USD 39.70 40.00
  • USD 39.70 40.00
  • EUR 41.52 41.84
  • PLN 8.84 8.90

Медики лікарень сходу відверто зневажають поранених бійців АТО, - Літковець

4 Липня 2015 13:14
Менталітет місцевого населення сходу дуже специфічний. І важко визначити, підтримують жителі сходу українську армію чи ні. І навіть якщо «проти», то вголос це мало хто каже, – запевняє відомий волинський політолог, а віднедавна заступник командира 17 окремого мотопіхотного батальйону Збройних Сил України Тарас Літковець у радіопередачі «Український вимір» ВОДТРК.

- Ті, хто не за нас, цього не демонструють, хоча були випадки, коли просто казали, що ми – окупанти, фашисти. У місті Дзержинську є, наприклад, місце, де на паркані величезними буквами написано «17 батальйон – окупанти», а на другому – «17 батальйон – фашисти». Я рідко бачив, щоб так висловлювали місцеві жителі свою ненависть до українців, може було 4-5 разів, - розповідає Літковець.

- Зокрема, бачив як п’яний бомж на ринку вигукував антиукраїнські гасла, але зі мною був командир взводу, то він йому крикнув: «Замовчи, або вистрелю», то тоді бомж заспокоївся. Також був випадок, коли в магазині не захотіли розміняти купюри. Мені потрібно було розміняти дрібні гроші на крупну купюру, бо ми з бійцями скидалися родичам наших загиблих побратимів і солдати поздавали дрібні гроші, а я хотів поміняти, щоб менше було. І в магазині побачив, що в однієї жінки-покупця була купюра 500 гривень, то я запитав в неї: «Ви мені розміняєте?», а вона мені зневажливим тоном каже: «Нет, вам я не поменяю». То я й сказав їй: «Я Вам нічого поганого особисто не зробив». А вона мені відповіла: «Вы нет, а вот другие сделали. Мы очень хорошо жили, пока на нас не напали украинцы». Тут вже я не стерпів і обурився: «А Ви де жили? Це ж була Україна до 2013-2014 років, – розповів Тарас Літковець.

З його слів, місцева влада, органи місцевого самоврядування, міліція, виконавчі органи, співпрацюють з армією, допомагають їй. Але працівники місцевих лікарень часто відкрито і зневажливо обурюються, коли їм доводиться лікувати поранених бійців АТО.

«Населення сходу в масі своїй російськомовне. І там українську мову можна почути рідше, ніж в Луцьку – російську кілька років тому. І вони себе не ідентифікують етнічно. А коли прямо питаєш: «Ти хто? Чи Ви хто?», то вони відповідають «Ми православні слов’яни». А питаю: «Коли в церкві останній раз були?», то виявляється, що вони не те, що не були, але й дуже часто взагалі не хрещені. Тобто обряд хрещення не проходили, в церкву жодну не ходять, але вони знають, що Київський патріархат – це погано і так далі. І коли пояснюєш, що такої національності як слов’яни зараз немає, то вони цього не розуміють. Культурно-освітній рівень того регіону в кілька разів нижчий, як на Волині, де також низький», – зазначив Тарас Літковець.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Редакція сайту прийняла рішення тимчасово закрити коментування під новинами, які стосуються військових подій на сході.
В Україні триває війна, зокрема інформаційна. Таким чином, ми не можемо допустити, щоб ресурс Інформаційного агентства Волинські Новини використовували як майданчик для дестабілізації ситуації.


Утім нам важлива думка нашого читача, тож запрошуємо до обговорення публікацій на сторінках агентства в соціальних мережах.
Loading...
Система Orphus