USD 39.50 39.90
  • USD 39.50 39.90
  • EUR 39.77 40.15
  • PLN 9.76 9.95
Світ вражає: Аліса в Країні чудес (історія одного колодязя)
Часто ходжу на роботу повз будинок на Федорова, 4. І ось уже понад півтора року одна й та ж картина – за декілька метрів від дверей двох під’їздів немає люків на колодязях.

Найкумедніше в цій ситуації, що якраз навпроти цього будинку розташоване приміщення ЖКП №11, яке й мало би обслуговувати дану прибудинкову територію.



Травень 2010

Перший раз проблему ми спробували вирішити у травні 2010 року, коли опублікували ці фото у «Хроніках Любарта». Тоді міська влада жодним чином не відреагувала.

І ось у березні 2011 року ми вдруге звернулися до міської влади, але тепер уже зі зверненням (вх. від 22.03.2011)




Березень 2011

О, диво! Уже через 5 днів після реєстрації звернення на місці метрових дірок в тротуарі лежали металеві пластини. Достатньо товсті (приблизно 10 мм), щоб не прогнутися під вагою людини, але й достатньо легкі, щоб їх не можна було зрушити з місця. Одне слово, достатньо привабливі для крадіїв металу.

Не встиг я їх сфотографувати, як уже наступного дня їх хтось поцупив. Добрі люди знову прикрили їх абичим, щоб ніхто не «пірнув» під землю. І ось яка вийшла цікава картина:



Як зауважила одна моя колега, здалеку здається, що це вхід в чарівну нору, яка веде до Країни чудес.

Залишається лише молитися, щоб не знайшлося Аліси, яка провалиться в цю нору.

***

Запитання до читачів: чого не вистачило міській владі, щоб довести розпочату справу до кінця?

P.S. На подане звернення на ім’я луцького міського голови «Хроніки Любарта» станом на вечір 28 квітня 2011 року відповіді так і не отримали. Що ж, доведеться наступного тижня ще раз зайти на Винниченка, 13. :)
Коментарів: 11
Божевільний шляпник Показати IP 28 Квітня 2011 23:17
Це не Аліса, це Лариса в Країні чудес!
небайдужа Показати IP 29 Квітня 2011 00:01
Чому крадуть люки? Бо є кому збувати! висновок:ЗАБОРОНІТЬ ПІДПРИЄМЦЯМ БРАТИ ЛЮКИ,РЕШІТКИ ТОЩО. А ХТО НЕ ВИКОНАЄ - ШТРАФ!
Спостережливий Показати IP 29 Квітня 2011 08:50
На рахунок Аліси, то не вельми влучно. А люки почали масово зникати ще 20 років тому - з початком незалежності і масової індивідуальної житлової забудови. Сьогодні такого виду чавунне литво коштує 4-5 тисяч гривень. Будь-хто вкраде, якщо треба, навіть Лучик. Я б вкрав, та не будуюсь. А ось вирішити цю проблему справді складно. Сторожа біля кожного люка не поставиш, а приварювати зваркою - теж не вихід: завтра, можливо, треба туди заглянути. Треба обявити конкурс на краще вирішення проблеми і місцеві кулібіни відгукнуться. Французькі вчені придумали найкращий в світі і найнадійніший газовий лічильник, дуже популярний в Україні. А наші сантехніки, які читають по складах, придумали, як через той лічильник красти газ. Уся справа в тім, в якому напрямку в кого працює думка. Навряд чи французи зі своєю високою свідомістю задумувались над проблемою, що хтось буде пробувати через їх винахід красти газ. До речі, на Театральному майдані нашого місті один з колодязів закриває люк виробництва Речі Посполитої випуску 1938 року. Як сталось, що не вкрали!? Міцний, служить 73роки.
металлист Показати IP 29 Квітня 2011 10:15
мартены стынут...страна требует металла...а вы тут...
антиквар Показати IP 29 Квітня 2011 10:18
о дякую! на Театральному майдані кажете? яка несподівана знахідка...
ostap Показати IP 29 Квітня 2011 11:04
неправда ваша... Люки чавунні коштують зараз новий - 750-800 грн. а пластмасові - дешевші. Чавунний люк треба на дорогу там де їздить важкий транспорт, а не подвіря достатньо пластмасовий (легший, по кольору можна підібрати, акуратний, зручний в експлуатації) Комунальники на тротуарах могли бставити пластмасу.
Пельмень Показати IP 29 Квітня 2011 11:06
У каналізаційні люки падають п"яні або сліпі. Перші самі винні, другі мають з поводирями ходити. Висновок - не морочіть владі голову такими дрібницями. вона он міст біля варшавки ніяк роздерибанити не може...
111 до Пельмень Показати IP 29 Квітня 2011 13:28
молодець 5+++
Лучанин Показати IP 29 Квітня 2011 18:34
Підтримую ідею пластикових люків. Окрім здешевлення - додаткове замовляння для пласмасового заводу... Сам такі бачив, вважаю, що моглиб їх робити з відходів ПЕТ-пляшки. Бо поліетилен також ціниться як вторинна сировина...
Ната Показати IP 30 Квітня 2011 11:40
Навіщо винаходити велосипед? В Рівному закривають бетонними люками. Їх собівартість років два тому сягала близько 25 гривень. Ну, зараз хай 40 буде. Чим не вихід? Просто ніхто не хоче навіть мізками поворушити в напрямку до людей. У влади більш глобальні проблеми - міст згаданий та ямковийц ремонт. Бож не всі ще по 5 хат мають
кандитат Показати IP 2 Травня 2011 11:22
класне фото з дверцятами до люку.