USD 39.70 40.00
  • USD 39.70 40.00
  • EUR 39.85 40.10
  • PLN 9.90 10.08
Профіль користувача
Inna
Дата реєстрації: 8 Травня 2020 15:50
Коментарів: 0
Відповідь юриста:
Добрий день. Для того, щоб надати Вам вичерпну відповідь, потрібно ознайомитись зі змістом трудового договору. Однак зауважуємо, що відповідно до норм статті 130 Кодексу законів про працю України працівники несуть матеріальну відповідальність за шкоду, заподіяну підприємству, установі, організації внаслідок порушення покладених на них трудових обов'язків.

При покладенні матеріальної відповідальності права і законні інтереси працівників гарантуються шляхом встановлення відповідальності тільки за пряму дійсну шкоду, лише в межах і порядку, передбачених законодавством, і за умови, коли така шкода заподіяна підприємству, установі, організації винними протиправними діями (бездіяльністю) працівника. Ця відповідальність, як правило, обмежується певною частиною заробітку працівника і не повинна перевищувати повного розміру заподіяної шкоди, за винятком випадків, передбачених законодавством.

На працівників не може бути покладена відповідальність за шкоду, яка відноситься до категорії нормального виробничо-господарського ризику, а також за шкоду, заподіяну працівником, що перебував у стані крайньої необхідності. Відповідальність за не одержаний підприємством, установою, організацією прибуток може бути покладена лише на працівників, що є посадовими особами.

З огляду на дану норму, у Вашій ситуації ключовим є факт повідомлення власника аптеки про наявність протермінованих препаратів, а саме спосіб у який Ви його здійснювали. Якщо у Вас наявні докази на підтвердження виявлення протермінованого товару та повідомлення про це власника, є підстави вважати, що його дії щодо накладення на Вас матеріальної відповідальності є неправомірними.
Система Orphus