USD 23.3 23.45
  • USD 23.3 23.45
  • EUR 25.8 26.08
  • PLN 5.9 6.06

19 жовтня: події, факти, дні народження

Громадська спілка «СПАС» вітає керівника СГ ТзОВ «імені Лесі Українки», члена спілки Івана Смітюха з днем народження.

Міцного Вам здоров’я, щастя, благополуччя, подальших успіхів у будь-яких починаннях, щоденних справах, сміливих планах та сподіваннях! Хай доля збагачує Вас життєвою мудрістю, енергією, натхненням та радістю сьогодення!

19 жовтня святкує день народження талановита волинянка, артистка й чарівна жінка Тетяна Чепелюк. Колеги, близькі та друзі вітають її з днем народження та бажають міцного здоров'я, творчого натхнення, позитиву й гарних моментів щодня!
Тетяна Чепелюк
Тетяна Чепелюк
Колектив працівників терапевтичного відділення №3 обласного територіального медичного протитуберкульозного об`єднання вітає з днем народження медичну сестру Тетяну Жердицьку. Колеги бажають їй міцного здоров’я, здійснення всіх мрій, гарного настрою та Божого благословіння! Нехай кожен новий день дарує багато позитиву і добра!

Також сьогодні вітають головного редактора газети «Волинь-нова» Олександра Згоранця та американського актора і режисера, який народився на Волині, Святослава Новицького.
Олександр Згоранець
Олександр Згоранець
Інформаційне агентство Волинські Новини вітає іменників зі святом і бажає міцного здоров’я, довголіття, успіхів у всіх починаннях та побільше хороших людей на життєвому шляху. Нехай у душі завжди буде спокій, а над головою - мирне небо.

Якщо ви хочете привітати своїх близьких, рідних чи друзів з днем народження, скористайтесь функцією «Повідом новину». Надсилайте свої вітання та фото іменинників.

Наша хроніка:

Як виглядає Луцьк з дахів багатоповерхівок у різних мікрорайонах міста – можна глянути у минулорічному фоторепортажі Інформаційного агентства Волинські Новини.

У 2016 луцький фотограф Павло Березюк зробив світлини загадкового мосту у Рованцях.

У 2015 році цього дня завершився черговий етап командно-штабних навчань на Володимир-Волинському полігоні.

2014 року 19 жовтня у Луцьку презентували «небезпечну книгу». Книга Ганса фон Даха «Тотальний опір» є прийдешньою небезпекою для кожного окупанта, адже вчить, як ефективно організувати підпільний опір.

Окрім того, в цей день редакція повідомляла, що на Волині представили картини з філософським змістом. У Нововолинському міському історичному музеї відбулося відкриття виставки з цікавою назвою "У шухляді часу купкою листи”.

У 2013 році фільм луцького режисера підкорив Полтаву. Стрічку «З глибини сивих віків» відзначили під час екологічного фестивалю кіно «Полтава-Док».

У 2012 році видання розповідало про художницю, яка створила авто з оголених людських тіл. Емма Хак розмалювала 12 чоловіків та 5 жінок у синій, білий, чорний та сріблястий кольори, перед тим як скласти їх у форму автомобіля.

Також у цей день редакція писала найцікавіші факти про Велику Британію. Детальніше читайте тут.

А 2008 у Луцьку встановили світовий рекорд з віджимання від підлоги.

Народилися:

Цього дня народилися винахідник кінематографу Огюст Люм'єр, кобзар Петро Гузь, український художник Сергій Васильківський, український археолог Ігор Свєшніков, радянський піаніст Еміль Гілельс, український живописець Федір Манайло, політичний і громадський діяч УНР Микола Порш, заслужений художник України Євген Безніско, шведський футболіст, легенда італійського «Мілану» Гуннар Нордаль, український економіст та громадський діяч Богдан Гаврилишин, мексиканська актриса, співачка і телеведуча Вероніка Кастро, український кінооператор Петро Єлізаров, український громадський діяч Володимир Чемерис, американський боксер-професіонал Евандер Холіфілд, легенда київського «Динамо» (Київ) Олександр Хацкевич, українська веслувальниця, призер Олімпійських ігор Тетяна Теклян-Семикіна, фінський автогонщик, пілот Формули-1 Хейкі Ковалайнен, український гімнаст, бронзовий призер Олімпійських ігор Ігор Радівілов.

Сталося:

1097 — під час Любецького з'їзду затверджено поділ Русі на удільні князівства.

З'їзд князів Київської Русі відбувся з метою домовитися про припинення міжусобиць і об'єднання для боротьби проти половців, які плюндрували руські землі. Учасниками з'їзду були великий князь київський Святополк Ізяславич, переяславський князь Володимир Мономах, смоленський князь Давид Святославич, чернігівський князь Олег Святославич, володимиро-волинський князь Давид Ігоревич, теребовльський князь Василько Ростиславич.

У Любечі князі домовились про припинення міжусобних війн і проголосили засаду вотчинності, на підставі якої кожний князь мав володіти тими землями, що ними володів його батько, і зобов'язувався не зазіхати на володіння інших князів. Святополк Ізяславич як старший отримав Київ з Туровом і Пінськом та титул великого князя; Володимир Мономах — Переяславське князівство і Суздальсько-Ростовську землю; Олег і Давид Святославичі — Чернігів і Сіверську землю, Рязань і Тмутаракань; Давид Ігорович — Володимир-Волинський з Луцьком; Василько Ростиславович (з братом Володарем) — Теребовлю, Червен і Перемишль.

Любецький з'їзд формально зафіксував перетворення одної суцільної держави на своєрідну конфедерацію напівнезалежних держав, які для полагодження спільних справ скликали княжі з'їзди. Любецький з'їзд вирішив також відбути спільний похід проти половців. Постанови з'їзду було закріплено спільною присягою присутніх князів.

Однак з'їзд не зміг припинити княжі міжусобиці. Вони знову почалися одразу ж після його закінчення. Осліплення володимирським князем Давидом Ігоровичем зі згоди Святополка теребовлянського князя Василька Ростиславича привело до нової міжусобної війни. Для її припинення Володимир Мономах скликав Витечівський з'їзд 1100.

1947 - почалося (19-21 жовтня) масове (близько 150 тисяч осіб) вивезення українців на Сибір.

Слід сказати, що у період з 1944 року по 1945 рік між радянськими військами та Українською повстанською армією щодня у Західній Україні відбувалося до 500 сутичок. Після завершення Великої Вітчизняної війни, московське керівництво зосередилося на боротьбі із повстанським рухом. Протягом січня-квітня 1946 року наслідками каральних операцій підрозділів НКВС стала загибель близько 40% повстанців.

Перебіг національно-визвольної боротьби на західноукраїнських землях характеризувався умовами жорсткої інформаційної блокади. Радянським партійно-пропагандистським апаратом та засобами масової інформації свідомо створювався образ «українського буржуазного націоналіста» − ворога. При цьому повідомлялося про різноманітні жорстокості, які вчинили члени ОУН-УПА. Що ж стосується тих методів, які застосовувалися радянськими спецслужбами − катування цивільного населення, перевдягнення у форму повстанців з провокаційною метою, грабежі, мародерство, масові депортації, знищення населених пунктів (причому, достатньо часто разом з мешканцями) та інших, − вони замовчувалися.

Усього за період з осені 1944 року по 1951 рік з території Західної України до Сибіру, на Північ, у Казахстан та на Далекий Схід було насильно вивезено більш ніж 203 тисяч осіб, які владою вважалися «підсобниками» ОУН-УПА та членами сімей «бандерівців».

1987 — «Чорний понеділок», біржовий крах 1987 року.

Ця подія торкнулася не тільки США, а швидко поширилася по всьому світу. Так, фондові біржі Австралії втратили до кінця жовтня 41,8%, Канади - 22,5%, Гонконгу - 45,8%, Великобританії - 26,4%.

При цьому катастрофі не передували жодні важливі новини або події, а видимих причин для обвалу не було. Ця подія поставила під сумнів багато важливих теорій, що лежать в основі сучасної економічної науки: теорію раціональної поведінки людини, теорію ринкової рівноваги та гіпотезу ефективного ринку.

Деякий час після краху торгівля на світових фондових ринках була обмежена, оскільки обчислювальна техніка того часу не справлялася з величезною кількістю замовлень, що надходили. Це обмеження торгівлі дозволило Федеральній резервній системі та центральним банкам інших країн вжити заходів щодо стримування поширення світової фінансової кризи.
Реклама

Коментарів: 3
Найщиріші друзі Показати IP 19 Жовтня 2018 10:29
Вітаємо вельмишановану Тетяну Миколаївну Чепелюк з днем народження. Зичимо здоров"я, злагоди, кохання. Хай Бог посилає Вам на Вашій життєвій стежині тільки хороших, світлих і позитивних друзів, і щоб " та жаба" була тільки на світлині.
Вдячні студенти Показати IP 19 Жовтня 2018 13:02
Щиро вітаємо Вас шановна, дорога Тетяна Миколаївна! Ви сама прекрасна людина,яку ми зустрічали в своєму житті, ви мудрий керівник,хорощий порадник, ваші студенти закінчуючи ваш вуз повірте за вами плачемо і скучаємо за вашою щирою посмішкою, за ваш завжди прекрасний настрій, Ми гордимося, що такого високого рангу людина з таким величезним статусом, а така проста і доступна всім людям. Любимо Вас дуже, дуже!
Друзі Показати IP 19 Жовтня 2018 14:12
Вітаємо Тетяну Миколаївну щиро,щиро! Будьте завжди такі позитивні,які ви є! Здоровячка Вам міцного!!! цілуємо, обіймаємо. Пишаємося Вами і беремо приклад!!!

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.

Система Orphus
Яндекс.Метрика
Ukr.net: Автобазар http://avtosale.ua/. Свіжі новини України і світу в режимі реального часу на Укр.нет. Фільми в кінотеатрах на KINOafisha.ua. Телепрограма на TVgid.ua.