USD 39.00 39.35
  • USD 39.00 39.35
  • EUR 39.25 39.50
  • PLN 9.76 9.94

На Волині закрили половину автостанцій. Яка причина

12 Січня 2021 20:51
Автостанції, які діяли в невеликих населених пунктах Волині, зачинені. Поки що це відбулося на час карантину, як працюватимуть вони надалі і чи працюватимуть узагалі – невідомо.

У січні мешканців Любомльського району обурила новина: автостанція в Любомлі повністю зачинена.

«Навіть у свята люди їдуть по своїх справах, тільки хіба про них в Любомлі хтось думає? Автостанція закрита, нерентабельно, здається в оренду. А з 08.01. ще і останній прихисток – кафе всередині також закрите згідно з рішенням влади про локдаун... Так куди сховатися подорожуючим, серед яких і діти?» – написав у своєму дописі користувач Yury Kalchik.
Більшість коментаторів почали звинувачувати в усьому місцеву владу. Проте, насправді, місцева громада до такого рішення стосунку не має.

Місцеві автостанції на Волині належать ПАТ «Волинське обласне підприємство автобусних перевезень» (далі – «ВОПАС»). Голова правління компанії Інеса Корнейчук пояснила, що такий захід вимушений.

«Призупинена робота автостанції в зв’язку з карантинними обмеженнями і в зв’язку з обмеженими фінансовими можливостями підприємства, бо нам немає чим платити касирам і тому ми поки призупинили роботу. Нам перевізники гроші не дають за заїзд, тому дуже складно викрутитися з цієї складної ситуації», – пояснює вона причини такого рішення.

З її слів, поки що роботу автостанції призупинили тимчасово на час карантину. Проте наразі невідомо, як далі працюватиме підприємство.

«У зимовий період зовсім мало людей їздить і нам не вигідно. Касири не заробляють на себе, ми вимушені доплачувати їм до мінімалки, яка зросла до 6 тисяч, а з усіма нарахуваннями то 7,5 тисяч», – розповіла Інеса Корнейчук.

Вона переконує: взимку набиралося заледве 2 тисячі пасажирів на місяць, хоча в літній період було, що з Любомльської автостанції їхало 15 тисяч пасажирів. Проте це було буквально два місяці: у липні та серпні, з вересня уже відбувся спад пасажиропотоку. На автостанції донедавна працювало 4 людей, а з 1 січня – троє. Їх поки що відправили у відпустку без збереження зарплати.

«У нас збитки і ми не можемо утримувати не тільки цю, а й інші малі автостанції. Іваничі, Турійськ, Берестечко, Цумань, Шацьк не працюють. А ті, що працюють, теж мають збитки. Зараз дуже складний час, ніхто нам не допомагає, ніхто не позбавляє від податків, зарплата, мінімалка росте, тепло, електроенергія, газ дорожчають. Ніхто нам не допомагає. Ми зверталися і в облдержадміністрацію, і в місцеві ради – нічого. Субвенції за безкоштовний проїзд немає, за пільговиків ніхто не повертає кошти ні нам, ні перевізникам», – повідомила керівниця ПАТ «ВОПАС».

Донедавна на Волині працювало 20 автостанцій, зараз працюють 10-11, а решта – зачинені.

«Наша біда, що водії беруть пасажирів без квитків, а ми не можемо змусити всіх пасажирів іти в касу», – додає Інеса Корнейчук.

До слова, влітку ПАТ «ВОПАС» виставило на продаж три автостанції: у Цумані, Локачах і Рожищі.

