USD 27.20 27.34
  • USD 27.20 27.34
  • EUR 30.75 30.90
  • PLN 6.60 6.72

Рада скоротила термін служби за контрактом до 6 місяців

Зміни до закону "Про військовий обов'язок і військову службу" щодо строків військової служби за контрактом ухвалила Верховна Рада. Про це інформує УНІАН.

За відповідний закон (№ 2356а) проголосували 253 із 337 народних депутатів, зареєстрованих в сесійній залі.

Один з авторів законопроекту, народний депутат Тетяна Чорновол зазначила, що "у вересні почалася демобілізація, але ті люди, які провоювали найскладніший рік війни, багато з них хотіли б продовжити службу, хотіли б підписати контракт, але нинішній закон дає можливість підписати контракт від трьох років".

З її слів, цим законопроектом пропонується надати можливість підписання короткострокових контрактів, щоб бійці, які демобілізовуються, могли підписати контракт на 6 місяців з правом пролонгації.

"Це зараз надзвичайно потрібно всій країні, тому що люди, які захищали нашу країну цей найскладніший рік, здобули безцінний досвід, і ми надзвичайно зацікавлені, щоб частина з них залишилася на фронті і навчала новачків мобілізованих", - наголосила Чорновол. Вона додала, що цей законопроект "підтримали як Міноборони, так і Генштаб".

Чорновол наголосила, що такий контракт може підписати "той військовослужбовець, який відслужив вже 11 місяців". "Тобто, ті люди, які вперше йдуть на мобілізацію, не мають право підписати такий короткостроковий контракт на півроку, бо вони йдуть на рік",- пояснила вона.

Голова комітету ВР з питань безпеки і оборони Сергій Пашинський наголосив, що цим законом не змінюються умови розірвання контракту, тобто вони залишаються такими, які є в нинідіючому законодавстві.

Відповідаючи на запитання народних депутатів з приводу рівня заробітної плати для військовослужбовців, Пашинський зазначив, що в бюджеті на 2016 рік передбачатиметься збільшення зарплат з тим, щоб фактично їх прирівняти до заробітної плати, яку отримають сьогодні патрульні, тобто до 8 тисяч гривень.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу

Реклама
Loading...

Редакція сайту прийняла рішення тимчасово закрити коментування під новинами, які стосуються військових подій на сході.
В Україні триває війна, зокрема інформаційна. Таким чином, ми не можемо допустити, щоб ресурс Інформаційного агентства Волинські Новини використовували як майданчик для дестабілізації ситуації.


Утім нам важлива думка нашого читача, тож запрошуємо до обговорення публікацій на сторінках агентства в соціальних мережах.
Loading...
Система Orphus