USD 39.65 39.95
  • USD 39.65 39.95
  • EUR 39.83 40.30
  • PLN 9.76 9.95

Міст на трасі Львів-Луцьк, який не ремонтувався 60 років, оперативно реконструюють, – Укравтодор

4 Травня 2021 09:25
3 травня, у Львівській області стався обвал аварійного моста поблизу села Гайок Кам’янка-Бузького району. Мостовий перехід через річку Західний Буг знаходиться на автомобільній дорозі Н-17 Львів – Радехів – Луцьк.

Його було збудовано у 1960 році – відтоді він жодного разу капітально не ремонтувався. Унаслідок обвалу мосту ніхто не постраждав, інформує у Фейсбуці Укравтодор.

Наразі вже організовано об’їзд за схемою (напрямок зі Львова): доїжджаєте до міста Кам’янка-Бузька, там здійснюєте поворот ліворуч і їдете у напрямку міста Великі мости.

Далі дорогою Р-15 до міста Червоноград, а звідти дорогою Т-14-10 до міста Радехів.

У зворотному напрямку діє аналогічна схема руху.
"Понад 5 років штучна споруда перебувала у передаварійному стані. Минулого року міст було включено до списку Національної програми відновлення мостів – реконструкція переходу була запланована на цей рік. Роботи мали розпочатися вже у найближчі місяці.

У 2020 році Служба автомобільних доріг у Львівській області провела тендер на виготовлення проєктно-кошторисної документації. Переможцем тендеру стала компанія ТОВ СІНК ПЛЮС МІКК.

Орієнтовна вартість реконструкції: 74 млн грн.

Які подальші кроки

Проєкт реконструкції вже найближчим часом буде представлено техраді Укравтодору та секції 5 ДерждорНДІ.

Вже після цього буде оперативно визначено підрядника й у максимально короткі терміни розпочнуться будівельні роботи.

Перспектива

Минулого року ми вже мали ситуацію, в якій через обвал мосту були вимушені оперативно будувати новий. Йдеться про міст через річку Чортомлик на трасі Н-23 Кропивницький – Запоріжжя у Дніпропетровській області. За 7 місяців переправу було повністю відновлено. Аналогічно буде реконструйовано переправу через Західний Буг: оперативно та якісно.

Нагадаємо, що масштабне обстеження мостового господарства на початку 2020 року показало, що негайного ремонту потребують 895 штучних споруд по всій Україні. З них 169 – вже у передаварійному стані. Основна причина такого результату – відсутність належного фінансування й ігнорування проблеми десятиліттями.

Власне тому вже у квітні 2020 року за ініціативи Президента України стартувала Національна програма відновлення мостів. Її ціль – оновити майже 1400 штучних споруд до 2025 року. Результат минулого року – оновлено і побудовано 158 штучних споруд. План на цей рік – мінімум 160 штучних споруд. Для порівняння – у 2018-2019 роках оновлювалося лише 30-40 по всій країні", – йдеться у дописі Укравтодору.

Буквально кілька днів тому, 30 квітня, користувач фейсбуку Василь Поплавський попереджав про те, що ситуація – критична. "Владо, ти чекаєш на катастрофу", – написав він та опублікував фото.
Зазначимо, що у коментарях до допису позначили сторінки Максима Козицького та Служби автомобільних доріг у Львівській області. Їм звернули увагу на те, що ця ділянка – дуже небезпечна.

