USD 39.75 40.07
  • USD 39.75 40.07
  • EUR 39.90 40.25
  • PLN 9.90 10.00

У Луцьку прооперували жінку з рідкісною стегновою грижею

8 Квітня 2024 17:54
У Волинській обласній клінічній лікарні прооперували стегнову килу. Це нечаста патологія, яка належить до гриж черевної порожнини і трапляється доволі рідко. З-поміж інших стегнову грижу діагностують, за різними даними, в 1-3% пацієнтів. Але жінок вона уражає вдесятеро частіше, ніж чоловіків.

Із поздовжною випуклістю розміром приблизно 5 сантиметрів у стегновій ділянці до лікарів звернулася 82-річна пані Валентина, повідомляють у лікарні.

Жінка все життя пропрацювала медсестрою, зокрема 15 років у хірургії, тож не зволікала й звернулася в лікарню. Спочатку утвір лише пальпували, за словами пацієнтки, він був желеподібним і не турбував. А згодом жінка почала відчувати біль у паховій ділянці. Тривалий медичний досвід спонукав не затягувати з проблемою, а відразу звернутися до лікаря. Вона пройшла всі необхідні обстеження, які зводилися до необхідності операції. Лікарі діагностували стегнову килу. Проте перед операцією все ж хвилювалася й до неї не поспішала. Лікарі ж пояснили: якщо не прооперувати зараз, то грижа може збільшитися, нога більше почне терпнути й ходити стане важче.

Читати ще: Гінекологиня з Луцька розповіла, що таке ендометріоз та хто у зоні ризику

Грижа – це випинання органів, що зовні створює на тілі випуклість, а в середині виглядає як дірка. Стегнова грижа – це вихід органів черевної порожнини в стегновий канал, який зазвичай замкнутий. Кишечник потрапляє в стегновий канал, який зазвичай замкнутий, і це може спричиняти защемлення. Під час операції на порожнину накладають спеціальну сітку, яка функціонує як латка. Якщо проблему не усунути, защемлення будуть повторюватися, а людина відчуватиме біль і буде важче ходити.

Враховуючи, що стегнова грижа – рідкісна патологія, відповідно, рідкісні й подібні операції. І тим цінніші лапароскопічні, тобто малотравматичні, напрацювання в цьому напрямкові, бо вимагають, як і під час інших, досвідченого підходу.

Через дві доби після операції жінка потрохи почала ходити і вже вдома.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus