USD 39.80 40.20
  • USD 39.80 40.20
  • EUR 39.60 40.10
  • PLN 9.85 10.00
Профіль користувача
Krava
Дата реєстрації: 24 Червня 2017 15:43
Коментарів: 0
Krava: Доброго дня. Хотів запитати з приводу кредитної заборгованості.





В 2013 році я отримав кредит в одному із банків Україна, а саме кредитну картку з лімітом коштів у 3000 гривень. Даною карткою я користувався деякий час, але через особисті проблеми у мене виникали прострочки по даній карті. Тому банк картку заблокував і я не міг нею далі користуватися. На жовтень місяць 2014 року сума заборгованості становила майже 4000 гривень. В цей же місяць 2014 року я проплатив повну суму по заборгованості, про що свідчить відповідна квитанція. За порадою працівників банку я на наступний місяць після проплати знову відвідав банк та перепитав, чи не залишилось якихось "копійок". На що мені відповіли що все гаразд і з банком я розрахувався повністю. Але з 2017 року мені почали телефонувати колектори і вимагати повернення боргу, як пояснили мені останні, борг перепродав їм мій колишній банк і сума боргу наразі становить знову майже 4000 тисячі і він росте.



Пішовши до банку, я за заявою отримав роздруківку своєї кредитної історії, де зазначено, що в жовтні 2014 року я погасив повністю борг, але в лютому 2015 з моєї картки, якою я не користувався було списано 250 гривень за користування карткою. І з цієї суми почали щомісяця набігати відсотки. Банк про дану подію відразу мене не повідомив, тому заплатити я не міг. Повідомили мене вже колектори, коли сума боргу стала пристойнішою.



Тому я хотів запитати - як правильно мені звернутися до суду, до кого саме звертатися з позовом (до банку чи колекторів) чи є якийсь зразок позовної заяви, на які статті закону посилатися, і чи взагалі можна виплутатися з даної ситуації неошуканим? Допоможіть, будь ласка, знаю що в країні з даною проблемою зустрічається багато людей... Буду дуже вдячний.
Перейти до питання
Відповідь юриста:
Доброго дня! Я рекомендую з цим питанням Вам звернутись до фахівця-економіста, або бухгалтера, хто правильно проведе розрахунок нібито заборгованості, отримати у нього такий розрахунок, і послати якнайдалі колекторів. Нехай самі подають на Вас до суду про стягнення цих коштів, і в суді Ви вже сміливо і з відповідним розрахунком обґрунтуєте безпідставність позову.
Krava: Доброго дня. У мене виникла одна ситуація: в одному банку я оформив кредит на який купив телевізор. Даний кредит я вчасно сплачував і через декілька місяців після його оформлення по пошті мені прийшла кредитна карта того ж банку. Дану картку я активував по мобільному телефону, тобто будь-який письмовий договір я не підписував. Через деякий час я погасив повністю кредит по телевізору, який брав раніше та одночасно кредитну карту. На теперішній час(пройшло майже три роки) заборгованості по телевізору у мене нема, а по карті мені знову нарахували якісь "відсотки" на суму 4000 гривень. У мене питання: чи може суд визнати даний договір по карті нікчемним (недійсним) згідно ст. 1055 ЦКУ, так як я не підписував жодного ПИСЬМОВОГО договору з банком по даній кредитній карті яка прийшла поштою та яку я активував по телефону? Дякую за допомогу Перейти до питання
Відповідь юриста:
Доброго дня! Належною формою кредитного договору на підставі ч. 1 ст. 1055 ЦК України є письмова форма. Наслідком недодержання письмової форми такого договору є його нікчемність (ч. 1 ст. 218, ч. 2 ст. 1055 ЦК України). Тому навіть вчинення Вами фактичних дій, що свідчать про прийняття умов кредитного договору, якщо Ви письмово будь-яких документів саме стосовно кредитного договору не підписували, не заповнювали ніяких анкет-згод і т.п., тому такий договір є нікчемним, і можете сміливо просилатись на його нікчемність з цих підстав.
Система Orphus