USD 39.60 39.84
  • USD 39.60 39.84
  • EUR 39.65 40.00
  • PLN 9.75 9.90

В центрі Луцька відновлять каплицю

25 Серпня 2014 13:55
Ідею відновити в Луцьку каплицю Іверської ікони Богоматері слід винести на громадське обговорення. Так вирішила постійна комісія з питань генерального планування, будівництва, архітектури та благоустрою міськради, в засіданні якої 20 серпня взяв участь віце-канцлер єпархії протоієрей Олександр Безкоровайний. Про це повідомили у прес-службі волинської єпархії.

З 1894 році ця святиня стояла на теперішній вулиці Лесі Українки. За Польщі тут відправляли молебні, люди заходили дорогою, щоб помолитися. За часів безбожного радянського режиму, в 1961 році, божницю було знесено.

Про її віднову порушували питання неодноразово. П’ять років тому група ініціаторів звернулася з цього приводу до тоді ще архієпископа, а тепер митрополита Луцького і Волинського Михаїла. Владика підтримав цей почин, але запропонував назвати каплицю на честь Волинської ікони Пресвятої Богородиці, освятивши хрест і місце під будівництво церквиці 17 жовтня 2009 р.

Кожному краю мають бути ближчими свої реліквії. На жаль, за імперських часів в нас насаджували переважно набутки російського Православ’я. Досі в нашій єпархії нема жодного храму на честь Волинської ікони! Тому високопреосвященний і вважає: ця каплиця нехай зветься так. А Іверський образ хай більше вшановують православні Грузії (Іверія – давня назва цієї країни), звідки він походить, та в Росії, бо в Москві є його шанована копія.



Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 21
шура Показати IP 25 Серпня 2014 14:01
тепер кількість церков буде така сама як кількість аптек і банків. Тоже бізнес)
Шурік, до шура Показати IP 25 Серпня 2014 14:13
бізнесом можна назвати що завдгодно. Наприклад, твої інтимні стосунки з жінкою...
шура до Шурік, Показати IP 25 Серпня 2014 14:25
Вочевидь тобі цього не вистачає. Ось ще один із доказів твого стереотипного мислення, я дівчина взагалі-то
Шурік до шура Показати IP 25 Серпня 2014 14:31
Може й не вистачає. А те, що ти дівчина - це я по чому мав зрозуміти? По Церкві як бізнесу?
шура до Шурік Показати IP 25 Серпня 2014 14:33
А те, що я чоловік - зрозумів зразу. А за чесність - плюсую)))
Ілюзія Показати IP 25 Серпня 2014 14:10
Парадокс, подумайте самі. З кожним роком кількість церков збішується, а ладу у країні з кожним роком все менше, корупції все більше, кількість розлучень захмарна, та і просто добрих людей як днем з вогнем... Кому воно тре?
Відкинь до Ілюзія Показати IP 25 Серпня 2014 14:16
О, договорилися. Виявляється Церква закликає до корупції і розлучень...
ака до Відкинь Показати IP 25 Серпня 2014 14:26
порозкинь мізками трохи, і вникни у суть
Відкинь до ака Показати IP 25 Серпня 2014 14:29
От ти вже порозкинув, що їх всіх розгубив
Ага до Відкинь Показати IP 25 Серпня 2014 14:35
я хоч згубив, а тобі і губити нема що
Х до Ілюзія Показати IP 25 Серпня 2014 18:18
Реестрували шлюб у церкві. І зненацька розвід. І ах і ах. Деж Іісус? Чи не краще аллах?
отако Показати IP 25 Серпня 2014 14:11
Може то пора церковні навчальні заклади в Луцьку закривати. Перевиробництво связщеників може призвести до того, що скоро не буде де кіоску з нагальним крамом поставити.
Де? до отако Показати IP 25 Серпня 2014 14:18
Прошу назвати місця в Луцьку, де нема кіосків з нагальним крамом.
петрик арх Показати IP 25 Серпня 2014 14:14
Якщо відновлять, за архітектурним стилем це буде типова російська церквушка
Аркадій Шурі і Ілюзі Показати IP 25 Серпня 2014 14:15
Ви праві..
Аркадій Показати IP 25 Серпня 2014 14:19
В михаїла мало церковного-це бізнесмен.
Вихід до Аркадій Показати IP 25 Серпня 2014 14:28
На якого єпископа Ви заслуговуєте - такого й маєте. Але є гарний вихід. Аркадію піти в семінарію, в монахи, а потім стати святим єпископом. Показати приклад.
Твікс до Вихід Показати IP 25 Серпня 2014 14:36
а шось розумніше написати, слабо?
Укр. Показати IP 25 Серпня 2014 15:05
Сьогодні вкрай потрібно будувати душі , особливо попам, а не храми. Храмів вдосталь.Попи,на чолі з михайлом захвачують храми. Розділяють людей в той час, коли так потрібна єдність не церкві, а Суспільству. Церков дуже багато (УПЦ КП, УПЦ, УАПЦ, УГКЦ Пятидесятники,Адвентисти і Багато інших).Але це дійсно бізнес михайла і йому всерівно як його робити, навіть на крові і життях Українців.
Сашко до Укр. Показати IP 25 Серпня 2014 15:47
Кому на Волині заважають храми УПЦ КП? Москалям, агентам ФСБ. Ось вони й поливають брудом Українську Церкву. Та їм це не поможе.
Укр Показати IP 25 Серпня 2014 23:25
Ти неук сашо. Прочитай ще раз відгук.