Світ вражає: В Єгипті археологи відкрили 30-тонний чорний саркофаг
В Єгипті археологи відкрили 30-тонний чорний саркофаг.
У ньому виявили 3 скелети зі слідами удару по черепу. Кістки сильно пошкоджені водою, яка просочилася до саркофага через тріщину, пише Gazeta.ua з посиланням на Science Alert.
Історики припускали, що в саркофазі може бути труп правителя Александра Македонського, бо труна належить до 323 року до н.е., тобто незабаром після його смерті. На тому ж місці на глибині 5 метрів знайшли 40-сантиметровий фрагмент статуї чоловіка та деякі інші артефакти.
Ходили чутки, що саркофаг проклятий і постраждають всі, хто його відкриє. Чутки підігрівав чорний колір пам'ятника та його велетенські розміри.
"Саркофаг відкритий, але ми не постраждали від прокляття", - сказав генеральний секретар єгипетського міністерства старовини Мостафа Вазирі.
Вчені впевнені, що знайдені мумії не належать до правлячої династії. У саркофазі не було скарбів, масок, статуй, амулетів або написів, які зазвичай виявляли у похованнях членів царської сім'ї.
Припускають, що трупи належать солдатами. Вчені проаналізують черепи, щоб встановити вік, причину смерті та походження людей.
У єгипетському місті Александрія археологи виявили найбільший гранітний саркофаг, який коли-небудь знаходили в країні. Труну знайшли під час розкопок у районі Сіді Габер на глибині 5 м. Поряд із нею лежала голова з алебастру. Припускають, що вона зображувала похованого в могилі чоловіка, повідомляє Вища рада старожитностей Єгипту.
У ньому виявили 3 скелети зі слідами удару по черепу. Кістки сильно пошкоджені водою, яка просочилася до саркофага через тріщину, пише Gazeta.ua з посиланням на Science Alert.
Історики припускали, що в саркофазі може бути труп правителя Александра Македонського, бо труна належить до 323 року до н.е., тобто незабаром після його смерті. На тому ж місці на глибині 5 метрів знайшли 40-сантиметровий фрагмент статуї чоловіка та деякі інші артефакти.
Ходили чутки, що саркофаг проклятий і постраждають всі, хто його відкриє. Чутки підігрівав чорний колір пам'ятника та його велетенські розміри.
"Саркофаг відкритий, але ми не постраждали від прокляття", - сказав генеральний секретар єгипетського міністерства старовини Мостафа Вазирі.
Вчені впевнені, що знайдені мумії не належать до правлячої династії. У саркофазі не було скарбів, масок, статуй, амулетів або написів, які зазвичай виявляли у похованнях членів царської сім'ї.
Припускають, що трупи належать солдатами. Вчені проаналізують черепи, щоб встановити вік, причину смерті та походження людей.
У єгипетському місті Александрія археологи виявили найбільший гранітний саркофаг, який коли-небудь знаходили в країні. Труну знайшли під час розкопок у районі Сіді Габер на глибині 5 м. Поряд із нею лежала голова з алебастру. Припускають, що вона зображувала похованого в могилі чоловіка, повідомляє Вища рада старожитностей Єгипту.
Коментарів: 0
Росіяни вдарили ракетою по Кривому Рогу, є загиблі, багато поранених. В Одесі на пляжі уламок дрона вбив жінку
Сьогодні 15:22
Сьогодні 15:22
ЗСУ знищили залізничний міст через Північнокримський канал
Сьогодні 15:05
Сьогодні 15:05
Луцька громада прощатиметься з Героєм Андрієм Максимчуком
Сьогодні 14:49
Сьогодні 14:49
Контрафакту на понад 3 мільйони: на Волині двоє братів налагодили незаконне вирощування тютюну
Сьогодні 14:16
Сьогодні 14:16
«Соціальні будиночки в селі»: як експериментальний проєкт для ВПО реалізують на Волині
Сьогодні 13:27
Сьогодні 13:27
Випускник з Камінь-Каширщини склав НМТ з української літератури на максимальні 200 балів
Сьогодні 13:10
Сьогодні 13:10
Розшукують молодиків, які пошкодили лавки у центрі Луцька
Сьогодні 12:37
Сьогодні 12:37




Додати коментар:
УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.