USD 39.35 39.68
  • USD 39.35 39.68
  • EUR 39.60 39.90
  • PLN 9.80 9.95

З-поміж двох сотень бігунів волинянин найшвидше здолав півмарафон

9 Травня 2016 18:29
Понад 200 бігунів з різних куточків України долали дистанції на 7 та 21 кілометр під час участі в XI Ковельському міжнародному пробігу та відбірковому турі Чемпіонату України з півмарафону.

Випробувати свої сили на центральну вулицю Ковеля прийшли люди різного віку та фізичної підготовки. Зі слів більшості учасників, які зголосилися до участі у марафоні, мотивацією стала не стільки перемога у фіналі, скільки над самим собою. Серед організаторів змагань - Волинська обласна федерація легкої атлетики, яку очолює Володимир Рудюк та «Спортивний клуб «Ковель».

Цьогоріч, Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом» вперше долучився до підтримки марафону, який проходить у Ковелі вже 11 рік поспіль.

Зі слів виконавчого директора Фонду Ореста Маховського, такі заходи напряму пов’язані із діяльністю Фонду, адже мають на меті підтримку здорового способу життя: «Волинь спортивна» - так називається програма, на якій Фонд у 2016 році робить особливий акцент. На переконання засновника Фонду, Ігоря Палиці, саме ставка на здоров’ї та розвитку молоді забезпечить успіх держави вцілому. У марафоні беруть участь люди різного віку, але найбільше, звичайно, - дітей та молоді, яка уже ставить перші спортивні рекорди у своєму житті. Погодьтеся, найбільша перемога – це перемога над власною лінню та пасивністю, тому Фонд зацікавлений у підтримці цілеспрямованих людей», - наголосив Орест Маховський.
Цього року, окрім представників із понад 30 міст України, які прибули із 15 областей, в тому числі Донецької, участь у спортивному забігу взяли бігуни Польщі та Білорусі. Зі слів Координатора оргкомітету півмарафону та пробігів Сергія Панасюка у попередні роки ковельський півмарафон долали спортсмени з Італії, Росії і, навіть, Кенії, які приїжджали на Волинь спеціально для участі у спортивному дійстві:

«Щороку марафонський рух у Ковелі набирає обертів і з кожним новим заходом збільшується кількість охочих взяти участь. Приємно, що легка атлетика приваблює дедалі більше молоді. Впевнений, що, заручившись підтримкою меценатів, ми будемо і надалі популяризувати цей вид спорту на Волині».


Попри те, що особливої спеки 9 травня не було, спортсменам було гаряче, тому трасою півмарафону волонтери на швидкості вправно подавали учасникам склянки з водою та енергетичним розчином, що необхідний для підтримки сили бігунів.

Уже на останньому колі ті, хто здолав два десятки кілометрів, викладалися на повну. В результаті у півмарафоні серед чоловіків переміг волинянин Юрій Русюк.


Тим часом, серед жінок – Катерина Карманенко, з Рівного. Дистанцію у 21 кілометр вони подолали трохи більше, аніж за годину. Уже в липні спортсмени будуть відстоювати першість України на Чемпіонаті Європи з легкої атлетики, який відбудеться в Амстердамі.



Заступник міністра молоді та спорту, голова Федерації легкої атлетики України Ігор Гоцул третій рік поспіль відвідує змагання з півмарафону у Ковелі. З його слів, цей видовищний вид спорту уже давно став справжнім святом для багатьох країн: «Так само як сьогодні у Ковелі, під час проведення забігів перекривають центральні вулиці Парижа, Нью-Йорка, Лондона. Це - престижно приймати у себе такі змагання. Хочу наголосити, що рівень проведення цьогоріч - на порядок вищий, аніж минулого року. Організатори набувають дедалі більше практичного досвіду. Крім того, у легкої атлетики Волині тепер є підтримка Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом». Спільно з обласною федерацією уже зараз вдалося втілити чимало корисних ініціатив. Такі заходи піднімають імідж держави, залучають до нас туристів. Це перспективно не лише для спортсменів, а й для міста і області вцілому», - переконаний Ігор Гоцул.



Традиційно до участі у півмарафоні долучилися і спортсмени Волинського регіонального центру фізичної культури та спорту інвалідів «Інваспорт». Для прикладу, Наталя Шешолік, розпочала в такий спосіб свій День народження.


Окремі із учасників викликали у глядачів справжнє захоплення. Серед них - 72-річний львів’янин Ігор Лисий, який, попри поважний вік, подолав дистанцію у 21 кілометр. Головним секретом довголіття та сили вважає рух. Таких спортивних дідусів та бабусь на дистанції було чимало.



Після основних забігів свої сили на відрізку 300 та 500 метрів випробовували юні учасники різних вікових категорій, наймолодшій спортсменці-аматорці, яка офіційно зареєструвалася до участі у забігу, було лише 2 роки.

Організатори переконані, що уже наступний захід традиційно 9 травня збере професіоналів та любителів, які будуть ставити не лише спортивні рекорди, а перемагатимуть в особистому життєвому заліку.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 10
костюк. ІНВОСПОТ Показати IP 9 Травня 2016 23:30
ІНВАЛІДИ ВОЛИНІ. молодці . дякую в сім. за участть
888 Показати IP 10 Травня 2016 00:48
панасюк молодець а мер і його команда бюторасти
Катерина Показати IP 10 Травня 2016 10:53
Я була учасницею пробігу на 7км, вже другий рік поспіль. Хочу відзначити ЖАХЛИВУ організацію. 1) При реєстрації і оплаті реєстраційного внеску мені був присвоєний один номер. В оргкомітеті мені видали номер зовсім інший. Пояснили це "оновленням бази". 2) Оголошення, пояснення чути взагалі не було, також не оголошували і не представляли поіменно представників забігу в чемпіонаті України з напівмарафону. 3) Обіцяних медалей (які так рекламував фонд Тільки Разом) ніхто з учасників не отримав. Наголошую - що реєстраційний внесок був сплачений кожним!! Таке враження що цього року все було проведено "для галочки", як то кажуть. Дуже хочу щоб ці слова дійшли до організаторів - і вони задумались що якщо це забіг Міжнародного рівня (були присутні поляки, які здолали сотні кілометрів і побачили той жах і халатність) - то відповідайте розмаху, який ви так піарите в ЗМІ.
Сергій Панасюк до Катерина Показати IP 11 Травня 2016 15:01
Гарно дякую усім за участь та коментарі з приводу Ковельського пробігу, навіть якщо вони негативні, критика це дорога да навчання, ми намагаємось зробити наші змагання повірте як найкраще. Звичайно ще багато питань до організації змагань, дякуємо що Ви висвітлюєте свої думки та поради, З приводу Ваших зауважень! 1.Так згідний роботу секретаріату потрібно змінити на краще, та перш за все хочеться щоб в переддень змагань бажаючих зареєструватись на пробіг не було, а всі завчасно повинні зареєструватись та за день до змагань отримати номер а не просити зареєструйте, Ми розуміємо теж бажання інших зареєструватись тому і дозволили собі зареєструвати за день до змагань нових спортсменів, хоча вже 9 травня ми вже не зареєстрували двох спортсменів з Білорусіі та Кременчуга та багато інших хоча я просив це зробити в секретаріаті а помір часу не дозволив цього зробити, 2.Звук на наступний рік зробимо більшим! Оголошення спортсменів ЧУ не зробили через обмальчасу перед стартом спортсмени напевно через брак якості звуку не чули що потрібно шикуватись на старт! 3. Медалі так дійсно не вдалось виготовити вчасно через намагння зробити гарний дизайн медалі було пізно надіслано в продукцію тому і вийшло що через велике завантаження виробника не вдалось виготовити вчасно, ми їх надішлемо Вам поштою. Просимо усіх учасників контактувати з нами та подати адрес отримання медалей. Я організовую ці змагання в 11 раз і повірте робимо це не для галочки, тим паче спонсори і перш за Все "Юкон" та фонд Ігоря Палиці "Тільки разом" підтримують нас не за для галочки. Ще з 1997 року я мріяв, що в Ковелі можна буде провести пробіг і повірте в 2004 році я заснував та організував Ковельський пробіг не "для галочки", а завжди кажу хтось купує автомобіль чи якусь розкіш, а я проводжу пробіг і не малі власні кошти були витрачені для організації 11 пробігів не говорячи про здоров'я та зусилля. Головне ми робимо це для дітей та популяризації бігу, до того ж це приносить задоволення для більшості людей, а для нас це важливо навіть якщо комусь щось і не подобається, спробуйте допомогти в організації або організувати краще, будемо раді, збільшенню кількості якісних пробігів в Україні! Так можна сказати не можете не проводьте, та ми хочемо рости в організації і це нам вдається, ви не бачили інших пробігів, а навіть і на Берлінському марафоні коли спортсмен фінішував і встановлював світовий рекорд він не був направлений у відповідний фінішний коридор і мало, що не травмувався коли перестрибував фішки для переходу в інший коридор. Хто не працює той не помиляється! З повагою, Голова Спортивного клубу "Ковель" Засновник та організатор Ковельських пробігів Тренер ОДЮСШ інвалідів голова комітету розвитку федерації легкої атлетики Волинської області Член комітету позастадіонних пробігів ФЛАУ Координатор стартів та фінішів Київського напівмарафону, марафону, триатлонів Учасник міжнародних пробігів з 1997 року кількість яких сягає більше тисячі Досвіду достатньо, щоб робити якісні пробіги та не завжди це виходить через брак людей та коштів які б дали змогу це зробити краще. Запрошуємо всіх до співпраці!!!
Організатори Показати IP 10 Травня 2016 15:55
Катерино, ми просимо вибачення за незручності, якщо такі мали місце. Стосовно медалей, сталася помилка на виробництві, під час виготовлення нагородної атрибутики. Відтак, ми змушені були вилучити їх із процесу нагородження, а на виготовлення нових фізично не вистачало часу. Втім, запевняємо, кожен, хто брав участь у півмарафоні отримає медаль поштою. Дякуємо за участь у заході.
Випадковий бігун Показати IP 11 Травня 2016 18:22
Ви би хоча б домовились, що людям казати: "помилка виробництва" чи "роботи над покращенням дизайну" (мабуть, не було видно напису Тільки разом на медалі?) :) Сергій, а коли людям реєструватись? Якщо порівнювати з тим же Київським півмарафоном, то там реєстрація розпочинається майже за рік! РІК!!! А це 350+ днів!!! І додайте ваших скільки там було 20 чи 25 днів на реєстрацію. Добра половина з яких була без Регламенту. А про маршрут я взагалі мовчу - про нього дізнавались вже перед стартом, але через жахливий звук навіть еліта (а вони стояли ближче) не все почули, і на першому малому колі бігли як на велике. Пишу не для критики, а для "можливості для навчання". P.S. І, напевно, це орги мають зв'язуватись з кожним бігуном, вибачатись, і обговорювати зручний спосіб доставки. Чи офіційним змі забігу є коментарі но новостних сайтах? P.P.S А результати забігів теж в коментарях шукати? Бо в жодних "офіційних джерелах" їх не видно. Мова про любительский забіг, а не ЧУ
... Показати IP 11 Травня 2016 20:43
А коли їх взагалі очікувати, цих медалів???
Сергій Панасюк до ... Показати IP 13 Травня 2016 22:05
Дякую за уважність, і хочу Вас запевнити, що вся інформація написана правдиво, так як я писав про те,що часу на виготовлення металевої медалі взагалі не було після того коли дизайн був надісланий до виробника, і тоді щоб якось спасти ситуацію вирішили зробитии медалі з плексиду. Мої колеги організатори відписали про помилку на виробництві, під час виготовлення нагородної атрибутики яку виготовляли саме з плексиду і ці медалі були в Ковелі, але через помилки в написі назви пробігу, на нагородження ці медалі вирішили не використовувати. Так часу для реєстрації було мало, але хто хотів той зареєструвався! Що до коментарів на сайті ЗМІ, надав вичерпну інформацію по суті. Що до додаткової інформації від організаторів, вона буде надіслана кожному учаснику пробігу додатково, коли буде відомо дату отримання металевих медалей для зручного способу доставки. Завітайте будь ласка на сайт СК"Ковель" http://www.kovelsport.com.ua і в папці 2016 пробіг ви побачите результати які були вже на наступний день.
Helena Показати IP 11 Травня 2016 22:08
Хочу подякувати дівчатам та хлопцям, що стояли на пункті роздачі води та губок. Ви молодці!!!
... Показати IP 22 Травня 2016 21:05
Так медаль взагалі буде???