Один з користувачів соцмережі, Дмитро Шайнога, опублікував скриншот листування з Укравтодором. Там йому відповіли, що підрядник вже починає роботи, а на ділянці є поперджувальні знаки.
Інші дописувачі іронічно зазначали, що "буде чудо, якщо міст протягне ще місяць або до Зелених свят". Вже 3 травня після обвалу моста їм констатували: "Не дотягнув".
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 16
Зелений карлик Показати IP 4 Травня 2021 09:45
Які мости, які дороги, якщо є гвинтокрили з Франції? Хоча дороги хай будуть, тільки білі, з Колумбії, наприклад...
Всезнайко Показати IP 4 Травня 2021 09:50
Совєти х*рово побудували!
Луцьк Показати IP 4 Травня 2021 10:34
Жесть. Звичайний мостик. Це навіть не повінь або якісь інші катаклізми. В тюрму автодор
Міщанка Показати IP 4 Травня 2021 10:47
Понад 5 років штучна споруда перебувала у передаварійному стані... і всі ці роки по тому мосту шурували одна за одною перевантажені фури... нікому не спало на думку обмежити цей рух...зате тепер жителі сіл, що працюють у Кам*янці Бузькій чи у Львові, мають винаймати човни
Народна прокуратура Показати IP 4 Травня 2021 11:06
Ця ж траса років два тому була реконструйована. То що той злодійський автодор ремонтував - власні будинки?
Міщанка до Народна прокуратура Показати IP 4 Травня 2021 11:58
траса, але не міст!
Гайок Показати IP 4 Травня 2021 14:34
А яка стаття патріотична, " міст буде зроблено, швидко і якісно", ну десь через 7 !!! місяців, як у Кропивницькому, де теж обвалився. І ці мости мости валяться регулярно по всій Украіні, і іх "швидко і якісно" ремонтують, збільшуючи кошториси до мільярдів, як Кличко у Києві. Коли вже ці осли і клоуни підуть на смітник історіі?
Зубоскалам Показати IP 4 Травня 2021 14:41
Цю трасу знаю давно,ще з совкових часів. Власне трасою вона стала після останнього ремонту.Причому дільниця на Волині в кращому стані ніж в сусідів. До того кусок з Луцька до Гороха,і десь з Малехова до Львова були в відносно непоганому стані. Дільниця Радехів- Кам'янка була кошмаром.Міст ще при совєтах від газончика хитало,не говорячи про сучасні фури. Збудували на торфянику ще й на халяву. Чому його не відремонтували під час останнього ремонту не знаю,можливо а "шо я сі буду мати" спрацювало.На рахунок траси, було б щастям як би всі дороги України були в такому доброму стані.Без перебільшення.
скептик Показати IP 4 Травня 2021 14:43
ой, лихо !!! микола бомбу мав під стріхов. сорок років пролежала. на сорок першім сі зірвала ...
Народна прокуратура Показати IP 4 Травня 2021 15:26
До міщанка. А міст - не частина траси? Чи на вашу думку траса включає лише шар асфальту?
я Показати IP 4 Травня 2021 15:45
допоки сам народ не буде контролювати ремонти, будівництво соціальних об'єктів то таке буде ще найближчих 100 років.
12-34 Показати IP 4 Травня 2021 18:45
1. Частина дороги у Львівській обл. значно гірша, ніж відрізок траси у Волинській обл, тому що крали безбожно на ремонті, і на міст грошей не залишилось.2. 7місяців на ремонт? Вже треба садити уродів автодора за міст і за такий план ремонту. 3. Люди в селах перекриють обїзд і будуть всі через київ чоп крюк робити. 4. Багато розуму треба дятлам в мінтранспорті зробити платний проїзд для долбаних фур з білорусі і росії, які валять на чоп? 5. Начальника львівського автодору ще 10 років назад треба було посадити за те, що машини полем їхали, де дорога рівнішою була. 6.ще можна багато писати про дебілів львівських чиновників, коли дізнаєшся скільки сімей з дітьми тим мостом проїхало в той день
той самий до 12-34 Показати IP 4 Травня 2021 20:18
Після останнього ремонту мене зразу здивував контрас між Волинню і Галичиною,причому в всьому і дорожним полотном, і зупинками в селах, освітлення, розмітко та власне всім. Хоч для львівяків то вищий клас.Мав щастя в Трускавець мандрувати..капець...та й порівняйте дорогу Рівне -Луцьк..та саме ...Ті самі фури, та бездоріжжя сусідів..там просто" шо я буду з того мати"..без" сі "
Яка хата -такий тин Показати IP 4 Травня 2021 19:22
Провести службове розслідування, матеріали скерувати до прокуратури, притягнути до кримінальної відповідальності винних посадових осіб, відшкодувати понесені втрати і збитки ! Для висуванця Галичини Шмігаля - то має стати справою честі, (якщо вона у нього є) !
Andrij Показати IP 5 Травня 2021 08:38
Всех на Колиму ....
Клич ко Показати IP 5 Травня 2021 12:14
Може галичанам шкляний міст зробити? Досвід є.