USD 39.75 40.10
  • USD 39.75 40.10
  • EUR 39.85 40.30
  • PLN 9.75 9.97
Світ вражає: Вчені проведуть перший у світі експеримент із затемнення сонця
Вчені, шукаючи методів боротьби з глобальним потеплінням, планують зімітувати наслідки масштабного виверження вулкану.

Про плани застосування геоінженерії в атмосфері йшлося й раніше, проте наступного року дослідники Гарвардського університету вперше випробують свою теорію на практиці у стратосфері, інформує ZIK з посиланням на видання Independent.

Команда використає повітряну кулю, яка підніметься на висоту 20 км від Землі, щоб розпорошити крихітні частки крейди та відбити сонячні промені від планети.
Таким чином вони намагатимуться повторити у невеликих масштабах виверження гори Пінатубо на Філіппінах у 1991 році.

Під час виверження вулкан викинув у стратосферу 20 млн тонн діоксиду сірки, створюючи туман, який на 18 місяців охолодив планету на 0,5 °С, повернувши її до доіндустріальної температури.

Вчені стверджують, що відтворення цього ефекту у великих масштабах могло б врятувати планету від глобального потепління, призупинити танення морського льоду та захистити корали від знебарвлення.

Дослідники сподіваються, що їхній експеримент продемонструє, наскільки ефективною буде така стратегія.
Після розпилення крейдяного пилу, моторизована куля знову ввійде у хмару та виміряє, як вона впливає на хімічні процеси у стратосфері.
Команда дослідників у даний час шукає місця проведення експерименту.
Коментарів: 1
Правдоруб Показати IP 6 Грудня 2018 12:08
Головне щоб їхні єксперименти не перетворились з глобального потепління в глобальне похолодання))

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.

Система Orphus