USD 39.55 39.84
  • USD 39.55 39.84
  • EUR 39.65 40.00
  • PLN 9.75 9.90

Ексльотчик злив Росії дані для удару по Луцькому аеродрому: в СБУ показали, як виявили шпигуна. Відео

22 Березня 2020 22:12
Один з кращих штурманів, який служив до 2004 року на військовому аеродромі Луцька, виявився російським шпигуном. Він не лише зливав Росії дані для авіаудару по аеродрому в мирному Луцьку, але й втягнув в це мережу інформаторів, серед яких – лучани. В Службі безпеці України розказали і показали, як вислідкували шпигуна та затримали його.

Ще на початку березня контррозвідники Служби безпеки України затримали під час перетину державного кордону керівника агентурної мережі ГУ Генштабу ЗС РФ – українського громадянина, колишнього військовослужбовця ЗС України. Це колишній льотчик, «який ненавидів країну, котрій давав присягу», Віталій Синельников.

Чоловік намагався вивезти секретні документи – світлини ключового оборонного об’єкту на території Західної України, Луцького військового аеродрому. Тут дислокується 204-та севастопольська бригада, виведена з окупованого Криму.
Як зазначила речниця УСБУ у Волинській області Іванна Поліщук, дані, які вивозив Віталій Синельников, могли бути використані для проведення терористичного акту на території аеродрому. Так, він уже встиг передати інформацію про маршрути та координати, за якими можна завдати авіаційних ударів по режимному об’єкту.

У поле зоре контррозвідки Віталій Синельников потрапив із початку війни на сході, адже вербував інформаторів і навіть створив цілу мережу з них. Окремих агентів серед авіаторів він використовував «в темну». Один з них – луцький авіалюбитель Ілля Сметанін. Чоловік каже, що прямих питань Синельников не задавав, натомість уточнював скільки бортів літає тощо.

Детальніше – в сюжеті.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 74
БЕТМЕН Показати IP 22 Березня 2020 22:30
от падла.......
Тарас до БЕТМЕН Показати IP 23 Березня 2020 08:39
Завезена 5-та колона складає 25% населення України.
Том до Тарас Показати IP 25 Березня 2020 07:15
А, може, таки 73%?
Анонім до БЕТМЕН Показати IP 23 Березня 2020 09:46
Ги ги Що там насправді ніколи не розкажуть. Військові супутники бачать набагато краще ніж ті з яких знімають гугл карти, Аеродром будувало Міноборони СРСР отже всі плани є десь в Москві.
Кавпак до БЕТМЕН Показати IP 23 Березня 2020 13:22
Маладогвардєйцьі Сметаніна пора іти в партізаньі
АС Показати IP 22 Березня 2020 22:37
Довічне зраднику
Мах до АС Показати IP 23 Березня 2020 07:13
Яке довічне? Розтріл. Я же маю його кормити за свої податки!
віктор до АС Показати IP 24 Березня 2020 12:03
Обмімяють
ввв Показати IP 22 Березня 2020 22:44
Мда... . Що тут сказати ? Дебіл він і є дебіл.Даремно введений мараторій на вищу міру покарання. Не було би ні зрад,ні корупції,ні жорстоких вбивств,згвалтувань та розкрадань в особливо великих розмірах.
Петро до ввв Показати IP 23 Березня 2020 07:01
Якій мораторій під час 6го року війни? Те що війну війною назвати бояться, щоб не обідити "партньорів" треба судити і верхівку, які придумали АТО і ООС. (ООС - Операція Об'єднаних Сил. Об' єднаних з КИМ? З агресором?)
122 Показати IP 22 Березня 2020 22:46
а навіщо вивозити на флешці, якщо можна тупо залити на якийсь файловий ресурс?
Анонім до 122 Показати IP 22 Березня 2020 23:15
а бабло одержати
33-ій до 122 Показати IP 22 Березня 2020 23:40
Всі відправлені файли "моніторяться".
А ХА ХА до 122 Показати IP 22 Березня 2020 23:49
думаю що це провокація нашої СБУ збирали можливих перебіжчиків а це був фінал операції....
карл Показати IP 22 Березня 2020 22:56
Навіщо він це вивозив,якщо це все тсн показало у своєму сюжеті? Фото і відео....жжесть!
Потурбувалися Показати IP 22 Березня 2020 22:58
Як мудро було відновити військомий аеродром серед 250 000 міста! Порушенківські прихвостні справжні послідовники комуняцьких вождів все для людей! Сволоти
Че Показати IP 22 Березня 2020 22:59
гастрельять...
Джек Показати IP 22 Березня 2020 23:05
Аххахахаха)))))ШО ТУТ ЗЛИВАТИ????ЗАЙШОВ ГУГЛ МАПС І ВСЕ ШО ТРЕБА ПОБАЧИВ!НАЙШЛИ МЕНІ ....хахахах
х\єк до Джек Показати IP 23 Березня 2020 15:04
От, я будучи твоїм командиром дав би тобі карту з гуглмавп, рюкзакк тротилу і сказав би: "Синок, пі\дуй взривай - у тєбя жє карта!". - І що би ти (і твої плюсіонєри) заспівало у відповідь недолуге? - Обіср***ось би мабуть без попердньої розвідки НА МІСЦІ вчиняти диверсію?
хехъ до х\єк Показати IP 24 Березня 2020 09:43
Он, будучи твоим подчиненным сказал бы - купи дрон, скупердяй, и нанеси удар с воздуха)). Плохой ты командир, двоечник.
кацапа до хехъ Показати IP 24 Березня 2020 12:24
Тихий дрон не підніме 25 кг вибухівки, щоб підірвати бетонний капонір, а той, який зможе підняти - засічуть... Запитай у Смєтаніна - он в курсє.
Лучани Показати IP 22 Березня 2020 23:24
Аеродром не є таємним місцем, він зображений на супутниковій карті! Не бачу сенсації! Розташування аеродрому відоме цілому світу! І розміщення ескадрильї також!
Анонім Показати IP 22 Березня 2020 23:48
Хм. Так в новинах все і так показали, немає вже чого вивозити.
Ірина Показати IP 22 Березня 2020 23:53
Пікун Адам це твій дружок?
Ігор Показати IP 23 Березня 2020 05:12
Оце справді злив)))...розповісти про аеродром радянських часів.... мабуть гру Расєї вирішили також нормально підзаробити, треба було створити видимість роботи))), а той козачок як інструмент... і тут все завалив
Сергей Показати IP 23 Березня 2020 06:21
Спутники такую работу делают прекрасно. Чем то не тем попахивает.
сєрГЄЙ до Сергей Показати IP 23 Березня 2020 15:06
Що "дєлают спутнікі"? - Показують що знаходиться в бетонному капонірі - склад бомб і ракет, чи склад кальсонів? Експерди диванні...
хехъ до сєрГЄЙ Показати IP 24 Березня 2020 09:47
может, ты кальсоны будешь хранить в капонирах и круглосуточно их охранять? спутники имеют такое разрешение, что укажут номер подьезжающего бензовоза, а инфракрасная оптика - степень готовности самолетов. Кто еще диванный эксперт...
кацапа до хехъ Показати IP 24 Березня 2020 12:27
А якже, чули про кацапські нєімющієаналохов спутнікі, які бачать замасковані під паливозаправники кальсоновози.
Палач Показати IP 23 Березня 2020 07:18
Всмислі він нічого не росскаже? А катування? Зажміть паро раз в тискі його брудні рукі. То заговорить. Можна розкаленим металом витягнутити. Багато є варіантів)
Лучанин Показати IP 23 Березня 2020 07:25
Поки будувались гуртожитки для військових і і проводились підземні комунікації, карти аеродрому обійшли не один десяток людей. Що вони могли з ними зробити невідомо нікому. Відповідальність і охорона об‘єкту на слабкньку двієчку. А військові з Бельбеку своїми силами намагаються хоч щось зробити для свого благоустрою. А інші військовослужбовці напевно забули вислів»військова чи державна таємниця» Ходять і патякають де стоять боєздатні літаки, аде просто так для муляжу. Потрібно вже давно там запровадити жорсткішу охорону і провести роз‘яснювальну роботу з військовими.
.. Показати IP 23 Березня 2020 07:28
Забули перевірити колишнього советського воєнного ,українофоба, власника Японського авторая, який відкрито ненавидить українців та закликає до зміни влади.
Олександр Показати IP 23 Березня 2020 08:05
Розстріл, і тільки тоді буде порядок, одного - другого - задумаються, що пора працювати на інтереси України а не запродуватися всім хто платить.....
Лол Показати IP 23 Березня 2020 08:33
Попахує простою поставновою. Все це можна побачити з Гугл мапс і до того ж там місцеві ходять без проблем біля аеродрому.
Якось так до Лол Показати IP 23 Березня 2020 09:33
Агент фсб - ми тут скачали супутникові знімки з гугл мапс, нам потрібен шпигун, а то ми нічого не панімаєм.
Суддя Показати IP 23 Березня 2020 09:29
1700грн штрафу і заборона займати військові посади протягом року.
прокурор до Суддя Показати IP 23 Березня 2020 09:53
ххаахаха жжош
!!! Показати IP 23 Березня 2020 09:35
Чому Ви всі думаєте, що той "развєдчік" передав тільки загальновідому інформацію? Всім в новинах довели, те що дозволено довести - те що можете побачити і самі в інтернеті. А щодо точної дислокації, розрахунків, що лежить на складах, як діє розрахунок при нападі чи провокативних діях, який рівень підготовки і це лише початок. Кожен літак прив_язаний до конкретного розрахунку і виконує власну функцію.
Анонім до !!! Показати IP 23 Березня 2020 10:08
Не повіриш, з десяток термобарів і всі розрахунки без ніякої серетної інфи тютю, і не треба паритись з шпіонами.
до Анонім до Анонім Показати IP 23 Березня 2020 12:01
звісно, а чим їх доставити? з літака скинути - треба пройти ППО над територією 2/3 країни, в т.ч. над Києвом. З території Білорусі навряд можна щось чекати, не ті відносини зараз в Рашки з бацькою. Він не дурний чоловік і в себе повторення Криму не допустить. Удар балістичною ракетою навіть не розглядаємо, зараз не часи Карибської кризи. Та й тактика наших братів за роки війни була лише підступною, там артою чи градами втиху крити з своєї прилеглої території. Крилатою ракетою - не дістати, дальність їх найсучаснішого тактичного комплексу ""Іскандер" лише 500км. Та й знову, 5а таке зважитись - це заявити на весь світ, що це ми, іхтамнети так не діють. І Луцький аеродром з півтора десятком досить застарілих літаків - це не Пентагон, це не стратегічна ціль. Тому цінність таких данних видається дуже посередньою.
Анонім до до Анонім Показати IP 23 Березня 2020 14:07
Во во Цінність інфи про усім відомий аеродром с сушками така що зразу робиться ржачно. Таке робиться без шуму і пилі, а не по тсн на весьсвіт. Площадні цілі особливо прикалують, це ж треба як мінімум десь з під Ровно бити РСЗВ. А ще подивися дальність Калібру.
хехъ до до Анонім Показати IP 24 Березня 2020 09:54
у вас слабая техническая подготовка. Есть еще такие самолеты, как Ту 160 и ту22, носящие крылатые ракеты повышенной дальности. Далек от мысли, что у плешивого действительно есть гиперзвук, во всяком случае, тот, который стоит на вооружении и в достаточном количестве, но и модифицированные с повышенной дальностью имеются, для достижения цели, тем более, что бомбить капониры нафига? Нужно повредить взлетную полосу. Это как у авианосца. У Советов была тактика. Зная, что авианосец имеет асбестовое противопожарное покрытие, нужно было просто повредить палубу. Врага нужно изучать, уважаемый а не шапками закидывать.
Устим Корнелюк до хехъ Показати IP 24 Березня 2020 14:32
Ту 22 уже давно нєт. Зняті з експлуатації в 90 их роках.
Анонім до Устим Корнелюк Показати IP 24 Березня 2020 22:23
модернізовані літають
хехъ до Устим Корнелюк Показати IP 25 Березня 2020 06:20
при всем уважении - к народному мстителю... Ту 22 используется Пукиным в Сирии. Он, как и Ту160, модифицируется.
Анонім до хехъ Показати IP 24 Березня 2020 22:22
Ту 160 не працює по площадям. Піднімати Ту 160 щоб зробити яму на ЗПС то з гармати по горобцям. За ніч ями не буде :). Аааа ви ж реально думаєте що хтось буде щось бомбити. Реально щоб знищити Україну вон відміняють літературу в школі і лікарні закривають
хехъ до Анонім Показати IP 25 Березня 2020 06:19
вот уж рассмешили))) Какие площади, уважаемый? Вам сказано - повреждение взлетной полосы. Второе. Кто вам сказал, что боеголовка у крылатой ракеты наполнена обычным зарядом. Ее трудно сменить на тактический ядерный заряд? Или это не может быть, потому что это не может быть? Вспомните - что Дудаев говорил об использовании в бомбах ядреных зарядов во время чеченской войны? То не были ядерные заряды, на самом деле, но были зарядами повышенной мощности. Они есть у Америки и Путина.Как дети, чесслово))
Анонім до хехъ Показати IP 25 Березня 2020 14:26
То я сміюся. Пояснюю другий раз. Покроково і повільно. Прилітає наприклад, по вашому, крилата ракета. Попадає в ЗПС. Робиться яма. Приїжджає бульдозер, при його відсутності бат з лопатами або цивільне населення з тим самим інструментом. Опа, ями нема. Ту 160 дарма літав, ракету за пару млн потратили даремно. Або іншими словами: аеродром то не авіаносець.
Лучанка Показати IP 23 Березня 2020 09:43
Того Смєтаніна пів Луцька знає по його словах про Єдиную Могучуюю Росію...і про те що всі українці холопи
шо тут неясно до Лучанка Показати IP 23 Березня 2020 14:09
Того і замели. Свобода слова, зібрань, політичних поглядів, демократія.
Анонім Показати IP 23 Березня 2020 09:50
Маячня для нагнітання обстановки. І так вже по домівках сидимо, транспорт не ходить, хочуть ще гайки закрутити чи що. Куди вже далі
Євробидло Показати IP 23 Березня 2020 09:54
Блін, не хочу фігні писати - но Мені кажеться шо на територію аеродрому попасти не складе якихось титанічних зусиль.
прокурорТ Показати IP 23 Березня 2020 09:55
Мабуть, був у якійсь схемі і не захотів ділитись.
прокурорТ Показати IP 23 Березня 2020 10:03
За 6 років жодної бомби не впало на аеродром і тут раптом комусь щось стрелило.
До СБУ Показати IP 23 Березня 2020 11:21
Мали б ретельніше перевірити Іллю Сметаніна. Він бреше, Він є запасним на випадок арешту Синельникова
Гицель Петро до До СБУ Показати IP 23 Березня 2020 13:25
Якою дорогою ходить сметанін додому?
До СБУ до До СБУ Показати IP 23 Березня 2020 18:54
Сметанін дуже зухвало пропагує "рускій мір" в фейсбучних групах "Збережемо древній Лучеськ" і "ОВАЛ".
Олексвндр Показати IP 23 Березня 2020 14:12
ДІМА ВЖЕ БАГАТО РОКІВ ПРИКУТИЙ ДО ІНВАЛІДНОГО ВІЗКА.
мирослав Показати IP 23 Березня 2020 14:30
без суду і слідстваа - до стівнки
хехъ до мирослав Показати IP 24 Березня 2020 09:57
а сам там не сможешь прислониться? Или - не может быть, потому что не может быть?
Вася Показати IP 23 Березня 2020 15:05
Щось тільки на сайті СБУ такої інформації немає.
Луцьк Показати IP 23 Березня 2020 18:05
Уважно придивіться до Сметаніна І , і його компанії - Левчука Ігоря та ін. Їх легко промоніторити за дописами у фейсбук-групах. Думаю учасників поїздки до Брянська треба тримати на контролі. Хоч на Волині таких кадрів досхочу- одні проросійські, інші - пропольські.
Степан (Крымчанин) Показати IP 23 Березня 2020 18:36
Не буду комментировать содержание, реплики пользователей. По этой теме мне известно следующее. В 1995 году ВСЕ материалы по аэродрому находились у зав отделом экологии Луцкого горисполкома . Фамилию помню-Шигидин. Имя, отчество не помню. Эти материалы были связаны с утечкой 1500 тон топлива из склада ГСМ 2. Лично знакомился с содержанием-схемами размещения всех объектов, отдельно схема трубопроводов, система коммуникаций, схема капониров. В 1995 или в 96 году на аэродроме работала группа иностранных экспертов. Был сюжет об этом на канале "Аверс". Была обширная статья в газете "Волынь" -автор Подгорный. Пару лет ранее Макаров опубликовал факт завоза 10 тон солей цианистой кислоты из Германии под видом краски. Хранилась на складе аэродрома. Как специалист радиоэлектронщик утверждаю-шпионить в банальном понимании нет смысла. Легче и проще взломать сервак МО, либо ВЧ. Что сейчас и делается. Каких либо военных тайн в Луцке просто не существует. Да, еще вспомнил-в 2003 году группа должностных лиц и меров Украинских городов была на совещании в штаб квартире НАТО. Рассматривался вопрос о возможности размещении на территории Украины базы радиотехнической разведки в т.ч и Луцка. Был подготовлен детальный анализ состояния ВЧ на территории Украины. Всё,что я написал находилось в открытом доступе, были публикации в местной прессе. По характеру своей службы я неплохо знаком с Луцком. Раньше я бывал часто, сейчас на пенсии. Бываю реже. Последний раз я был в вашем городе в декабре прошлого года.
