Світ вражає: Під льодами Антарктиди знайшли мертві організми
В озері під товщею льоду знайшли останки живих організмів.
Проби були взяті з озера, розташованого під кілометровим шаром льоду. Вчені намагаються з'ясувати, звідки вони там взялися.
Під час дослідження підльодовикового озера Мерсер вчені виявили величезну кількість останків живих організмів. Про це повідомляє Корреспондент.net з посиланням на Science Alert.
Дослідження проводили в рамках експедиції на озеро Мерсер, розташоване за 600 кілометрів від Південного полюса. Фахівці пробурили в кризі практично кілометрову свердловину і опустили туди прилад, який взяв зразки бруду і води з озера.
Вчені виявили останки ракоподібних, раковини діатомових водоростей і мікроскопічних тварин, схожих на тихоходок. Раніше вважалося, що в таких умовах можуть існувати тільки бактерії.
Також виявлені тканини рослин або грибів. Фахівці поки не знають, звідки там взялися останки живих організмів і коли вони там жили.
За однією версією, живі організми існували в водоймах Трансантарктичних гір, недалеко від озера Мерсер під час відступу льодовиків протягом останніх 10 тисячі років. За іншою версією - це сталося 120 тисяч років тому.
Проби були взяті з озера, розташованого під кілометровим шаром льоду. Вчені намагаються з'ясувати, звідки вони там взялися.
Під час дослідження підльодовикового озера Мерсер вчені виявили величезну кількість останків живих організмів. Про це повідомляє Корреспондент.net з посиланням на Science Alert.
Дослідження проводили в рамках експедиції на озеро Мерсер, розташоване за 600 кілометрів від Південного полюса. Фахівці пробурили в кризі практично кілометрову свердловину і опустили туди прилад, який взяв зразки бруду і води з озера.
Вчені виявили останки ракоподібних, раковини діатомових водоростей і мікроскопічних тварин, схожих на тихоходок. Раніше вважалося, що в таких умовах можуть існувати тільки бактерії.
Також виявлені тканини рослин або грибів. Фахівці поки не знають, звідки там взялися останки живих організмів і коли вони там жили.
За однією версією, живі організми існували в водоймах Трансантарктичних гір, недалеко від озера Мерсер під час відступу льодовиків протягом останніх 10 тисячі років. За іншою версією - це сталося 120 тисяч років тому.
Коментарів: 0
На Волині прогнозують спекотний тиждень без опадів
Сьогодні 16:28
Сьогодні 16:28
У Луцьку попрощалися з воїном Олександром Іщуком
Сьогодні 15:54
Сьогодні 15:54
Україна атакувала вночі центр космічного зв’язку РФ, а у Воронежі палає завод, що виготовляє деталі до ракет
Сьогодні 15:22
Сьогодні 15:22
Підтвердили загибель військового з Луцька Бориса Кузьмічука
Сьогодні 14:49
Сьогодні 14:49



Додати коментар:
УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.