USD 39.70 40.00
  • USD 39.70 40.00
  • EUR 39.75 40.05
  • PLN 9.76 9.92

Міноборони хоче обмежити супутникові зйомки над Україною для протидії космічній розвідці РФ

20 Березня 2024 22:26
Міністерство оборони України опрацьовує міжнародні нормативно-правові механізми та запропонує конкретні кроки для протидії застосування космічної розвідки у війні проти України.

Про це повідомила заступниця Міністра оборони з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій та цифровізації Катерина Черногоренко у коментарі американському виданню The Atlantic, передає ТСН.

За словами заступниці міністра, з початку повномасштабної війни було зафіксовано понад сотню «збігів», коли за кілька днів або тижнів після проведення супутникового фільмування конкретної території Росія обстрілювала розташовані у цьому місці об’єкти. А потім проводилося фіксування масштабів руйнувань знов за допомогою супутникового фільмування.

Читати ще: Ракетний удар по Харкову: четверо загиблих, під завалами можуть перебувати близько 10 людей

«Такі випадки можуть бути свідченням того, що Росія купує супутникові знімки об’єктів на території України через компанії-посередники, зокрема, через західні. Для пошуку цілей та для перевірки результатів ударів Росія використовує супутникові дані», – наголосила Катерина Черногоренко.

Заступниця міністра підкреслила, що західні санкції діють, що знижує космічні розвідувальні можливості Росії. Тому українські експерти не виключають, що держава-агресорка шукає додаткові джерела інформації.

«У даному контексті одним із рішень може бути обмежити супутникове фільмування над Україною. Ми готові запропонувати механізм, що не вплине на розвиток ринку і стане вирішенням цієї ситуації», – розповіла Катерина Черногоренко.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus