церкві моляться і ніхто нікого не чіпає! Знайшли кого прислати! Католиків з Канади і США?! ви що прикалуєтесь? вони не православні, то яке мають право нас контролювати? чи щось контролювати! А от влада пхає свого носа в церкву!
кацапопики Показати IP 26 Вересня 2018 10:15
КВА-КВА-КВА !!!!!! КИШ З УКРАЇНИ !!!!!!!!
До Вік Показати IP 26 Вересня 2018 10:30
Хочеш МП,вали в рашу!!!!!!!
Вік до До Вік Показати IP 26 Вересня 2018 10:59
В нас в країні Я можу ходити в ту церкву яку хочу ! і ти мені не указ! і ніхто не указ! Вільне віросповідання якщо ти не в курсі!
Анонім до До Вік Показати IP 26 Вересня 2018 11:03
вали в канаду!!!
Вік до Анонім Показати IP 26 Вересня 2018 11:18
Причому тут Канада? Я тут живу в своїй країні! і не тобі вирішувати!
скептик до Анонім Показати IP 26 Вересня 2018 17:08
в канаду якраз більше з расєї валять
Читач Показати IP 26 Вересня 2018 16:20
Досить росії всім довкола диктувати свої правила. Досить розстрілювати, садити в тюрми труїти українців брехнею. Насадили силою свою церкву для українських людей. І шкода, частини українців, які ще вірять в церкву МП, що вони не розуміють цинізму і брехні, якими їм задурюють голову. Варто просто включити здоровий глузд і проаналізувати хід історії утворення церкви і все буде на своїх місцях. Всі розуміють, що якби ще далі існував срср, то москва за років 10-15 переписала б історію так, що там народився, жив і охрестився Син Божий. Люди! Досить слухати брехню церкви МП.