«Хочемо продати, чи дати в оренду, щоб покрити збитки, бо не можемо розрахуватися з перевізниками, але поки що нічого не продали. Сьогодні збитки компанії становлять 3,5 мільйона гривень», – резюмує вона.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 23
Справедливий Показати IP 12 Січня 2021 21:06
Автостанції вистачило розуму закрити, а оприлюднити адекватний графік руху автобусів не вистачило розуму.Навіть на сайті ВОПАС найти графік виїзду автобусів із райцентрів неможливо.Таке враження , що Інесса Корнейчук найнерентабельніша автостанція області
перевізник до Справедливий Показати IP 13 Січня 2021 21:24
так закрита автостанція,де тобі графік вивісити? там де квитки купляв отам і графік, зрозуміло,а якщо ні то зайди на сайт і подивись
скептик Показати IP 12 Січня 2021 21:11
догаспідарувались
Народна прокуратура Показати IP 12 Січня 2021 21:14
Впевнено йдемо у Європу !!!! Загалом,це узгоджується з планами уряду - дороги будуть платні, тож для чого ці автостанції, хай раби сидять вдома й садять картоплю, а то придумали собі - їздити в інші міста. Будемо як у Середньовіччі - далі свого села ніхто не виходитиме. Щось усе вказує на наближення соціального вибуху, на жаль...
Контролер до Народна прокуратура Показати IP 13 Січня 2021 10:22
Голосуйте за зе знов...
Геть Показати IP 12 Січня 2021 21:18
Пережитки совка! Верніть Волині воли.
Лучанин Показати IP 12 Січня 2021 21:23
Все би нічого, якби не один маленький нюанс. Щодо тих мешканців району, яких так обурила ця новина (який кашмар!!). Думаю що більшість з них не в касі квиток купує, так? А платить водію, бо так дешевше. Ну, то ж бідний дядько (тітка), з села приїхали, копійки лишньої немає... Ну, і інші причитання в такому дусі, які всі чули по сотню разів. А за рахунок чого різниця між ціною в кассі і у водія - подумати вони не хочуть, правда? Що різниця ця - якраз станційний збір, страховий збір, і інші непотрібні нашим героям "побори". Про страховку теж же думати в нас не прийнято, правда? До того моменту, як щось, не дай Бог, станеться? Підсумовуємо відповіддю на питання наших героїв. "Так куди сховатися подорожуючим, серед яких і діти?" - мерзнути на вулиці, оскільки іншого варіанту вже на жаль немає.
666 до Лучанин Показати IP 13 Січня 2021 07:10
Перше. спробуйте виїхати з автостанції міста Львів без квитка, заплативши водієві. Друге. Як бути зі страховкою тим, хто сідає на проміжних зупинках?
Свідок до 666 Показати IP 13 Січня 2021 11:59
Перше. Зі Львова з автостанції 2 - елементарно через дорогу водії охоче забирають всіх! Друге. Водій на вимогу дасть квиток з печаткою, що в є страховкою.
666 до Свідок Показати IP 13 Січня 2021 13:59
ах-ах) Перше. хто і що забороняє брати пасажирів "через дорогу" в будь-якому місті? Друге. Ви, особисто, брали страховку, у водія з Луцька? Тільки ляля не треба.
перевізник до Свідок Показати IP 13 Січня 2021 21:27
квиток тільки в касі,все остальне це бутафорія квитка,і гроші водію в кишеню
Справедливий до Лучанин Показати IP 13 Січня 2021 09:35
Вимушений роз'яснити пані директорці ВОПАС Інесі , що обурює те що навіть розкладу руху автобусів неможливо дізнатися
Євробидло Показати IP 12 Січня 2021 23:31
Спочатку самі не купують квиток в касі - і тим самим роблять автостанцію нерентабельною. Е - економіка. П - полішук.
Анонім Показати IP 13 Січня 2021 09:10
Купуйте квитки - і буде вам автостанція. Хто буде утримувати потрібну вам автостанцію з благодійності? Дуже часто спостерігаю, як за шлагбаумом автостанції біля Варшавського ринку в автобус сідають пасажири. Їм і на думку не спадає - що квиток - це їхня страховка на випадок аварії, їм і на думку не спадає, що гроші йдуть у кишеню водію, а потім це дає можливість заявляти, що перевезення нерентабельні і піднімати ціни на квитки. Хочете якості, хочете законносі - не старайтеся обійти закон і правила.
Справедливий до Анонім Показати IP 13 Січня 2021 09:40
Пані Інеса а Ви спробуйте дізнатись час руху автобусів десь із Турійська до скажімо Луцька.А вже тоді будем пробувати купити квиток
Контролер Показати IP 13 Січня 2021 10:19
Смішно. В кожній автостанції є арендарі, перукарні, магазинчики тощо, - мабуть ВОПАСівці вважають, що це їхні гроші, а на утримання мають іти кошти з квитків, яких у них навіть немає кому продавати.. Чому бідний??!? Бо........
Пасажир до Контролер Показати IP 13 Січня 2021 23:14
Типічно українська натура Ви - дайте пити бо так хочу їсти ,що нема є де переспати
Ольга Показати IP 13 Січня 2021 12:20
...бо навіть в Луцьку (не рахуючи Ковель, Камінь-Каширський та інші автостанції) ходять *мужички* і мало не на пів-автостанції гукають : * КОМУ НА РІВНЕ-ДУБНО-КАМІНЬ-ШАЦЬК?* і т.д.,і так на всі напрямки,і це явно не водії автобусів,а саме бусів-нелегалів, які не те що пасажирів не страхують, а й взагалі ніяких документів не мають. То невже Інеса Корнейчук не може з ними навести порядок хоча би по автостанціях, щоб хоч вони не забирали пасажирів,яких і так при нинішній ситуації не густо?
Лучанка до Ольга Показати IP 13 Січня 2021 14:42
А для чого робити мужичків які " золотять ручку " директору автостпнції,а та вже з Інесою ділиться. Гроші явно не йдуть на благоустрій автостпнції
666 до Лучанка Показати IP 14 Січня 2021 05:12
швидше за все тому що АС зробили ... продовженням ринку. І ставлення таке ж.
Пасажир до Ольга Показати IP 13 Січня 2021 22:28
Ви спочатку ,щось зробіть для людей самі,а тоді побачите.
Правильно зробили Показати IP 14 Січня 2021 10:05
А який сервіс для пасажира може надати автостанція на сьогодні? Цигани, бомжі, платний туалет, холодний і смердючий зал очікування, купа легкових автомобілів через які не може безпечно проїхати автобус по території АС? Можливо є на території мережа Wi-Fi? За кордоном в кожному автобусі стоїть міні касовий апарат і водій без проблем видає квитки, все чітко, прозоро і без всяких накруток автостанцій. Автостанції на Волині це повна совдепія, керівництво думками застрягло в 60 - 70 роках через це і мають проблеми.
пасажир до Правильно зробили Показати IP 14 Січня 2021 20:20
закордоном за все платять,а такі як ти привикли все нахаляву а якщо своє то в три дорога,так не буває...