USD 39.60 39.90
  • USD 39.60 39.90
  • EUR 39.65 40.00
  • PLN 9.75 9.94
Світ вражає: Стародавній бойовий корабель виявили дайвери у затонулому місті в Єгипті. Фото
В Єгипті підводні археологи з єгипетсько-французької місії виявили на дні Середземного моря залишки стародавнього бойового корабля, затонулого в порту міста Геракліона, що пішло під воду.

Як повідомляє Reuters, дайвери обстежили руїни підводного міста Геракліона, який також відомий під назвою Тоніс. У давнину місто розташовувалося недалеко від знаменитої Олександрії.

Це місто було відкрито в 2001 році в затоці Абу-Кір. Вважається, що його зруйновали численні землетруси, і воно пішло під воду ще в давнину разом з великою територією дельти Нілу.
Спільна єгипетсько-французька археологічна місія в рамках нового дослідження виявила в його руїнах залишки військового судна. Встановлено, що воно затонуло в другому столітті до нашої ери. Саме тоді землетрус зруйнував знаменитий храм Амона, поруч з яким, ймовірно, і був пришвартований цей корабель.
Попереднє дослідження показало, що це було 25-метрове плоскодонне веслове судно, оснащене великим вітрилом. Воно побудоване в характерному для Стародавньої Греції стилі. Ця ж місія виявила в іншій частині затопленого міста залишки великого давньогрецького похоронного комплексу. Він датований початком четвертого століття до нашої ери.

«Це відкриття прекрасно ілюструє присутність грецьких купців, які жили в цьому місті, – йдеться в повідомленні Міністерства у справах старожитностей Єгипту. – Грекам було дозволено селитися тут за часів пізніх династій фараонів. Вони побудували свої власні святилища недалеко від величезного храму Амона. Ці будівлі були зруйновані одночасно, а їх залишки перемішалися з руїнами єгипетського храму».
Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.

Система Orphus