USD 39.60 39.90
  • USD 39.60 39.90
  • EUR 39.73 40.00
  • PLN 9.76 9.92

21 березня: події, факти, дні народження

21 Березня 2014 00:01
День народження 21 березня святкують волинський письменник, голова провідної ради обласної Асоціації незалежних волинських письменників імені Павла Чубинського Олексій Добко та начальник відділу ведення Державного реєстру виборців Луцької міськради Наталія Гальченко (на фото).

Інформаційне агентство Волинські Новини вітає їх та бажає їм доброго здоров’я, злагоди і достатку.

Іменини за православним календарем святкують Іван, Володимир, Лазар, Феодосій та Феофілакт.

Також вітаємо усіх працівників театру ляльок та його шанувальників із Міжнародним днем лялькаря. 21 березня – Всесвітній день поезії та Міжнародний день боротьби за ліквідацію расової дискримінації. У цей день в 1960 році поліція відкрила вогонь і вбила 69 людей в ході мирної демонстрації протесту проти законів апартеїду, яка проходила в Шарпевілі, Південна Африка.

Також сьогодні святкують Всесвітній день сну, який відзначається щорічно третьої п'ятниці березня у рамках проекту ВООЗ з проблем сну та здоров’я, адже за статистикою від безсоння страждає понад 10% населення індустріально розвинених країн, а в кожного другого дорослого мешканця землі відмічається один або декілька симптомів розладу сну.

Цього дня у світі відбуваються заходи до Міжнародного дня людини із синдромом Дауна.

Наша хроніка:
Торік ми інформували про те, що вода змиває луцьку п’ятиповерхівку.

У 2011 році ми опублікували ТОП-20 фраз голови Волинської ОДА Бориса Клімчука.

А в 2010 році міліція затримала в Луцьку українського письменника Юрка Іздрика, поета Грицька Семенчука, фотографа Ростислава Шпука та їх друзів. Митців доправили у відділ з боротьби з наркотиками.

21 березня 2009 року тодішній Луцький міський голова Богдан Шиба нарікав , що силові структури по відношенню до працівників муніципалітету часто діють за принципом «Ти на свободі, але це не твоя заслуга, а наша недоробка».

Народилися:
Цього дня народилися російський композитор Модест Мусоргський, український військовий діяч часів Національної революції Яків Гандзюк, радянський партійний та державний діяч, один із керівників штурму Зимового палацу Володимир Антонов-Овсієнко, український художник-аквареліст, майстер пейзажу і портрета, педагог Олексій Шовкуненко, російський і український актор, співак, автор музики тексти багатьох пісень Олександр Вертинський («Только раз бывают в жизни встречи», «Лиловый негр»), радянський співак, актор, керівник джазового оркестру Леонід Утьосов, естонський оперний і естрадний співак Георг Отс, англійський театральний режиссер Пітер Брук, український оперний співак Олександр Носалевич, український письменник багаторічний голова Спілки письменників України Юрій Мушкетик («Гайдамаки», «Крапля крові»), англійський кіноактор та кінорежисер Гарі Олдмен, український кінорежисер Сергій Омельчук, англійський актор театру і кіно Тімоті Далтон, нідерландський футбольний тренер, у минулому — відомий футболіст Рональд Куман, німецький футболісті та тренер Лотар Маттеус, українська письменниця, журналістка, головний редактор дитячого журналу «Соняшник» Леся Воронина, український футболіст Олег Венглинський, бразильський футболіст Роналдіньйо.

Сталося:
1927у Києві виходить перше число української «Літературної газети».

Єдина і найстаріша газета письменників України, відома своєю високою громадянською позицією і відстоюванням національних ідеалів. Протягом 1941—1942 років виходила в Харкові, Луганську, Уфі, Москві й називалася «Література і мистецтво». Із 1945 року — знову «Літературна газета», а з 1962 — «Літературна Україна».

1962першою живою істотою, що катапультувалася на надзвуковій швидкості (майже 1400 км/год), став бурий ведмідь у США.

Тварину викинули на висоті більше 10 км і швидкості майже 1400 км/год, а через 7 хвилин і 49 секунд він приземлився цілим та неушкодженим.

1986почалася двотижнева поїздка радянської школярки Каті Личовоїпо США з «місією миру».

Після загибелі в 1985 році Саманти Сміт, яка відвідала СРСР в 1983, організація «Діти як миротворці» запропонувала організувати візит в США радянської школярки. Вибір надали радянській стороні, поставивши лише дві умови: дівчинка повинна активно брати участь в боротьбі за мир і не бути старшою за Саманту. Катя Личова була відібрана з декількох тисяч кандидатур. З 21 березня по 4 квітня 1986 вона разом з американською школяркою з міста Сан-Франциско Стар Роу здійснила поїздку по США з пропагандою миру, в ході якої відвідала кілька міст і зустрілася з президентом Рональдом Рейганом. Поїздка широко висвітлювалася радянськими засобами масової інформації, і на деякий нетривалий час Катя стала досить популярною в Радянському Союзі, особливо серед школярів, але потім її еміграція з батьками у Францію, перебудова і розпад СРСР призвели до практично повної втрати інтересу до неї.

1999після 478-годинної подорожі Бертран Пікар і Брайан Джонс стали першими людьми, що облетіли Землю на повітряній кулі.

Сміливці стартували в Швейцарії, а приземлилися у Єгипті. За вчинок вони отримали «Harmon Trophy». А в листопаді 2007 року Пікар презентував літак на сонячних батареях, на якому він хоче облетіти навколо Землі.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus