USD 39.60 39.84
  • USD 39.60 39.84
  • EUR 39.65 40.00
  • PLN 9.75 9.90
Світ вражає: Георгиевская ленточка
Если и петь о войне и Победе - то уж тогда вот так. Без надрыва, пафоса, фальши и оркестров.

В таких людях как этот настоящий русский парень Игорь Растеряев - будущее. Потому что он не хочет никому понравится. Не хочет выпендриться. Просто поет - талантливо и искренне. И помнит о Бессмертном Подвиге.

С Праздником, друзья!
Коментарів: 52
Клим Савур Показати IP 10 Травня 2011 14:14
"Георгіївська стрічка". Щорічне, у квітні-травні, розповсюдження російської імперської символіки є тепер невід'ємною складовою кремлівської пропаганди. Саме 5 років тому, після втрати Грузії та провалу планів взяття під повний контроль України, Кремль розпочав підготовку реваншу. Одним із символів цього процесу, по суті, і стала георгіївська стрічка. І тепер вона абсолютно логічно оповиває логотип українського "Першого національного" телеканалу. Георгіївська помаранчево-чорна стрічка використовувалася ще при оформленні російських імперських нагород. У радянську же нагородну систему вона ввійшла під назвою "Гвардійської стрічки" тільки у 1943 році. Йосиф Сталін вже почав розуміти, що війна тільки "за товаріща Сталіна і Совєтскую власть" безперспективна. Виникла потреба в заходах, покликаних відродити "героїчний дух бувалих перемог" у підсвідомості військових. Перш за все - у керівного складу, які в юні роки формувалися на "георгіївських стрічках". Одним із таких введень "нових старих" символів і стала оранжево-чорна гвардійська стрічка. Примітно, що сучасний кремлівський режим пішов шляхом Сталіна і взяв на озброєння в інформаційній пропагандистській війні за відновлення панування на пострадянському просторі - саме "георгіївську стрічку". Показово, що у акції використовується назва ще часів російської імперії - "георгіївська"(!), а не радянської - "гвардійська". Тож, відбувається банальна маніпуляція свідомістю громадян, які пов'язують оранжево-чорну стрічку із символами другою світової війни. Фактично всі, хто зараз долучається до акції "Георгіївська стрічка", віддає свій голос на підтримку імперської політики Кремля, а не шанує пам'ять ветеранів. І це варто розуміти і не потрібно недооцінювати. Згадайте, як змогла згуртувати мільйони українців у 2004 році проста помаранчева стрічка. Серед тих, хто вже долучився до акції "георгіївська стрічка", є телеканал... Перший національний. Логотип каналу, який покликаний формувати національні українські цінності, уже не перший тиждень огортає оранжево-чорна стрічка. Навряд президент НТКУ пан Єгор Бенкендорф, чи тим паче його заступник та друг Валід Арфуш, до кінця розуміють сучасне значення цього символу. До речі, останній якось зізнався в одному з інтерв'ю, що страшенно не любить вчитися, тому й не має вищої освіти. Вони лишень інструмент в руках антиукраїнських сил. Головним же виконавцем програми знищення української незалежності є чинна влада. Віктор Янукович за два місяці здав Росії практично все, починаючи від гуманітарної сфери, і закінчуючи військовою базою в Севастополі. Тому георгіївська стрічка на Першому національному є нічим іншим, як символом початку відродження тотального панування Кремля над Україною. Тож, настав час українцям "вбити в собі совка" й дати гідну відповідь президенту, який, отримавши третину голосів виборців, нехтує Конституцією та руйнує майбутнє нашої держави.
Ruslana79 до Клим Савур Показати IP 10 Травня 2011 14:35
Ваш деревянный слог выдает в вас не очень умного рядового партєйца шаек типа "Свободы". А ваши идиотские, тупые, ничего не значащие и раздражающие лозунги типа "тож настав час" - пустое сотрясание воздуха. Успокойтесь, говорить то, что влияет "на умы и сердца" вы не в состоянии.
Клим Савур Показати IP 10 Травня 2011 14:15
Ми повинні позбутися георгіївської стрічки, як зашморгу на шиї українства. Годі ділитися на різного штибу опозиції - "кабінетну", "ручну", чи "майданну"! Треба об'єднатися заради захисту України, заради пам'яті справжніх героїв, які пролили кров за нашу незалежність, заради щасливого майбутнього наших дітей на нашій рідній землі. Тільки "мозковий штурм" за участю всіх здорових патріотичних сил здатний породити чіткий план дій у протистоянні з найбільш антиукраїнською владою за останні 19 років.
VSC до Клим Савур Показати IP 10 Травня 2011 14:19
Мозговой штурм предполагает одну деталь - наличие, этих самых мозгов. При их отсутствие он попросту не возможен.
Ruslana79 до VSC Показати IP 10 Травня 2011 14:36
+100
Волинська Січ Показати IP 10 Травня 2011 14:26
Завершення Другої Світової війни Європа та весь світ святкують не 9-го, а 8 травня. Це тому, що саме 8 травня 1945 року було підписано Акт про капітуляцію фашистської Німеччини. Лише у Радянському Союзі цю дату змістили на 9 травня. Як аргумент наводиться те, що нібито у той час, коли підписували угоду, «за Москвою» вже було 9 травня. Очевидно, що це було зроблено для того, щоб вирізнити особливий вклад СРСР (Союз Радянських Соціалістичних Республік) у перемогу над фашизмом. Більше того, насправді і після 8-го і після 9-го травня Друга Світова війна не завершилася. Це сталося лише 2 вересня 1945 року. Багато українців воювали ще на Далекосхідному фронті проти японців. А війна за свободу і незалежність України тривала ще, як мінімум, десять років. Щоправда, воювати українцям уже довелося проти нового окупанта – радянської влади. Розв"язана гітлєром і сталіном друга світова війна – це кривава, трагічна сторінка в історії усієї Світової та Європейської цивілізації. Внаслідок узурпації влади тоталітарними режимами – комуністичним і нацистським, сталінізмом і гітлеризмом, постраждали більшість європейських націй, і представники української в найповнішій мірі. В той час, як саме зло у формі антилюдської тоталітарної системи так і не було подолане. Один імперіалізм переміг інший, і ще довго, після закінчення війни, тероризував як європейські, так і власний народ. Це продовжувалось аж до розвалу "імперії зла", "тюрми народів" – совєцького союзу Для нас, для України закінчення в Європі війни 1945 року не принесло волі, хоча Україна внесла в поконання нацизму свою велику частку, сім мільйонів людських життів.... Вигнання з української землі німців і їх союзників не принесло нам волі і вільного державного життя, бо наступила заміна лише зміна окупанта. Новий/старий окупант продовжував далі війну проти українського народу, застосовуючи випробувану зброю, - голод, гулаги, репресії, колективізації - ось що українці отримали після так званої перемоги 9-го травня.
яя до Волинська Січ Показати IP 10 Травня 2011 16:10
але не забувайте, що "радянська окупація" дала особисто вам і вашій сім’ї. вона дала безкоштовні квартири, безкоштовну і досить пристойну освіту. ви можете це уявити при вільній і незалежній? і ще згадайте, що під час визволення українських міст ( в тому числі і Луцька, де ви живете) гинули і грузини, і казахи та інш, і вважали, що захищають Батьківщину. Вважаю, що їм треба віддати належну шану.
Олег Савчук до яя Показати IP 11 Травня 2011 00:16
"радянська окупація" закатувала і заморила голодом мільйони українців і дала безкоштовні квартири в центрі міст НКВДистам!
Оксана до Олег Савчук Показати IP 11 Травня 2011 10:59
А влада Незалежної України своїм недолугим керуванням за 20 років знищила більше 6 мільйонів українців! Населення України за даними Держкомстату: 1991 рік - 52,06 млн 1992 рік - 52,24 млн 1993 рік - 52,11 млн 1994 рік - 51,73 млн 1995 рік - 51,3 млн 1996 рік - 50,82 млн 1997 рік - 50,37 млн 1998 год- 49,92 млн 1999 рік - 49,43 млн 2000 рік - 48,92 млн 2001 рік - 48,46 млн 2002 рік - близько 48 млн 2003 рік - 47,62 млн 2004 рік - 47,28 млн 2008 рік - 46,16 млн 2011 рік - 45,76 млн людей За 20 років незалежності населення України зменшилося на 6 300 000, а у війну 7 700 000!!! І це в мирний час більше шесті мільйонів!!!
VSC до Оксана Показати IP 11 Травня 2011 12:14
Не передергивайте, понятия "уничтожение" и "эмиграция" это две большие разницы. Этот дешевый пример-штамп всегда используют коммунисты.
Олена до VSC Показати IP 11 Травня 2011 13:01
Еміграція?Ви підіть в РАГс і паспортний стіл і запитайте скільки в нас народилось і скільки людей померло від "хорошого" життя у рідній державі.Тоді побачите куди усі ті люди ЕМІГРУВАЛИ.На той світ вони емігрували. Для таких недолугих як ви треба зробити експеримент.Дати як пенсіонерам 700 гривень і попросити прожити за них місяць.При цьому вчасно оплатити комунальні послуги які зїдають в пенсіонерів половину пенсії.А ще треба купити ліки, поїсти,вдягнутися,відсвяткувати державні та релігійні свята,подарувати щось онукам. Впевнена ви перший почнете вже через неділю скиглити та клясти владу,а ще через неділю або втечете з України,або підете жебракувати до тих же росіян або поляків.
Степан до Олена Показати IP 11 Травня 2011 14:18
+100:)))))))))))))))))
VSC до Олена Показати IP 11 Травня 2011 16:33
Леночка, не пойте военных песен, у нас трудовая эмиграция на уровне 6 миллионов.
Олена до VSC Показати IP 12 Травня 2011 12:20
Цікаво у яких країнах працює ота еміграція.50% точно у Росії.Цікаво,чому росіяни до нас не їдуть працювати?Цікаво наші канадські емігранти так файно співають про любов до України, а самих навіть калачем до нас на Україну не загониш?І ще напишіть будь ласка,де ви взяли оті данні про 6 мільйонів еміграції.Я в держкомстаті працюю і в нас зовсім інші данні:)))
Олег до Олег Савчук Показати IP 11 Травня 2011 14:31
Пане Олег,та влада ті квартири і побудувала,а кому їх вручати і за що то їх справа.Краще напишіть скільки безкоштовних квартир для людей побудувала ця влада.НОЛЬ!!!Таким як ви завжди хтось мішає,то вітер не там дме,то сонце не там стирчить:)Такі як ви живеть в квартирах збудованих і даних дійсно безкоштовно людям радянською владою,працюєте ви на великих підприємствах(свої ж розуму не хватило побудувати) збудованих у радянські часи...Це про таких як ви і написана стара українська приказка-"Де два українця,там три гетьмани":)
VSC до Олег Показати IP 11 Травня 2011 16:32
Не надо забывать, что труд в Советском Союзе оплачивался намного ниже, чем в развитых европейских странах. Так что эти, так называемые "бесплатные квартиры", на самом деле были сполна оплачены. Их еще и не так просто было получить, тоже не забывайте.
Олег Савчук до Олег Показати IP 12 Травня 2011 06:03
Побудувала? Чи виселила з них і вислала в сибір незручних комунізму попередніх їх жителів? Чому Ви хочете щось безкоштовно? Має бути дешева іпотека - так, але роздавати безкоштовно можна тільки обіцянки. Таким як я? Я живу в новобудові і квартиру винаймаю. Працюю я на власному малому підприємстві. Так що Ви нічого не вгадали. Любите свій СССР? Передивіться фільм http://www.youtube.com/watch?v=pu2eqLXZ6iw і любіть далі!
Олег до Олег Савчук Показати IP 12 Травня 2011 13:42
Олег, ти мені ще фільм свободівців про СРСР покажи:)Ті взагалі усе живе на цій планеті ненавидять. Ти займаєшся бізнесом і купив в кредит собі житло?Молодець.А тепер піди і запитай у вчителів,лікарів можуть вони отримуючи 1200 гривень взяти кредит під житло?А відсоток зараз знаєш який? 20-25 відсотків.Як думаєш,потягнуть? Які б ти тут дурниці не писав тільки в Радянському союзі давали дійсно безкоштовне,НОВЕ житло,збудоване у радянські часи. Ти хлопче запитай у Віктора Чорнухи,людини яка збудувала майже половину новобудов у Луцьку як і на яких умовах тоді людям надавали житло,а потім пиши коментарі.І ще,я бачу ти в нас справжній патріот,так зроби добру справу.Зроби свій банк і роздай людям кредити під житло скажімо як у Німеччині під 3-6%.Слабо?І ще дай відповідб,таких як ти патріотів в нас хоть відбавляй,а чому ж живемо так погано?Чи знов на Путіна усю вину звалиш?:)))
львівянка до Олег Савчук Показати IP 31 Липня 2011 09:53
У Львові центр міста заселений нащадками"визволителів",які вночі розстрілювали цілі родини, а вдень вселялися на все готове.Прокляття над ними!
Лучанин Показати IP 10 Травня 2011 14:39
Я ніколи не надіну російську імперську царську стрічку. Краще я надіну червону стрічку - міжнародний символ боротьби, колір прапора країни яка боролась проти німців.
АяНаМорі Показати IP 10 Травня 2011 16:00
а я нічого не одягатиму: ні імперських, ні червоних стрічок.хочу, щоб цей день був днем примирення або просто днем у календарі. мій дідусь, фронтовик, який дожив до 82-х років із осколком у руці, ніколи не розповідав про війну і ніколи не святкував 9 травня. отже, святкувати було нічого...
Филолог Ольшевский Показати IP 10 Травня 2011 16:28
Известно, что любую силу, можно использовать против нее самой. Поэтому было бы хорошим выходом президенту и правительству пойти на выполнение всех пожеланий, требований львовского городского Совета. Не хочет он видеть ветеранов ВОВ во Львове, не хочет видеть Памятников «тоталитаризму», не желает ухаживать за могилами героев ВОВ, считает их чужими - хорошо. Львовяне выбрали эту власть, довольны? Здорово. Значит, к делу. Как говорится, любой ваш каприз, но за ваши деньги. Поэтому прекратить выплату дотаций этому Совету и этим «сознательным» регионам, а сэкономленное направить прямо в руки ветеранским организациям. К тому же, нужно построить за счет «щирых» в Севастополе, Киеве, Одессе, Николаеве, Херсоне, Донецке, Харькове прекрасное, удобное жилье для всех, желающих покинуть «гостеприимный» Львов и прочие регионы, ветеранов и членов их семей. Туда же, подальше от придурошных и памятники героям ВОВ перенести. А для этого опять нужны деньги, нужно создать рабочие места для всех переселенцев, помочь дополнительно городам, которые будут принимать героев в обустройстве ветеранов и членов их семей и т.д. Конечно, Львову придется туго, ведь нужно будет только из своих средств себе дороги мостить и памятники своим героям ставить, это само собой, а для этого придется подвязать потуже брюки, поднатужится и на стезе реальной экономики, чтобы постараться быстрее оплатить переезд «москалей» «Маши и Димы» на Родину. Вот это была бы правильная позиция....
Архіваріус Показати IP 10 Травня 2011 21:52
Ніколи росіяни не вважали українців собі рівними. І тому російська геополітика - це їхня геополітика чи двоголова вона, чи георгієвсько-кумачева. Росіяни завжди ставилися і ставитимуться з погордою до не росіян - шовінізм у них в крові. Тому підтримую українську правду, бо сам українець. А оцінка перемоги комуністів над подібними потворами - фашистами - це як перемога пацюка, який загриз свого одноплеменника такого ж пацюка як сам. Українці таких пацюків мають повиводити з наших земель, або хоча б нейтралізувати щурячим ядом, аби вони не шкірилися в нашому домі.
Юрій до Архіваріус Показати IP 11 Травня 2011 00:14
До твого відома німецьке командування у своїй діловій переписці(це задокументовано у музеї вермахту в Берліні) іменувало українських націоналістів кодовим імям----"ЩУРІ"Оце так в точку попали:)))
Волинська Січ Показати IP 10 Травня 2011 23:19
Архіваріус ---- ))))))))
Волинська Січ Показати IP 10 Травня 2011 23:20
Тобто... СУПЕРРРР !!!!
Фанат Показати IP 11 Травня 2011 00:20
Архіваріус+Волинська січ.Хлопці БРАВО!!!Одне убоге знайшло інше:)А ну швидше по палатах,а то лікарю скажу що ви його ноутбуком бавились..:)
ольшевский Показати IP 11 Травня 2011 09:51
Всмотритесь внимательно (на видеороликах с места событий) в озверевшие лица галицийцев, в их оскал, в то, как фонтанирует из них ненависть, обратите внимание, с каким удовольствием их ревущая толпа топчет любого, кто не такой как они, кто думает иначе, у кого иные ценности и взгляды. Всмотритесь в эти лица и запомните их, потому что – это уродливая коллективная харя нацизма, который когда-то залил полмира кровью и превратил человека в скотину.
Че Показати IP 11 Травня 2011 09:53
…отмыться Львову от фашистского дерьма будет очень даже...нацисткий город, быдлотный, проклятый и озверелые юнцы в масках - готовые СС, осталось только померить черепа и открыть концлагеря...сочувствую ветеранам…
VSC до Че Показати IP 11 Травня 2011 12:18
В так любимой вами Москве, ситуация с ультра-(как правыми так и левыми) намного хуже. Львовские события это еще цветочки, по сравнению с московскими битвами фа, антифа и причими идиотами.
лучанка до Че Показати IP 11 Травня 2011 13:28
ЧЕ.тобі дурню ще далеко до львів"ян.через таких,як ти одні проблеми.
Ігор Показати IP 11 Травня 2011 11:12
Ви тільки погляньте,як та москальня недобита казиться!Значить з нашої сторони все вірно!!!
Архіваріус Показати IP 11 Травня 2011 11:42
Ви лишень погляньте, як активізувалися росіяни на ВН! ви дивіться як вони обстоюють власну правду! Нахраписто, облудливо, часом просто брутально! Це - їх кредо, так вони підібгали під себе сусідні народи. Але як були в рогожках, так в них і залишаться. Згадаю лишень М.Хвильового - "Геть від Москви!". Чужинці завжди прагнули домінування, але не цей регіон обрали нешановні. Слава УКРАЇНІ - ГЕРОЯМ СЛАВА!!!
товарищ Че Показати IP 11 Травня 2011 13:00
Для регионалов, взращённые ими галицийские нацики – это своеобразные псы, которые своим лаем и рычанием не позволяют разбредаться электоральному стаду, которое выпасает Партия регионов. Фактически мы сейчас наблюдаем гармоничный политический симбиоз Партии регионов и ВО "Свобода". Тягнибоку и Кº от регионалов нужны деньги, неприкосновенность, административная поддержка, а также разрастающаяся нищета и бесправие народа, а Янукович и Кº нуждаются в омерзительном мурле галицийского нацизма, на фоне которого "распил" страны, экономический развал и социальная катастрофа, охватившая Украину, будут казаться не такими уж большими проблемами.
VSC до товарищ Че Показати IP 11 Травня 2011 14:51
Где-то так и есть.
Іванка Показати IP 11 Травня 2011 13:20
Сьогодні до мене приїздила знайома зі Львова.Навіть вона не розуміє що коїться з львівянами.Як вона каже раніше місто Лева це було місце інтелігенції,художників,поетів.Зараз,коли там осіли свободівці це місто постійних сутичок,кабацьких та фанатських розбірок. Там де балом правлять дурні та неуки,нічого хорошого не чекай...
вчитель Попадюк з Любомля Показати IP 11 Травня 2011 13:31
...вчіть, невігласи, російську мову. Нею розмовляв ГЕНІЙ УКРАЇНИ - Тарас Григорович Шевченко. Кобзар на РОСІЙСЬКІЙ МОВІ написав в 1854-1858 годах повести "Музыкант", "Художник", "Несчастный", "Капитанша", "Близнята", "Прогулка с удовольствием и не без морали" и дневниковые записи "Журнал". Отож, шануйте сонцесяйну творчість Українського Генія, котрий не цурався російської мови. Якщо - так, то хто ви такі, вбогі та нещасні, щоб бути ПРОТИ російської мови, коли Великий Тарас ЗА?
wiking до вчитель Попадюк з Любомля Показати IP 11 Травня 2011 19:11
Великому Тарасу було заборонено писати і розмовляти українською. Читайте історію літератури, вчителе.
Ігор Показати IP 11 Травня 2011 14:19
І до чого тут знання росмови?Щоб боротися (апелювати)з опонентом потрібно знати його мову.Це ж зрозуміло.Сказав,як в воду перднув!
Андрій до Ігор Показати IP 11 Травня 2011 15:39
А навіщо пане Ігор ви у школі вчите німецьку чи англійську мову?Може ви з американцями боротися зібралися?Чхати вони на вас хотіли:))) І ще де ви тут росіян побачили?Може то в вас параноя?:)Сходіть краще до лікаря...
Ігор Показати IP 11 Травня 2011 16:18
Так в тому і річ,що з москалями розмовляти нормально і на рівних неможливо розмовляти щодо історії!Читайте пости вище.А з європейцями і американцями - інша річ.А щодо лікаря - прямуйте на свою канатчіковую дачу (Висоцький)
Андрій до Ігор Показати IP 12 Травня 2011 12:04
А з європейцями і американцями - інша річ??? Я нещодавна був в США.Більшість з тих с кім там спілкувався навіть не знають що є така держава-Україна.Про те,що ви з американцем подискутуєте на будь-які теми годі й думати:)Як вони кажуть,Америка це супер-усі інші,лайно.Це як вони кажуть Америка перемогла Гітлера,здолала японців,Вєтнамців та усіх ворогів у світі:)))Та і як спорити,якщо українці там працюють прибиральницями,посудомийками,доглядальницями та повіями:)Як сказав один з наших знайомих американців,якщо ви самі себе не поважаєте та їдете працювати до нас за кусок хліба,то чому ми повинні поважати вас?:)Їдте в Америку як такі як ви пишуть закордон нам допоможе:)))
пустун Показати IP 11 Травня 2011 18:58
ось і вилізло з Ігоря антиукраїнське - висоцького цитує..."українець" ще той - ганьбисько яке!
Ігор до пустун Показати IP 12 Травня 2011 10:16
А це щоб Андрію було зрозуміліше:)
комсюк Показати IP 11 Травня 2011 18:59
Львов никогда не был Украиной. Это польский город, нет там «украинских» памятников культуры - архитектура австрийская, архитектура польская, костёлы...Незамедлительно его нужно отдавать Польше - и порядок будет, и согласие...А несогласным маленькое харакири сделают. Но наши провластные напёрсточники там порядка не наведут.
художник Жежерук Показати IP 11 Травня 2011 19:03
Прикро, але сталося так, що населення польських земель приєднаних до України так і не стали українцями. Можливо війна завадила, бо прийшлося прислужувати німцям, потім ховалися,кого не повісили, як скажену собаку, сиділи, але весь час продовжували закладувати уже НКВД своїх, бо чужих вже не зосталося. А справжні українці закінчили війну в Берліні, потім відбудовували державу. Так в одній державі і існують – ті, хто за Україну, і ті паскуди, що не закопали їх вчасно, а зараз цих гнид прославляють.
філолог Ольшевський Показати IP 11 Травня 2011 19:11
а ось Ліна Костенко знаходила нормальну мову з росіянами Вірш про російську мову Знову чую російську мову, Мову рідкісної краси... Прошуміли вікнами знову непроглядні брянські ліси. Обступила темні ялини, полохливих берез юрба. Їх далеко десь мла поглине, голуба, голуба, голуба... Опустити скло непротерте, все, що бачиш, душею обнять, і задуматись, і завмерти, і до самої ночі стоять... На моє непокрите волосся опадає легка курява. Крізь важку вечорову просинь проступає вогнями Москва. 1965р
M до філолог Ольшевський Показати IP 13 Травня 2011 18:56
Так в які часи вона писала. Якби щось не те написала, ми би від неї із Сибіру навряд чи щось іще дочекались.
Любомльчанин Показати IP 11 Травня 2011 19:46
Слава Україні! Друзі,Україна в небезпеці... всяка нечисть і шваль в образі комуністів та москальні нахабно і брутально піднімають голови - хочуть взяти "червоний" реванш... Станемо міцним муром на захист нашої землі і поставимо кремлівських вилупків на місце !!!
Волинська Січ Показати IP 11 Травня 2011 19:58
Москальська мова москалі є нащадками фіно-угорських племен, про яких згадує в своїх літописах ще києво-печерський Нестор, виокремлюючи слов'ян від фіно-угрів: “Бо се тільки слов'янський народ на Русі: поляни, деревляни, новгородці, полочани, дреговичі, сіверяни, бужани, – бо сидять вони по [ріці] Бугу, – а потім же волиняни. А се – інші народи, які данину дають Русі: чудь, весь, меря, мурома, черемиси, мордва, перм, печора, ям, литва, зимогола, корсь, нарова, ліб. Ці мають свою мову, [походять] від коліна Яфетового, бо живуть у північних краях.” На сьогодні ці захутір-михайлівські неслов’яни зуміли привласнити вже й самого Нестора. А пригадуєте карту так званої Київської Русі зі шкільного підручника по історії СРСР з нанесеними на ній назвами племен? Порівняйте її з картою нинішньої Росії і ви виявите, що слов’янськими племенами були заселені лише Новгородська і Псковська землі. Та стверджувати на підставі цього факту про наявність у рускіх слов’янських коренів помилково, оскільки упродовж 15 – 16 століть московити винищили всіх слов’ян цих земель. Ось що говорить про це М.Карамзін: “Залишився труп, душа щезла, інші мешканці, інші звичаї і норови, ...”. До речі, після кожного нашестя москвини заселяли спустошені землі мордово-татарським етносом, але, увага!, приходили знову і знову винищували всіх в тому числі і залишених попередні рази “саатєчесвєнніков”. Доречна інформація для нинішніх “саатєчєствєнніков”. Як пише Нестор, ще тисячу років тому, пращури сучасних “русскіх” мали свою мову. Але внаслідок окультурення нецивілізованих північних племен, на їхніх теренах почалася формуватися нова говірка, – такий собі вінегрет з української, староболгарської (церковнослов’янської), татарської, німецької, французької, яка стала називатися русскім язиком. Такий мовний вінегрет утворився внаслідок запозичень фіно-уграми термінів від мов тих народів, які брали участь у їхньому культурному і технічному становленні. Інколи творці “язика”, не розуміючи суті запозичених слів, надавали їм у новофінській (російській) мові протилежного змісту. Приміром, є слово глаз, яким фінські мовотворці замінили запозичену українську назву тілесного органу – око. Біда в тому, що в слові око, яке складається з трьох букв – два звуки “о”, не природні для голосового апарату фіно-угорського антропологічного типу. Через це, в період німецького окультурення, вони запозичили німецьке слово “глаз”, що перекладається з німецької як “скло”. Натомість скляні прилади – окуляри, фінські мовотворці залишили в українському варіанті – “очкі”, що українською означає органи бачення, відповідного походження і слово “окуляр”. Старофінська мова не зникла, а паралельно існує з офіційною у нащадків фіно-угрів – це “фєня” (мова кримінальної босоти). Українське походження російської мови яскраво видно в словах: прачка, прачєчная (від української прати, а не стірать, що теж походить з української стирати бруд, терти полотно в руках); вимагателі – від української вимагати, тобто російською – трєбовать, що походить знову таки від українського слова треба, а не російського нужно, і сотні-тисячі інших слів. А от новофінське слово затилок, звідси – тил у військовому й архітектурному значеннях, походять від українського потилиця, яке у свою чергу впродовж своєї трансформації в українській мові зазнало зміни від проти-лиця до поти-лиця, так само як гриби облі-пеньки трансформувалися на о-пеньки. Українське походження мають такі слова як дорога і поріг, які мають у своїй складовій українське слово ріг (поворот – ріг дороги, шляху, вулиці та ріг будинку). До яких же рогів ведуть стежки фінського мовотворення? Слово по-ріг виникло з того, що свої хати праукраїнці будували з дерев'яного каркасу і глини. Тож, аби зменшити кількість виготовлення трудоємких перегородок каркасу для влаштування дверей, двері ставили до рогу будівлі, тому й нижня планка була по-ріг. Та й звідки у племенах мері й чуді могли виникнути зазначені слова, якщо в кінці першого тисячоліття нашої доби вони жили на примітивному рівні? Пращури ж українців мали вже цілком високу культурну і технологічно цивілізовану державу Київську Русь. Українці жили в будинках, будували цегляні храми, мали огороджені поселення, городи і двори, вирощували сільськогосподарські культури, тримали свійську худобу і птицю, виробляли низку побутових речей гончарства, ткацтва, теслярства, обробітку шкіри тощо.
дописувач Показати IP 12 Травня 2011 08:42
Ліна Костенко Вірш про російську мову Знову чую російську мову, Мову рідкісної краси... Прошуміли вікнами знову непроглядні брянські ліси. Обступила темні ялини, полохливих берез юрба. Їх далеко десь мла поглине, голуба, голуба, голуба... Опустити скло непротерте, все, що бачиш, душею обнять, і задуматись, і завмерти, і до самої ночі стоять... На моє непокрите волосся опадає легка курява. Крізь важку вечорову просинь проступає вогнями Москва. 1965р