USD 26.70 26.95
  • USD 26.70 26.95
  • EUR 31.65 31.90
  • PLN 6.85 6.94

Відкрили ще один центр звільнення полонених

В Україні запрацював Міжвідомчий центр допомоги громадянам із питань звільнення полонених і заручників.

Як повідомила волонтер ініціативи "Восток СОС" Анна Мокроусова в ефірі "Громадського радіо", Центр створили з ініціативи декількох волонтерських організацій, які раніше самостійно займалися порятунком полонених.

Тепер усі люди, чиї рідні й близькі потрапили в полон на Донбасі, можуть телефонувати на гарячі лінії СБУ за номерами 0800-501-482, 044-235- 63-67.

Мокроусова зазначила, що лише у списках двох волонтерських організацій зараз – близько 400 полонених, а загальний рахунок може йти "на тисячі".

"Тільки у списках волонтерських організацій "Восток СОС" і "Донбас" зараз близько чотирьохста. Загальний рахунок, я думаю, іде на тисячі. Це і військовополонені, і цивільні", - сказала вона.

За словами Мокроусової, волонтери почали стикатися з величезною кількістю звернень допомогти звільнити полонених – і близько трьох тижнів тому звернулися в Адміністрацію президента України з проханням про створення міжвідомчого центру.

"Дуже приємно, що на наш лист відреагували. Ми до цього часу вже співпрацювали з усіма відомствами, але це була розрізнена робота. Зараз ми сподіваємося, що зі створенням центру наша робота стане зручнішої і для громадян, і для нас", - сказала вона.

На думку волонтера, оголошене перемир'я – номінальне, воно спрямоване на те, щоб звільнити заручників.

Вона дала інструкцію для родичів полонених: "Перше – це заява до міліції, заява до СБУ чи нашого міжвідомчого центру. Інформація повинна потрапити в кілька реєстрів для того, щоб ми могли її контролювати. Друге. Якщо йдеться про цивільних осіб, то можна спробувати знайти контакти в ЛНР і ДНР".

ЧИТАТИ ЩЕ: ЯК ЗНАЙТИ ЗНИКЛИХ ТА ПОЛОНЕНИХ ВІЙСЬКОВИХ

Із заявами про те, що цивільних схопили українські силовики, волонтер також порадила звертатися до міжвідомчого центру. "Людьми затриманими, з тієї чи іншої причини, українськими силовиками, теж займаємося ми", - додала вона.

На запитання, з ким зараз можна вести діалог у так званих "ЛНР" і "ДНР", Мокроусова відповіла: "У Луганську зараз російська армія. Це ні для кого не секрет. У нас зараз описують будинки людей, які виїхали. Прямим текстом кажуть: "Тут будуть жити російські солдати". З ким можна говорити про перемир'я, або про те, що в це місто я зможу повернутися?".

"Для мене не стоїть питання про перемир'я як про вирішення питання. Повернутися в місто, де в моїй квартирі будуть жити російські солдати, буде вкрай дивно", - додала волонтер.

Як повідомляло Інформаційне агентство Волинські Новини, серед українських військовослужбовців, яких уже визволили з полону, є бійці з Волині. СПИСОК.

Мокроусова також зазначила, що "Восток СОС" займається і доставкою гуманітарної допомоги на схід України, у звільнені міста.

"Телефони є на сайті Vostok-SOS.org там є вся інформація. Куди і як ми возимо гуманітарну допомогу, хто координує доставку. Звіти про витрачені кошти зі світлинами й чеками з попередніх поїздок", - сказала вона.

ЧИТАТИ ЩЕ: РОЗШУК БІЙЦІВ 51 БРИГАДИ. СПИСКИ. ОНОВЛЮЄТЬСЯ
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу

Реклама
Loading...

Редакція сайту прийняла рішення тимчасово закрити коментування під новинами, які стосуються військових подій на сході.
В Україні триває війна, зокрема інформаційна. Таким чином, ми не можемо допустити, щоб ресурс Інформаційного агентства Волинські Новини використовували як майданчик для дестабілізації ситуації.


Утім нам важлива думка нашого читача, тож запрошуємо до обговорення публікацій на сторінках агентства в соціальних мережах.
Loading...
Система Orphus