USD 39.70 40.00
  • USD 39.70 40.00
  • EUR 39.90 40.20
  • PLN 9.86 10.10

Білорусь з 18 листопада припиняє постачання електроенергії в Україну

17 Листопада 2021 18:46
Білорусь перестане постачати електроенергія в Україну. Постачання припиняться вже з завтрашнього дня, 18 листопада.

Про це повідомляє УНІАН з посиланням на Белта.

Відзначається, що рішення прийняте в рамках встановленого порядку взаємодії за контрактом, який сторони підписали раніше.

«Можливість подальшого здійснення постачання електроенергії в Україну буде розглядатися білоруською стороною з урахуванням технічних можливостей», – йдеться в повідомленні.

При цьому на сайті Міністерства енергетики Білорусі повідомляється, що 17 листопада автоматично був відключений від мережі перший енергоблок Белаес. Фахівці нібито проводять діагностику та аналіз роботи систем.

26 жовтня 2021 року компанія «Укренерго» провела аукціон з розподілу доступу до міждержавних перетинів електромереж на листопад 2021 року. За результатами аукціону українські компанії викупили можливість постачати електроенергію з Росії в обсязі 2,2 ГВт і з Білорусі – 900 МВт.

2 листопада Україна через дефіцит потужності в енергосистемі запросила аварійну допомогу з енергосистеми Білорусі в обсязі 500 МВт та зі Словаччини через Бурштинський енергоострів в обсязі 100 МВт. Україна тричі за 2021 рік просила аварійні постачання електроенергії.

8 листопада компанія «Беленерго» повідомила про припинення експорту електроенергії до України.

«Беленерго» повідомляє, що з листопада 2021 року постачання електричної енергії в ОЕС України на основі раніше укладених рамкових контрактів не здійснюватиметься. Укладання нових рамкових контрактів також не планується«, – йшлося у листі.

Надалі українські енергетичні експерти зазначили, що згідно з листом компанії «Беленерго», експорт електроенергії буде припинено виключно за рамковими контрактами, водночас як за всіма іншими видами контрактів постачання можуть продовжитися.

11 листопада Україна знову запросила аварійну допомогу з енергосистеми Словаччини обсягом 100 МВт.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 17
Лучанин Показати IP 17 Листопада 2021 18:55
Отакої, опять дрова рубить
12345 до Лучанин Показати IP 18 Листопада 2021 18:15
Зе вгробив атомну і теплову електроенергетику України. СВІДОМО.. То що ви хотіли, він свідомо ставить Україну у залежність від парашки і її сателітів.
Дідо Показати IP 17 Листопада 2021 19:16
Ви ж збираєтеся в європейску мережу, от і купуйте в Європи, як думаєте ціни подростуть?
Лучанка до Дідо Показати IP 17 Листопада 2021 20:59
Писати навчися!
Пер до Дідо Показати IP 18 Листопада 2021 18:18
А після Майдану ми експортували електроенергію. А при совкод*очерах ...
Ок! Показати IP 17 Листопада 2021 19:31
Тим бистріше теперішні коміки зникнуть з України!
Анонім Показати IP 17 Листопада 2021 19:55
Хто не скаче, той москаль. Або білорус. Бо не мерзне.
Сижу курю Показати IP 17 Листопада 2021 20:09
Якась картопляна комуна поводиться так, ніби найбагатша держава у світі.
777 Показати IP 17 Листопада 2021 20:37
Поздравляю,доп.........лись.
Зелебобик Показати IP 17 Листопада 2021 20:50
Зеленский торжественно объявил, что Украина не будет покупать уголь у сепаратистов, вместо него в наши порты уже идут 7 судов с американским углем, который обойдется в 5 раз дороже. Так что для Зеленского вы лохи.
Зелебобику Показати IP 17 Листопада 2021 21:30
Та ми лохи ще з 2014 року для *партнерів*.
Анонім до Зелебобику Показати IP 18 Листопада 2021 00:31
Треба будувати свічковий завод, не треба нам їхній газ і електрика! Поскачем там дивись і зима закінчиться!
Анонім Показати IP 18 Листопада 2021 10:27
перш чим тявкати визнаєм ми чи не визнаєм треба було подивитись чи наші економіка має зиск з Білорусії..а так ...може Німеччина нам продасть бо ж ми своєї немаємо. ні газу видубувати не можем ні світла...
Рузвельт до Анонім Показати IP 18 Листопада 2021 13:58
То так нам Європа допомогти хоче і ліс наш бере і землю купує скоро рабами зробить , але головне шо в Європі
Коля Показати IP 18 Листопада 2021 13:54
В Україні 5 атомних електростанцій , а ми купуємо електроенергію . Далі кричіть , шо Крим ваш і Україні слава….
Порох до Коля Показати IP 18 Листопада 2021 18:24
Якраз тоді, коли при владі були патріоти, після Майдану, Україна продавала електоенергію. А при цих російських агентах єрмакошефірах Україна поставлена в залежність від параши і її сателітів. От так то ... ДУМАЙте!!!
Коля до Порох Показати IP 18 Листопада 2021 22:41
Твої патріоти продали Крим , торгували з Росією, а іншим били по рукам, приватизовували обленерго, грабували армію з Свинарчуками … ще можна до ранку писати , що патріоти «наробили» для Украіни