USD 37.25 37.45
  • USD 37.25 37.45
  • EUR 40.15 40.45
  • PLN 8.80 8.90

На Волині батько шести дітей отримав повістку

18 Травня 2015 09:39
На Волині повістку отримав батько шести дітей. А під час медкомісії на скарги чоловіка ніхто уваги не звернув. Про це в мережі інформує правозахисник Василь Нагорний.

"З 27 квітня розпочалася п’ята загалом хвиля мобілізації, за успішність якої кожен голова РДА відповідає головою" (с) П.Порошенко. Схоже, дехто аж занадто перейнявся своєю головою та забув, що в цій державі, як це не смішно звучить, діють певні Закони", - пише Нагорний.

З його слів, 40-річний мешканець села Ловища Турійського району Ігор Зубрицький отримав повістку з’явитися у комісаріат Володимира.

"Батько 6-ти дітей (5 неповнолітніх, одній 18 років) заніс у військовий комісаріат відповідні документи, сподіваючись, що на цьому його мобілізація до оголошення воєнного стану відстрочується. Однак Ігорю подзвонили і наказали прибути "з речами". На несміливі заперечення, мовляв, в мене ж більше трьох дітей, йому заявили щось таке: - У Володимирі формується бригада, два тижні треба побути на зборах (!) і поїдеш додому. Мабуть, бійці першої хвилі пам’ятають схожі обіцянки… У комісаріаті мали б знати вимоги статті 30 ЗУ "Про військовий обов’язок і військову службу" - "від проходження зборів звільняються (крім резервістів) військовозобов'язані, які мають трьох і більше дітей віком до 16 років".

Медкомісію Ігор, каже Василь Нагорний, проходив так само, як хлопці 51 ОМБР при першій хвилі мобілізації -

на скарги чоловіка на здоров'я ніхто уваги не звертав.

"Зрештою, Ігорю знову зателефонували з комісаріату і попередили, що в разі не явки 19 травня, до нього завітає міліція, затримає і силою доставить".

Сам же волинянин зізнається: "Я не проти воювати, але якщо є такий Закон і ніхто не хоче гарантувати, що мої діти не будуть голодні, а господарство буде доглядатися (голова сільради лише розвів руками), то що мені робити".
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Редакція сайту прийняла рішення тимчасово закрити коментування під новинами, які стосуються військових подій на сході.
В Україні триває війна, зокрема інформаційна. Таким чином, ми не можемо допустити, щоб ресурс Інформаційного агентства Волинські Новини використовували як майданчик для дестабілізації ситуації.


Утім нам важлива думка нашого читача, тож запрошуємо до обговорення публікацій на сторінках агентства в соціальних мережах.
Система Orphus