Москаль до Степан (Крымчанин) Показати IP 24 Березня 2020 09:09
Верно. Гуляли по подземельям заброшеного КП в Гарадже и в главном зале карты на стенах - действие ВСУ по направлениям. Может еще фотки остались, выложу. Как у Стругацких " Везде валялись пакеты с грифом " Совершенно секретно. Перед прочтением- сьесть!"
хехъ до Москаль Показати IP 24 Березня 2020 10:24
мало ли кто и где, и когда гулял? Брось, москалик. Дураков нет. Нужно быть бесчестным совком чтобы шпионить за народом, среди которого ты живешь. Знаешь, англичане, когда работали на Советы, никто не посмел сдать интересы Англии. НИКТО. Они сдавали интересы Америки и только. Поэтому, ни одному из них не было предьявлено обвинение в предательстве. Усекаешь, что такое аристократы? Эт беспородная масса может все и вся за тугрики сдать. Та, которая после семнадцатого во власть приперлась. Где то так, москаль.
Москаль до хехъ Показати IP 24 Березня 2020 12:20
Смешались в кучу кони, люди... За народом никто не шпионил, народ и влада как бы разные понятия Ким Филби работал не против народа Англии, а против ее власти, и Вам это прекрасно известно. С уважением прочел Ваш пример
хехъ до Москаль Показати IP 25 Березня 2020 08:06
так, пожалуйста, и не смешивайте в кучу. Как говорят - разговаривайте членораздельно. Манера считать собеседника недотепой, привита революционерами. "Контра" и все тута)). Народ и влада - понятия не разные, а единые, абсолютно, ибо влада и есть народ, не лунатики же туда приходят! те, черты, которые вы замечаете у соседа... или не замечаете - есть у любого в правительстве. Филби не работал против власти, как таковой, английской. Его посчитали предателем своего класса, класса "джентльменов" ибо только в Англии (Индии), сегодня, сохранилась до сего дня такая классовое разграничение. Филби и вся "кембриджская четверка", агенты Коминтерна, не Сталина, как они утверждали, работали не на Советский Союз, не против Англии, а ПРОТИВ ФАШИЗМА и США. Кстати, никогда не брали денег (!!) за свою работу. Пятый, Крос, работавший с ними, из "среднего класса", не аристократ - три раза взял деньги, чем вызвал их бесконечное презрение с характеристикой -"человек из среднего класса есть человек из среднего класса". На этом закончим, потому что хочется вам, очень знающему, рассказать об отце Филби...о котором, вы, конечно, тоже знаете))
Анонім до хехъ Показати IP 25 Березня 2020 08:09
прошу прощения за опечатки, не успел исправить)) "такая классовое разграничение"... Сорри.
хехъ до Степан (Крымчанин) Показати IP 24 Березня 2020 10:14
Э, не Степка)) если пенсионер собирал инфу, за пивком, о планах боевой готовности, характере тактического взаимодействия с различными частями, даже гражданской обороны, летными частями НАТО, да мало ли чего, можно с бывшими корешами обсудить?)). Другое дело, получая пенсию от народа, этому же народу срать... ради эфемерного совкового союза, которого уже никогда не будет и не должно быть - хватит (!!!) по граблям ходить - ради амбиций плешивого, который и свой народец -то, через колено перебросил, то это нужно быть кретином, полным. Поэтому, Степан, не надо ля-ля... То, что за старпером с 14 года пасли, так это нужно отдельное спасибо плешивой мартышке из кремля и сказать - он постарался, многоходовочник х..ев, сратег бездарный.
До Степана Показати IP 23 Березня 2020 20:34
чого крисчани-перебіжчики швендяють містами Західної України? сидіть собі в своєму Криму. Або на Расею-матушку їдьте.
salosal до До Степана Показати IP 23 Березня 2020 22:25
То ж він і живе у Росії в свому Криму, що ти тут географії навчаєш.
лучанин Показати IP 24 Березня 2020 12:11
росія про таку ху*ню давно все знає ще з часів срср але те що в нас багато зрадників за гроші це факт
До Степана до salosa Показати IP 24 Березня 2020 13:39
Ти читати розучився? Він не сидить в Криму, а регулярно совається до Луцька. Ще й пенсію отримує, певно і в Україні і на Росії. Вата вона така. З ОРДЛО теж регулярно приїздять за пенсією.
Олексій Показати IP 24 Березня 2020 14:19
это бред какой то. Никакой секретности на объекте нету. Все координаты с точностью до географической секунды видны на Google Maps. Так же по снимкам гугла можно абсолютно четко видеть, куда направлять ракетный удар.